Reklama

.

.

úterý 27. června 2017

Salmové, protektorátní šlechta, a kolaborantská Morava k r. 2017

Jiří Jaroš Nickelli

27.6.2017 ČeskéNárodníListy

I. V současnosti jak v regionu bývalého Salmova panství, tak v širším okolí, a v jihomoravské metropoli bují rakovinné nádory sympatií pro kolaboraci Salmů za protektorátu s III. říší. Podobné tendence spatřujeme u adorace rodu Dubskych v Lysicích nebo u Dietrichsteinů v Mikulově apod. II. V případě Rájce se vytěsňuje úloha panství v koncentraci místních i krajských nacistů jako na zámku Blansko, tak i na panství Rájec, kde pod úředníky Augustinem, Benischkem, Chwatikem-Tugemannem, Gördlem, Müllerem, Obenrauchem, Weselkou, a dalšími nacisty Salmovo panství se stalo střediskem NSDAP, BDO a dalších složek nacistických.

III. Stále platí prohlášení dvou zesnulých funkcionářů ČSBS Boskovice z r.2005, dr.Skoupého a Mgr.Klemsy, o tom, že kníže Salm byl Němec, choval se jako Němec a nikdy nepomohl žádné české rodině za okupace.

IV. Stále platí i zpráva vyšetřovatelů bezpečnostní komise MNV Rájec z roku 1945 o tom, že Salm kolaboroval s nacisty jako Němec rakouskému monarchismu věrný, který se za okupace choval vypočítavě, byl členem německých organizací jako platící člen, jako muž využívající všech výhod Reichshilfe, jako držitel praporu rakouských veteránů, jako dárce 40.tisíc na Winterhilfe, jako otec dcery Idy, již provdal za důstojníka wehrmachtu.

V. Stále platí zpráva vyšetřovatelů ministerstva vnitra Salmovy šamotové továrny a elektrárny z roku 1946 o tom, že Salm nadržoval germanisaci zaměstnáváním německých úředníků, kteří germanisaci v kraji šířili a podporovali.

VI. Stále platí rezoluce závodních rad Salmových podniků z roku 1945 o tom, že podpory českých dětí byly za okupace zastaveny, že Salmovo panství neznamenalo pro českou věc nic, že kněžna dostala Mutterkreuz za čtyři německé děti, atd.

VII. Ve stínu těchto faktů tone "efekt ÚSTR", publikace typu Jelínková,nebo Županič, které vyrábějí falsifikáty příběhu Hugo Salma a další šlechty, např. Colloredů, vyvolávající ve veřejnosti dojem neviny knížete nebo těchto jiných šlechticů, na souběženectví a kolaboraci s reichem.

VIII. V jihomoravské metropoli Brně se již od převratu instalují skupiny podporovatelů protektorátní šlechty, v tom počtu Dubskych, Seréniyů, Salmů, atd. Centry této podpory se staly instituce jako Masarykova univerzita, Národní památkový ústav a dokonce jsme svědky i jisté formy nadržování u některých institucí práva a správy. Jsou vydávány publikace neobjektivních badatelů, vyvolávající dojem neviny těchto rodů na protektorátní aktivitě a zamlžující podstatu jejich protektorátní kolaborace. Dokonce se popírá i legitimita jejich přihlašování k občanství říše. Na této tezi jsou postaveny i některé žaloby osobnostních soudů na ochranu Hugo Salma.

IX. V některých regionech Moravy probíhá desetiletí trvající proces utajování kutých nacistů (případ rodu von Schoellerů v Račicích, Dubskych v Lysicích, Friesů v Černé Hoře, Dietrichsteinů v Mikulově a pod.), kdy neexistují žádné zmínky ani v lokální literatuře, ani v médiích o profilu těchto rodů a jejich aktivitách za protektorátu.

Na státních zámcích se návštěvnictvo informuje zhusta nepravdivě o éře protektorátu, anebo se tu reálie protektorátu zcela vytěsňují jak v průvodcích, tak v ostatních informacích. Zhusta se tu vyvolává dojem, že majetky zámků této šlechty zabavili jen a jen komunisté, a nikoli Benešova republika na základě presidentských dekretů.

X. Tyto procesy jak na Moravě, tak i v Čechách, vyvolávají dojem jakési rehabilitace významné části protektorátní šlechty a její činnosti za okupace, popírají a znetvořují zhusta historické reálie protektorátu a adorují tuto šlechtu jako jakousi vymyšlenou elitu českého národa, k němuž ani duchovně, ani státoprávně nenáležela.


Dr. Jiří Jaroš Nickelli, předseda HDK OV ČSBS Boskovice

23 komentářů :

 1. Na ja... Tak tenhle článek se Hermanovi z TOP 09, ani Bělobrádkovi z KDU ČSL líbit nebude. Ani jejich milým krajanům z SD Landsmannschaftu a ze "světové" Katolické církve.

  Čechům holt chybí dlouholetá výchova v Burschenschaftech, v Hitlerjugend, či v Bund deutscher Mädel... proto jsou tak necitliví a nechápaví k poselství němectví a k odkazu velkoněmectví; ba ani na modlení dobrovolně nedávají, na svatého Adolfa vigilie nedrží, ani svoji říšskou zemi k negerizaci nechtějí poskytnout... PROSTĚ JSOU TY SMĚJÍCÍ SE BESTIE!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle chování dnešní kolaborantské Babišovsko - socanské vlády jsou na místě slova prezidenta Beneše , ve kterých varoval před činností domácích zrádců a kolaborantů, kterým po kontrarevolučním Listopadovém puči otrnulo !!

   Vymazat
 2. Nevím, zdá se mi již trochu od věci se pořád vracet, jak k událostem za II. svět. války. tak k minulému sociálizmu. Lidé tam museli žít, každý po svém, stejně, jako dnes. Někteří podporují bezostyšně vojenský vývoz demokrácie a nic se neděje! Možná někdy, někdo za 50 let také něco napíše o Havlovi, Schwarzenbergovi...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co vám na to řekli Herr Bernd Poselt a jeho Volk? A o Havlovi, který dokázal že v hospodě se určité vysoké školy úspěšně studovat nedají, i o nedostudovaném hajném rakouského původu, manželovi dcerušky nejvyššího rakouského SA i SS manna se dost píše již v současnosti. Přitom to vynálezci legend mají dosti obtížné - protože ještě žijeme my, pamětníci...

   Vymazat
  2. vvenc To dělají politický šmejdi bohužel. Chtějí předělat dějiny v rámci západního vlezdoprdelství.

   Vymazat
  3. 9:34 ale,ale vždyť je jedno co říkà ten a nebo onen.Vono z praxe je známo,že rozumný člověk jedná rozumně a lidský nezávisle na vzdělání.Pacholek i kdyby měl třeba dvě vysoké školy a funkcí jak kalkulačka zůstane vždy pacholkem.To by jste měl vědět.

   Vymazat
  4. Už nechci od těch fašistických tlam slyšet nějakou urážku presidenta....jak by to vypadalo,když by volby vyhrál fašistický Černokněžník o vozili by první dámu na kolečkách či na oslovi.....ebilové!!!!!!

   Vymazat
  5. A jak byste ráčil budovat onu budoucnost, bez vyvarování se chyb minulosti? "...stejně jako dnes." Zlatá slova. Ono by to "stejně jako dnes ale vypadalo zcela jinak, kdybychom se poučili z chyb minulosti, v tomto případě Beneše, a nevrhli se z mědvědí řitě (smlouvu ze SSSR podepsal Beneš v r. 1943, nikolivěk Kléma; ten byl až následek!) rovnou do pařátů jestřábů. Atd. atd. - chyb, které jsme v minulosti napáchali a z kterých bychom se měli poučit, leč nepoučili, je habaděj. A tak si to "...stejně jako dnes" neseme staletími jako balvan, a včera, dnes a zítra je stále stejně rozplizlé bez posunu k zítra. Co se změnilo od doby Jiříka z Poděbrad? Stále jsme kolonií - napřed západu, pak pro změnu východu, nyní opět západu. Technický pokrok s ustrnulým myšlením australopitéka za pokrok nepovažuji - jen jsme vyměnili klacek za atomovku - toť vše. Myšlenkový vzorec australopitéka nám však zůstal. Pročež včera, dnes a zítra v jedno splývají a stojí to za stále stejné hovno, neboť jsme si vzali - až na jediný rozumný krok, kdy jsme Němcům umožnili návrat do vlasti, ke které se hrdě hlásili - jako národ, jediné poučení, jediné dědictví: vždy se nějak přežívalo. Howgh.

   Vymazat
  6. 19:06 hlupáku, nebýt prezidenta Beneše manévru se Stalinem, trvali Britové a USA na hranicích ČSR podle Mnichovské dohody. Současně bylo zřejmé, že rozhodující část území obsadí armáda SSSR, prezident Beneš byl natolik prozíravým politikem, aby věděl, která bije. Ty to nechápeš ani po 74 letech.

   Vymazat
 3. Inu ceska vladni mafie

  OdpovědětVymazat
 4. Ne Herman, ale Jiří Jaroš Nickelli patří na ministerstvo kultury!

  OdpovědětVymazat
 5. Bělobrádek řekl, že bychom měli přijmout aspoň nějaké uprchlíky.

  „Pan Bělobrádek je popleta – česká vláda přijala do loňského října nejméně 12 nelegálních migrantů podle kvót, Slovensko v té době přijalo tři – podle statistiky evropského azylového úřadu. Ovšem nezapomínejme na migranty, které česká vláda láká a přijímá dobrovolně a aktivně mimo kvóty – těch je přece násobně více a Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda uděluje trvalé pobyty v ČR dokonce i islámským migrantům. Ale cudně se o nich mlčí a vládní propaganda tu šíří mýtus, že ČR odmítá migranty. To je přece lež a umělá kauza, kterou zřejmě dohodli pánové Juncker a Sobotka po svých velmi přátelských setkáních a která má před volbami za cíl vytvořit pocit, že nás vládní koalice před migranty chrání. Situace je přitom přesně opačná. Ostatně naposledy minulý měsíc odmítl ministr Chovanec zrušit azylové zařízení v Předlicích v Ústí nad Labem, kde jsou právě ubytovaní celoročně migranti, kterým již vláda udělila trvalý pobyt. Taková zařízení jsou v ČR celkem čtyři. Doufejme, že lidé na tuhle vládní taktiku neskočí, protože po volbách by sobotkovci s lidovci a babišovci otevřeli dveře migrantům dokořán,“ varuje předseda SPD a poslanec Tomio Okamura.

  OdpovědětVymazat
 6. Předkym že varuje Okamura dit je to u ňej ve strané samej šmejd kort tady na Jižnoch Čechach

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:29 To je prostě pravda pokud vyhrají euhujeři tak tu budou migranti. kdu top09 ano čssd ods poklonkáři eu.

   Vymazat
  2. Koukám, že v JČ jsou nejen šmejdi, ale i negramoti v lepším případě dyslektici.
   V.J.Horák

   Vymazat
 7. Ano,...to jsou ti praví otodoxní Hermani a Bílobradí,to jste přesně ťukli na hlavičku...a asi jezdí dělat bordel do Brna ti mandelinkoví a kavárenští,co by rádi dobré moravské víno,...na.rat....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že koalice KDU-ČSLandsmanšaft se do parlamentu už nikdy nedostanou a Česká strana národně-socialní ano.

   Vymazat
 8. Proto se Moraváci šli omlouvat sudeťákům.Rádi
  by si je nastěhovali zpátky do země.Však i v
  pražské kavárně je 75%Moraváků,kteří přilezli
  do Prahy pozvat sudeťáky zpátky.Bělibrádek je
  jenom vrchol ledovce.Ostatní lidovci se jenom
  bojí říct nahlas to,co Bělobrádek či Herman.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Pane Horák korytaři ne Okamura ale jeho okoĺí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane kolego, nereagoval jsem na p.Okamuru(nevadí mi), ale na pologramotného pisatele, protože tohle číst je pro mne utrpení. V.J.Horák

   Vymazat
 10. Brno je podivné hnízdo !!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Billboardy před volbami by měly nést hesla jako: "Zvolte si své kolaboranty" nebo "Nikdo Vás nezadluží rychleji", "Na každého něco víme, předvolebních slibů se nebojíme"

  OdpovědětVymazat
 12. Pan Běobrádek veřejně přiznal, že musí brát antidepresiva. Znamená to, že jeho rozhodování o milionech lidí je ovlivněno léky na depresi. Přirozené vnímání reality je tedy utlumeno, pozměněno. Kolik politiků rozhoduje pod vlivem antidepresiv?

  OdpovědětVymazat