Reklama

sobota 24. června 2017

Spojenci a protivníci


Miroslav Tichý
24. 6. 2017
Dnes těžko říci, zda debilizace společnosti prostřednictvím školství a médií dospěla už tak daleko, aby lidé nechápali význam slov „protivník“ a „spojenec“. Budu předpokládat, že náš čtenář to ještě chápe. Binec nám v tom potom navíc dělají volby, které význam těchto slov obracejí naruby. V souvislostech, o kterých hovoříme, můžeme zcela vynechat slovo „soupeř“. Tomu rozumíme hlavně ve sportovní oblasti, kde se utkávají borci nebo kolektivy dle pokud možno jasně stanovených pravidel.


Tomu by odpovídala sice rovnost volebních podmínek deklarovaná ústavou, leč praxe je jiná a rozhodně není ve sportovním duchu vyjádřeném slovy „fair – play“, tedy férová hra.

V předvolebním klání se stávají z účastníků protivníci používající všechny možné formy boje včetně lží, podrazů, křivých nařčení, vyvolávání skandálů a jiných „fujtajblů“.

Bohužel jsme už možná uvykli a přijali, že protivníci, kteří se předvolebně slovně vraždí a posílají kamsi, se po volbách (aspoň někteří) obejmou, spojí a z nesmiřitelných protivníků se stanou spojenci. Těm jde už potom jen o rozdělení si koryt a korýtek. A že měli před volbami rozdílné cíle a programy? Aspoň mají dobré možnosti se vymlouvat, proč předvolební sliby po volbách nemohou plnit.

Smutné je na tom hlavně to, že se někteří účastníci voleb chovají nesmiřitelně i k možným povolebním spojencům, ať už jsou to přímo kandidující nebo možné spolupracující spolky. Tento naprosto stupidní kurs dokazující, že předákům jde jen o osobní prospěch, nabrala v minulých letech i KSČM.

Rekapitulujme: Byly doby, kdy jsme my, funkcionáři KSČM (tehdy i já), po výsledcích voleb hodnotili, jak dopadly kandidátky KSČM, jak dopadly kandidátky sdružené, např. spojení KSČM a nezávislých, ale také jsme hodnotili členy KSČM kandidující na jiných kandidátkách, než KSČM. Účast členů KSČM na jiných kandidátkách jsme považovali za úspěch. Šlo nám o to, aby KSČM nebyla v izolaci a mohla se stále více opírat o sympatizanty a veřejnost. Vývoj v této straně se bohužel naprosto stupidně posunul tak, že pokud by člen KSČM kandidoval na jiné kandidátce, než jen KSČM, říká si o vyloučení z KSČM.

Ovšem aby toho nebylo málo, dnes a někde už i dříve KSČM od sebe odstrkuje možné povolebně spolupracující spolky, jako je třeba KČP a další vlastenecké spolky, také svaz žen (nepleťme s LKŽ, které jsou někde při místní neakceschopnosti KSČM zneužívány a suplují práci KSČM) a další.

Nemůžeme se potom divit, že volební výsledky KSČM mají trvale sestupnou tendenci.

Abych to znázornil. Tak třeba v komunálních volbách jsem říkával členům KSČM v našem okrese: „Chcete-li uspět, postavte dvě kandidátky. Jednu jasně KSČM a další, která půjde s vámi po volbách. Tohle nejsou protivníci, ale předem vyhlídnutí spojenci. Tato praxe se uplatnila a dodnes uplatňuje v dříve obci, dnes už městu Ralsko. A proto zde KSČM vyhrává výrazně každé volby a Ing. Miloš Tita (krajský zastupitel za KSČM od roku 2000 dodnes) je už podruhé starostou.

Zmíněná a opakovaně úspěšně použitá taktika zůstala bohužel ojedinělou a nenašla ani nenajde následovníky. KSČM se chová a vychovala v rámci partajní disciplíny ubývající i už neexistující členy k nenávisti ke všemu nepartajnímu. A tak se stane, že členové spolku, kteří jsou ale současně i členy KSČM odmítnou podporu nově vytvářenému vlasteneckému subjektu, který má takový program, na jaký si KSČM nemůže troufnout, protože by partajní živnostníci přišli o korýtka. Pan Filip dokonce označí uskupení za fašizující, aby se vzápětí licoměrně divil, proč členové tohoto subjektu nejdou kandidovat za KSČM. Ano, mezi předvolební fauly zařaďme také pokrytectví.

Přes všechny potíže, které kladou do cesty vlastenecké Alianci Národních Sil lidé i spolky, od kterých by to nečekala, přeju tomuto odvážnému sdružení volební úspěch a sám v rámci Libereckého kraje pro něj udělám vše, co je a bude v mých silách.

Miroslav Tichý je aktivista Aliance národních sil

17 komentářů :

 1. Autorem článku je člen ANS p. Miroslav Starý. Nikoliv Tichý, jak mylně uvedeno s mojí fotkou. Jaroslav Tichý

  OdpovědětSmazat
 2. Jaro, spis nam rekni zdali s clankem souhlasis

  OdpovědětSmazat
 3. K předchozímu dotazu: situace, jak to u nás před a po volbách obvykle chodí, je v článku vystižena velmi dobře. Nemohu mluvit za funkcionáře KSČM, protože jsem jím nikdy nebyl. To vyplývá ze záměny jmen. A to, že máme jako ANS program zabývající se skutečně zásadními problémy naší země a obyvatel, a to v komplexní podobě a návaznostech, je skutečností. Rozhodně lepší a více jdoucí do hloubky a zásadních problémů než KSČM či třeba SPD. Ale též než většina dalších stran. Do několika řádků ho logicky směstnat nelze. A to vč. řešení Náš program v obsáhlejší podobě je rozdělen do 3 části, jak následuje: 1/ zahraničně-politická (odchod z EU a z NATO, zachování míru, nesouhlas s ilegálními migranty atd. - tj. vytvoření základních předpokladů pro 2/provedení zásadních ekonomických změn u nás doma, vč. přechodu na nový ekonomický model a vytvoření potřebných zdrojů k 3/ udržování a posilování sociálního státu a solidarity, ale také provedení nutných změn v tomto státě jako např. zestátnění exekutorů, zavedení a kontrola termínů splatnosti faktur, boj s klamavou reklamou a špatnou jakostí zboží, zlepšení činnosti naší justice či zlepšení úrovně školství atd. Je přitom zřejmé, že takto zásadní systémovou změnu nelze dělat spolu s viníky současnému marasmu, v němž se nalézáme. J. Tichý

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslite ze v kolabujici ekonomice to bude stacit?

   Smazat
  2. ANS je absolutně chybný projekt, protože nemá jednotnou strukturu, podkud by se dostal do parlamentu okamžitě by vznikl boj o koryta a následný rozpad. Jedené co je jeho posláním je ubrat hlasy SPD.
   Václav

   Smazat
  3. Václav Bohužel to je pravda volme SPD nebo jak vyhrají euhujeři bude konec s ČR jak jí známe.

   Smazat
  4. 9:25 takze konec, protoze SPD nevyhraje
   Johaneeburg v Evrope

   Smazat
  5. 10:11 Zatím jsme neprohrály 82% občanů migranty nechce tak to musí být někde vidět.

   Smazat
 4. My jsme neprohrali s mekkym i prosim .Ale jinak nejakych 82 % je k nicemu .To je vladnoucim k smichu .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:23 Mno jo chybička jse vloudila. Když budeme volit jednotně tak je smetem tak to je. Je nás většina.

   Smazat
 5. Co je politika, jaký je její účel? Je stále službou veřejnosti a veřejnému zájmu, anebo se stala kolbištěm soukromně zainteresovaných uskupení, která mezi sebou bojují o příležitost posílit své postavení výhodou politické kontroly? Proč vůbec mezi sebou různé politické strany soupeří, neřkuli bojují, když jde všem o totéž, tj. výhradně o obecné blaho? Má ještě politika jiný smysl a účel, než obsazování pozic pro zlepšení soukromé situace?

  OdpovědětSmazat
 6. Jestli Vám to spraví náladu, tak v Turecku přestávají vyučovat Evoluci, aby děti neměly ve hlavách zmatek. Samozřejmě nikdo se nad tím vážněji nepozastavuje, protože je to svaté právo každé země, demokraticky si rozhodnout, co se bude vyučovat.

  OdpovědětSmazat
 7. Na to,že se s KSČM stala jen beztvará parlamentní
  partaj jsem upozorňoval dávno.Pod vedením Filipa a
  Dolejše se zařadila mezi bezvýznamné partaje,jako
  je třeba TOP09 či ODS.Podle výsledků voleb vedení
  partaje na tom nehodlají měnit.Stala se z nich jen
  partaj stejného typu,jako ČSSD.Šéfům partaje stačí,
  že mohou sedět v parlamentu a jsou spokojení.ANS
  je pro mne nevolitelná.Na Rukojmí byl článek o
  SPD,na který reagoval pan Nádvorník.V jeho popisu
  uváděl jen svoje názory o SPD(negativní),aniž by
  se jednou zmínil o ANS a jaký je rozdíl mezi těmi
  dvěma spolky.Ani nevypsal,proč je ANS lepší než
  SPD.Jenom jedovaté sliny na SPD.Když má ANS takové
  členy nebo příznivce,jako pan Nádvorník,tak nemůže
  očekávat můj hlas.A to jsem rozvažoval mezi nimi.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:53 a co bys tak po těch komančích chtěl, aby byli tvární. Oni jsou opravdu tvární, protože kdyby začali hlásat co si opravdu myslí a s nimi mnozí, tak by skončili.
   Filip a Dolejš tam jsou proto, aby k tomu nedošlo.
   Majevský, když jsi tak chytrý, tak bys mohl vědět, že se to stalo už i za první "demokratické" republiky, kdy v předvečer okupace germány byli zakázání. Volím komanče ne že bych je miloval, ani že bych byl jejich členem ale čistě proto, abych mohl pomyslně udělat kalouskům, fialům, bělobradým černým či socanům, dlouhý nos.
   A to s tou tvou SPD nebude možné. Jen ztráta hlasů.
   Altman

   Smazat
  2. Anonymní25. června 2017 22:38
   SPD s národním cítěním, Vás určitě o hlasy nepřipraví. Již dnes má 8-10% a do voleb to doufám ještě významně stoupne.
   Raději tu volbu ještě promyslete, abyste nakonec neudělal dlouhý nos sám na sebe. Komunisté jsou přátelé EU a všech jejich plánů na likvidaci národností. Komunisté nelpí na svém národě. P.K.

   Smazat
  3. Noční ptáku z 2:04 "komunisté nelpí na svém národě". Mně je jedno na čem lpí komunisté, já nějaké národovectví neuznávám, nejsem nacista. Jsem občan této republiky, bohužel která má ve svém vedení samé zloděje, lháře a hlavně prospěcháře.
   Nemám nic proti nějaké SPD, jen v nich vidím projekty které tady už byly a dopadly jak dopadly.
   Otěch deseti proff, si můžeš nechat jenom zdát.
   Proto říkám, že je ztrátou nechat buď propadnout hlasy lidí kteří jsou kritičtí k tomu našemu současnu.
   Po volbách si pak prohlédni svůj nos. Komanči se určitě do žvanírny dostanou. A aby mohli žvanit k věci které nás trápí, musí být min. druzí.
   Altman

   Smazat
  4. Anonymní26. června 2017 12:48
   „.. já nějaké národovectví neuznávám, nejsem nacista.“
   Nechci Vás nutit do „národovectví“, natož když jsme si ani předem nevyjasnili, co to je. Já to chápu tak, že v současné době, jsou za „národovce“ označováni ti, kteří nesouhlasí s probíhajícími nedemokratickými, neoliberálními globalizačními postupy. Těmto lidem se nelíbí, že jsou rozvraceny tradiční státy a likvidovány zavedené hodnoty Evropanů. Tímto se jim dává jakási nálepka, která je pak dále účelově označována, jako fašizující. Ale je to jinak, k fašismu mají blízko zastánci těch globalizačních postupů, ne jejich odpůrci.
   Takže nemusíte být nacista, abyste souhlasil s SPD, která požaduje demokratické zřízení s prvky přímé demokracie a odmítá diktát od nedemokratické EU.

   „Komanči … aby mohli žvanit k věci které nás trápí, musí být min. druzí.“
   Jenom mám takový dojem, že komanče příliš netrápí invaze muslimů, že je spíš považují, za takové sociální soudruhy. P.K.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.