Reklama

.

.

středa 28. června 2017

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

28.6. 2017   Zvědavec
V posledních letech Švédsko zápolilo s jako houby po dešti vznikajícími oblastmi, které jsou prolezlé zločinem, a zdá se, že problémy se ještě zhoršují. Nová policejní zpráva tvrdí, že nejméně 1500 zločinců a 200 gangů se ukrývá v 61 švédských ghettech (jejich politicky korektní název je „ohrožené oblasti“.
Zpráva uvádí, že situace se zhoršuje, protože počet ohrožeených oblastí se od r. 2015, kdy byla naposledy vytvořena zpráva tohoto typu, zvýšil. Nová zpráva uvádí, že existuje celkem 61 ohrožených oblastí, z nichž 23 je považováno za obzvláště ohrožené.


Před předložením této zprávy šéfové státní policie Dan Eliasson a Mats Löfving odhalili, že v těchto 61 ohrožených oblastech se pohybuje asi 5000 kriminálníků a působí 200 zločineckých sítí; hrozí, že počet porušovatelů zákona bude nadále růst. Linda Staaf, šéfka výzvědné policejní sekce (NOA) spekulovala, že hranice, kdy je přistupováno k násilí, je nyní nejnižší v historii.

„Dříve stříleli do nohou, aby zastrašili, nyní střílí do hlavy s cílem zabít,“ řekla Linda Staaf, kterou citovaly noviny Göteborgs-Posten.

Ohledně tohoto nárůstu násilí bylo poskytnuto několik vysvětlení. Zatímco situace se v některých oblastech skutečně zhoršila, policie zdokonalila své metody sběru dat a nyní má k dispozici lepší obrázek o dnešní zločinnosti, napsali Eliasson a Löfving ve svém společném komentáři v Dagens Nyheter.

Nicméně se zdá, že zpráva vypadá jako prosba o pomoc a je uznáním bezmocnosti švédské policie.

„Policie nemůže řešit situaci v ohrožených oblastech sama, ale v rámci společné snahy společnosti lze udělat mnoho,“ napsali Eliasson a Löfving a vyzvali k celostátnímu a dlouhodobému úsilí s cílem věci změnit a prosili o zintenzivnění dialogu s relevantními hráči ve společnosti, aby se vytvořily akční plány pro všech 61 ghett.

Během následné tiskové konference Eliasson spekuloval, že policie dokázala zlepšit situaci tím, že vyčlenila další policisty a instalovala nové kamery, avšak zároveň připustil, že v dalších oblastech se situace zhoršila. Eliasson také zdůraznil, že policie nebude schopna řešit situaci sama.

„Další sociální činitelé, pomozte nám, pomozte nám,“ prosil Dan Eliasson, jak uvedla švédská státní televize SVT.

Pozoruhodné však je, že švédský ministr vnitra, Anders Ygeman, protestoval proti výrazu „no go zóny“, který se objevil v r. 2015, poté, co jej slavně použil švédský sloupkař, a který byl však policí a úřady odmítán.

„Je to přesný opak toho, co zde máme. Nejsou to no go zóny,“ řekl Anders Ygeman. „Navyšujeme přítomnost policie, chodí tam více policistů, instalujeme počet kamer, zlepšujeme monitorování a právní řízení,“ pokračoval.

Nicméně podle Konzervativní strany, která vyzvala k nahrazení šéfa státní policie, zpráva informuje a národní krizi.

„Máme závažné problémy se zločinností, policie nedostává dostatek zdrojů, které potřebuje, a kriminálníci se společnosti smějí do obličeje,“ řek mluvčí Konzervativců Tomas Tobé.

Avšak zpráva byla také zkritizována Tobého liberálním protějškem.

„Je to pro společnost velké zhoršení situace, ale primárně pro sociálně-demokratickou vládu, které měla plno řečí o tvrdém postupu, ale místo toho je totálně paralyzována,“ napsal mluvčí Liberálů Roger Haddad v komentáři uveřejněném SVT.

Švédská policie již dlouho trpí nedostatkem lidí a financí, kdy obojí spolu úzce souvisí. Počátkem měsíce bylo oznámeno, že 700 milionů SEK vyčleněných pro policii, „spolkly“ platy 1300 úředníků, kteří byli zaměstnáni, aby zmírnili tlak na policii.

Dalším znepokojivým faktem je, že 11 nejznámějších ghett (či „ohrožených oblastí“, jak zní žargon policie) postrádá jakoukoliv policejní stanici. Jedním z nich je Rinkeby ve Stockholmu, které je proslaveno tím, že již prakticky není švédským územím. Tato čtvrť, známá násilnostmi gangů, těžkou zločinností a útoky na novináře, měla mít novou policejní služebnu, avšak žádná výstavba zahájena nebyla, kvůli strachu společností z násilí imigrantů. (Psali jsme o tom v dubnu. Problém nebylo jen stanici postavit, ale hlavně zajistit denní dopravu policistů na stanici a ze stanice.)

zdroj:
Sweden Startled by Hundreds of Gangs Lurking in 'No-Go Zones' It Denies

11 komentářů :

 1. Poslední apgrejd evropské společnosti distribuovaný mezi členské státy pod pohrůžkou správních řízení. Ohniska kriminality v ghettech ehm uprchlíků, že mě huba nebolí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidi, vláda, novináři a politici říkají ve Švédsku, že migranti jsou hodní a pracovití. Bez nich by ti líní Švédové byli úplně namydlení. Od těchto mírumilovných většinou muslimů se Švédsko dočká jen totálního dobra.
   Je tady ale jedno velké nebezpečí. Ruské ponorky se plíží v hlubinách, Ruská letadla se plíží ve výšinách. Je třeba zavolat do NATO. Tady je to nebezpečí, vy hloupí Švédové a né našich migroušcích.

   Vymazat
 2. Vidím to na masivní emigraci původního švédského obyvatelstva do zemí V4 a Ruska.Vikingové prohrávají bitvu s morem a nejsou v tom sami.

  OdpovědětVymazat
 3. Paradox je pro logiku, co krátké spojení pro elektrický obvod, když vezmete vpotaz všechny paradoxy společnosti, vyzkratuje vám to mozek tak, že budete rádi, když se vám podaří zapomenout, že jste se o to kdy pokusili.

  OdpovědětVymazat
 4. Proč se těch "chudáků připrchlíků" neujme BARNAVERNET?

  OdpovědětVymazat
 5. Pevnost Apačů v Bronxu převedená do evropské země.

  OdpovědětVymazat
 6. pod vedením pražské kavárny (která má své zástupce ve všech parlamentních stranách) se konečně započalo i v ČR s budováním no-go zón i pro zahraniční klientelu (nejenom pro domorodé nepřizpůsobivé)

  OdpovědětVymazat
 7. Pokud budete volit stávající parlamentní partaje,
  je jedno kterou,tak se změny nedočkáte.Dočkáte se
  právě těch zon s vrahy.Už skupují pozemky a lidé
  k tomu mlčí.Tedy to sami chtějí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Článek je o socialistickém Švédsku,

   Moudrá Hlavo...
   V no-go zónách bydlí vetřelci zdarma, nebo už
   píšeš o Chánově, Luníku IX apod., což jsou lokality naprosto bezpečné, v porovnání s těmi
   ve Švédsku.

   Vymazat
 8. Dobře jim tak,mají co chtěli.A bude hůř.Nakonec však zase zvolí staré strany,které tam muslimy natahali a postačí,když tyto jim slíbí pár korun,vlastně euro navíc.Teroristické činy jsou zde pouze "třešničkou na dortu",horší je,že původní švédští obyvatelé postupně ztrácejí svoji vlastní zemi...Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 9. Ještě je tu nemáme je třeba zabrat u voleb. Nevěřte parlamentním stranám ani pozdrav teď budou slibovat modré z nebe.

  OdpovědětVymazat