Reklama

.

.

pátek 9. června 2017

Tiše, vůdce maká a sní

9.6.2017 Tribun

Andrej Babiš sepsal cosi, co v tomto rozhovoru označuje za Vizi 2035, prezentuje to jako dlouhodobý program ANO, který nemá nic společného s letošními volbami, oficiálně se to jmenuje O čem sním, když náhodou spím, všechny v tom zaujala zmínka o tom, že se děti mají učit o kolonizaci Marsu a nikde se to nedá sehnat, ani na webu ANO, který jsem kvůli tomu obětavě navštívil.


Opravte mne, pokud se mýlím, ale je to poprvé v moderní historii, kdy je program strany prezentován jako osobní vize předsedy. Není to jejich vize, ale jeho vize. Může být, že jde opravdu o čistě osobní věc, pak by to měl ale předseda Babiš jasně deklarovat, a ne činit pravý opak, jako v tom výše zmiňovaném rozhovoru. Dojem, že ANO je soukromý podnik Babiše, který je více vůdce, než předseda, se tím jenom posiluje.

Za vyložený majstrštyk pak lze považovat takový detail, jako je přívlastek náhodou v názvu onoho počinu. O čem sním, když náhodou spím. Pan předseda totiž nespí jako každý obyčejný člověk každý den, pan předseda spí, když mu na to náhodou zbude čas, protože pan předseda nekecá, ale maká. A když už náhodou spí, tak i v tom spánku maká pro vlast a národ a sní o jeho lepší budoucnosti. Vida, kolik toho dokáže říct (vsugerovat) jeden chytře zvolený přívlastek.

Na Andreji Babišovi a ANO je nejlepší, jak si na nic nehrají. A voliči to zjevně oceňují. Nechtějí nějakého nudného předsedu z tradiční strany, který se svým aparátem program dlouhé měsíce promýšlí a sepisuje a ztrácí tím čas, chtějí vůdce, který prostě maká a program si vysní. Určitě to bude dobrý program, když na něj pan předseda neměl čas, protože makal. K čertu s demokratickou politikou, my chceme vůdce s vizí, který maká, i když náhodou spí.

- - -

21 komentářů :

 1. Pan Babiš zřejmě nezná staré české přísloví "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne" a podle toho tak jedná.
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 2. To je ale ubohý článek. Žluč z něj přímo ukapává. A to nejsem Babišův příznivec. Právě takovéto ubohosti mu jen nahánějí další voliče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ba ne. Ten článek je trefný. A se lidi chytnou za nos!

   Vymazat
  2. Ad14:34: Souhlas, určitě A. Babiš je výrazná politická osobnost, ať se to líbí nebo nelíbí. Jeho politická aktivita přesahuje všechny lídry pol.stran, a není to jenom majetkem!

   Vymazat
  3. Mě se líbil s tím Marsem, málem předhonil i Jyrku. Ovšem, nemá na něj. Jyrka si peníze "vydělal", zatím co Andrejko pouze nasupoval!

   Vymazat
 3. Jo makrela měla vizi a podle toho Evropa vypadá.

  Kdo volí babiše volí eu makrelu migraci islamizaci začlenění do 4 říše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně!!! A kdo chce řídit stát jako firmu, ten je nepřítelem demokracie a diskuze. A Babiš takový je.

   Vymazat
 4. Je stejný jako všichni lidé kteří vlastní velký majetek a o jej dal dohromady rychle je to super parazit.

  OdpovědětVymazat
 5. Bůůů, méééé, bééé volá stádo vazalů*

  OdpovědětVymazat
 6. Jan Petr-své postavení ve společnosti jste nám
  podal perfektně.Dále jen poznámka k přísloví,
  použitém v příspěvku 14:14.U Babiše platí toto
  přísloví trochu jinak.Tak dlouho se chodí s tím
  džbánem pro vodu,až se s ním kde pro pivo.Babiš
  si tu vodu dokáže nahradit něčím jiným.Jenom to
  odnesou jeho voliči.Z hlasů na jeho podporu se
  dá snadno vyčíst,že jeho voliči chtějí likvidaci
  českého státu a národa.Voliči opět netuší,že pán
  potřebuje jejich pomoc a poté je odkopne.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. Jsem také volič levice a žádný fanda oligarchie. Žel situace českých politických "elit" je až tak "dobrá", že není koho jiného volit. Snad probůh nechce ještě někdo dále těžce zkoušet občany volbou sobotků a soc. dem., TOP 09 a kalousků, ODS a fialů, luďáků s černobrádky, kteří nás zde tahali více jak čtvrt století za nos a dělali z nás blbce. TAKOVOU KVALIFIKACI ZATÍM NEMŮŽEME PŘIŘKNOUT ANO A ANI BABIŠOVI.
  Vizi pana Babiše jsem zatím nečetl. Ale nikdo mu nemůže odpárat snažení o české finance, zajištění peněz snad do všech oborů činnosti a také na důchody. Mimo těch, co nechtějí platit daně, ale chtějí si na státní kase naopak hodně nakrást, nikdo nekritizuje ani jeho snahu o regulérní daňové odvody. A nikdo mu také zatím neprokázal nic ze vznesených obvinění, takže je nutné je považovat za lživá a čistě propagandistická.
  Nevidím nejmenší důvod, než skřeky několika zřejmě daňových neplatičů, aby ANO a Babiš nemohli být voleni - naopak bych si přál, aby jeho strana dostala výlučnou odpovědnost za další řízení státu. A jako oponenta a hlídače bych si přál navolit KSČM, aby také jednou zase dokázala, zda jí leží na srdci sociální stát nebo jen parlamentní křesla. A když se nezadaří - viníci jsou jasní a o dalších volbách "do kytek". Jinak v tom zakyslém koaličním guláši se my občané stále jen topíme!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. -odpárat snažení o české finance-, no nevím nevím, Kalda taky kdysi vykřikoval v telce, jak maká, ale to nám tehdy neřekl, že na státním dluhu.

   Vymazat
  2. 18:48 zas jeden naivka, který uvěřil, že Andrej něco nahospodařil. Andrej sklidil úrodu období hospodářského růstu, což je pořád ještě přirozený cyklus kapitalistického hospodářství. Sobotkovci se zasloužili tlakem, aby tyto výnosy směřovali do mezd a sociálna, kde Andrej věděl, že by se odporem oslaboval, tak si to mazaně vzal za zásluhu. Na úkor ČSSD. Mimo období hospodářského růstu, by takový manévr možný nebyl. Že Andrej v podnikání využil všechny možnosti optimalizace daní a všechny myslitelné manévry k růstu vlastního majetku a zisku řízených firem nemůže být pochyb. Jinak by v konkurenci neobstál, tak jak obstál. Zda mu bude prokázáno porušení zákona je věc druhá. Na to, aby se bránil a ubránil má víc prostředků, než kdokoli jiný. Snad krom Kellnera. Prokoukněte prosím.

   Vymazat
 8. Proč máte z toho Babiše takové osypky, vždyť jenom využil a využívá možnosti specifického čs.kapitalismu, stanovené revolucí pravdy a lásky. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:49 Máte naprostou pravdu. Je to skutečně legrační, jak poukazováním na Babišivovy "zločiny" si zvedají sukně hlavně ti politici, kteří je u nás umožnili. Ať už jde o čerpání evropských dotací na soukromé účely nebo vyhýbání se zdanění pomocí korunových dluhopisů. A kdopak prosadil privatizaci médií? Copak si někdo troufne tvrdit, že média vlastněná od revoluce zahraničními vlastníky jsou studnicí pravdy a objektivity? Taková bohužel nejsou ani veřejnoprávní média, natož soukromá. Ale u Babišových to vadí, u jiných ne.

   Vymazat
 9. Lidi jsou zvyklí poslouchat svého "lídra", který mluví půl hodiny a člověk se nic nedoví. Najednou příjde jeden, který něco řekne a všichni tomu rozumí a to nemluví ani 10 minut. NAvíc nemluví ve frázích, jako jeho "předřečník", ale svá slova dovede podložit činy.
  Jeden praví, že "já myslím,", "jsem přesvědčen", "budeme jednat" atd, atd. Ten "nenáviděný říká: "předložili jsme zákon", "udělali jsme" atd.

  Ne, že bych fandil pravici, to zase ne, i když mají někdy dobré nápady, to se jim nedá upřít (ale to je výjimka). Mají ale člověka, kterému rozumí i žáci z osmých tříd. Jr to VÁCLAV KLUS mladší!! Jeho komentáře jsou o něčem, srozumitelné pro všechny. Dokonce jsem na vážkách, zda si nekoupit jeho knihu V K mladší - KOMENTÁŘE. Asi počkám až bude ve slevě.

  VK ml. by měl toho prvního vyškolit, jak se mluví s lidmi. Pak by mu snad stouply volební preference nejméně o 0.1 %.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vk ml. byl v konfrontaci s Babišem na TV Barandov, hodně slabý, chvílemi, až trapný.Můj názor V.J.Horák

   Vymazat
 10. ANO, na řadě je oligarchizace moci. Marně se tradiční strany brání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv, na řadě je národ. Ten půjde na porážku, když na podzim špatně zvolíme. My nemáme čas 4 roky na pokus, jestli bude či nebude Babiš dobrý. Jak daleko jsme za Maďarskem s Orbánem nebo za Polskem se Szidlovou, kteří EK a EU setrvale zvedají kvůli kvótám adrenalin? Jakkoliv může být Babiš zajímavý, nic nenasvědčuje tomu, že bude ve víře stejně pevný jako ti dva. Takto ho vidí Ivo strejček, bývalý europoslanec ODS: „Srovnávat Babiše s Orbánem nebo Putinem je urážkou Orbána a Putina. On s nimi nemá nic společného. Oni jsou vybudovaní politikové, kteří sledují obhajobu zájmů svých zemí, jakkoliv si o tom můžeme myslet své. Babiš si z České republiky udělal pouze jednu z divizí svého Agrofertu “. Vidím to také tak, ač zleva. A.Š.

   Vymazat
 11. Cokoli Babiš NAPÍŠE nebo ŘEKNE, může zajímat jen psychiatry specializující se na psychopatii.
  Cokoli Babiš UDĚLÁ, musí (!!!) zajímat prokurátory; není-li tomu tak, nemají ve svých funkcích co pohledávat.

  OdpovědětVymazat
 12. Je to skvělý článek. Nádherně a stručně vystihuje pravou podstatu věci. Děkuji.

  OdpovědětVymazat