Reklama

pondělí 12. června 2017

Syrská arabská armáda úspěšně postoupila a dosáhla hranice s Irákem


Sophia Mangal
12.6.2017 Inside Syria Media Center

Syrská arabská armáda (SAA) pokračuje v ofenzívě vedené východně od Homsu až k městu Deir ez-Zor. Podle vojenských korespondentů Inside Syria Media Center bylo dosaženo pokroku na četných úsecích fronty.


11. června vládní jednotky uvolnily strategicky významné osídlení jižně od Palmyry. Příslušníci 5. armádního sboru osvobodily více než 2 km silnice u strategického pouštního města Arak (také se může vyslovovat Urak nebo Araq, je to vesnice ve východní Sýrii, administrativně spadající do oblasti Homs; nachází se v oáze v syrské poušti cestou do Palmyry). Kontrola oblasti je zajišťována z několika výšin, které zaručují bezpečnost plynových polí „Arak“ na západ od města. V současné době je SAA asi 4 km od Araku.


Mapa plynových polí Arak


Ve současné době se teroristé pokoušejí přivést posily, včetně těch ze severovýchodu z oblasti Raqqa, aby zastavily postup Syrské arabské armády. Připomínáme, že koridory v této oblasti fungují. Příležitost převést rezervy a posily poskytované západní koalicí a jejími kurdskými spojenci teroristům ISIS významně zpochybňuje operační prostředí na východě Sýrie.

Vládní armáda realizuje ničení militantů leteckými útoky na přístupových cestách. Například 5.června bylo poblíž hory východně od Palýry zabito asi 20 militantů včetně polního velitele Islámského státu Abu Al-Bakr Al-Karjataina. 9.června byl poblíž vesnice Al-Sukkari na jihu Palmyry za pomoci syrského vládního letectva zničen konvoj militantů včetně několika obrněných vozidel. Síly ISIS byly nuceny ustoupit z tohoto regionu.

V nadcházejících týdnech vláda plánuje uspořádat rozsáhlou ofenzívu v provincii Deir ez-Zor. K dosažení tohoto cíle již velení ozbrojených sil posunulo rezervy a dosáhlo dvojnásobné převahy v oblasti lidských zdrojů a materiálu. Plánuje se aktivní využití letectva a dělostřelectva.

Mezitím bylo vrchním velením syrské armády a ozbrojených sil oznámeno osvobození rozsáhlých území v Badijat aš-Šam (syrská poušť) od ISIS a příchod Syrské arabské armády (SAA) a jejích spojenců na syrsko-iráckou hranice. To představuje bod obratu v boji proti terorismu. Tento úspěch dokazuje účinnost SAA v boji proti globální teroristické hrozbě za mezinárodní mír a bezpečnost.

Inside Syrian Media Center (ISMC) získalo kopii prohlášení vrchního velení, v kterém se konstatuje, že armádní jednotky ve spolupráci s spojeneckými silami dokončily v pátek večer první etapu vojenských operací v syrském Badijatu (viz poušť) a dosáhly hranice s Irákem na severovýchodě od Al-Tanf (to je jeden z 3 oficiálních hraničních přechodů mezi Sýrií a Irákem).

Letecká mapa oblasti u irácko-jordánsk-syrské hranice s hraničním přechodem At-Tanf v centru

Úspěchu bylo dosaženo poté, co SAA převzala kontrolu nad rozsáhlými územími a strategicky důležitými body a pozicemi v Badijatu na víc než 20 čtverečních kilometrech od začátku ofenzivy jižně a východně od Palmyry. Od začátku operace na jihu a na východ od Tadmoru (Palmyra) bylo zlikvidováno více než sto teroristů ISIS.

Koordinované akce vedly k zásadnímu obratu v oblasti boje proti terorismu. A dobře plánované operace poskytují nástupní plochu pro další ofenzivní akce a rozšíření vojenských operací proti ISIS jak v oblastech Syrské pouště, tak i v syrsko-irácké hraniční zóně.

Tisková zpráva také uvádí, že se stahuje kruh kolem pozůstatků teroristických skupin a jejich zásobování je přerušováno v mnoha směrech. Tyto úspěchy umožní syrské armádě porazit terorismus v Sýrii, aby se nerozšířila do dalších zemí světa a aby se neopakovala syrská tragédie.

Kromě toho vrchní velení SAA znovu potvrzuje pozici syrské legitimní vlády, že útoky mezinárodní koalice pod vedením USA na postavení Syrské arabské armády a jejích spojenců jsou nepřijatelné. Takové akce brání pokroku v boji proti terorismu.
- - -


S nejnovějším vývoje se seznámíte na stránkách Inside Syria Media Center.

5 komentářů :

 1. Skvělé zprávy pryč s muslimskýma fanatikama.

  OdpovědětSmazat
 2. Porazí islámisty a bude muset bojovat proti USA !!

  OdpovědětSmazat
 3. Ať žije a sílí Syrská armáda a prezident Bašár Asad!
  Děkujeme jim za každého zabitého teroristu!
  Dělají spolu s Ruskem pro bezpečnost Evropy i světa mnohem více, nežli "naši" zasmrádlí demokratůrničtí šašci!

  OdpovědětSmazat
 4. Už aby to bylo!, a celá Sýrie byla očištěna od těch nájemních zmetků, kteří tam šlapou poušť pro zájmy USA a jejich tamních vazalských despocií.
  Ovšem dostat odtud ty US huny samotné, a to jen na základě mediálního provolání? Tak to nepůjde! Vzpomeňme na historii. Co se jen např. Vietnam navydával v 70. letech svých "vážných varování" na adresu těch hunů. Ten byl také napaden zločinnou agresí. Nakonec rozhodla jeho vojenská převaha, a jenom té ti huni rozumí.
  Rusové už o tom úkazu jistě něco B. Asadovi i stihli prozradit ...
  I když zdaleka není vyhráno, věci se tam vyvíjejí správným směrem!, a to je ze všeho nejdůležitější.

  OdpovědětSmazat
 5. Nebojte se,USA vymyslí zase něco jiného.Pro ně
  je dobrý jakýkoliv způsob k prosazování jejich
  politiky udržování chaosu.Bez toho by USA už
  neexistovaly kvůli vnitřním rozporům.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.