Reklama

úterý 20. června 2017

Rusko koalici vedené USA: Od teď budou terčem i vaše letadla!

kou
20.6.2017   PrvníZprávy

Rusko už má dost napadání syrské armády. Ruská armáda bude v Sýrii sledovat jako vzdušné terče letadla a bezpilotní letouny mezinárodní koalice na západ od řeky Eufrat.Oznámilo to ruské ministerstvo obrany v souvislosti s tím, že v neděli bylo americkou stíhačkou F-18A z mezinárodní koalice střelami „vzduch-vzduch“ zasaženo Su-22 syrského letectva, plnící bojové misi na podporu vládních jednotek, která vede ofenzívu proti teroristům „Islámského státu“, uvedl portál eadaily.com.

Ministerstvo obrany označilo zničení syrského letadla americkm bitevnikem ve vzdušném prostoru Sýrie za cynické porušení suverenity země.

„Americká letadla opakované bojují pod záminkou „boje proti terorismu“ proti legitimním ozbrojeným silám členského státu OSN, což je hrubým porušením mezinárodního práva a ve skutečnosti - vojenskou agresí proti Syrské arabské republice. Kromě toho, ve vzdušném prostoru Sýrie v témže čase prováděly úkoly i ruská letadla. Avšak velení koaličních sil nepoužilo stávající komunikační kanál mezi vzdušným velením základen Al Udeid (Katar) a leteckou základnu Hmeymim pro předcházení incidentů ve vzdušném prostoru Sýrie,“ cituje portál ministerstvo (americká strana informovala ruskou o sestřelení syrského letadla až ex post - pozn. red.).


Ukončení memoranda o předcházení incidentů

V ministerstvu obrany považují tyto kroky velení USA jako vědomé neplnění své povinnosti podle memoranda o prevenci incidentů a zajišťování bezpečnosti letecké dopravy v průběhu operace v Sýrii dne 20. října 2015

„Ministerstvo obrany Ruské federace ode dne 19. června tohoto roku, ukončí interakci s americkou stranou v rámci memoranda o prevenci nehod a zajišťování bezpečnosti letecké dopravy v průběhu operace v Sýrii a vyžaduje důkladné vyšetřování americkým velením a poskytnutí jasných informací o výsledcích a přijatých opatřeních," prohlásila ruská obrana.

Letadla koalice vedené USA se stávají terčem!

"Při plnění bojových úkolů ruského letectva v Sýrii všechny vzdušné předměty, včetně letadel a bezpilotních letounů mezinárodní koalice, nacházející se na západ od řeky Eufrat, budou sledovány prostředky pozemními a vzdušnými prostředky protiletecké obrany jako vzdušné terče,“ píše se mrazivě v prohlášení.
 
- - -


(kou, prvnizpravy.cz, eadaily.com, foto: arch.)


Související článek:
Rusko: Sestřelení syrského letadla je provokace! 

17 komentářů :

 1. Sestřelit někdo na území USA letadlo USAF s odůvodněním, že chrání kupříkladu nelegální mexické imigranty v Minesotě, Čt a kavárenská sdělovadla by se zajíkala rozhořčením a svolávala všechny atomovky světa na agresora, který na území USA nemá co dělat, natož tam vraždit a zasahovat proti vládním silám... FARIZEJOVÉ!

  OdpovědětSmazat
 2. Nemohlo to dopadnout jinak. Američané již žádné další syrské letadlo nenapadnou, a bude klid. Pomalu, i když obtížně, si začínají zvykat, že si už nemohou dovolovat to, co v minulosti.

  OdpovědětSmazat
 3. Vím ,že to bude zklamání ale Rusko nic neudělá protože se buďto amíků bojí, nebo je to smutné divadlo pro svět a Trump se jen může smát, když ho Rusko morálně podporovalo v prezidentských volbách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 9:08: Co Vás přivedlo k závěru (že se Trump bude smát)?

   Smazat
  2. pro 9:08 No, já myslím, že první, kdo dostal strach z ruské odpovědi byla Austrálie, která ukončila bojové akce po boku USA až do odvolání. Asi nechtějí v zájmu USA vozit své syny domů v cínových rakvích.A jinak nevím, proč by se měl Trump smát. Myslím, že mu moc do smíchu není. Už jenom z prohlášení, že USA je nadále připravena na spolupráci s Ruskem v boji proti IS. Dagmar

   Smazat
 4. Alespon je ted jasne ze letectvo IS (cili USAF) se nestiti uz ani otevrene likvidovat vsechno a vsechny kdo se proti zastupne armade uSSa (cili IS/ISIL/FSA) brani.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak je to správné letectvo is k zemi.

  OdpovědětSmazat
 6. Amíkům nelze věřit ani pozdrav! Je na čase, že se Rusko postavilo k jejich tradiční věrolomnosti a podlosti tak jednoznačně aktivně. Doufám, že se jim brzo podaří ulovit první letadlo tohoto agresora!

  OdpovědětSmazat
 7. za rusy stojí svět za američany pár zmetků z eu a pochybujem že si to zkurvení američani rozdají se světem a proto je rusové musí vymazat ze sýrie !!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Pobít ty Americký zmrdy,ty zkurvený válečný štváče do posledního.Celej svět má toho ksindlu plný zuby...

  OdpovědětSmazat
 9. Imidž Ruska ako mierotvorcu je samozrejme morálny a vznešený. Chybou je, že to stojí životy nevinných a veľké materiálne škody. Rusko vždy a opakovane potrebuje tvrdú a zákernú ranu od chrbta, aby sa konečne ako ťažko vyprovokovateľný mierotvorca rozhýbalo. Mŕtvym to je už prd platné.

  OdpovědětSmazat
 10. Škoda, že Putin nebyl u moci a Rusko při síle v době kosovské krize. Srbsko i celý Balkán mohly dnes vypadat jinak.

  OdpovědětSmazat
 11. to máš vladimir hricak velkú pravdu - to je skutočne pre Srbsko, Balkán a celý normálny svet veľká škoda, ovšem ! - pevne verím, že odtrhnutie Kosova Srbsku je len dočasné a tak, ako sa anektované Sudety vrátili po vojne Československej republike, Ukrajinou anektovaný Krym sa vrátil Rusku, práve tak isto sa aj násilná a protizákonná anexia Kosova skončí.

  OdpovědětSmazat
 12. Jenže v současné situaci je Rusko na místě Francie
  a Britanie ve 30tých letech při rozpínání Hitlera.
  Jejich politika pomáhala rozdmýchávat 2.světovou
  válku.Dokud se Rusko bude omezovat pouze na sice
  jednoznačné,ale jen slovní výhrady,budou si tam
  USA stejně dělat,co chtějí.Rusové budou tam budou muset zasáhnout rázně.Dát USA na vědomí,že takto
  ne.Slova pro varování nestačí.Nutnost rázné akce
  se projevuje stále víc.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žel, zatim jeste Rusove nejsou v te situaci,ze by si mohli otevrenou akci tohoto druhu dovolit.Je to neustale provokovani Ruska k tomuto.A na to ti hajzlici cekaji a zkouseji vsechno. Ale on prijde den......zwg

   Smazat
  2. Já myslím, že první jim Rusové sundají dron, aby ukázali, že to myslí vážně. Možná poté Amíci znejistí, zda posílat své hochy do rizika...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.