Reklama

pátek 16. června 2017

S expanzivní a imperiální Evropskou unií nechceme mít nic společného

J. Skalský
16.6.2017  České národní listy

Asi před rokem Michael Roth, náměstek ministra zahraničních věcí SRN, prohlásil, že Německu, jako největšímu státu v EU, přísluší vedoucí role. O několik měsíců poté B. Posselt v zahraničním vysílání čs. rozhlasu zatoužil po vedoucí roli EU ve světě. V Německu proběhly též diskuse o „jaderném deštníku: Otázkou bylo, zda Německu, tedy i pro Evropu, budou stačit jaderné zbraně Francie. Dříve Němci uvažovali i o atomových pumách a hlavicích britských. Po brexitu však budou pro ně nedostupné. I tato diskuse, že se vůbec konala, signalizuje zásadní posuny v zahraniční i vojenské politice SRN.


V jiných státech EU, samozřejmě těch největších, ve Francii a Itálii, podobné požadavky nebyly nastoleny, pokud přesto, pak méně výrazně. Je pravděpodobné, že Německo se vydalo svou starou imperiální cestou, na níž stahuje i EU. A tak EU má vybudovat vlastní armádu a zbrojit. Otázkou je jen proti komu. Vzhledem k silné německé protiruské politice, v níž prim hrají CDU/CSU, se možný protivník již vyklubal.

Dalším rozvíjením podobných úvah se nechceme zatím dále zabývat. Pro nás je naprosto nepřijatelné, že by naši vojáci měli bojovat tam či onde na světě, třeba i v Africe, Asii. Proč? Jaké zájmy by tam bránila Česká republika? Rozhodně ne naše! Již za Rakouska – Uherska a později v době třetího rajchu jsme se stavěli proti agresivním válkám, které tyto státy rozpoutaly. Německo se však zřejmě z dějin nepoučilo, jak svědčí uvedené. Neznamená to, že bychom měli chybovat s ním.

Problémem bude překonat naše proněmecké síly, které jdou věrně v závěsu nikoliv obranné, ale útočné politiky. Nyní máme jedinečnou příležitost. Budou volby. Nevolme ty strany, které nás vedou do dosud nevídaných rizik.

Stále se u nás mluví o odkazu 17.listopadu 1989. Neměli bychom proto zapomínat, že tehdy jsme jednoznačně vyhlásili, že do nového útočného paktu nepůjdeme, že naše politika bude mírová. Odzbrojíme. A dnešní snahy EU, která je stále více německá, zatímco Německo je stále méně evropské, právě z hlediska i uvedených ideálů, jsou nepřijatelné.

Jsme pro mír. Proti válce. Peníze, které ušetříme na zbytečném zbrojení dejme do rozvoje republiky, aby naši lidé mohli prožít v míru skutečně důstojný lidský život, všichni měli střechu nad hlavou a práci. Masarykovsky a benešovsky pojatá demokracie nám k tomu ukazuje cestu.

 - - -

15 komentářů :

 1. Germáni jsou stále stejní. Na jednu stranu staví na odiv svůj "dokonalý" obrat od nacismu k vítačství obohacujících černoušků a na druhou stranu připravují válku a likvidaci Ruska. Jistě existují i slušní němci, ale kde jsou, proč je o nich tam málo slyšet? A proč stále dokola volí Adolfu Hitlerovou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Válku s likvidací Ruska připravuje 4.říše spolu se zločineckou organizací jak NA TO a hlavně v zájmu USSA!!!Němci nepoznali komunismus, nejsou dostatečně ostražití a poučení, pod nadvládou islámského kalifátu procitnou, to už je ale pozdě!

   Smazat
 2. Souhlas s článkem nechci aby naši žoldáci páchaly zlo ve světě.

  OdpovědětSmazat
 3. SOBOTKOVA VLÁDA - VLÁDA NÁRODNÍ ZRADY!
  - www.novarepublika.cz/2017/05/byla-sobotkova-vlada-prospesna-lidem.html#more
  U nas není demokrace, ale demokratura! Ve skutečnosti je demokratický politický systém v kolapsu, ekonomický na JIPce. Stojíme na hraně korporátní totality, jsme ve vážné mezinárodní bezpečnostní krizi, čelíme rozpadu společenské soudržnosti, nevážíme si tradiční rodiny a přirozených hodnot, nerespektujeme přirozený řád. A „naše“ vláda tyto negativní trendy vědomě akceleruje v zájmu nikým nevolených, domácích i zahraničních mocenských struktur.
  Sobotkova vláda je tou nejhorší vládou v novodobých dějinách, protože kromě jiného:
  • odsouhlasila vysoké poplatky do Obranného fondu EU
  • odsouhlasila 2% našeho HDP pro NATO
  • se podílí na akcích NATO v Africe i na Blízkém východě, jejichž výsledkem je monstrózní příliv uprchlíků
  • se chce v EU angažovat v organizování voj. misí do Afriky a na Blízký východ, aby se tam stabilizovala situaci, kterou vyvolalo NATO

  OdpovědětSmazat
 4. Žádná čast naší "armády", ani jeden voják by neměl být podřízen wermachtu. Občané by měli mít možnost se vyjádřit, zda vůbec mají zájem o NATO. Pamatuje si ještě někdo, jak Havel v 90 roce sliboval, že už nikdy nebudeme členem žádného vojenského paktu ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Místní vlastizrádci směřují kormidlo destrukce do tzv. tvrdého jádra IV.říše, bezcenného Ojra a islámského chalifátu, Češi, Slované, jako bezcenní nevolníci, o kterých rozhodují ti velcí, je skutečně vlastizrada nejhrubšího zrna, pryč z EU.Volíme TOMIA a SPD!!!

   Smazat
  2. NATO je zlo. Zase budou čeští synci krvácet za bohaté? SPD je cesta, ale musíme to našim volícím potomkům VYSVĚTLIT.

   Smazat
  3. Havel udelal mistrovsky tah. Zrusil zbrojni prumysl, samozrejme z humanitarnich duvodu, zrusili PVS, nas blbli kvetinkami a chvilku pote nas prikoval k nejvetsimu teror bande planety - NATO.

   On nemel vztah k C(F,S,a)SR zadny. Mel vztah pouze k Nemecku.

   Smazat
 5. Nemecko je preci kvuli pritomnym zakladnam USA americke, kdyby si mohlo hajit sve zajmy a nepodlehalo kancelerskemu paktu tak by se nechovalo tak debilne hajilo si sve a nepachalo multi kulti sebevrazdu

  OdpovědětSmazat
 6. Pro 11:49 Havel ten toho nakecal! Ten měl hubu plnou sraček a vychlastaný mozek. Byl to největší vlastizrádce od Bílé hory a sběratel ruliček doktorátů za hovno, protože na skutečná studia byl blbý jako trol.

  OdpovědětSmazat
 7. Zapomínáte,že jsme do té 4té říše lezli sami a
  dobrovolně.Voliči EU zase mysleli jen na den
  dopředu a výsledek je pro ně zklamáním.Píšu to
  takřka denně,že je třeba myslet na delší dobu.
  Kdo to nedokáže,doplatí na to.V tomto případě
  jsme to všichni.I ti,kteří do EU nechtěli.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel hrál jen divadlo o jedné aktovce ,sám pro sebe , a vše získal ! Jako malý kluk seděl gestapakovi na noze ,a což taká otázka ,otec a strýc co byli zač?

   Smazat
  2. Byli to Židé a strýček homosexuál. A přesto přežili genocidu. Jaká ochranná ruka nad nimi bděla?

   Smazat
  3. Bez toho by nebylo mozne je oznacit za megalhare.

   Po zlatych 90-tych kazdy vital jejich kecy o spolecenstvi se silnym socialnim (!) myslenim, vzajemne ucte narodu (!), atd.
   Kdyz ti pod nosem rozebiraji stat, kradou, za koruny prodavaji podniky, propousteji, z nejvetsich blbu se stavaji podnikatele, kteri si mysli, ze jsou sami stred galacie, co si vyberes?

   Dnes je mozne celou tu saskarnu oznacit za lez i s podklady. A samozrejme, oni nebudou moci ani pipnout (ale budou i kdyz jim dukazy budes triskat o hlavu), pri odchode.

   Vedou Evropu k zaniku. Proc se toho ucastnit.

   Smazat
 8. Dobře napsaný, pravdivý článek. Spolehlivě ukazuje, kdo je kdo. Nejen mezi politiky!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.