Reklama

pátek 16. června 2017

Sobotka a Zaorálek, nastrčené figurky mafiánů. A Chovanec, zakladatel úřadu pro špiclování. Docent Valenčík rozebral rošádu ČSSD pohledem upřímného sociálního demokrata

rozhovor s docentem Radimem Valenčíkem
16. 6. 2017 ParlamentníListy

„Když se na to podívám z pozice těch, pro které byl Sobotka či Zaorálek jen nastrčenou figurou, aby mohli pod vlajkou ČSSD provádět svoje mafiánské tunelářské reje, pak je to naprosto logické. Dotunelovat pozici ČSSD, to znamená její pozice ve sféře státní a krajské administrativy, státních a polostátních firem, případně ještě nějaká její finanční aktiva, dokud to ještě jde...,“ hodnotí vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík coby sociální demokrat situaci poté, co premiér Bohuslav Sobotka oznámil, že kvůli klesajícím preferencím strany skončí v čele ČSSD. „Sobotka je mistrem řešení standardních situací. V nestandardní selhal a dělá jen vynucené kroky,“ říká na konto premiéra.


Premiér Bohuslav Sobotka ve středu večer oznámil, že kvůli klesajícím preferencím strany přijal osobní odpovědnost. ČSSD místo něj povede ministr vnitra Milan Chovanec, volebním lídrem má být ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Rozumíte této rošádě? A k čemu to podle vás povede?
Pokud bych měl odpovědět jako obyčejný člen ČSSD, který uznává její hodnoty a snaží se o naplnění jejího poslání, tak bych řekl, že této rošádě nerozumím. Když se na to podívám z pozice těch, pro které byl Sobotka či Zaorálek jen nastrčenou figurou, aby mohli pod vlajkou ČSSD provádět svoje mafiánské tunelářské reje, pak je to naprosto logické. Dotunelovat pozici ČSSD, tj. její pozice ve sféře státní a krajské administrativy, státních a polostátních firem, případně ještě nějaká její finanční aktiva, dokud to ještě jde.


O Milanu Chovancovi se ví, že je ministrem vnitra a že je tvrdým odpůrcem kvót na přerozdělování imigrantů. O šéfovi diplomacie Lubomírovi Zaorálkovi mnozí lidé vědí, že byl dlouholetým předsedou Poslanecké sněmovny. Oba dva ale mají i jinou tvář. Třeba Chovanec má nálepku „ten zelinář", Zaorálek má zase pověst mluvky, který prý dokáže dlouhé minuty hovořit i o tom, co nezná. Jakou jejich tvář vnímáte Vy?

Ti, co tam nastrčili jako fíkový list zrovna tento trojlístek, nejsou schopni vnímat, jak to lidé vidí. Každý z této trojice část potenciálních příznivců odrazuje a společně vytvářejí dokonalý zapuzující synergický efekt. Sobotka jako politik přezrál a z politické mrtvoly se dokázal proměnit v politickou mršinu. Chovanec se zasloužil o vznik něčeho, co je u nás naprosto nevídané, co nazývám „Janda-Chovanec mccarthyovský ústav“ pro špiclování lidí a spřádání (vyfabulovávání) nitek spiknutí proti „demokraticky zvoleným politikům“. Pochopitelně pod taktovkou Putina. Něco takového tu nebylo ani v padesátých létech. Pokud se nepletu, tak i vaše ParlamentníListy.cz jsou na seznamu této instituce. Ten, kdo takovou instituci zplodil, patří do jiného ústavu. Pokud by někdo nevěděl, o čem hovořím, tak připomínám.

Tak Chovance dali do čela strany. K těm dvěma výtečníkům pak ještě přidali Zaorálka. Člověka, který kdysi představoval určitou naději. Během ukrajinské krize přišel o soudnost. Zodpovídá za program strany a vůbec nevidí, že ČSSD nemá žádný program, že místo toho, aby řekla, v čem spočívá příčina současných problémů a jaká je cesta jejich řešení, nabízí sliby, kterým nikdo nevěří. A místo toho, aby si to pod vlivem reakcí lidí, které jsou ve stovkách pod každým odkazem na ten či onen programový bod, který ČSSD dává na své stránky a na Facebook, uvědomil, že program jde úplně mimo, reaguje: Za všechno můžou lidé, nečtou, nedochází jim to…


Předseda ANO a nedávno odvolaný ministr financí Andrej Babiš prohlásil, že je premiér Bohuslav Sobotka, odcházející z čela ČSSD a pozice volebního lídra, zbabělec. Naopak šéf lidovců, vicepremiér Pavel Bělobrádek uvedl, že Sobotka udělal silný krok a že si ho váží. Kdo se podle vás mýlí?

Běžná politická licitace. Sobotka je mistrem řešení standardních situací. V nestandardní selhal a dělá jen vynucené kroky.


„Do odcházejících politiků se nekope. Zvláště, neodcházejí-li kvůli nějakému velkému skandálu. Prohlásit v takovou chvíli o někom, že je zbabělec, může jen hulvát,“ okomentoval slova předsedy hnutí ANO Andreje Babiše vůči Sobotkovi brněnský politolog Miloš Gregor. Souhlasil byste s ním?

Brněnský politolog si asi ještě nepovšimnul, že Sobotka – a s ním celá sobotkovská éra, sobotkovská garda – ještě neodešel/neodešli. Jen se z politické mrtvoly změnil(i) v mršinu. Není to pěkný pohled a je to cítit. ... ... ....(celý rozhovor najdete zde)


28 komentářů :

 1. Já se Radimovi divím, že u té zprofanované partaje ještě je. Postřebujeme takové lidi v ČSNS k budování nezkaženého nepolitikařícího politického subjektu, kterému je vlast, poctivost a spravedlnost světlem i v temných dobách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlast, poctivost, spravedlnost Obecné kydy, za které se schovával i Hitler. Dokonce říkal přesně to samé...
   Co konkrétního?
   Minimální mzda?
   valorizace důchodů?
   Bezplatné zdravotnictví?
   Pravici volí bohatý člověk nebo chuďas bez mozku!

   Smazat
  2. Odpověď na otázku proč v té partaji ještě Radim je jasná - dal se do žoldu Babiše a tak má pro něj větší cenu než kdyby tam uvnitř nebyl.Ani Babiš se ještě neodvážil nazvat Sobotku mršinou, na to tedy má pana docenta.

   Smazat
 2. Pan Sobotka je POCTIVÝ a ČESTNÝ člověk!! Vzpomeňme perfektně provedenou privatizaci OKD, či koupi luxusního bytu z poslaneckých náhrad.

  Kdyby poctivý a čestný nebyl, "neseděl" by třeba v kriminále a neskončil v politice?? Jelikož ve vězení není a v politice působí dále, MUSÍ být POCTIVÝ a ČESTNÝ!!!

  :-))))))

  OdpovědětSmazat
 3. Česká trojka:

  Sobotka - ten v politice nemá co dělat od roku 2006!
  Důvod: V době 6% růstu HDP nepochopitelně ZADLUŽOVAL náš stát!

  Chovanec: Viz "Lánský puč". Kdo jednou zradil, zradí i jindy. Hlavním mottem takového člověka je zisk, a moc .

  Zaorálek: Emotivní, impulsivní kecka jako Sobotka, s tím rozdílem, že jeho "kecy" mají někdy hlavu i patu, ale jak má dojít na činy, tak skutek utek.

  OdpovědětSmazat
 4. Každý jeden člen ČSSD, Radima Valenčíka nevyjímaje, vzdor jeho absolutně marným snahám o ozdravění této prohnilé strany, je nedílnou součástí i podporou prohnilé politiky ČSSD. Bez diskuzí. Po ukrajinské krizi, z té prohnilosti strany, není pro žádného z členů této strany, žádného jiného úniku z podílu na jejím konání, než distancovat se od ní totálně, tedy ukončením členství. Žádné protestsongy, analýzy s vytvářením programů,ani jiné sebelépe míněné vždy marně usilovné snahy, nikomu, žádnému členu této strany, (strany mající zradu ve vínku a v samotných základech) jeho podíl viny nesmažou. Ani Radimu Valenčíkovi.

  OdpovědětSmazat
 5. JIŽ
  před cca. 10 roky jsem si přečetl článek dosti známého analytika, zabývající se tzv.levicí současné Evropy.

  Nadpis:

  "LEVICE kamarádí s miliardáři a likviduje střední třídu."

  A "odborář" Štěch to řekl nyní nahlas...

  PROČ je stále dost občanů - voličů, kteří oranžgutány volí, protože mají, prý, sociální cítění ?!

  Nikoliv náhodou se o voličích ČSSD tvrdí, že jsou mdlého
  rozumu, především voličky, které mají zcela jiné posuzování politiků, ucházejících se o koryto,
  viz např. Standa, který to myslel upřímně,
  "...takový sympatický mladý muž..."

  Účast a rozhodování voliček ve volbách se VELMI podceňuje
  a přesto právě ony významně ovlivňují výsledky.
  Následně se nedivme, když se např. další hodný chlapec se svou provařenou partají dostanou do sněmovny...
  Hádejte 2x.

  Ach jo.

  OdpovědětSmazat
 6. Doufám, že voliči u voleb odmění ČSSD ziskem 4,9 %.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:23 Hmmm, a jaké pak bude složení parlamentu? Ta pochopitelná škodolibá radost z prohry zmodralé ČSSD vám asi dlouho nevydrží.

   Smazat
  2. 21:38 to je to, nad čím by se voliči měli důkladně zamyslet!

   Smazat
 7. Je úplně jedno, že Sobotka odešel z pozice předsedy ČSSD. Vzniklý triumvirát je jenom zastírací manévr pro zakrytí jiných problémů. Sobotka nadále bude škodit této zemi z pozice premiéra. Například, ve středu vláda schválila těžbu Lithia v severních Čechách. Jenže, všechna povolení k těžbě už má miliardář zvaný zlojed Janeček. Sobotka tvrdí, že nemáme odborníky na těžbu ani horníky, že stát na to nemá. Je to jen sprostá lež. Díky lithiu můžeme být jeden z nejbohatších států světa, vyřešit lidmi nezaviněný dluh cca 2 biliony a jiné problémy. Zásoby jsou odhadovány na 5 až 6 bilionů s jistotu růstu ceny v budoucnu . Místo toho budeme žebráky. Vláda dovolila největší zločin století. Kdo asi byl podplacen? je vůbec nějaké řešení do budoucna?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vláda rozhoduje v kolektivu. Hlasuje. A socani v ní nemají většinu.

   Smazat
 8. Soudruh milicionář a docent marx-leninské folosofie Valenčík, coby upřímný sociální demokrat ???

  Pane Dvořáku, neberte to osobně,protože je fajn, že můžeme zde psát všichni "téměř svobodně",ale nezlobte se na mne, uveřejnit takovouto hovadinu může jenom ten, co žere lysohlávky. Pokud to ovšem nebylo myšleno jako vtip roku. V tom případě se omlouvám a hodnotím to jako novinářský majstrštyk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kterou střední kádrováckou jste absolvoval, že máte takové postřehy? Rozumět textu vás tam neučili? Takže číst, číst a přemýšlet - a docenta Valenčíka ještě jednou.

   Smazat
  2. 17:48 inteligentní, mravný člověk se zabývá napsanou myšlenkou, ne osobou autora. Tak, jak jste se projevil, jste bezcharakterní hlupák. Je mi líto. JiH

   Smazat
 9. Teď jsem si přečetl na PL pokec Ringo Čecha. Už i ten "nechtěný syn" socdem zblbnul. Kromě různých nesouvislých žbleptů prohlásil, že obdivuje babinského že dosadil na místo ministra "obrany" Stropnického. Na ironii to ale nevypadalo.

  OdpovědětSmazat
 10. Takže Valenčíku co?
  To mám na stará kolena volit pravici? Čemu prospěješ, když budeš neustále na socany plivat? Nebo už jsi také sežral otrávenou koblihu a zblbnul?
  Pro nás nuzáky bude vláda pravice prů*er, i kdyby ji vedla Matka Tereza. Natož slovenský fízl Babiš - Bureš. Předvedli to už ve Středočeském kraji, kde v obětí s ODS v první minutě zrušili dopravu zdarma pro důchodce a děti, ve druhé minutě pak proplácení poplatků za pohotovost. Ten slovenský policejní konfident prohlásil, že "zrušení poplatků byla chyba"...
  A nakonec se podívej, jaké jsou platy u Bureše. Cca 10 tisíc pod celostátním průměrěm a někde i horší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A za tohle mohou také socani?
   http://echo24.cz/a/iCKXe/chcete-pracovat-u-babise-s-drubezi-za-praci-v-chladnicce-dava-12-500-kc

   Smazat
  2. Socani skončili. Sobotka stejně jako Zeman, Horák, Špidla, Zaorálek, Parpoubek vlastně žádnými sociálními demokraty nebyli. Stačí se podívat na p r o g r a m strany, kterou kdysi založili v hospodě Pod Kaštany (Břevnov).

   Smazat
 11. Nerozumím (a patrně nejsem sám) vůbec motivaci pana docenta Valenčíka. Stává se z něj jeden z těch úplně zbytečných kibiců.
  - Naproti tomu někdejší milicionářství (tam jich bylo!) či výuku ML bych mu dnes snad už ani nepředhazoval. Ostatně asi ten marxismus úplně dobře nechápal - soudě podle toho, jak píše dnes.

  Stručnější a věcně správnější je komentář Jana Kellera:
  http://casopisargument.cz/2017/06/16/vyvoj-v-cssd-je-soucasti-agonie-levice/

  Také Jiří Paroubek většinou zachovává rozumně střízlivý pohled.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejste sám. Od Radima Valenčíka mi to okopávání ČSSD také nesedí. Hlavně tím slouží oligarchovi a ne nám voličům levice. Oni si lidé myslí, že problémy Česka opravdu vyřeší ANO? Představa, že by hnutí ANO po vyhraných volbách vyřešilo staré maléry je iluzorní. Osobně si myslím, že oligarcha má jiné zájmy než my.
   Já vidím největší nebezpečí v ohrožení existence Česka od byrokracie EU a hlavně od imigrace muslimů. A proč tedy lidi chtějí ANO? Protože nechtějí ČSSD, bravo. S lidmi jako Stropnický, Pelikán, Zlatuška? Ochrání nás před migrací s těmito vítači?

   Smazat
  2. Valenčík má pravdu. Ta strana už těžko naváže na svůj prapůvodní ethos. Zradila několikrát, Sobotka a jeho parta je jen jednou z těch ostudných epizod.

   Smazat
 12. Chovanec je křivák, ale i tvrdým odpůrcem migrantů a kvót. O kom dalším ve vládě to ještě můžeme říci? Zaorálek a Babiš jsou globalisti z opačného pólu. A.Š.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor nejásejte, ten tvrdý odpůrce migrantů to mohl jen hrát se souhlasem Sobotky, ne. Ostatně Babiš toto mimikri praktikuje stejně.

   Smazat
  2. To bude mazec, až Babiš jako předseda vlády nechá zjistit, kdo jsou majitelé anonymních akcií solárního kšeftu a kam jdou peníze z ČR.

   Smazat
 13. Valencik ma hodne daleko k oznaceni _upřímný_, a pro socialni demokraty je spis klíště a krysa, nez clen...

  Prohlany štváč...

  Jestli takovyhle XINDL uci deti tehle zeme, no potes...

  OdpovědětSmazat
 14. Už nějaký čas píšu Radime, Radime! Proč? Je z těch, kteří považují důsledný popis reality za důležitější, než jeho důsledky. A když je veden otázkami, vyjde z toho srozumitelný, pravdě blízký článek. Pravda, když dnes vyšachujeme ČSSD, vypadá to, že posílíme skutečnou pravici. Je zlomová doba, takže s nenapravitelnými důsledky! Radime, Radime!

  OdpovědětSmazat
 15. Škoda, že byl Bohuš Socany zproštěn předsednictví ČSSSD, Ten Socanský funus a zpopelnění, mohl být ještě zajímavější!Bohuši, Bohuši!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.