Reklama

středa 14. června 2017

Starikov k tendencím zrušit důchody: Myslíte si, že jsou lidumilové ti, kteří shodili bombu na Hirošimu?

Nikolaj Starikov

38 komentářů :

 1. " ..věk odchodu do důchodu byl v Sovětském svazu už v roce 1932 stanoven u žen na 55 let a u mužů na 60 let a vydržel tak v Rusku až do současnosti. "
  Co vy na to občané České republiky ? Nepřipadáte si, volící politiky, kteří vám odchod do důchodu neustále prodlužují, mluví o tom že v penzi můžete sekat trávu (Pilný, hnutí ANO !), apod., jako úplní "blbci" ?
  L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V socialistickém Československu zákonem č. 101/1964 Sb. byly od 1.1.1965 stanoveny tyto všeobecní věkové podmínky pro vznik nároku na starobní důchod takto:
   - ženy 57 let (věk se snižoval až k 53 letům dle počtu vychovaných dětí),
   - muži 60 let (věk se snižoval až k 55 letům dle počtu odpracovaných let v hornictví, ozbr. silách a ochranných sborů, včetně zvýhodněných zápočtů výkonných letců, parašutistů, pyrotechniků atd.).
   Tuto praxi převzaly i pozdější právní soc. předpisy, jako zákony č. 121/1975 Sb. a č. 100/1980 Sb.
   dlouholetí specialista na důchodové zabezpečení

   Smazat
  2. 12:04 Tak nám jako "dlouholetý specialista na důchodové zabezpečení vysvětlete, jak je možné, že v Rusku, kde je už také cca 20 let kapitalismus, odchází i nyní ženy do důchodu v 55 letech a muži v 60 letech ?
   A proč to není možné u nás ? Méně se tam krade a tuneluje ve velkém ?

   Smazat
  3. LIDÉ si musí VYBOJOVAT svoje práva na příjemný a důstojný život. Ti NAHOŘE to za ně určitě neudělají. Já mám smůlu na lidi, kolem mne samí VŠ úplní samoničící idioti, kteří uvažují ve prospěch "ELITY", ABY SE K NÍ ZAŘADILI!Ale neuvažují ve prospěch svůj nebo svých dětí. Hanba těmto kreténům! Umí jen plivat na jakýkoliv sociální systém - co očekávají? rentu za poslušnost? Za vymyté "mozky"?

   Smazat
  4. V Rusku existoval do roku 1974 otrokářský řád: zemědělci nepracovali za peníze, neměli identifikační průkazy a většina obyvatel nesměla opustit svůj okres (viz. Rosbal 1.10.2017). Ruská penze je nonsenc, většinou nepokrývala a nepokrývá základní potřeby, ty nejzákladnější: pohanku, mléko, mouku...Průměrný důchod na vsi v evropské části je nižší než hranice bídy. Stačí na pkrytí 3 týdnů ze čtyř. Oficiálně činí průměrná penza 11900 rbl, t.j. 4860 CZK. Jako vždy polovina žije pod touto hranií.

   Smazat
  5. Co sem taháš úroveň SSSR roku 1974, hlupáku?! Proč píšeš blbosti, když jsi tam nebyl ani tehdy ani nyní? Zase Pepa Vyskoč Statistik Google?

   Smazat
 2. Ano nenažraný kapitalisti v akci. Nevolme takové lidi.

  OdpovědětSmazat
 3. Stále jen slyšíme, že chybí na důchody, ale nikdy jsem neslyšel, že by se politici snažili šetřit na dávkách cikánům, na neziskovkách (určitě se nebude šetřit ani na migrantech) anebo že by se snažili zabránit tunelům typu soláry, biopaliva, církevní restituce. A kolik peněz je bez jakýchkoliv omezení vyváženo z čr ven zahraničními firmami. Ale pořád se jenom kope do důchodců, že ujídají mladým z chlebíčka a zbytečně zatěžují státní rozpočet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chybí na důchody proto, že finanční mág Klaus (ODS) našel zkratku jak okrást důchodce o 120 miliard Kč! A Topolánek (ODS)tuto částku rozkradl, ač slíbil, že jí vrátí důchodcům. Samozřejmě, že nastupující partaj ke korytu ČSSD tuto částku nikdy nepožadovala! Ba naopak, zvesela se připojila k tunelování českých důchodců a rozfofrovala ve svůj prospěch, co mohla u koryta!

   Smazat
  2. Od té doby stát již vícekrát dotoval důchodový účet ze státního rozpočtu, aby udržel dosaženou výši penzí, takže bilance je přinejmenším vyrovnaná, ne-li ve prospěch větších dotací ze státního rozpočtu.
   Problém je jinde - vlády, resp. parlament měnily výši odvodové sazby, čímž docházelo ke kladnému či zápornému saldu na důchodovém účtu. K nižším odvodům a zastropování odvodů a tím pádem do schodku to vedly Topolánkova a Nečasova vláda, aby měly důvod k důchodové reformě. Přitom by stačilo zvýšit odvodovou sazbu o 1-1,5 procentního bodu, aby byl důchodový účet opět přebytkový a stačil na valorizace bez dotací ze státního rozpočtu. Zvýšený odvod by lidé skoro nezaregistrovaly, u průměrné či střední mzdy by šlo o cca 200-400 Kč (podle výše mzdy a výše zvýšení odvodové sazby), což je v koridoru měsíčního kolísání výdajů. Výsledek by byl dvojí: 1. jasná informace celé společnosti, že tolik a tolik odvádí na starší generaci a je na celospolečenské dohodě, jak to měnit; 2. uvolnění prostředků ve státním rozpočtu získávaných z jiných daní a zdrojů, takže potom stát buď může snižovat celkové zadlužení, nebo může snížit sazbu nějaké jiné daně, nebo může uvolněnou sumu užít na jiné věci.
   Osobně se domnívám, že důchodcům třeba výrazně přidat, takže sazba odvodu na sociální pojištění by se klidně mohla zvýšit nikoli o 1-1,5 procentního bodu, ale klidně o 3-5 bodů s tím, že by se mohl snižovat státní dluh a snížit sazba DPH (tam by ale šlo jen o zlomeček, spíše asi formou přeřazení něčeho z vyšší do nižší sazby). Zvýšené důchody by se pozitivně odrazily v domácí poptávkce a odbytu tuzemské produkce, protože důchodci by si nejspíše přilepšili na jídle a jiných běžných potřebách a zájmech a nevyváděli peníze za drahé zájezdy ať po Evropě či Karibiku, na nové auta a jachty apod., takže by z toho měly více firmy tuzemských vlastníků, resp. firmy danící v ČR, nikoli firmy z daňových rájů a odvádějící zisky do zahraničí.
   Pokud bude Ivan Pilný pokračovat ve své idiotské neoliberální rétorice a praštěných představách a nápadech, tak to bude pro ČSSD živá voda. Jestli chce někdo z běžných lidí volit ANO, tak by Pilného neměl kroužkovat. Nevím, zda je pan Pilný pilný, ale zřejmě netuší, že ne každý může být šéfem národní pobočky Microsoftu a že většina se musí živit jinak.
   KR

   Smazat
  3. Ne nadarmo se povídá, že nejhorší šéf je blbej, ale pilnej!

   Smazat
 4. "Sekat trávu" - to je zákrytný výraz. Ve skutečnosti chtěl ten pán říct, že se lidi půjdou pást.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. sekat trávu, to by ale také mohl být skrytý termín pro sklízení marjánky, třeba ji bude Pilný velmi pilně legalizovat

   Smazat
 5. " Nepřipadáte si, volící politiky, kteří vám odchod do důchodu neustále prodlužují, mluví o tom že v penzi můžete sekat trávu (Pilný, hnutí ANO !), apod., jako úplní "blbci" ? " --- Mě se neptejte, pane L.S.! Já jsem ten chudý duchem, čili rozumem odmítající hromadění mamonu podle hesla NENÍ DŮLEŽITÁ VELIKOST DŮCHODU, ALE DOBA JEHO POBÍRÁNÍ. Jinak s těmi blbci, kteří VOLÍCE Mečiarovy klony, netuší, jaké zasmrádlé maso jim naši presstituti, vydávající se za novináře, podstrkují. sck - P.S. - Pozn.: Vejdová má taky přechodník. I presstitutky.

  OdpovědětSmazat
 6. Každý, kdo kdy propagoval prodlužování věkové hranice odchodu do důchodu, skrytě pracoval a pracuje na genocidě národa. Je to jedna z taktik praktické genocidy.

  OdpovědětSmazat
 7. Posledni dil prelozeneho Pjakina (z 5.6), cca od poloviny. To bych podepsal.
  Doporucuji srovnat i uvedene dusledky s tim, jak u nas firmy placou, ze nemaji odborniky. Toto je zaklad k vymene obcanu, tim, ze cast nechate vymrit, cast udelate permanentne a trvale nemocne a zbytek (mlade), poslete do valky jako Porosenko. Velitel v terenu zmizi a 3.500 hochu je po smrti.... Mezitim dovazite druhou pakaz.

  A nejen tak pro nic za nic. Jednoduse pro vylidneni Subsahary, blizkeho vychodu, aby se tam potom nacpalo jine obyvatelstvo, z jinych duvodu. To osazenstvo vi prd, vydrzi tam tak 10 let, vic ne.
  Ty zmeny se nezastavi, ani Golfsky proud nebude stat tak jak odhaduji...

  U nas ty "vyhlazovaci teze", prakticky ukotveni fasismu, leta bylo slyset od Kalouska, Necase, Topolanka atd.

  OdpovědětSmazat
 8. Jiří Jírovec14. června 2017 11:51

  V české společnosti chybí to, čemu se říká "systémové řešení". Tento termín neznamená metodu řešení, ale "řešení systému". Politici to nechápou, často o systémovém řešení, ale většinou se zaleknou šíře problému a místo komplexního řešení problému začnou flikovat.

  Ministr Pilný varoval, že na důchody nebude, když se s důchodovým systémem něco neudělá. Vynechávat podstatnou část výroků je oblíbení kratochvíle.

  Použil jsem kanadské zabezpečení ve stáří jako příklad, že i v tvrdě kapitalistické společnosti existuje řešení, které se vymyká českému žvanění o zásluhových pilířích.(https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2017/06/09/cesky-system-zabezpeceni-ve-stari/)
  
Když se podíváte ma materiály Potůčkovy komise, (http://www.duchodova-komise.cz) Potůčkovy komise zjistíte, že se netýkají zcela základních problémů, mezi nimiž lze zmínit především tyto:

  Někteří lidé nepracují dostatečně dlouho, aby získali přiměřený důchod;
  Pracující chudí nejsou schopni cokoli na stáří ušetřit;
  Progresivní daňový systém, pokud existuje, může ovlivnit výnos z důchodového spoření, ale jen pro vyšší příjmové skupiny;
  Spořící pilíře většinou jen kamuflují skutečnost, že nula od nuly pojde, ledaže do nich stát přispívá;
  Ve svém článku jsem zmínil pensijní fond ontarijských učitelů. Ten je úspěšný, protože vlastně jde o investiční společnost, která pracuje jen pro učitele. Má striktní pravidla pro investování a nelze ji vytunelovat. Proto učitelům zaručuje po 35 odpracovaných letech důchod 70% z průměru nejlepších pěti let;
  Podpora seniorů vlastními dětmi je pěkná představa, ale chybějí data, jaké příjmové skupiny si to mohou dovolit. I kdyby to dělaly všichny rodiny, není to universální prostředek, protože existují i bezdětné rodiny;
  Obrovskou zátěž představuje pro seniory nájem. Existují příspěvky na bydlení, ale to jsou jen záplaty;
  V Ontariu jsou nájmy regulovány podle inflace. V roce 2017 nesmí být zvýšení nájmů větší než 1.7%;
  Neexistuje příjmový standard, na který by měl nárok každý občan od určitého věku;

  Systém zabezpečení ve stáří nemohou řešit politici tím, že zadají svoji politickou představu Potůčkům či jejich klonům. Tihle "experti" nikdy neprotestují, protože vědí, že čím větší pitomost je v zadání, tím snáze jim projde, když nic nevyřeší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Průběžný důchodový systém je ten nejrobustnější systém a je to jedna z nejrobustnějších, nejjistějších finančních operací vůbec. Co produktivní občané odvedou, to v průběhu desítek hodin z 97-98 % důchodci dostanou. Průběžný dúchodový systém jeden den zavedete a druhý den důchodci mají důchod. Je to systém transparentní a pro ekonomický cyklus národního hospodářství i důchodcovských potřeb velmi efektivní. Spořící systémy spotřebují na svůj chod běžně 8-15 % odvedených prostředků, někdy ale také třeba i 30 %! Místo levných úředníků platíte drahé burzovní makléře. Pokud je odvod na sociální pojištění vyplacen důchodcům, ti ihned či zakrátko svými nákupy dávají jasný vzkaz firmám, co mají vyrábět, do čeho mají investovat, takže si plátce pojištění skrze současné penzisty formuje budoucí tvář sektoru zboží a služeb pro důchodce. Navíc jde ve vyšší míře než u produktivní generace o podporu tuzemské ekonomiky, tj. tuzemských podnikatelů a zaměstnanců (a jejich mezd) a odvodu daní, o podporu inovací, produktivity atd. Jesliže svoje prostředky na penzi odvedete penzijnímu fondu, ten je může vyvést skoro kamkoli (většinou je to nějak limitováno zákonem) do čehokoli. Takže vůbec to nemusí jít na podporu tuzemské ekonomiky, ale třeba zahraniční (nakoupí-li akcie či dluhopisy zahraniční firmy) nebo mimo ekonomiku vůbec (nakoupí-li státní nebo komunální cenné papíry, opět nemusí jít o tuzemské). Samozřejmě, že o výnosy dluhopisů a akcí budou muset být ukráceni zaměstnanci daných firem, resp. občané a rezidenti krajů a měst. A samozřejmě, že při přeposílání výnosů a dividend mezi firmami a fondy přes různé banky a fondy a klienty (opět přes banky) se všem zprostředkovatelům platí a platí a platí.
   Průběžný penzijní systém v pohodě může zajistit parádní důchody všem běžným i slabším pracujícím. Nejde totiž o nic jiného, než institucionalizovaný a zpeněžený systém starý několik málo milionů let, kdy produktivní část tlupy a rodiny vecně, později případně s drobným kapesným, živila starší svého rodu a kmene, resp. své rodiče. Institucionalizace státem vyloučila riziko, že senior přijde o svého mladšího živitele (úmrtím, rodinými neshodami odjezdem pryč ap.), dala jim jistotu výplat a jistou, důstojnou úroveň důchodu.
   Jestliže někdo chce nabourat průběžný dúchodový systém, tak je to neskutečný blb a nebo neskutečně podlý a cynický gauner, oba je nutno co nejdříve od věci natrvalo odstavit, nepouštět je do rozhodovacích orgánů veřejné správy a vyhýbat se obchodům s nimi.
   KR

   Smazat
  2. Prosím vás, jaképak systémové řešení mohou realizovat loutky (i kdyby hodně chtěly) v naší zemi, která je dnes řízena z Bruselu a nikoliv z Prahy ?

   Smazat
  3. Jedna probruselská parta zavedla regulační poplatky a druhý penzijní pilíř, druhá probruselská parta obojí zrušila. Ne vše se rozhoduje v Bruselu.
   Nešiřte poraženectví a paniku a pracujte na tom, aby volbách uspěli ti, kteří tuzemskou politiku a evropskou spolupráci promyšleně povedou k pozitivním změnám ve prospěch obyvatel, občanů, pracujících a spotřebitelů.
   KR

   Smazat
  4. 17:29-Můžete mi vysvětlit,jaké výhody nám
   členstvi v EU přináší?Nebo také vidíte ty
   dotace,které eurohujeři z větší části tady
   rozkradou?EU nikdy neměla zájem o ty Vaše
   promyšlené spolupráce a jen o diktát.Mimo
   to,právě pozdější odchod do důchodu je
   ta promyšlená spolupráce.Mladí jsou na ÚP
   a sociálních dávkách a staří budou dělat
   do smrti?To je Vaše přání v souhlasu s EU.
   Všechno se rozhoduje v Bruseli a tady se
   jen hraje divadélko před občany.Tak se dál
   držte své EU,ale nepřemlouvejte druhé k
   souhlasu s Vaším názorem.Všechno ostatní
   by bylo na dlouhou debatu.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. Systémové řešení má v programu Aliance národních sil. Znárodníme KLÍČOVÁ ODVĚTVÍ EKONOMIKY - BANKOVNICRVÍ, TĚŽEBNÍ PRŮMYSL...zavedeme MINIMÁLNÍ DŮCHOD...
   www.aliancens.cz

   Smazat
  6. Pro pana Petra Majevského
   Rozhodně nehoruji pro Brusel, ale upozornil jsem na faktech, že některé věci - a to dost významné - EU u nás rozhodně nenařizovala, protože je zaváděli i bourali příznivci EU. Nesvádějme vlastní českou blbost, intelektuální neschopnost a nemorálnost na EU. EU může za hodně pitomostí a je velmi pokrytecká, ale mnoho volovin si způsobujeme z vlastních zdrojů, ať již jde o kalousky, drábky a hermany nebo sralbotky, zadolárky, chovance atd.
   Zmínka o evropské spolupráci je napsaná schválně jako o evropské spolupráci, nikoli o EU. Pokud chcete kvůli negativní zkušenosti s EU skoncovat s evropskou spoluprací, tak Jste nic nechápající trouba, který se špinavou vodou z vaničky vylévá i dítě. Omlouvám se za drsné slova, ale jen idiot by omítl evropskou spolupráci. Jde ale o to ji uskutečnit v jiném modelu, než je EU. Musí být dobrovolná, rovnoprávná, bez příkazů a vydírání. Kdo se přidá, přidá se, kdo se nepřidá, nepřidá, ale zapojí se třeba do příští spolupráce v rámci jiné akce, musí to být kulatý stůl nabídek dobrý nápadů a spolupráce pro realizaci v konkrétních podmínkách daného státu podle uvážení jeho vlády, resp. občanů. Žádný superžalář států, ale parta spolupracujících partnerů. Naučte se číst a rozumět psanému slovu a nevsouvejte do interpretace cizích textů své postoje a myšlenky.
   KR

   Smazat
  7. Hlasy proti Bruselu, který nás údajně zbavil samostatnsti, zní předevšm z úst těch, kdo vyrůstají ze stejné nromalizačněgotwaldosvké kaše jako Zeman a Klaus a Co. Neodstatek inteligence ? Požadují stále více národní stát, uzavřený, aniž si uvědomují, že historicky uyavřenost vždy vedla tuto zemi do pekel. Jako každou inou. Tito lidé asi chtějí Ruskem podporovanou Bolívii...

   Smazat
  8. Příteli 1:37 - zbytečně politizujete místo abyste racionálně uvažoval. Většina lidí nechce izolovat naši zemi, ale naopak ji vymanit ze spárů bruselské, nkým nevolené a tím i nezodpovědné administrativy. V Evropě jsou i jiné organizace, než EU, ve kterých jsme členy a které splňují naše požadavky na spolupráci, volný trh a volný pohyb osob, zboží a služeb. Např. EFTA. Jsou v ní i další evropské země, které nejsou v EU (Švýcarsko, Norsko atd.)

   A poznámka: těžkosti Bolívie jsou jiného rázu, než případné budoucí naše těžkosti. Jestli jste měl na mysli Venezuelu, tak to jsou potíže opět jiného rázu. A to co píšete o podpoře Bolívie Putinem myslíte doufám jako žert.

   Smazat
 9. Na dôchodkový systém môžme zabudnúť,máme smolu že nie sme vížerki a nemakačenkovia,oni dostávajú svoje dôchodky stále a mi budeme v Metropolise na nich do smrti drieť jak takí kokoti.

  OdpovědětSmazat
 10. volit politiky,kteří mají v programu podporu rodiny.nic víc,nic mín.hádejte která strana to skutečně bude plnit?Podporují lidovci skutečně rodinu?

  OdpovědětSmazat
 11. nebyla žádná demonstrace mladých, není-liž pravda? Proč? Proto..........Přesto, že drze a za bílého dne říká mladým, že nebude na důchody. Okamžitě by měl být odvolán.

  OdpovědětSmazat
 12. Jiří Jírovec14. června 2017 16:25

  15:59 - Je to marný, je to marný, je to marný.

  Pilný řekl, že nebude na důchody, když se něco neudělá se současným systémem. Kvůli tomu by měl být odvolán? Slovy Wericha: "Řekl pravdu, ale (některým) to zní blbě".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pilný pilně lže a šíří strach. Je z kalousko-drábko-hegerovského vrhu.
   Pokud budou v průběžném penzijním systému pracující platit odvody na sociální zabezpečení, tak důchodci budou mít důchody. Otázkou je jen výše.
   Politici či úředníci by mohli krást odvedené peníze jen pár dní. Pak by přišel jejich politický a možná i biologický konec, když by je lidi dostali do rukou, a pak by se výplata zase obnovila. Pokud by peníze z důchodového účtu chtěl vyvádět ministr, vláda či parlament, tak je třeba udělat něco s nimi, ale ne s průběžným penzijním systémem.
   Naopak u spořících fondů žádná jistota výplaty není - stačí se zeptat kupř. bývalých zaměstnanců někdejší firmy Enron, v Chile aj. A v tomto případě to nezjistíte hned, ale třeba až po deseti, dvaceti letech, v penzijním věku, kdy už to nijak nenapravíte.
   U stávajícího průběžného penzijního systému stačí jen zvýšit odvodovou sazbu o 1-1,5 procentního bodu. Žádné nové analýzy, komise, pilíře, zákony, správcovské společnosti, správní rady, pracovní místa, dohledy, audity, akci, dluhopisy, poradce atd. Stačí změna stávajícího zákona v délce čtyř úderů psacím strojem, resp, klávesnicí.
   KR

   Smazat
  2. Doplním pana KR: Stačí větší část toho, co ekonomika vyprodukuje, do ní vrátit. Např. těch 300 mld. Kč, které se každoročně vyvádějí ven pro cizí akcionáře a majitele firem...

   Smazat
  3. Myslí, pane Jírovče, že KR má plnou prfavdu a že to má dávno promyšlené. Váš případ úspěšného učitelského fondu v Ontáriu je čestnou výjimkou. Bude fungovat jen v době konjunktury, v době krize neporoste a učitelům-důchodcům za to období nic nepřinese. Enroňáic si také mysleli, že budou bohatými staříky a viděl jste ty záběry zděšených plačících a nasraných okradených lidí z Enronu, když ta firemní bublina praskla.

   Smazat
 13. Kapitalismus je systém ve kterém jedna skupina lidí žije na úkor té druhé. Forem neboli způsobů jak toho dosáhnout je nepřeberné množství. Všichni kapitalisti mají jednu nejdůležitější vlastnost: "NIKDY NENÍ DOST". Nástupem demokracie po roce 1989 došlo k obrovskému zadlužení všeho a všech. Občané jsou zadlužení 1,5 bilionů korun, stát je zadlužený 1,8 bilionů korun, města a obce jsou zadlužené 1,3 bilionů korun. V roce 2016 bylo na území ČR bezmála 800 tisíc exekucí, převážně důchodců. Jinými slovy: Chceš bydlet? Zadluž se! Chceš vybavení do domácnosti? Zadluž se! Proč tomu tak je? Protože jsou pro to vytvořené kapitalismem podmínky. Platy jsou na úrovni 15 tisícovek což obrovská ubohost. A ceny všeho jsou na úrovni států na západ od našich hranic. Vzniká disproporce, která je živnou půdou pro roztáčející se spirálu zadlužování všech. Socialismu zásadně lidi nezadlužoval, hospodařil s vyrovnaným rozpočtem, ale byla to hluboká ta nejhlubší totalista. Nyní máme vrchol demokracie. Všichni budou zadlužení a placením hypoték a úvěrů a půjček budeme živit obyvatele západních zemí. Je to prostě ráj na zemi, který jsme si vycinkali. Kdo na to upozorní je označen za bolševika. Jinak jsou všichni spokojeni a v momentě kdy zjistí, že chomout dluhů je tlačí pod hladinu přežití, bude již pozdě. A důchody? Kapitalismus předvedl ne jednou jak s důchodci zacvičí. V Argentině, v USA na Islandu byly především vytunelované důchodové fondy, aby se pan kapitalista nažral. Až u nás dojde ke stejné situaci, kapitalista jenom řekne že to je součást demokracie a ti co do nich dávali peníze si za to můžou sami protože v kapitalismu je běžné, že jeden druhého okrade a tváří se že tak je to v pořádku. Je to prostě svoboda, ale jenom pro úzkou skupinu vyvolených.

  OdpovědětSmazat
 14. Zastupuji vesmírné civilizace na Zemi už více než dvacet let a je mi jasné v čem jste se odchýlili do lži. Tvrdíte totiž, že mzda je CENOU práce, zatímco ale ve skutečnosti mzda je její HODNOTOU.
  Jinými slovy, peníze jsou vyjádřením hodnoty práce a nikoliv tedy její ceny. Ta její údajná CENA spočívá pouze v tvrzení, že si za stejnou práci někdo zaslouží víc než někdo jiný, což je nesmysl.
  Tak jedni neoprávněně bohatnou a druzí chudnou, protože peněz může být celkově jen tolik, kolik celkem bylo vykonáno práce. Kapitalismus = žít na úkor jiných právě tímto způsobem.
  Jakou práci například vykonává ten, kdo pronajímá třeba byt? V podstatě naprosto žádnou ale ten nájemce, kterému ale nic jiného nezbývá, protože bydlet prostě musí, ten mu odevzdává i většinu své mzdy. Je to krádež. A to je podstata kapitalismu.
  Vesmírné civilizace i z tohoto důvodu trestají jakýkoliv projev kapitalismu smrtí. Nedivte se tedy, že se vám zatím nedaří je kontaktovat, ony ani nesmí mít zájem. Pro ně jste to největší zlo a přirovnávají vás lidi vývojově ke zvěři. Zvěř se prostě likviduje, střílí, pokud to nejde jinak, přičemž tvar těla fakt nerozhoduje. Opice vypadají stejně a jaká práva jim vy lidé přiznáváte? Nejste výjimeční, vy lidé, jste jen ostudou existence, namyšlenou a zločinnou ostudou. Ale vy se toho nevzdáte, že ne? Vy prostě musíte bohatnout, na úkor vlastních spoluobčanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co dr. Chocholoušek?! Zoufale tě shání už dva dny. Už tě konečně sehnal?! Nebo ještě stále nejsi v kleci a oblbuješ lidí?!

   Smazat
  2. 23:27 Život ve vesmíru je vyloučen?

   Smazat
  3. Poznámečka k tomu UFOunovi: peníze vůbec nejsou "vyjádřením hodnoty práce a nikoliv tedy její ceny" (což samo o osbě je protimluv), ale síly státu, který si je nechá tisknout. Viz FED - tiskne o sto šest, aniž by se cena či hodnota práce v USA zvyšovala či snižovala. Inflace dolaru nikde není vidět. Čím to asi pane UFOune bude?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.