Reklama

.

.

pondělí 5. června 2017

Spiegel umístil na obálce Trumpa, hrajícího golf s planoucí Zemí


5. 6. 2017         zdroj
Německý časopis Spiegel zveřejnil na obálce kresbu Donalda Trumpa, který holí odpálil hořící Zemi. Po úderu do planety Trump vykřikl: "You are fired!". Doslova to lze přeložit jako "máš padáka". Je však možné za tím spatřit dvojaký význam: "fire" znamená "oheň" a na kresbě je Země zachvácená plamenem. Tímto způsobem časopis reagoval na odstoupení USA od Pařížské dohody. Fráze "You are fired" skutečně patří Trumpovi a stala se populární, když budoucí prezident vedl reality show "Žák". Trump v ní prováděl výběr mezi kandidáty na vedoucí pozici v jedné ze svých společností.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Ešte v dávnej dobe som videl v jednom časopise karikatúru zo sochov slobody ako miesto ohňa z pochodne vzplanul atómoví hrýb,v tejto dobe to dosť aktuálne.

  OdpovědětVymazat
 2. Ešte dodám že pod tov krezbov bol napísaný tex citujem,svetlo slobodného sveta.A to bol mesačník Život z dôb Čssr"aké prorocké"

  OdpovědětVymazat
 3. Der Spiegel je pouze tisk,v překladu zrcadlo.
  Komu to zrcadlo nastavuje však nevím.Možná je
  to zrcadlo slavné západní liberální demokracie.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. Falšování muslimské protiteroristické demonstrace CNN za spolupráce policie.
  http://aeronet.cz/news/video-leaknute-video-ukazuje-jak-cnn-v-londyne-falsuje-muslimskou-demonstraci-proti-teroru-na-london-bridge-skandal-ktery-nema-v-historii-zpravodajstvi-obdoby-otrasa-vedenim-americke-televize/

  OdpovědětVymazat
 5. 21:44 logické a věrohodné

  OdpovědětVymazat
 6. Mám dlouhodobě neměnný názor. Nepopírám klimatické změny i podíl člověka na nich. Snažím se ale o racionální pohled na věc.
  Je nás na planetě přes sedm miliard. Okamžité zastavení spalování fosilních paliv neznamená jenom začít jezdit v elektromobilech, nebo chodit pěšky. Znamenalo by to i stop veškeré mechanizace v zemědělství. A bez ní by většina z těch sedmi miliard chcípla hlady.
  Místo utrácení miliard za omezení tvorby skleníkových plynů, které tak, jako tak, probíhající změny nezastaví, by jsme vynaložené prostředky měli věnovat na vyrovnáním se s následky.
  Země prošla různými klimatickými etapami. Měli jsme dobu ledovou i tropy v arktidě. A to i bez přispění člověka. Plýtváme penězi, ale především časem na něco, co se nám stejně nepodaří zvrátit. Místo krmení milionů ve vyprahlých oblastech planety, které pouze urychlují jejich vzrůstající počet, nebo jejich řízený transfer do Evropy,ve které pro všechny hladovějící stejně nebude dost místa, by jsme měli donutit Araby a Afričany, aby se stali potravinově co nejvíce soběstační a tím nepřímo i snížit jejich reprodukci. Místo jídla by jsme jim měli posílat odsolovací a závlahové technologie a donutit je pracovat.
  Ale to by znamenal konec byznysu s lidským utrpením...

  OdpovědětVymazat