Reklama

čtvrtek 22. června 2017

Ruská ekonomika rychle nabírá obrátky, turecká vojska hodlají vyhnat proamerické síly a další krátké zprávy (+VIDEO)


Napsal/přeložil: Božena Weitingerová
22.6. 2017   Eurasia 24

Růst ruského hospodářství v meziročním srovnání výrazně zrychlil. Ukrajinci i přes zrušení víz dávají přednost Krymu před EU – na cesty do Evropy nemají peníze. Turecká vojska dorazila na sever provincie Aleppo, aby vyhnala proamerické síly SDF, které Američané tak vehementně brání před syrskou armádou. Více v krátkých zprávách ze středy 21. června.

1; Syrská armáda a ruské letectvo uskutečnily mohutné údery u Damašku a osvobodili okolí Bir Kassáb. Džobar je poslední baštou teroristů ve Východním Damašku, protože syrská armáda už v květnu dobyla zpět okresy Barze a Kabun.

2; V USA se projednává možná reakce na akce Ruska v Sýrii. Státní tajemník Tillerson ale odmítl upřesnit, s kým konkrétně se o tom jedná.

3; Porošenko předložil návrhy na zaangažování USA do urovnání situace v Donbasu. Prezident Ukrajiny pobývá ve Washingtonu na pracovní návštěvě.

4; Trump urazil Ukrajince, říká bývalý velvyslanec USA na Ukrajině. Prezident USA Donald Trump mohl urazit Ukrajince tím, že použil slovo „Ukrajina“ s určitým členem, myslí si McFaul.

5; Motorkáři, banky a ukrajinský starosta. Ti všichni byli zahrnuti do nových protiruských sankcí USA. Je zajímavé, že pod americké sankce se dostal i starosta ukrajinského města Geničesk Alexandr Vorobjov.

6; Společnost Kalašnikov zahájila sériovou výrobu nového výzvědného dronu. Jednou z hlavních zvláštností bezpilotníku ZALA 421-16E2 je minimalizovaná hmotnost 7,5 kg.

7; Co vůbec znamená setkání Porošenka a Trumpa? Dokonce i v Kyjevě toto setkání označili za ostudné.

8; Zaútočili vojáci Doněcké republiky na pozorovatele OBSE? Byly zveřejněny předběžné výsledky vyšetřování. Vojenský zdroj ze silových struktur Doněcké republiky prozradil předběžné informace o události. Vše směřuje k tomu, že šlo o provokaci proti Doněcké republice. Pokud pozorovatele někdo napadl, rozhodně to nebyli vojáci Doněcké republiky.

9; O mládeži a protestních akcích. Ruský novinář Dmitrij Olšanskij komentuje účast mládeže na opozičních shromážděních v Rusku.

10; Byly zveřejněny záběry z dronu: Íránská rakety zasáhly štáb Islámského státu v Sýrii. Teherán hrozí dalšími útoky. Jedna z raket bezprostředně zasáhla velitelské centrum teroristů ve městě Al-Majadín ležící v provincii Deyr az-Zaur.

11; Lidská společnost je nahrazována stádem a smečkou. Extrémní situace v jedněch probouzejí ušlechtilé stránky lidské osobnosti, v druhých probouzejí zvířecí pudy, poznamenává o situaci na Ukrajině Andrej Vadžra.

12; V Polsku byl obnoven památník sovětských vojáků. Obelisk byl instalován v roce 1945 na památku padlých při překračování Odry.

13; Tajné služby Doněcké republiky zadržely ozbrojené muže, kteří útočili na hlídku OBSE. Zjištěné okolnosti svědčí o akci objednanou a organizovanou ze strany ukrajinských tajných služeb.

14; V USA označili Severní proud-2 za pokus Ruska pokořit Evropu. Americký list Politico zveřejnil článek, ve kterém označil energetickou politiku Ruska za nástroj pro rozdělení a pokoření Evropy.

15; Byly zveřejněny záběry z bojů proti Islámskému státu. Syrská armáda a ruské letectvo čistí cestu k městu Deyr az-Zaur. Syrské ministerstvo obrany publikovalo nový videomateriál zachycující vojenskou operaci syrské armády proti Islámskému státu.

16; Ukrajinci dali přednost Krymu před cestou do „bezvízové“ Evropy. Bezvízový styk je k ničemu, když nejsou peníze na zahraniční letoviska, říkají Ukrajinci.

17; Znásilnění, které se nepodařilo utajit. Pachatel znásilnění na ruské dívce byl odsouzen. Medializovaný skandál se zneužitím třináctileté Rusky německé úřady původně označovaly za kremelskou propagandu.

18; V Argentině byl objeven sklad Hitlerových osobních věcí. Federální policie Argentiny objevila nedaleko Buenos Aires nelegální sklad nacistických předmětů.

19; Porošenko: Snil jsem o Pentagonu, když jsem sloužil v sovětské armádě. Podlézavost ukrajinského prezidenta dosáhla nových výšin.

20; V Bruselu byl zastřelen terorista, který uskutečnil výbuch na nádraží. Vojáci zastřelili neznámého pachatele, který spáchal nepříliš silný výbuch v Bruselu.

21; Ruští vojenští poradci se dostali na video během bojů s Islámským státem v provincii Hamá. Syrské ministerstvo obrany zveřejnilo nové záběry, na nichž je zachycena bojová činnost ruského letectva a syrského dělostřelectva.
video zde

22; NATO použilo Jugoslávii pro svůj vojenský experiment, říká italský generál. Bombardování Jugoslávie byla vlastně „experimentální válkou NATO“.

23; Voják USA se vymočil na fasádu budovy litevského ministerstva vnitra. Pokud jste vojákem americké armády, bude vás takový přestupek stát 15 euro.

24; Porošenko projednal s Trumpem dodávky uhlí z Pensylvánie na Ukrajinu. Porošenko také prohlásil, že před setkáním v Bílém domě projednával tyto otázky s americkým ministrem energetiky.

25; Trump garantoval Porošenkovi zachování sankcí proti Rusku. Prezident Ukrajiny prohlásil, že prezident USA Donald Trump jej ujistil v zachování protiruských sankcí.

26; Na rozdíl od USA má Rusko plné právo se v Arktidě vyzbrojovat, píší Asia Times. USA uvažují o tom, že vyzbrojí ledoborce své pobřežní ochrany v Arktidě raketami.

27; Americký dron uskutečnil bezprecedentní let u ruských hranic. Tento těžký bezpilotník se mimo jiné používal pro při úderech na cíle Islámského státu a výzvědnou činnost v Donbasu.

28; V Kyjevě způsobila policie dopravní nehodu během honičky. Ukrajinští policisté způsobili dopravní nehodu na Prospektu Getmana v Kyjevě.

29; FSB zadržela Ukrajince, který se pokusil potají dostat do krymských lázní. K incidentu došlo v noci 500 metrů od státní hranice.

30; V Jasinovaté zemřela jednaosmdesátiletá stařenka zraněná při ostřelování ze strany ukrajinské armády. Předvčírem v důsledku palby „osvoboditelů“ urval výbuch ruku a nohu.

31; Saakašvili se ukryl před Porošenkem v Africe. „Petře Alexejeviči, já vám nezkazím náladu v Bruselu, protože budu 11 tisící kilometrů daleko. Ale stejně se do rodného Kyjeva vrátím...“.

3 komentáře :

 1. Co bude nám může ukázat jen čas.Ostatní jsou jen
  něčí prognozy.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 2. Při znalosti globální politiky lze říci, že Porošenko lže jak když Kyjev tiskne.

  OdpovědětSmazat
 3. Dobré informace.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.