Reklama

čtvrtek 1. června 2017

Ruský ministr financí: Petrohradské ekonomické fórum posílí naši ekonomiku Podle ruského ministra dříve vlažný zájem investorů o Ruskou federaci výrazně roste a ziskovost investic v Rusku vyvolává zájem o ruskou ekonomiku. Na podporu svých slov ruský ministr uvedl růst ruské ekonomiky: ruský finanční systém podle něho překonal recesi a předpoklad růstu pro letošní rok se pohybuje kolem 2 %.

Anton Orlovskij
1.6. 2017 Eurasia 24

Zatímco ve Spojených státech pokračuje vnitropolitický boj a Evropa se snaží pochopit, kdo vlastně je Donald Trump, rýsuje se pro Rusko nebývale příznivá možnost, jak posílit důvěru investorů.


V Rusku existuje velmi příznivá atmosféra pro uzavírání obchodních dohod a navázání trvalých partnerských vztahů. V předvečer velké mezinárodní ekonomické události – Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra (PMEF-2017) – poskytl ministr financí RF Anton Germanovič Siluanov rozhovor CNBC.

Podle ruského ministra dříve vlažný zájem investorů o Ruskou federaci výrazně roste a „ziskovost investic v Rusku vyvolává zájem o ruskou ekonomiku“.

Siluanov také řekl: „Jsem přesvědčen, že Petrohradské fórum nám umožní přesně definovat naši současnou pozici a zřetelně vyprofilovat a objasnit ekonomickou politiku Ruska. To přispěje k dalšímu zvýšení důvěry investorů, kteří u nás chtějí podnikat a investovat do ruské ekonomiky.“

Na podporu svých slov ruský ministr uvedl růst ruské ekonomiky: ruský finanční systém podle něho překonal recesi a předpoklad růstu pro letošní rok se pohybuje kolem 2 %.

Siluanov ocenil příliv investic, a to včetně investic ze strany amerických investorů – i přes od roku 2014 trvající snahu odříznout je od ruského trhu.

„Mohu uvést celou řadu ruských projektů, na kterých se investicemi podílejí podnikatelé ze západních zemí. Jde například o Jamal SPG – stavbu a provoz kombinátu na těžbu a zkapalňování zemního plynu a jeho dopravu plynovodem do Evropy.“

Od roku 2014, od kdy se Západ snaží ignorovat ruský trh a od kdy představitelé západního establishmentu „radí“ svým podnikatelům, aby s Ruskem neuzavírali žádné kontrakty, již uběhlo mnoho času. Nejenže zahraniční podnikatelé z Ruska neodešli, ale každoročně roste počet i objem smluv a dohod podepsaných v průběhu PMEF.

Jen v loňském roce se petrohradského fóra zúčastnilo 12 tisíc návštěvníků ze 133 zemí a během jeho konání byly podepsány smlouvy a dohody v celkovém objemu 1 trilion 46 milionů rublů – a to za situace, kdy v hodnotě smluv nefigurovaly kontrakty za další trilion rublů z důvodů obchodního tajemství.

Vše nasvědčuje tomu, že během letošního třídenního fóra PMEF-2017 v Petrohradě budou opět podepsány mnohamiliardové smlouvy, které se příznivě projeví na ekonomice Ruské federace. Přijet sem a uzavřít smlouvy totiž investory motivují i události na mezinárodní scéně.

Zdroj: Politikus.ru

8 komentářů :

 1. Chujlostan, jak bývá označován Putlerův žebrakostán se propadá hloub a hloub ... Reálný disponibilní příjem obyvatel (tedy částka, která zůstává po všechny povinné výdaje očištěné o inflaci) v dubnu propadly o 7,6%.
  Statistiky zaznamenaly rekordní pokles od srpna 2016, a dokázal být 4,5krát hlubší, než se očekávalo podle odborníků oslovených agenturou Bloomberg (1,7%).

  Ve srovnání s březnem, kolaps tržeb zrychlil na 3,3 krát a byl třetí ve velikosti v posledních 8 let: pouze v červenci a srpnu 2016, chudoba ruské populace rostla rychleji.

  Nahromaděná výsledek za 29 měsíců (od října 2014), Rusové měli peněženky „slabší“ o 16,2%, což má za následek 3,9 milionu lidí bylo pod hranicí chudoby, a celkový počet oficiálně chudých, která je vydělávat příjem pod úrovní životního minima, se přiblížil na 20 milionů.

  V dubnu 2017 průměrný příjem občana Ruska činil 30493 rublů. Je to o 962 rublů méně než ve stejném období loňského roku, a 245 pod průměrem za rok 2016.

  Vezmeme-li v úvahu akumulované inflaci za 10 let 30493 rublů dnes - to je jen o málo více než 13.000 rublů, což odpovídá průměrné úrovně důchodu v roce 2007.

  V této zbídačeném stavu jsou především ti nejchudší - důchodci a příjemci sociálních dávek, protože pokles cen ropy zasáhla občas bolestivé. Příjmově střední segment (20-40 tisíc rublů měsíčně) v období 2014-2016 klesl celkově o 17,5% a v segmentu s nejvyššími příjmy se zvýšily o 9,6% - na „pasti, rozšíření sociální stratifikaci,“ říká místopředseda VTB 24 Michail Kozhokin.

  Zároveň se 55% populace nepřesahuje plat 25 tisíc rublů, a jedna třetina - méně než 15 tisíc rublů

  Zdroj: http://3rm.info/main/67584-posle-zayavleniya-v-putina-o-vozobnovlenii-rosta-dohodov-naseleniya-v-rossii-rezko-uskorilos-padenie-urovnya-zhizni.html

  OdpovědětVymazat
 2. Omluvte kostrbatou gramatiku - z ruštiny nepřeložila bohužel Grulichová, ale jen Google traslator ...

  OdpovědětVymazat
 3. Ty CH-mulo pozri sa na českú, slovenskú,maďarskú poľskú,rumunskú,bulharskú atď. a všetky ekonomiky po vstupe do "úžasnej eú" kde sme? úplne v háji a to sme neporovnateľne menší rozlohou, počtom obyvateľstva ako rusko, na ktoré všetky spomínané štáty so "slávnou západnou demokraciou" vyhlásili embargo.To my sme všetci padli do blata a z toho sa my veľmi ťažko dostaneme.Čo máme na slovensku? Samé obrovské sklady "logistické" a automobilky postavené na úrodnej zeme.A kamže ide drvivá väčšina ziskov? Určite nie do slovenskej peňaženky. Budíček ty odborník.

  OdpovědětVymazat
 4. Vivat Rusko naši slovanští bratři!

  OdpovědětVymazat
 5. Skromný dotaz 19:08 to je dobře nebo špatně? Mám mít radost nebo si zoufat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To záleží na vkusu každého soudruha ...

   Vymazat
 6. Paradox?

  Rus se má špatně a stát přitom nakupuje zlato!

  Čech se má ve srovnání s Rusem dobře a stát zlato prodává!

  Skutečnost je taková, že dobrý hospodář myslí i na "horší časy"

  Nebo stará, osvědčená pravda neplatí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by mne tedy jako zajímalo, jaké to zlato ČR prodává? Vždyť ta banda trubců krom posledních 12 tun včechno střelila už někdy kolem milénia a vyměnila to za jakés cenné papíry. ČR už nemá co prodávat. Těžba téměř na nule. Během první republiky byl zlatý poklad vytvořen prodejem cukru. Cukr na vývoz, ale teď v rámci EU ČR nesmí produkovat (náhoda?). Takže máme měnu podloženou kašlem Václava Havla a politickýma pindama. Jistě si ještě mnoho lidí pamatuje, jak, když Havel dostal chřipku Koruna šla vůči Euru o dvě koruny dolu.
   Když chce Rus podložit měnu zlatem a ne kecama, nutně musí Rusko zlato nakupovat.
   A Češi se budou mít dobře jen tak dlouho, dokud si loutkovodiči budou myslet, že bysme se měli mít dobře.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.