Reklama

.

.

pondělí 26. června 2017

Sobotka dále potápí ČSSD

26.6.2017 VašeVěc 

Na předposlední schůzi poslanecké sněmovny před podzimními volbami mají poslanci projednat dvě stě bodů. Jedním z nich je například také novela ústavního zákona, která by umožnila údajně pružnější vysílání českých vojáků do zahraničních misí.

Proti tomuto návrhu, který vede k tomu, že bude snazší vyslat české vojáky do zahraničí, se zatím staví pouze KSČM. Nedávný předseda ČSSD B. Sobotka dokonce hovořil o tom, že tato novela je jedním z prvořadých bodů, který je třeba schválit. Plně se tak shoduje s postojem poslankyně Černochové (ODS), která mezi českými politiky vyniká svou nezřízenou touhou zbrojit (a případně asi i bojovat) až do padnutí.

Postoj sociální demokracie v této věci je plivnutím do obličeje levicovým voličům. Ti totiž ve své většině odmítají účast českých vojáků na zahraničních misích, a skutečně tak nebudou považovat za prvořadé projednávání novely zákona, která má odesílání vojáků na zahraniční mise zjednodušit a zrychlit – vojáky by po přijetí novely vysílala na maximálně šedesátidenní zahraniční mise vláda a nepotřebovala by k tomu souhlas parlamentu. Vláda by také napříště rozhodovala bez souhlasu parlamentu o tom, zda mohou na území české republiky pobývat vojáci jiného státu (opět po maximální dobu 60 dní).

Pokud chce sociální demokracie v podzimních volbách klesnout až například k šesti procentům obdržených hlasů voličů, je nastoupena na velmi správné cestě. Pokud však chce zastavit propad volebních preferencí, a naopak si trochu polepšit, měla by přestat chřestit zbraněmi a levicovým voličům jasně ukázat, že není pro zvyšování nákladů na zbrojení a není ani pro vysílání českých vojáků do zemí daleko od České republiky, s nimiž naše země má jen málo společného (např. Mali), a že se důrazně staví proti případné výstavbě americké vojenské základny na území ČR, jak o ní v americké prezidentské kampani mluvil současný americký viceprezident M. Pence. Pokud bude novela zákona schválena a vláda bude moci o maximálně 60 denním pobytu cizích vojsk na našem území moci rozhodovat bez souhlasu parlamentu, samozřejmě je to velký krok vstříc trvalé přítomnosti vojáků cizích zemí na našem území.

Sociální demokraté mají možnost se proti něčemu takovému důrazně ohradit a zároveň rozvinout v této věci společenskou debatu a vyvinout tlak na A. Babiše, aby se ohledně případné přítomnosti amerických vojsk na našem území jasně vyjádřil. B. Sobotka však zatím tuto možnost zahodil, a místo toho se postavil po bok největších českých politických válečníků…

- - -

19 komentářů :

 1. Bohužel,nejednotný postoj Sobotky,nedává důvěru pro voliče,co by volič předpokládal,když chtějí vládnou a chtějí zůstat velkou stranou.Jak jsem zaznamenal ten výrok Macrona o marketech,že hájí Francouzské zájmy,tak ať si je hájí doma a ne na úkor jiných států.Tak přesně mu má odpovědět Sobotka,Orbán,Szidlová,mi si hájíme naše zájmy a nemůže Macron tlačit i na náš stát,když jsme menší,že se nám před Macronem rozklepou kolena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:42-Sobotka nemá žádný postoj a voliče má
   víte kde.Oni se topí už sami i bez Sobotky.
   Pokud by totiž za něco stál,tak by mu hned
   vymáchal hubu o zradě Francie ve prospěch
   Hitlera a tím i rozšíření vlivu Moskvy na
   půlku Evropy.Na tom všem má Francie zcela
   evidentně vinu a nemá právo někomu něco
   nařizovat.Kdo zradil jednou,zradí i po druhé
   a v tom jsou frantíci mistři.A klidně bych
   ho poslal do p-háje.
   Petr Majevský

   Vymazat
  2. Petr Majevský zcela pomíjí, že se Frantíci se svou kolaborací s Němci dávno vypořádali. Po válce přece oholili (HLAVY!) lehkým holkám za prostituci s Němci a JSOU Z OBLIGA!!! sck

   Vymazat
 2. Sobotka se zřejmě rozhodl. že proškolí voliče v tom, co je správné a toto je jeho výsledek. Do voleb může pokračovat ve školení ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka nesplnil všechny domácí úkoly, které dostal z Brusele, takže je ohrožena jeho židle tamtéž.

   Vymazat
 3. Sobotka - holt jeden z plodů Malého Jeruzaléma... Nebude ho škoda... ani těch ostatních...

  OdpovědětVymazat
 4. Se divím, že Černochová ještě nechodí do parlamentu v maskáčích.

  OdpovědětVymazat
 5. Barbari z Afriky se na vas zenou a budou vas vrazdit, jako belochy na jihu Afriky ! Tak ceske vojaky nikam neposilejte a drzte je na svych hranicich !

  Proc je budete posilat do Mali ? To chcete, aby vam tam chytli Malarii ? Hmmm ? (A nebo Aidu.) To jsou strasne hloupe napady a divne sklony ! Misto, aby vojaci hlidali hranice pred barbary a vyrabeli ceske deti, tak poskakuji po Mali v Africe a angazuje se mezi 20 druhy opic.

  Tomu se rika PODRBANE PRIORITY. (To zavinil ten "general" Pavel. - Udelejte z neho VOJINA a poslete na rajony.)
  --------------------------------------------------------

  Znam Afriku a jsem pysny na to, ze jsem v mladi pomahal nejlepsi, nejhrdinejsi, nejgalantnejsi, nejpysnejsi, neporazitelne, ideologicky nejcistejsi armade na svete. JAR-Army (SA-DF). Kopal jsem latriny a slouzil jako NAVANADA v Angole (a i v jinych zemich Afriky, pro slavu civilizace.) To byly krasne casy !

  Na zaklade moji armadni kvalifikace, zde prohlasuji, ze general jsem ja a ne Pavel. Proto dejte na moji superiorni strategii a neposilejte ceske vojaky do Mali !

  Vojaci ! Jak to, ze se rodi tak malo ceskych deti ? Vy LENOSI s MELUZINOU v pytliku - okamzite to napravte !
  Skoro - Lieutenant general ve vysluzbe nick honolulu.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "toprá česká foják" muset byt rozeset po celem svete, vsude tam, kam prespolni vrchni velitel rozkaze, vsude tam, kde je pro jeho vlastni fojak bad conditions

   Vymazat
 6. Lidé bděte a těm gumákům ukážeme zač je toho loket.Myslíte že Nádražáci, tim se omlouvám pravým nádražákům,mají tolik příbuzných, kteří by je protlačili do PS?

  OdpovědětVymazat
 7. Budu volit KSČM , sice už to žádní komunisti nejsou , ale program mají nejlepší !

  OdpovědětVymazat
 8. ČSSD určitě dosáhne 4,8 % hlasů a bude to zcela zaslouženě. V Praze, díky Dolínkovi, to bude polovina, tedy 2,4 %.

  OdpovědětVymazat
 9. Za klesají preference ČSSD nemůže pouze suchopárný byrokrat Sobotka.Uznávám, že Zeman na rozdíl od Sobotky jisté charisma má. To ale měli i Hitler, Mussolini, Mao...

  Jan Májíček to ve skvělém článku (ČSSD pomůže jen skutečný obrat doleva) vystihl přesně.
  http://denikreferendum.cz/clanek/25535-cssd-pomuze-jen-skutecny-obrat-doleva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka je nejúspěšnější.
   Když se mu v minulých parlamentních volbách zdařilo srazit výsledek ČSSD na polovinu a právem mu hrozil vyhazov, tak se ode všech levicových politiků zcela odlišil absolutní podporou všech mainstreamových kanálů jako jedné stoky. Za její pomoci a ignorance zmanipulovaných členů strany se mu teď podařilo ČSSD zlikvidovat.
   No, není to plný úspěch?

   Vymazat
  2. Aby mohla ČSSD učinit opravdový obrat doleva, muselo by v ní přijít o vliv cca 1500 funkcionářů a jejich loutkovodičů v pozadí, kteří se přiživují (kořistí) na sociálnědemokratické rétorice, kterou zakrývají své mocenské, majetnické a statusové choutky a konání. Obávám se, že to už se dříve stane medvěd lední medvědem letním, než pravicoví parazité opustí subjekty hlásící se k levici.
   Pokud si autentická levice nevytvoří strukturu, vazby a procesy s pravidly, která budou zabraňovat nadkritickému rozbujení pravicových manýr a postojů, tak žádný svůj jakkoli skvělý program nedotáhne do konce. Pravici vyhovují pseudolevicové strany, tj. strany levicové rétoriky vedené parazitní pravicí: jednak nemá levice v konfliktu skutečné zastoupení, takže politický střet není tak ostrý a nehrozí narušením systému, jednak je tím rozšířen prostor pravicového kořistění i na komunitu, která nevyznává pravicové hodnoty a nepodlehla pravicové demagogii, a jednak je pro realizaci mocenských, majetkových a statusových choutek pravice více funkcí, křesel, postů a nemusejí se mezi sebou prát o fleky jen napravo, ale těží z podvodu na levicové komunitě, mase, stádu...
   KR

   Vymazat
 10. Nejsem proti expedičnímu sboru naši armády. Co užitku takové sbory přinesly v předminulém století Anglii, Francii a ještě dříve Španělsku a Portugalsku. Když si na sebe vydělají a ještě k tomu domů přivezou nějakou kořist, lup, tak proč ne? (Pozor blbá ironie)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta Tvá ironie je fakt blbá. Ale ne každý čte takové blbosti do konce!

   Vymazat
 11. Expediční sbor do zahraničí by měl vést vždy ministr války p.Stropnický, ale bez diet. Jinak děkuji redakci za aktualizaci publikování, protože jsem byl z těch dopravních značek úplně tumpachový. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 12. Když někdo plní body top09 tak není levicová strana jen další havloidi.

  OdpovědětVymazat