Reklama

.

.

úterý 6. června 2017

Ruští piloti nafilmovali americkou ponorku. Zamrzlou do arktického ledu (VIDEO)

Artur Sobakevič
6.6. 2017 Euroasia24
 
Služba v Arktidě, to není nic příjemného: krutý mráz, krajina smutná a jednotvárná a kolem dokola nic zajímavého. I tady ale někdy dojde na zajímavé okamžiky nebo neobvyklé „nálezy“. Jedním z nich se stala americká jaderná ponorka třídy Seawolf pevně zamrzlá do arktického ledu. Při hlídkovém letu ji objevili ruští letci.


Stalo se to v roce 2015. Během pravidelného hlídkového okružního letu se před očima pilotů ruského vrtulníku náhle objevil zcela nečekaný a neobvyklý obraz: z ledové kry trčela velitelská věž ponorky Spojených států. Vedle těžce zkoušené ponorky byly zřetelné stopy po červené signální světlici, což jasně dokazovalo, že posádka ponorky má nějaké problémy.

Jak se ukázalo později, tuto „ledovou sochu“ vytvořila americká ponorka Seawolf během své šestiměsíční hlídkové plavby v Arktidě. „Díky“ ne zrovna úspěšnému vynoření a dlouhému pobytu na jednom místě se přemrzlým vodám Severního ledového oceánu podařilo ponorku pevně „spoutat“ a přeměnit ji v „exponát výstavy ledových figur“.

Aby ponorku zbavila pevného objetí ledových ker, spotřebovala její posádka spoustu času, nakonec se to ale podařilo.

Nelíčené překvapení jako reakce ruských pilotů na obraz, který se jim zjevil před očima, jasně dokazuje, že to bylo něco, na co opravdu nejsou zvyklí. Ne každý den se podaří na vlastní oči uvidět ohromné ocelové podvodní monstrum „nejsilnější armády na světě“ uvízlé v ledové pasti chladných vod Severního ledového oceánu:


Zdroj: slovodel.com

18 komentářů :

 1. Běžný a zkušenostmi ověřený výcvik amerického námořnictva, který spočívá v překonávání strachu z ruského letectva a v posílení psychické odolnosti posádky v době míru. Proto ji nechali přimrznout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však také americká marína před cvičením fasovala neprůstřelné broněžilety - schwarzenberské válečné khaki pampersky, aby posádka nedopadla jako na lodi USS Donald Cook.

   Vymazat
  2. To je sranda a toto chce vojnu z RUSKOM.S toho vrtulniku im mohli chudakom zhodit termosku s cajom.

   Vymazat
 2. Potřebovali asi zchladit jádro.

  OdpovědětVymazat
 3. Američtí námořníci museli mít podobné pocity jako němečtí tankisté u Stalingradu.

  OdpovědětVymazat
 4. Nejsem žádný štváč, ale k řčemu je nám informace, že Ruský vrtulník v roce 2015 našel v Arktidě ponorku USA zamrzlou v ledu. Taková informace je v současné době k ničemu. Měli to zveřejnit celému světu hned v roce 2015 a žádat od USA vysvětlení co tam jejich ponorka dělal- zajisté to nebyla jen kontrolní plavba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím že není ničím záměrem zveřejněním tohoto videa vyvolávat nějaký skandál, nebo snad dokonce burcovat celosvětové hnutí k odsouzení USA a vyhlášení jim války. Je to prostě jen perlička, jež potvrzuje že Arktida je zajímavá i pro USA, přičemž ne vždy se jim tak docela daří.
   Mimochodem, o mezinárodních vodách v oblasti Arktidy platí totéž, co o všech ostatních. Tzn. pohybovat se tam může kdo chce a hlavně je toho schopen(což se tentokrát ukázalo jako úskalí).
   Pokud je tato informace pro vás nezajímavá, nebo snad pobuřující, doporučuji ji ignorovat.

   Vymazat
  2. 19:37 Čerstvé informace jse většinou nezveřejňují.

   Vymazat
 5. Nikde nejsou vidět výsostné znaky USA a tak se nabízí otázka čí ta ponorka vlastně je. Když to ale vezmeme dokola kolem, tak dnes je to již k ničemu, protože ta informace je již 2 roky stará.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když se Rusku potopí ponorka,tak je US marína dobrá.Ha ha.Proč o tom se na NR nepíše? Co pane Dvořáku

   Vymazat
  2. "Výsostné znaky USA" :-)

   Vymazat
  3. Re (19:14):
   Co jsou dva roky?!!, i mamuti v tamním ledu vydrží celá tisíciletí, a když je náhodně vyhrabou, jsou jak živí ...

   Vymazat
 6. Vedle Ruska, Íránu a terorismu (který ostatně vytvořili a také živí) si tito hybatelé světa a Vesmíru ode dneška mohou na seznam největších nepřátel své "svobody a demokracie" připsat i arktický mráz.
  Kromě jejich pocitu ýbrmenčovské nadřazenosti a výlučnosti to bude první reálná hrozba, které čelí.

  OdpovědětVymazat
 7. Nedivte se.Některé stroje nefungují v mrazech a
  jiné zase v horku.Jako perlička je to dobré a
  informace je dva roky stará.19:57-když se Rusům potopí ponorka,tak musí zabránit američanům v přístupu k ní.Protože máte zřejmě na mysli ten
  Kursk před lety,tak Vás musím upozornit,že Rusové
  americkou nabídku na pomoc odmítli.Zřejmě měli
  v ponorce nějaké tajné zařízení.V tom případě se
  o něm nepřítel nesmí dovědět.Takže jim US marína
  vůbec k ničemu nebyla.Vaše poznámka je poněkud
  mimo mísu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Majevský lžeš jako vždy. Angláni tam měli miniponorku která tam pomáhala při záchraně ruských námořníků. Víš úplný hovno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lžete, jako obvykle. Žádná anglická ponorka nepomáhala, nebyl zachráněn jediný ruský námořník. Miniponorka dostala za úkol zjistit, jestli by šlo zahladit stopy po srážce s americkou ponorkou, která tuto havárii způsobila. Právě díky ohromnému finančnímu odškodnění, které v tichosti zaplatily USA Rusku jako náhradu škody, se podařilo Putinovi stabilizovat ruské finance. Právě vy sám víte úplný "sprostý slovo" :-)

   Vymazat
  2. 11:33 kde bereš ty hňupe ty infa o Kursku? Na RU webech? Jseš Putleruv poskok a demagog

   Vymazat