Reklama

pátek 23. června 2017

Se senátem USA stále blíž k válce s Ruskem v Evropě


B. Cloughley
23. 6. 2017      PaulCraigRoberts
Rada pro vědu a bezpečnost bulletinu, sdružující západní atomové vědce, vydala varovné prohlášení, podle něhož je svět nukleární válce dnes blíž, než od roku 1953 kdy byl. Atomoví vědci s bulletinem spolupracující vyvořili cosi jako snímek osudného dne, což je hodinový číselník, jehož minutová ručička se blíží či vzdaluje od čísla 12, která má představovat světovou apokalypsu.


Každým rokem se pak rozhoduje, zda se ručička ke dvanáctce přiblížila, či se od ní vzdálila, nebo zůstala na svém místě. Toto rozhodnutí činí rada pro vědu a bezpečnost předmětného bulletinu ve spolupráci s výborem jeho sponzorů, ve kterém zasedá 15 nositelů Nobelových cen.

V roce 1953 ukazovala ručička dvě minuty před dvanáctou a v dalších letech Studené války se pak ke dvanáctce přiblížila nejvíc v roce 1984, kdy sovětsko-americké vztahy víceméně zamrzly a minutová ručička následkem toho stála na třech minutách do dvanácté. A nyní, v r. 2017, ukazuje ručička za dvě a půl minuty dvanáct.

Katastrofa se tedy přibližuje.

A spolu s tím, jak se přibližuje, senát USA svým rozhodnutím penalizovat Rusko za řadu domnělých deliktů, tlak na globální konfrontaci dále zvyšuje.

Senátor Lindsey Graham řekl televizi CBC News, že „senát potrestá Rusko za jeho vměšování do amerických voleb“. Což je, jak známo, pomluva, která nemá oporu v důkazech, ale žije. A senátor Graham překonal doslova sám sebe, když z obrazovky CBC News adresoval prezidentu Trumpovi tato slova: „Vy jste nejvyšší velitel ozbrojených sil USA a jako takový se musíte Rusku postavit. Nikdy neopravíme vztahy s Rusy, dokud je nepotrestáme za to, že se pokusili zničit naši demokracii. Což učiníme tím, že na Rusko uvalíme další sankce.“

Když pak moderátor CBC upozornil senátora na skutečnost, že vměšování Ruska do amerických voleb nebylo zatím prokázáno, a zeptal se ho, co tomu říká, dočkal se této odpovědi:

„Tohle není vaše starost. My děláme to, co pokládáme za nejlepší. Rusové naše volby ovlivnili. Dělají to nakonec nejen u nás, ale na celém světě. Chybí nám pouze důkaz, že v té záležitosti spolupracoval s Rusy i prezident Trump. Já tomu nevěřím a nevěřím tomu proto, že kdyby s Rusy skutečně spolupracoval, choval by se dnes jinak, než se chová. Ale důkazy o tom, že se Rusové pokoušejí zničit demokracii, existují.“
Čili: americký senát věří, že není důkazu o tom, že Trump získal své prezidentství díky pomoci od Rusů – což je samozřejmě pravda, ale současně věří i tomu, že Rusové americké volby ovlivnili – i když důkazy o tom nejsou.

Senátor Graham hovořil v televizi CBS News z pověření celého senátu a světu tak nezbývá, než vzít na vědomí, že jeho prohlášení vycházejí ze stanoviska všech zákonodárců státu, který má tedy v úmyslu uvalit na Rusko ještě ostřejší sankce než dosud. A jak k tomu poznamenal časopis Forbes, nový zákon „potrestá“ nejpodstatněji ruské ropné a plynové firmy. A to ještě citelněji, než sankce dosavadní.

Na vršku Capitol Hill nemá tedy Rusko, jak vidno, jediného přítele.

K čemuž lze poznamenat už jen toto: Ti, kteří v USA mají v rukou energetické zdroje, včetně kapitánů ropy a plynu, podporují členy senátu i sněmovny reprezentantů bezprecedentními finančními sumami, udělovanými jim na podporu jejich volebního boje. A faktem je, že mnozí zákonodárci by se bez této podpory nikdy v Kogresu neobjevili.

Podle webu Otevřená tajemství rozdaly firmy, obchodující ropou a plynem, americkým politikům v letech 2015-2016 50 miliard dolarů jako pomoc při jejich prezentaci ve volbách.

Z webu Strategic Culture vybral a přeložil Lubomír Man

29 komentářů :

 1. Tento silenec byvaly vojensky prokurator spolu s McCainem melou tuto odrhovacku jiz leta a nikdo je nebere vazne .Chybi jim do tretice jeste Lieberman Joseph zvany "huba pytel na zmije" Ten jiz nemohl byt zvolen a tak radeji odesel na post kde se rozdavaji skvarky kamaosum ,do homeland security,coz byl kdysi v Deutchlandu urad na ochranu Rise. Temto kamosum se prihrava asi tim zpusobem ze si hasici musi koupit kouli na prevoz bomb i kdyz jejich department cita 6 lidi a vesnicka 180 lidi .To je jen maly priklad tam se jedna o biliony vyhazovane na nesmyslne vyzbrojovani policie a ruznych slozek -lidove milice Takze on Roberts hodne vi ale mohl by delat strasidlo v v tom baraku co strasi v Disneylandu. O onom strasidelniku McCainovi se zminil Putin asi v tomto smyslu s usmevem: "Nedivte se ,hodili ho do diry na 5 let a kdo by to vydrzel"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja znam osobne obeti terorismu
   Bud rad burane zalezlej nekde v prdeli ze si te teroristi jeste nevybrali
   A do ty doby drz hubu

   Smazat
  2. 22.56 nemas taky spodky s fanglle s pruhy a nebo aspon vestu??Idiote verim ze obet terorismu jsi ty sam ,je to videt z tveho prispevku

   Smazat
  3. 22.56 to vypada n a Horniho z Dolni ten je umerne pitomej na takove komenty fuck

   Smazat
 2. Cena za havlismus

  OdpovědětSmazat
 3. Zaprodaná "demokracie".

  OdpovědětSmazat
 4. Venco proc mne porad mazes ? Dnes jiz 376 prispevku azadne nevidim i kdyz studuji s brylemi optickymi
  Honolulu kuku retarded -at zije Trump a jeho dcera Ayola Kushner take z mafie rodiny "real state"odkud se znaji stari i mladi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mazat by te nemel
   I hlupaci a jednodusi lide tveho razeni maji prsvo blejt

   Smazat
  2. Toto je jen další důkaz, že těmto (špičkám) rádoby, nejde o žádnou demokracii. Pod tímto názvem jen zakryli své bobyvačné choutky, loupeže, vraždy neviných lidí, (Kosovo a další)
   Chamtivost těchto rádoby představitelů, ale představitelů čeho. Představitelů, kteří opravdu stojí za destrukcí jednotlivých států. Za likvivací nepohodlných lidí, představitelů států a samotných států. Cožpak to nikdo nevidí, co je to za prohnilou sračku, která se považuje za výkvět společnosti? Před třemi sty léty se kovbojové vystříleli navzájem a mám za to, že se podstata jejich charakteru vůbec nezměnila. Nechodˇme daleko, jen si vezněme Větnamskou válku a ostatní napadené státy, od této doby. Jen tento " výkvět" nepoužívá vlastní kolty, ale zneužívá k tomu vlastní armádu. Kdo jen tuto lidskou chátru zlodějů, vyděračů, podfukářů, loupežníků v mezinárodním měřítku, pověřil k tomu, aby si hrála na hegemona světa. Kdo jim jen srazí hřebínek tak, aby dali pokoj celému světu. Na jedné starně je každý trestný čin, na celém světě trestným činem a většinou bývá po zásluze potřestán. Ano, to je ale trestný čin jednotlivce. Tady se tyto figurky schovají za parlament nebo za senát, spáchají daleko větší škody na majetku a životech a je jim to tolerováno. Co to je vlastně za svět " demokracie ". Že trest kolektivní není trestným činem? Kdo to řekl,napsal. Pořád je to trestný čin a mám za to, že tato banda, vzaná výkvět společnosti se ho dopouští na každém kroru.

   Smazat
  3. Moudrost rimskeho cisare , ktery jmenoval sveho kone Senatorem musi dnes byt opet OCENENA .

   Smazat
 5. https://cz.sputniknews.com/svet/201706225515948-usa-zakon-vojenske-zadrzovani-rusko/

  S usa do hrobu.

  OdpovědětSmazat
 6. No ja jen ziram: oni maji ve znaku FAŠISTICKÉ svazane pruty se sekerkou, dole pod tim znakem ?!

  OdpovědětSmazat
 7. Nějak se nám ten zachránce a mírotvůrce světa nevyvedl, že?

  OdpovědětSmazat
 8. Čo sa dá čakať od satanovej hrobky na capitole,celé jej osadenstvo je pretkané kabalizmom ba až duševním kanibalizmom,tam musí biť dosť zlej energie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kto, za čo a čím musí dosť biť zlú energiu?

   Smazat
 9. Mrzi me, ze pan senator si mysli, ze ma v USA demokracii.

  Urcite nejakou tu vlastni, ostatne kazdy ma svou, kazda zame jinou, no on tou tvrdou formovou obvinovani, bez jedineho dukazu, prezentuje neco jineho, nez demokracii.
  Zbytek je stejny, take ma zato, ze lide jsou tupi, ze prece po takove medialni masazi nemuzou neverit lzim, tak to vse musel urcite nejak zaridit Putin.
  Pro svet se stava nebezpecim mit ve vladach podobne, povetsinou i valkychtive, jedince.

  OdpovědětSmazat
 10. O jakém ohrožení americké demokracie je řeč. Demokracie tam nikdy nebyla, není a v dohledné době ani nebude. To samé platí pro Evropu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:17 Naprostý souhlas. Demokracie je to, co si ti nebohatší zaplatí u profíků: bank, politiků, policie a novinářů. Je to dobře placený byznys a vyhraje ten, kdo má lepší profíky, kteří voliče lépe zmáknou.
   Světlou výjimkou byla killary, která měla heslo "spolu silnější", ale nakonec jí hodně lidí přestalo věřit, protože byla opakovaně vyfocena, jak někde vrávorá, je přidržována, zachycena nad zemí. Tím popřela, že kdokoliv s ní bude silnější. Trump lidi získal, protože byl nadějná alternativa k choré bábě. Jenže deep state mu stále víc přitahuje šrouby A.Š.

   Smazat
  2. Trump je nadejna alternativa asi jako byl Adolf Hitler 1930.

   Hillary uloha byla dostat Trumpa k moci , Hillary i Trump jsou cleni stejneho uskupeni, coz udelala svymi umyslne:
   pitomymi projevy a padanim na prdel pred kamerou , ci pomoci velkeho cernocha nosiciho pul metrovou inijekcni strikacku pred kamerou aby ji zachranil zivot a rekl volicum Hillary je na smrt nemocna NEVOLIT!!!!!

   Hillary jaksi dostala $500 milionu od kohosi , Trump $$$ milionu od kohosi ..tak kde je rozdil!!! Ti lidi pouze chrani sve $$$ myslis si , ze se zajimaji o lidi???
   Kdy prestanes byt naivni?????? Hillary i Trump jsou cleny Deep, tak kde je rozdil.

   BroukPytlik

   Smazat
 11. Nejen u nás se kdejaký blbec může stát zákonodárcem....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dámy a pánové, ale nedivme se tomu.
   Nemám právo nikomu vnucovat svůj názor, ale zamysleme se z historyckého hlediska.
   Po celá staletí byli do těchto krajů soustředěni a hromadně vyvážení vrahové, loupežníci a vyvrhelové národů se kterými si už tamní společnost nevěděla rady. Po staletí byla v těchto oblastech kumulována jen sebranka všech společností, která si nezasloužila žít s ostatními pohromadě. A každá sebranka, která má být okočírována, vždy měla svého vůdce,náčelníka nebo velitele. Najednou bylo těchto vyvrhelů společnosti takové množství, že jim bylo území malé a tak začali plenit původní obyvatelstvo a to Indiány. Až je jako národ zlikvidovali, tak se mezi vyvrhely opět začali těsnat a vyvolali válku sever proti jihu. Pak nějaký myslitel přišel na to, že bychom se neměli plenit navzájem a obrátíme pozornost jinde a po nějakém čase se soustředili na ostatní státy a začali si říkat, že toto je ta správná společnost. Společnost potomků ( vnuků, pravnuků a dalších generací) těchto vrahů, násilníků a největších vyvrhelů národů.
   Jenže pleněním vlastního přírodního bohatství se zjistilo, že už pomalu není z čeho by tato společnost dál těžila a žila,samozřejmě na úkor jiných. Pak začlo soustředění se na ostatní státy, pěkně pomalounku polehoučku. Ostatním národům to sice nebylo po chuti, ale za patřičný profit části společnosti to bylo tolerováno. Když to přenesu do dnešního světa. Je to v podstatě stejné, jen v daleko větším měřítku. A tak jako se vyvijí svět se vyvíjí i trestnost samotná. Už přestalo být moderní, že se bandy vystříleli a rychlost vytažení koltů už nebyla předností. Najednou se začala vyvíjet mnohem prohnanější a záludnější praktika a po podloudnost, podraz a podobné nešvary. Ale to se musí nějak nazvat. Aby zainteresovaní věděli, jak toto činnost nazvat. Přes různé režimy, totality, nadvlády a podobné způsoby žití se nejdnou vyvynula ztv. demokracie. Ale v podstatě to vždy byla nadvláda převážné menšiny, možná podrazáků, vrahů a podobné sebranky, na nadvládou většiny. Jenže v důsledku se toto společnosti vrátilo jako bumerang. Že vyvrhelové už neovládali jen svou zem, už neovládali "jen" určité území nebo několik území. A jak zní staré pravidlo " z jídlem roste chuť" Tak je to i v tomto případě. Už je těmto potomkům (pravnukům a dalším pokolením) malá jenen jejich zem, nejen jenich část plnety, ale chtěli by, aby je poslouchal celý svět a z tohoto jen těžit a plenit národy, jen ve svůj prospěch. O kroucením rukou v případě neposlušnosti ani nemluvě.
   A to vše pod rouškou DEMOKRACIE.
   Není vám s toho špatně? Má je přímo na B......tí.

   Smazat
 12. USA nemůže čerpat sebevědomí z kulturních kořenů sahajících do dob, které o sobě nezanechaly svědectví. Je to země a kultura vystavěná na zelené louce, a vše co mají, o co se mohou opřít, je pouhých několik století překotného rozvoje, vývoje, hledání cest a způsobů pro novou moderní společnost. To je to, na co mohou být a jsou pyšní. Pod povrchem tohoto relativně mělkého sebevědomí je bod nula, za kterým není nic, jen mlhavé tušení, že celý americký kontinent patřil kultuře zcela jiné, odlišné, kterou americká kultura nahradila. Toto mělké sebevědomí je sebevědomí svého druhu, a je odlišné od kulturního a národního sebevědomí evropských a dalších zemí. Přistěhovalci na Americký kontinent byli odkázáni na své vlastní schopnosti, což není případ Evropy, která má historii dlouhou tisíciletí. Psychologie Ameriky je vystavěná na odkázanosti na své a pouze své schopnosti, proto je tento druh sebevědomí silný, nikoliv však hluboký.

  OdpovědětSmazat
 13. Tady jsi přečtěte válečný štváč v akci kdo mu dal mandát ano.

  http://aeronet.cz/news/stropnicky-odletel-do-gruzie-odhalit-sochu-vaclava-havla-a-podporil-snahu-tbilisi-o-vstup-do-nato-obklicovani-ruska-pokracuje-ale-z-rozpinani-je-obvinovana-moskva-zeman-si-nebere-servitky/

  OdpovědětSmazat
 14. USA jsou země,které je zcela cizí se jakkoliv vměšovat do jakýchkoliv záležitostí kterékoliv země světa.Možná se mýlím,některé firmy USA dovážejí některé sankcionované zboží z EU do Ruska a po sankcích vůči Rusku se v USA zvýšil obchod s Ruskem, EU naopak poklesl.No nicméně je fakt,že USA naprosto vše podřizují svému zisku(jakémukoliv) a sázet na jakoukoliv akci či reakci USA proti komukoliv je velice obtížné.Jisté je jen jedno,že USA jsou zcela prosty jakékoliv "citové"vazby na jakýkoliv stát na světě.Vše stojí pouze rozumu a penězích. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V SS je silně citově vázaná sionistická lobby na Israel! Protože mají v SS velký vliv jsou SS silně citově vázány tamtéž.

   Smazat
 15. Jak říkal Švejk. Vojna bude ! Je jen otázkou kdy. A až začne to kdy, tak pak už nic. Žádné titulky v i dnes hovno, o vítězném postupu "našich" zbraní, žádné stream o raketách zasahujících Moskvu, či Prahu, Berlín, stalingrad, leningrad, New York, Brno, Colorado Sprins atd.
  Jen krátký pocit, že je nějak tma a horko. Žádná radost pravičáckých usmrkanců a starých havlistů.
  Mám to zapár. Doufám jen, že to bude bude až po mé smrti.
  A největší tragedie ? Že ani já už nic neuvidím a neuslyším, hlavně ten poslední kvikot všech těch fašounů, co se nejen tady ale v devadesáti procentech presstitutských bulvárních sračkách, libují ve své protiruské fobií a nadávkách myslícím lidem do bolševiků.

  OdpovědětSmazat
 16. Nukleární válka?Které nikdy nedojde.Nenechte se hecovat tímto názorem.Jde jenom o vytváření negativních energií.Na to oni jsou experti.Budte v klidu.Toto nám opravdu nehrozí.K té už by dávno došlo,ale ono jim to tak nějak nešlo odpálit.Jsou zde ve hře i jiné velmi mocné síly.--Klidné dny-LM

  OdpovědětSmazat
 17. 11:48 Jaké to jsou ty velmi mocné síly?

  OdpovědětSmazat
 18. Pokud připustíte existenci mimozemských bytostí,pak máte naději pochopit,co se vlastně v dnešní době děje na planetě Zemi.Kdo si chce nás lidi podmanit a kdo vlastně jsou lidé- bytosti,kteří chtějí zde vládnout.Můžete začít tím,že si najedete na Svobodný vysílač.cz každé pondělí od21hod-pořad ABSOLUTNĚ NEUVĚŘITELNÉ--LM

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.