Reklama

středa 14. června 2017

Tak jsem jí postavil náhrobní kámen a čerstvé růže jsem tam dal, pak jsem se pomodlil a zašeptal amen....

Jaromír Bradávka
14.6. 2017   Rukojmí
Slovy z textu slavné písně Petra Nováka končí éra vlády České strany sociálně demokratické a jejího předsedy Bohuslava Sobotky. Za čtyři roky v jejím čele a v čele české vlády ji dostal do stavu, o kterém se jejím členům a bývalým předsedům nezdálo ani v nejdivočejších snech.

Možná B. Sobotka ten text ani nezná, neboť je starší než on sám, nicméně současnou situaci jeho strany vystihuje velmi dobře. Anebo ho zná a zazpívá si tu poslední sloku v okamžiku startu letadla směr Brusel, kde na něj po prohraných parlamentních volbách prý čeká teplé místečko s minimem práce a odpovědnosti, ale s platem, o jakém v Praze mohl jen snít.

Otázkou zůstává, jak dlouho bude v Bruselu ještě nějaká EU existovat. Pokud ne, jeho poslední nadějí bude už jen široká náruč mama Merkel ...

36 komentářů :

 1. Nemáte žádného vůdce, za kterým by lid mohl jít. Jste ubozí Češi. Myslím, že Sovětský svaz, StB a jednotlivé mafie klanem MIRO třeba počínaje, zlikvidovaly veškerý český "odpor" a vymazali skutečné Čechy z existence. Zemřeli jste, jako národ. Vlastní zradou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:28 Naštěstí máme koho volit Zemana a SPD.

   Smazat
  2. Zemanovi docházejí síly, Okamura je něco jako Japonec a Babiš něco jako Slovák. No sláva. Uznávám, že lepší než nic ale jen z toho důvodu, že všichni tři alespoň nějak brání Česko.

   Smazat
  3. Pán 22:28 asi není Čech, i když jazyk ovládá hladce.

   Smazat
  4. O:40 Byl jsem Čech. Nyní se už nazýváme jinak, protože nás stále přibývá a s vámi ostatními se už neshodneme. Praotec Čech vám dal údajně jméno, poté, co vás odvedl přes dvě velké řeky do České kotliny, na horu Říp. Už se to opakuje. "Nic nového".

   Smazat
  5. 0:56 jak ráčíš, odpadlíku. Vypadni kam tě srdce, máš-li jaké, táhne a tady nezacláněj. Svým rodičům dáváš vizitku. Styď se, frajere.

   Smazat
  6. 2228
   Politický vliv si v ČR lze koupit. Vládnutí je za peníze a ty Češi prostě nemají. O Madeleine Albright se uvažovalo jako o hlavě státu.Schwarzeberg rušil zastupitelské úřady ČR v zahraničí jeden po druhém. I o něm se uvažovalo jako o hlavě státu. Češi uvěřili na to, že peníze nemají národnost, jak jim hlásali destruktoři z 90. let.Každá městská knihovna musí mít knihu Liny Heydrich Můj život s Reinhardem.Například Knihovna města Plzně jich vlastní deset.

   Smazat
  7. 1:09 To je skutečně zajímavé. Vy zrazujete vlastní národ denně a usilovně, snažíte se rozplynout v EU a vzdáváte se ve prospěch EU i vlastní státní suverenity. Vás Čechů při posledním sčítání lidu Česka 2011 ubylo o tři miliony, takže až tu bude samý "Evropan" a Čechů jen menšina, nebudete už mít mezinárodním právem zaručené právo na sebeurčení a na sebeobranu a nic vám už nepomůže a já jsem odpadlík? Česko je právně mé a naše území, jeho nám adekvátní část, a jsem to já a my takoví, kteří se ho nevzdáváme a bráníme ho,... ačkoliv, možná, že skutečně půjdeme někam jinam. Já nevím. Uvidíme.

   Smazat
  8. 1:13 Bůh peněz není pravým Bohem. Je jen bludem.

   Smazat
  9. No, musím k tomu doplnit, že bez přímé válečné síly vesmírných civilizací samozřejmě nemáme šanci. Ale tu na Zemi prokazovaly v minulých několika letech a dostatečně.

   Smazat
  10. Narod bez Boha je Narod bez Nadeje. Potrebujeme Boha Husitskeho a dobre zvladnout kolaboranty podle zakonu!!!!!!


   Smazat
  11. Pan Anonym 22:28 di pravdu a vy v hrdlo zbabele lzete!!
   Zradili jsme samy sebe.
   Meli bychom se obleknout v roucha hruba lnena , sednout si na Staromestske namesti a lkat 3 dny a 3 noci a doufat ze Buh na nas s laskou shledne.

   To je jak ja to vidm , zradili sve deti svou krev svou vlast a hroby svych otcu.V okamziku , kdy otec si sedne k televisi s detmi , tak je programuje na Globalismu , kdyz je posle do skoly tak je programuje misto toho aby je ucili "moudrymi byti!!!" Podivejte do sve male spinave dusicky a budte k sobe poctivy...a premyslejte co dal ale JASNE!!!! , vy si stejne myslite , ze za vas bude nekdo jiny tvrde veci , Blanicti rytiri , Ruda Armada, Rusko atd....

   Smazat
  12. 20:28
   Co ty nulo víš o češích a jejich dějinách. Ty svě žvásty publikuj blylistech nebo na hovinkách.
   Václav

   Smazat
  13. 23:11
   Hlavně, že ty máš ty správné předky a sílu hraboše. Pan president má větší inteligenci a sílu než si ty ubožáku ve svých vlhých snech můžeš představit. A pan Okamura je větší Čech než jsi ty kdy byl.
   Václav

   Smazat
  14. 1:18 na co si to vlastně hraješ, češství se vzdáváš, a z mého komentu usuzuješ, co nemůžeš vědět: Že „denně a usilovně, snažíte se rozplynout v EU...“ a tak dál. Plácáš nesmysly, navštiv lékaře.

   Smazat
  15. 0:56 Malá otázka, na kolik dní jsi dostal propustku?

   Smazat
  16. 23:11 Okamura je větší Čech než většina euhujerů ve vládě. S babišem jse nedá počítat to je euhujer jak vyšitý. Stačí jeho grupa telička zlatuška stropnický krnáčová samý vítač. Kdo by tu přijal sorosovu univerzitu ten nemá být volen.

   Smazat
  17. pán 22,28 se vysmívá Čechům, že nemají vůdce. A jako ty státy v Západní Evropě je mají?? Je to všude stejná katastrofa, protože cíleně nenechala politická scéna demokratickou soutěž a všude se do popředí uměle až násilně protlačovaly nuly, hlupáci, slaboši a lidé druhé až desáté kategorie. Teď to vidíme, ovšem co s tím dál? Mezi sebe nikoho rozumného, silného a s vizí nepustí, bude to boj. Podívejte se např. teď na poslední volby ve Francii! Copak tohle je lídr? To je vůdce státu? Prezident, člověk hodný úcty a vážnosti, který ví, co chce a jak to udělá??? Houby, je to ubohá nula, slouha, zaprodanec kapitálu ... a nevěřím, že volby nebyly zmanipulované. Co kdyby náhodou zvítězil někdo, kdo by ukázal, že to jde i jinak a líp?????

   Smazat
 2. Otázkou zůstává, jak dlouho bude v Bruselu ještě nějaká EU existovat. Pokud ne, jeho poslední nadějí bude už jen široká náruč mama Merkel
  ??????????? Chtěl jste snad říci konečník, ve kterém se Sobotka solidně orientuje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jeho lysý bakaláč, lubrikovaný langsádlem. působí Makrele nekonečný lábušt.

   Smazat
 3. Co to tady kecáte 12:28? Kdybyste se vyznal v české alternativní politické scéně, věděl byste, že existuje Aliance národních sil. A ta má tento základní program a bezva lidi!
  https://www.aliancens.cz/program

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Existuje spousta hmyzu, o kterém třeba Vy ani netušíte.

   Smazat
  2. No vy jste teda "chytrák", anonyme 23:43. Jistě to je Vaše oblíbená figura: dávat najevo, jak vysoko čníte na prosťáčky. Jistě Vás to uspokojuje - ak jen tak dál. Takový postoj jako Váš České republice fakt pomůže. Ale víte, oni nezradili všichni. A vzhledem k tomu, jak se vydělujete, tak patrně žijete v cizině, takže byste radši měl držet zobák. Zradil jste asi především Vy.

   Smazat
  3. 0:27 Neuhodl. My někteří jsme skutečnými Čechy a už jsme se oddělili od vás ostatních. Plně spolupracujeme s vesmírnými civilizacemi a jsme jimi vedeni. Jsme naprosto šťastni, že máme tu možnost existovat s touto vyšší vesmírnou vývojovou úrovní a za tuto naši svobodnou existenci i bojovat. My nejsme EU, nejsme Němci a včetně těch Sudetských, nejsme samozřejmě ani USA. Inklinujeme k tomu, co Česko jako celek může zachránit a tedy k jemu nejbližším a zároveň i nejvhodnějším státům, kterými jsou státy V4. Snažíme se Česko bránit a pomoct mu, nicméně, jak už jsem sdělil, existujeme už odděleně a to i ve smyslu naší snahy do budoucna. Už je prostě pozdě, my se s vámi už neshodneme. Proto, ačkoliv jsme Čechy, nazýváme se už jinak. Proto nemáte vůdce. My už ani nevolíme.

   Smazat
 4. Hele bradavko,
  do toho pruseru dostali CSSD a nasledne nas vsechny takovi drzkujici idioti, jako jste vy !
  - CSSD zvedla ekonomiku po predchozim propadu za Kalouska
  - Nepustili sem migranty, presto vsichni lhari a idioti ve forech nadavaji, jak sem vozi migranty

  Ano, z urciteho uhlu pohledu to vypada, ze se nijak nepříčí Bruseli, ale to opravdu jen vypada pro ty mene chapave...

  Jenze vytrvalym POMLOUVANIM na ruznych webstrankach a diskusich sem zpatky privedete vladu Pravice nebo Gangstera Oligarchu...

  ------
  Poznamka: aliancens.cz jsou arogantni smejdi !

  Na jejich strance zadny program neni, je dotahovan pomoci ajaxu, aby se nedal archivovat...

  OdpovědětSmazat
 5. Naprosto sprosté je od soc.dem. její trvalý příklon k velkokapitálu. Také zatajování fungování ekonomiky výběru daní. Soc.dem. nesnížila vysoké DPH na potravinách. Utajuje se výše odvodů peněz do Bruselu a dělá se, že naše peníze, které si musíme z EU drásat, jsou darem, podporou EU. To, že se jedná o NAŠE peníze, by měl rezonovat a být objasňován takřka denně na nezávislých webech. Ekonomická gramotnost našich lidí je malá!!Jedině Švihlíková se nebojí! V prvé řadě by se mělo jasně říct, kolik se vybere na daních a co se s touto sumou děje a co by se dít mělo. Je to základ naší závislosti, tato nevědomost. A soc.dem. zradila své voliče. Např.v otázce migrantů - jakých 12 osob? Vidím denně v ulicích Brna černochy, Albánce a Araby a nejsou to turisté. Čili čssd v této věci vědomě lže, vidím to na vlastní oči. Jádro věci: My jsme nebombardovali a nekolonizovali a hlavně, na dávky pro migranty prostě naše země nemá! Výši mého důchodu se stydím napsat, VŠ, vychovala 2 děti, s nimiž jsem byla 7 let doma...2 třetiny lidí mají malé mzdy a máme být nuceni živit bohatě lidi, kteří se neumí u nás živit sami, to je nezpochybnitelné. Jak se uživí v ČR Eritrejci, Somálci nebo Albánci? Jsme skutečně stádem, s právem pouze poslouchat a platit. Soc.dem. nemá vůbec kontakt s veřejností. Od té doby, co Sobotka dostal v Brně po hubě, vyklidila veřejný prostor.

  OdpovědětSmazat
 6. Sobotka se nám jako premiér i nadále postará o euro i o plynulý dovoz utečenců, voliči se reciprocitně postarají o zisk ČSSD pod 5% v podzimních parlamentních volbách. K dnešku je to sice ještě asi 10%, ale do voleb mají voliči ještě pár měsíců k dispozici. Scházet se za této situace v Praze s Junckerem, tak to už je Sobotko, oblíbenče pravicových stran, úplná sebevražda, kterou viděla skoro celá země v přímém přenosu pravdoláskařsky pravdivé ČT, to byl přece naprostý vrchol volebního roku! Výsledky se už dostavily. To se přece ještě žádnému předsedovi ČSSD dříve nikdy nepodařilo - udržet si tak dlouho post předsedy (za cenu likvidace nejvýznamnějších členů strany) a přitom ničit celou ČSSD a cestou poztrácet nejenom manželku, ale i většinu voličů. Říká se: pozdě, ale přece. Tady ale platí: příliš pozdě Sobotko, už je pozdě!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotka nikdy neměl nic ze své vlastní hlavy, je to typický úředníček, slouha a poskok, snadno řiditelná loutka. Nikdy to nebyl žádný lídr. A nadto měl tu smůlu, že mu v zákulisí dělal poradce Špidla. To přece nemohlo dobře dopadnout.

   Smazat
  2. 9,05 - o Sobotkovi naprostá pravda!!!

   Smazat
 7. Pane Babiši, do politických mrtvol se nekope!
  Pochopíte to někdy?

  emeritní kapitán

  OdpovědětSmazat
 8. Proč EU tlačí na státy ohledně utečenců,jen na Polsko,Česko,Maďarsko,které nemají EURO,ono to bude asi jinak,donutit tyto státy přijmout EURO.Na tuto variantu Sobotka dojede v četně ČSSD,protože jsou pro přijetí EURA.Jak i píše S.Novotný,této vládě nevěří ohledně utečenců.

  OdpovědětSmazat
 9. To 9:16
  "Do politických mrtvol se nekope" to řekl kdo ?Každému jeho díl patří, tedy i Sobotkovi, který do nás občanů kopal celý svůj politický život.

  OdpovědětSmazat
 10. Všem diskutujícím do jednoho. Ten článeček je naprosto skvělý, popisuje co se stalo a proč. Obsah pochopitelný snad i pro děti, takže vůbec nechápu tu rozplizlou diskuzi o ničem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzal jste mi to od úst, zrovna jsem se chystal napsat něco v podobném duchu.

   Smazat
  2. Jak zde na NR - ( už i zde) tak hlavně na novinkách jsou diskuze rozplizlé a o ničem. Je to v podstatě činnost k zabíjení času. A diskutují stále ti samí lidi, diskuzní závisláci. Na NR diskutují ti z novinek. Tam si odžvaní svoji porci žvástů, a pak přelezou žvatlat na NR. A pak jdou spát. Tak se čeká na důchod, aby lépe utíkal čas.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.