Reklama

sobota 10. června 2017

Rusové Američanům už bez obalu: Pomáháte Islámskému státu, ale my ho beztak ničíme (VIDEO)

Geo
10. 6. 2017  Eurasia24
Brífink ruského ministerstva obrany k situaci v Sýrii z pátku 9. června byl jiný než ty předešlé – a dá se říct, že byl průlomový. Ruští generálové před zraky celého světa natvrdo obvinili Spojené státy z toho, o čem se neoficiálně mluví už dlouhé měsíce: z přímé podpory Islámského státu.Velitel hlavního operačního velení ruského generálního štábu Sergej Rudskoj shrnul vývoj v Sýrii jako pozitivní a konstatoval, že při podpoře ruských vzdušných a kosmických (VKS) sil byly dosaženy významné úspěchy prakticky ve všech směrech.


Zdůraznil, že vládní vojska za podpory ruských VKS nevedou bojové operace proti syrské opozici, ale jejich hlavním cílem je zničit Islámský stát, frontu An-Nusra a přidružené teroristické skupiny. A pak se pustil do nezvykle tvrdé a otevřené kritiky Spojených států.

„V ten samý čas znatelné výsledky boje koalice vedené USA proti IS nevidíme. Zatímco deklaruje jako svůj cíl boj s mezinárodním terorismem, koalice provádí údery na syrská vojska, volně pouští bojovníky IS z obklíčených oblastí, posiluje skupiny teroristů v oblastech Palmýry a Dajr az-Zauru. Nasnadě je otázka: proč to dělají a jaké reálné cíle sledují?“ otázal se Rudskoj. Koalice podle něj pouze brání zničení IS vládními vojsky

Úspěchy syrské armády podporované ruským letectvem doložil velitel ruské skupiny vojsk na území Syrské arabské republiky generálplukovník Sergej Surovikin: jen za poslední měsíc bylo osvobozeno 109 obcí a 3922 kilometrů čtverečných území. VKS provedly 1268 bojových letů, během nichž bylo zničeno 3200 objektů teroristů.

Postup syrské armády se Američanům evidentně nelíbí. Jak uvedl Surovikin, teroristé volně obcházejí z Rakky a přesunují se k Palmýře, kde na sebe vážou síly syrské armády.

„Místo toho, aby likvidovala teroristy, kteří přivodili smrt stovek i tisíců civilních syrských občanů, koalice vedená USA, vstupuje v dohody s vůdci IS, kteří bez boje vzdávají zabrané obce a přesunují se do těch provincií, kde aktivně působí syrské vládní síly,“ řekl generálplukovník.

Pod legendou „boje s mezinárodním terorismem na území Sýrie“ Američané podle Surovikina používají Islámský stát k houževnatému odporu proti postupu vládních vojsk. „Přitom některé západní sdělovací prostředky matou světovou veřejnost a informují o údajně prudkých ozbrojených střetech s bojovníky IS v provincii Rakka,“ poznamenal.

Rozbitá kolona Islámského státu ruským letectvem

Americké úsilí využívat teroristy z Rakky proti syrské armádě ale nepadá na úrodnou půdu. „Všechny pokusy o vyvedení teroristů z Rakky prostřednictvím otevřeného koridoru jsou odhalovány a likvidovány,“ řekl ruský velitel a připomněl nedávné zničení kolon teroristů ruským letectvem.

Nevelkým skupinám teroristů se sice podařilo ukrýt v dobře připravených objektech a tunelech v provinciích Hamá a Homs, jenže tyto úkryty byly odhaleny a 30. května zlikvidovány přesnými údery Kalibrů z fregaty Admirál Essen a ponorky Kransodar – podle výsledků objektivní kontroly byly zlikvidovány všechny cíle.


- - -

25 komentářů :

 1. USA je neštěstím pro celý svět !!

  OdpovědětSmazat
 2. Neřekl bych, že přímo USA jsou neštěstím pro celý svět. Spíše americký zbrojní průmysl je neštěstím, protože jediný on má z toho všeho užitek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pejzatí jsou neštěstí,jednak jim z většiny patří ty průmysly důležité pro války a taky jsou architekti i provádějící té imperiální politiky...

   Smazat
  2. na pripadu usa je jasne videt,ze stat ktery mohl byt pred staletimi tvurcem na svoji dobu pokrokovych myslenek, dokaze postupem let zparchantet a stat se zrudnou ideologii proti ktere jeste ve 2 sv. valce pojoval.Inu z Pavla Savel.Jak je videt muze to byt i obracene........

   Smazat
  3. 20:29 nOSITELEM POKROKOVÝCH MYŠLENEK? tO JAKO OPRAVDU? OTROKÁŘSTVÍ, RASOVÁ SEGREGACE, VYKOŘISŤOVÁNÍ, PODPORA DIKTÁTORŮ, SVRHÁVÁNÍ A DESTRUKCE CIZÍCH STÁTŮ, SVRŽENÍ ATOMOVÝCH BOMB NA CIVILNÍ MĚSTA, PLOŠNÉ POUŽITÍ CHEMICKÝCH ZBRANÍ, ČLOVĚK ČLOVĚKU VLKEM ...pokrokové myšlení vypadá trochu jinak.

   Smazat
  4. Pro 20:10. Nejen zbrojní průmysl má z toho užitek, nýbrž i Pentagon, bankovní sektor (ten hlavně - jako při každé válce), těžařský a petrochemický průmysl,

   Smazat
  5. "na pripadu usa je jasne videt, ze stat ktery mohl byt pred staletími tvurcem na svoji dobu pokrokovych myslenek..." --- to je jak od Oldy Šetrnýho (Old Shatterhand) pohádka pro malý indiánky. Pro hodně malý indiánky.

   Smazat
 3. Zločinecké USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje svobodu a demokracii, kde se jen dá! USA stvořily terorismus požírající svět. Vypěstovaly většinu ze všech těch band, které dnes terorizují planetu. A jak se ukázalo, vše jen v zájmu USA.

  OdpovědětSmazat
 4. Ani IS(IL) nemá zásoby svých bojovníků bezedné! Každý den mu Asadova koalice pouští žilou. A jednou mu dojdou. A zůstanou jen síly "demokratických" uřezávačů hlav. A síly Kurdů, ze kterých se tam také stala ta US pátá.
  A ten moment bude kritickým, protože USA chtějí Asadův režim za každou cenu svrhnout. Zatímco Asadovi spojenci jsou odhodláni jej držet. Dojde na přímou konfrontaci? Nebo to půjde do patového stavu "zamrzlé", tj. nekonečné války? Která by vyhovovala mnohem více USA než Asadovi.
  Protože by nedostal příležitost a prostor k obnově země, a i obyč. Syřané (jsouce denně podsíráni US propagandou) mají svou trpělivost také omezenou ...
  Sýrii asi opět čeká obzvlášť horké léto. Šesté.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Muslimové jsou po staletí jedním z pilířů ruského státu. To se káže v této a jiných mešitách v Rusku. Islamisti jsou okamžitě a soustavně likvidováni. Ne hájeni. Jako na tzv. Západě. A nejvíce jich zlikvidují právě muslimské oblasti Ruska. Čečna, Dagestán, Ingušsko apod. To je zásadní rozdíl od třebs Británie, Francie nebo i Německa. Takže klídek.

   Smazat
  2. Muslimové jsou po staletí jedním z pilířů ruského státu. To se káže v této a jiných mešitách v Rusku. Islamisti jsou okamžitě a soustavně likvidováni. Ne hájeni. Jako na tzv. Západě. A nejvíce jich zlikvidují právě muslimské oblasti Ruska. Čečna, Dagestán, Ingušsko apod. To je zásadní rozdíl od třebs Británie, Francie nebo i Německa. Takže klídek.

   Smazat
  3. Upadl jsi na hlavu?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 8. Dobře Rusko pryč s korektností je třeba říkat pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravdu? Kdo říká pravdu, ocitne se mezi hluchými.

   Smazat
  2. Zatím co ty jsi se ocitl mezi blbými.

   Smazat
  3. Když to říkáte.

   Smazat
  4. Neznamy, proc se mazes?

   Smazat
  5. Baví mě to, skoro tak jako se psát.

   Smazat
 9. Komu to všechno slouží? Jen žiďákům v Izraeli!

  OdpovědětSmazat
 10. Slouží to tomu,kdo z toho má užitek.Užitek z toho
  má ten,kdo ty rozbroje vyvolává.Rozbroje vyvolává
  ten,kdo potřebuje chaos.A chaos potřebuje ten,kdo
  chce něco před ostatními utajit.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.