Reklama

.

.

pátek 2. června 2017

Ruské ministerstvo zahraničia žiada vysvetlenie: Čo sú to za zvláštne, „neidentifikované“ lietadlá, ktoré lietajú v Afganistane?

Ilustrační snímek
Eugen Rusnák
2.6.2017  Hlavné správy

V ostatných mesiacoch mnohé médiá stále zverejňujú poplašné správy, že neznáme „neidentifikované“ lietadlá operujú vo vzdušnom priestore Afganistanu a podporujú teroristov. Čo sú to za lietadlá? 

 

To je však iba polovica záhady. Druhým prekvapením je to, že niektorí západní politici a médiá obviňujú Rusko, že sú to práve jeho lietadlá, ktoré pomáhajú teroristom… Avšak, ako je známe, vzdušný priestor Afganistanu je uzavretý letectvom NATO. Ako by sa tam potom prešmykli ruské lietadlá? A nestalo sa to iba raz, opakuje sa to pravidelne. Čo sú to za neviditeľné ruské lietadlá, ktoré sa dostávajú do prísne stráženého afganského vzdušného priestoru?

Ešte väčšou pikantériou je to, že v Rusku nič nevedia o podobných lietadlách, Kremeľ tam žiadne lietadlá údajne neposiela a neposielal a Moskvu by potešilo, keby sa vyjasnilo, čo sú to za lietadlá, odkiaľ prichádzajú a kto ich tam posiela. Preto sa ruské ministerstvo zahraničia obrátilo na svojich kolegov z USA a NATO s prosbou, aby vysvetlili, čo sa vlastne deje.

Vo svojom komentári ruské ministerstvo zahraničia upozornilo na pravidelne prichádzajúce správy o tom, že v rôznych regiónoch Afganskej islamskej republiky lietajú vyššie spomínané „neidentifikované“ lietadlá, ktoré, podľa pozorovateľov, poskytujú podporu miestnym bojovníkom ISIS.

„Konkrétne v máji tohto roku boli podľa tvrdenia úradov provincie Džuzdžán minimálne v troch severných provinciách Afganskej islamskej republiky (Džuzdžán, Fárjáb a Sare Pol) zaregistrované prípady, keď lietadlá bez poznávacích značiek zhadzovali debny so zbraňami a inými zásobami určenými pre oddiely ISIS.

Aj predstaviteľ správneho úradu južnej provincie Gazní verejne vyhlásil, že na územiach okresov Wagaz a Kogyani kontrolovaných teroristami operujú vrtuľníky bez príslušného označenia.

Je pozoruhodné, že napriek protiruskej kampani v celom rade afgánskych a západných masovokomunikačných prostriedkov, ktoré sa snažia obviňovať našu krajinu z podpory Talibanu, generálny tajomník NATO J. Stoltenberg a šéf Spravodajskej agentúry Ministerstva obrany USA V. Stewart vyhlásili, že nemajú o tom žiadne dôkazy.

V súvislosti s tým vzniká zákonitá otázka: čo vedia uvedení predstavitelia NATO a USA o tom, komu patria tieto takzvané neidentifikované lietadlá brázdiace oblohu Afganskej islamskej republiky, krajiny, v ktorej je už viac než 15 rokov dislokovaný vojenský kontingent USA a NATO, pričom afganské letectvo chronicky trpí nedostatkom fungujúcej leteckej techniky a kvalifikovaného leteckého personálu?“, uzatvára svoj komentár ruské ministerstvo zahraničných vecí.


27 komentářů :

 1. Je to přece jasné. Může za to jako vždy Putin! Narušuje vzdušný prostor Afghánistánu, země, kde natrvalo zvítězila americká pravda a láska. Plody této pravdy a lásky vidíme v našich médiích již téměř každý den. Vivat, vivat, vivat !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1) Blbe, když to myslíš ironicky, dej to aspoň do uvozovek podle gramatických zásad! Nebo jsi jen takový školský nedouk?!
   2) Když mají amíci afghánistánske nebe pod palcem je jasné, že také vědí co jsou to za letadla. Z merita věci tudíž vyplývá, že jde o amické letadla pod falešní vlajkou aneb žádní vlajkou! Fuj, je to jen další amícky teroristický akt!!!
   emeritní plukovník ve výslužbě

   Vymazat
  2. 20:27 pravda a láska zvítězí i v Česku a může za to opět Putin, ten přece může za vše, dokonce i za výsledek zvolení Trumpa prezidentem USA. Říkala to přece Madla i Clintonová. Ať žije americká pravda a láska!

   Vymazat
  3. 20:27 Blbe. Zahajuje emeritní, !ve výslužbě, že plukovník. Také píše "co jsou to za letadla" a dovolává se gramatických zásad! Plukovníci museli mít vysokoškolské vzdělání, tedy předtím maturitu. Na všechny ty stupně, krom dobrého prospěchu na základní škole, byly předpokladem úspěšně vykonané přijímací zkoušky. Že by propochodoval kdosi s takovou češtinou? Možná, třeba synek krajského tajemníka. Jak by to ale dotáhnul na plukovníka? Že by tím tajemníkem taťka byl 25 let? Nebo mamka fešanda?

   Vymazat
  4. 4:46 - Hele, párnokopytníku, ty to nikdy nedotáhneš na plukovníka, protože jsi lidská karikatura bez mozku! Jsi jenom OMYL evoluce!
   darwinista

   Vymazat
  5. 5:50 já tím plk. ing. na trvalé dovolené skutečně jsem. Tak dala evoluce.

   Vymazat
 2. Říše dobra zvýšila mnohonásobně produktivitu v pěstování konopí a musí ho proboha nějak posbírat k transportu do světa, jinak než letecky to tam ani nejde zorganizovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přece jim tam nebudou stavět silnice, to by zisk z konopí mohl být i záporný

   Vymazat
  2. V Afghanistanu jde o mák který si tam pěstuje CIA a následnou výrobu heroinu.

   Vymazat
 3. Doporučuji se na to zeptat Paroubka, možná že už přiletěli jím avizovaní Marťani ...

  OdpovědětVymazat
 4. Zase neviditelná ruka amerického všehoschopného ksindlu...-.

  OdpovědětVymazat
 5. Co to musí být za lidi, že shazují bomby v bednách, nevybalené? :-))

  OdpovědětVymazat
 6. Já jsem osobně viděl na youtube Putina jak letí v bombardéru a ruská zpěvačka k tomu zpívá píseň s textem: Такого как Путин !!!

  OdpovědětVymazat
 7. Nemusí žádat i vysvětlení.Stačí jich pár sestřelit
  a postižení se ozvou.Obzvlášť,když vyzbrojují zy
  americké bojovníky za svobodu Sýrie.Hned budou vědět,
  na čem jsou.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Jsou to nejspíš pakistánská letadla s tichou podporou USA ! Vypadá to , že Talibán by se mohl dohodnout s Ruskem , tak jim pomocí IS pěkně zatopíme !

  OdpovědětVymazat
 9. Mnohem horší teroristi, než celé ISIS, sedí v pentagonu.

  OdpovědětVymazat
 10. Rusáci pořád zlobí! a nejhorší jejich provokace jsou v tom, že vůbec neprovokují. To nasštve.

  OdpovědětVymazat
 11. Je třeba ty letadla sestřelit a hned jse pozná majitel.

  OdpovědětVymazat
 12. Co je Kremlu dotoho,čí letadla lítaji nad státem,které již neokupují ruské vojska? Afganistán byl hrob, pro ruské letecvo (SSSR),tak ať tu špinavou práci nechaji odborníkům

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bylo prodaný, Gorbačov s dalšími zrádci v "elitě", prodali SSSR západu. Rusové války nezačínají, ale ukončují. Poslední příklad Sýrie. ISIL (neregulérní armáda USA) tam definitivně skončil, i když úplné čištění bude ještě chvilku trvat a specialisty Rusko dovolí západu za tučný bakšiš odvést.

   Vymazat
 13. Dost blábolózní článek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To neni!!! V tom letadle leti Hrdina Prace HONOLULU zachranovat Hrdinou Ceskou Armadu ktera je pracujici nyni v Afganistane .

   Bruno

   Vymazat
  2. 4:04 - My jsme slyšeli, že ten kazisvět Hovnolulák to nestihl do letadla, protože byl v kadibudce kadit a menstruovat.
   letecký personál

   Vymazat
 14. To je ale blbost. Nějak mi přijde jako totální nesmysl, že by někdo byl u těch letadel tak blízko, aby mohl tvrdit, že na sobě nemají imatrikulaci. Ale zároveň by tento "pozorovatel" nepoznal typ letadla?
  Autor článku měl začít pít kvalitnější chlast.

  OdpovědětVymazat
 15. Je to Air America Heroin Express provozovaný CIA, jako za války ve Vietnamu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi je to jak píšeš za vietnamské války air america převážela heroin z Burmy do USA.

   Vymazat
 16. Afghanistán nebo Jemen.Je to úplně stejně u kázkové.Na jedne steaně obrivská technoligická převaha a na drugé chudé partyzánské jednotky Jemenců nebo Talibanců s výzbrojí starou minimálně 20-40 let a bez letectva a družic všeho druhu!!!A přesto nejsou absolutně sto,tyto domácí zastaralé rozpadlé armády porazit konvenčním způsobem.A to chtějí válčit s Ruskem.Se musí člověk smát té neschopnosti,trapnosti,ale pak si člověk uvědomí tu realitu NATO,USA,bank,zbrojovek a dostane strach co za neschopná všeho odhodlaná hovada vede lidi/celé státy do války!!!

  OdpovědětVymazat