Reklama

pondělí 12. června 2017

Tragedie Lidic zdaleka neskončila

- vlk -
12.6.2017  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com


Včera to bylo 75 let kdy se středočeská vesnice Lidice probudila do středověkého barbarství. Ten příběh nemusím vyprávět. Všichni jej znáte. Ani to nemám v úmyslu. Nebudu vás otravovat nudou historie, ani trochu. Jen hmatatelnou současností. Takovou, jakou jsem včera večer viděl na ČT. V reportážích z piety k tomu tři čtvrtě století starému megazločinu. Nevěřil jsem a to opakovaně vlastním očím a uším. Okamžitě ale musím dodat, že v daném případě je ČT bez viny. Ba spíše naopak – odvedla subtilní a dobrou práci. Tu mnohonásobnou devastaci odváděli jiní. Ona ji natočila, zdokumentovala a poskytla jako tragický námět k přemýšlení divákovi, pokud přemýšlet chtěl. Přemýšlet nad naší současnou tragedií a bídou. A to mnohonásobnou!!!


Tragedie první a základní - mizivá účast a nezájem veřejnosti


Připomenout si to výročí prý přijelo jen několik stovek lidí. Naproti tomu na Den boje proti rakovině prsu, který se souběžně konal v Praze dorazilo prý 22.000 růžově otričkovaných spoluobčanů. Vše prý se náramně povedlo – Pochod proti té zhoubné nemoci, happeningy, vybrali se asi 4 miliony, atd. atd. Něco je tu špatně, hodně špatně! Možná jen já a moje nastavení. Třeba jsem jen beznadějnou fosílií, co si myslí, že kolektivní tragedie, vyvolaná lidskou nenávistí, nesnášenlivostí, fanatickou vírou ve vlastní nadřazeností, předznamenávající konečný osud celého jednoho národa by měla mít jasnou přednost ve všeobecném chápání před tragedií individuální, kterou bezesporu pro konkrétní ženu a její rodinu postižení rakovinou prsu je. A nemohu si odpustit – od různých nájemných psáčů a manipulátorů jsme stále častěji přesvědčováni, v souvislosti s teroristickými útoky, že ty vlastně nejsou ani ničím zvláštním, natož tragickým, že lidí na rakovinu umírá daleko více a tu že každý bere jako běžnou součást života…. Takže buď těch 22 000 růžových ze Staromáku žije v nějakém schizorfrenním rozpoložení a mají vlastně strach ze života nebo to vypálení Lidic bylo jen takovým drobným, nezajímavým excesem, který se prostě čas od času někde přihodí. Prostě – banalitou. Nechce se mi rozebírat, co z toho je pravda, to si rozhodněte sami já zůstanu věřen své evidentní duševní zkostnatělosti a zaostalosti, když počet několika set účastníků Lidické tryzny ve srovnání s plným růžovým Staromákem beru jako tragedii.

 
 
Jo, asi to chtělo do Lidic na tu pietu přivést alespoň nafukovací skákací hrad, třeba ve formě strážních věží z Mauthausenu (kde byla „koncentrována“ podstatná část lidických žena některé děti), aby to příště širší veřejnost zaregistrovala…

Tragedie druhá – účast oficiálních hostů.

Tedy respektive – neúčast. Hlavní referát přednesla senátorka Horská, nestranice v barvách KDU-ČSL, takto místopředsedkyně senátu… Bezva! Do kontrastu postavím fakt, že ve Francii ve stejný den drželi pietu za vypálený Oradour, kam najela celá francouzská politická elita, přirozeně že s Macronem v čele… Ačkoli nešlo o výročí 75, ale jen 73. a to i přesto, že dnes v zemi probíhá první kolo parlamentních voleb a každý politikář má v hlavě v takovém případě zejména a jen ty volby. Přesto tam nikdo nechyběl. Zatímco u nás absentovali všichni. Až na zmíněnou třetiligovou senátorku a …. a „milého krajana“ Hermanna. Ano tenhle pán zastupoval prosím českou vládu!!! Neumím si představit větší absurditu, takže se dostáváme k

tragedii třetí zvané Bezmezná drzost


Ta měla v sobotních Lidicích několik rozměrů současně. Tím prvním byla už, jak řečeno, přítomnost „milého krajana“ , který do Lidic přijel, prakticky viděno, rovnou ze sjezdu Landsmanschaftu v Augsburgu. Kde letos doprovázel svého stranického předsedu a dalšího „milého krajana“ Bělobrádka. A když jsem slyšel co vyjevil do kamery, že jako tragedie Lidic se sice připomínat musí, ale že není celkem žádný problém, že už vymřeli skoro všichni autentičtí pamětníci, protože se i tak o ní dá učit, stejně jako o Třicetileté válce, kterou už také nikdo nepamatuje, doklaplo mi naprosto dokonale, proč na tom Staromáku plno a v Lidicích nikdo. Fajn, je to něco jako Třicetiletá válka….. Tím to pan, bohužel ministr, pro ČT uzavřel. Já si ovšem jsem jistý tím, že když „mile krajanoval“ loni v Norimberku a letos v Augsburgu, byl tímto oslovením z jeho mluvidel poctěn nepochybně i spolek bývalých Němců z Karlsbadu a s pravděpodobností, hraničící s jistotou, mezi nimi pak nějaký příbuzný či rovnou potomek toho, kdo lidické vraždění řídil – tedy K. H. Franka. Ostatně, ve dvou manželstvích zplodil celkem 5 rasově čistých nadlidí. Takže – pravděpodobnost hraničící s jistotou! Jistě jim museli ti milí krajané konvenovat! Škoda, že se toho Lieber Vater/Opa Karl Hermann nedožil… Daniel Hermann je prostě chucpe a osobně soudím, že zrovna on by do Lidic a Ležáků měl mít trvale zakázaný vstup. Protože když tahle drzost projde jemu a nikdo se nad tím ani nepozastaví, tak přijdou s drzostí ještě prvoplánovější i běžní knechti. Takto sudetští. A také přišli!!! Naprosto konsternovaně jsem čučel na část reportáže z Lidic (čas 1:47 mi), kde se při tryzně v areálu promenuje pán, který držel v ruce oboustranný plakát následujícího znění:


Zkrátka – co to jsou nějaké Lidice? To byla nějaká hrůza a teror? Ne!!! To až odsun sudetských milých krajanů, to by se mělo řešit! To je opravdová tragedie a neodpustitelné zvěrstvo!!! Myslím si, že už mne zaskočí málo co a že skoro všechno umím dost pohotově, někdy lépe, jindy hůře okomentovat… Pro tohle se mi ovšem nedostává ani myšlenek ani slov. Jestlipak o tom provokujícím pohrobkovi sudetských nácků někdo referoval Daneilu Hermannovi, když už ten knecht nebyl štando pede buď z Lidic vyhozen nebo rovnou posazen za katr podle paragrafu 198 zákona č. 140/1961 Sb o Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení ?

Nicméně - na druhé straně, že bych se něčemu takovému divil? Tak to ani náhodou! V zemi, kde může být ministrem kultury Daniel Hermann je logicky v Lidicích na oficiální pietě součástí i ten sudeťácký knecht se svou zvrácenou historií, kterého ani nenapadne, že kdyby nebylo Lidic, nebyl by ani odsun a že právě po tragedii v Lidicích už žádné normální soužití mezi Čechy a Němci nebylo možné. Ovšem pro soukmenovce Henleina, Franka a další podobné „milé krajany“ nebylo možné už dávno a dávno před Lidicemi…

Zcela nepochybně tohle byl ten největší nářez na té tryzně k 75. výročí a klidně bych mohl skončit: Nejspíše navíc velmi efektně. Ale to bych nevydal úplný soupis tragedií ze sobotních Lidic, protože z asi celkově 6-ti minutách tří reportážních šotů sobotních hlavních večerních zpráv na ČT jsem našel ještě

Tragedii čtvrtou, pracovně nazvanou – povinné vymývání mozků

Jde o tuto reportáž Lidická tragédie v proměnách času .

To je naprostá paráda. Tady konečně ČT „naplnila svoje poslání“ ve 179 sekundách. Nejprve záběry z prvních pietních shromáždění, kdy si památku přišlo uctít 150 000, ano – stopadesát tisíc lidí, mluví prezident Beneš o božích mlýnech, abychom se následně dozvěděli od vojenského historika Stehlíka, že původně to byla pieta, která se po roce 1948 komunisté změnili ve virtuální realitu a prázdný pojem!!!! Tak jo, pane plukovníku, tak jo! Znovuvybudování Lidic, jejich akceptace jako symbolu neomluvitelného, neprominutelného a neakceptovatelného brutálního teroru ve světovém měřítku a připomínání si této tragedie je prázdným pojmem a virtuální realitou! Díky za vysvětlení! Ačkoli v další větě vyslovujete nelíčený podiv nad totální komercializací tématu Lidic například v posledním hollywoodském trháku Smrtihlav, který si s nějakými historickými reáliemi láme hlavu asi stejně jako filmy o Kačeru Donaldovi!!! Tak kdo z Lidic dělá virtuální realitu a prázdný pojem, sloužící jen a jen inkasu?! Nestydíte se trochu? Ovšem ten, kdo tuhle reportáž točil, neopomene dodat, že po poklesu zájmu o Lidice v 90-tých létech, dnes opět stoupá. Zejména díky těm nesmyslným a zkreslujícím filmům… To je pro mne naprosto nepominutelná tragedie. Vojenský historik Stehlík má za to, že komunisti udělali z Lidic tyjátr a vyprázdněný pojem. Nevšiml jsem si, že by mu dnes, v době, kdy k tomu přistupujeme zjevně konečně jedině správně a odpovědně, nějak vadil ten sudeťácký pohůnek s tím plakátem….

Takže vážení, nevím jak vy, ale já osobně si dovolím tvrdit, že tragedie Lidic neskončila před 75 roky. Viděno sobotou 10.06.2017 a děním v Lidicích a před tím minulý víkend v Augsburgu – ona stále trvá. Především díky naší lhostejnosti! A stává se tragedií naší vlastní!

- - -

28 komentářů :

 1. Tady je k tématu moc pěkný článek:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Historik-Lidice-vypalili-Nemci-ne-nacisti-A-vina-Sudetaku-je-odsouzena-K-certu-s-temi-vyklady-co-to-ma-byt-Mejte-uctu-Kdo-odzbrojuje-lidi-patri-pred-soud-491799

  Kdyby bylo po mém tak bych ty vlastizrádce zavřel na 15 let. Mě to lhostejné není to by musela konat vláda ale ne bruselská zastupitelská asi tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechny ty "vlastizrádce" si volí naši lidé. Včetně těch křesťanských. Je to morálce národa.
   A proto tvrdím, že v onom politickém spektru nám chybí oponent dnešních "křesťanských demokratů" a sice strana křesťansko sociální. Na západ od nás existuje, u nás bohužel ne. A proto je nejvyšší čas tuto stranu založit a pokud možno ještě do voleb. A řídit by se měla pouze Biblí a Desaterem. Takže klidně by mohla hlasovat i s opozicí či komunisty.

   Smazat
  2. Volit můžete jen mezi těmi, kdo se dostali na kandidátku. Kdyby mohly volby něco změnit ... vždyť to snad také znáte, ne?

   Smazat
 2. Historie odchází s posledním svědkem a těch už moc není, především v tom smyslu, že od kolika let věku si to ten svědek uvědomoval. Malé dítě stěží. Je to už historie, která není dostatečně živá a tím aktuální. Není zároveň dostatečně evokována současností, současným dějem - stavem ve společnosti. Takže,... omlouvám se, ale "neotravujte". Stačí, že ještě neumřela, mohla by se hodit. Zároveň jsem například já nejen otráven ale doslova šokován a znechucen tím, co děláte s těmi oběťmi války. I s těmi živými, samozřejmě. Ono to válčilo jako prostý vojín a nyní je z toho už generál. Jakým právem, sakra, takto degradujete hodnotu vojenských hodností! Odvracím od toho zrak, tedy, obracím se k tomu zády a nechci to už ani vnímat - odmítám to, protože je to nespravedlivé a nesmyslné. Řekl bych vám to i jadrně, ale takový běžně nejsem. Vy jste to zničili a naprosto nechutně. Blbec, přece, tak on to byl prostý vojín a nyní se mu má každý klanět jako generálovi, protože takovou hodnost jste mu už udělili, protože je vámi stále pravidelně povyšován. Je mi z vás tak moc zle.

  OdpovědětSmazat
 3. Ohledne rakoviny prsu - nejvetsi ironie je, ze na ni existuje lék, ktery je prirodni, nema nezadouci ucinky, a odstranuje rakovinu, nejen prsu.

  Bohuzel je nelegalni, protoze farmaceuticke korporace by prisly o tucne zisky...


  Taky se o nem vi jiz dost dlouhou dobu... Kolik lidi takto zabili dobroserové "legislátoři" koupeni farmaceutickymi korporacemi, ve srovnani s jednou banalni vesnici pred 70 lety ?

  ---------
  (A kdyz uz brecite u Lidic, kolik jinych vesnic tu predtim znicili treba Habsburkove nebo Husiti? Z urcite blizke perspektivy byly Lidice mozna strasne, ale kdyz jsou 70 let daleko, nejsou ve srovnani se 150 let dalekymi mnohem vetsimi krivdami uz nijak zvlast dojemne... Neznamy vojin by vam take povedel, co si mysli o navstevach Politruku na svem hrobe, at uz je v Lidicich nebo jinde... A ano, Lidice jsou neco jako 30-leta valka, jen jsou mnohem mensi...)

  Ohledne spravedliveho odsunu OBČANŮ nemecke Říše dnes ponekud zapadlo a prekroutilo se, ze se jednalo o odsun etnickych Nemcu. Toto prekrouceni je na tom predevsim nebezpecne... Byli odsunuti proto, ze si _dobrovolně_ vybrali obcanstvi v Říši, tedy neodsouvali vsechny Nemce... A tohle zejmena treba her Hermann prekrucuje, on predevsim by mel vedet, jak moc lže...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Husité nevypalovali vesnice, ale kláštery a hrady! A Lidice jsou i dnes aktuální proto, že v Německu jsou stále početné skupiny lidí, kteří chtějí revanš a český majetek!

   Smazat
  2. viz
   https://cannajournal.com/2014/01/31/

   Smazat
  3. 0:29 - ale jdete...

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_%C3%9Ast%C3%AD_nad_Labem
   "Takto oslabené město již nebylo schopno vzdorovat a záhy bylo dobyto a vypáleno"

   Kolik bylo obeti konkretne ve meste se nepise, celkem i s bitvou to byly 4000 nejspis, mozna az 12000...

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Spanil%C3%A9_j%C3%ADzdy
   "v pěti proudech zamířili na jih, přičemž každá skupina samostatně drancovala a dobývala německá města... Strach z husitů a zprávy o vypálené zemi ..."
   "Jelikož za spojenými vojsky zůstávala vypleněná země, dobytá a vypálená města, byli zástupci Řádu donuceni podepsat ... příměří. "

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Husitsk%C3%A9_ta%C5%BEen%C3%AD_k_Baltu
   "Husité zde nechali na hranici upálit zajaté české žoldnéře bojující ve velmistrových službách"

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Husit%C3%A9
   "Došlo k výraznému úbytku obyvatelstva na kterém se podílely jak husitské války a s nimi spojené hladomory, tak epidemie moru ..."

   "Válčící strany se dopouštěly masakrů zajatých vojáků i civilního obyvatelstva v dobytých městech, zejména pokud se obléhané město odmítalo vzdát. Jako příklady lze uvést ..."

   Doctete se, ze bylo cca 1.3 milionu padlych v dobe, kdy to byla skoro POLOVINA obyvatel... Takze husitske valky byly pro Cechy horsi nez Hitler, alespon v cislech...

   Jo, Doba byla Zlá...

   Smazat
  4. Rekl bych >>

   ze ti Husite pracovali podle systemu "OKO ZA OKO ZUB ZA ZUB" coz byla Bible.
   Jak jsem cetl tak se palili obeti na hranicich na obou stranach , jak Husitske coz bylo u Husitu mene!!!
   nezli u druhych.
   Pak se necha rici , ze Rimane zbehy krizovali, a kdyby bojovali proti nim ...nevim nevim co s nima delali.

   Ovsem nejlepsi byl Mojzis ve starem zakone : Kdyz vuci nemu nebyli narody prilis privetivy , tak je nechal vsechny povrazdit vcetne dobytka a s tim dobytkem si nejsem zcela jisty!!!

   A tak husite nebyli nejhorsi ze vsech a netvrdili o sobe , ze jsou nejkuturnejsi narod na svete jako Nemci.

   Dokonce mi pripadali docela lidsti pri uznani faktu, ze branili svou zemi a byli napadeny.

   Ten co se brani vzdy ma jake si pravo bojovat TVRDEJI!! brani svou zem , zeny deti a hroby svych otcu.!!!!!!!

   Coz by lidi meli chapat pokud jejich rozum neni zmaten uplne Televisi a Marjankou.

   Ovsem Cesi byli obeti a Hitler byl psychopat jehoz Nemci milovali a pokouseli se znicit Cesky narod coz by jsme nemeli Nemcum zapominat a nehledat pro ne omluvili a prinutit je zaplatit za Druhou Svetovou do POSLEDNIHO HALIRE .

   Bruno

   Smazat
  5. Nemyslel jsem, ze by Husiti byli horsi nez ti druzi, jen jsem podotknul, ze zverstva horsi nez nacisti pachali taky (jako i ti druzi tehdy)... (Bylo to mnohem horsi i pro obycejne lidi, ale bylo to mnohem dal v historii. Cim mladsi krivda, tim vic pali...)

   Pisete: "branit svou zemi". Ano, to leccos ospravedlnuje a i dnes si to budeme muset uvedomit... (jedina spravedliva pulka valky je ta, kdyz se branite doma proti cizakum!)

   Jenze kdyz se podivate do anglicke wikipedie, tak tady u nas byla cely stredovek (!) Svatá říše římská národa Německého (samozrejme vcetne Karla IV, ktery byl jednim z jejich cisaru), cesti kralove volili nemeckeho cisare protoze byli jednou z nejdulezitejsich soucasti Říše, pak jsme tu byli 300 let soucast Rakouska, a zila tu tretina Nemcu. V 19.stoleti bylo v Nemecku stovky malych kralovstvi (to jsou ty nase pohadky, kde zacina sousedni kralovstvi skoro za kopcem) a kdyz Hitler pokracoval ve sjednocovani vsech Nemeckych zemi se kterym zacal Bismark, zacal Rakouskem a nas povazoval taky za Nemeckou zemi, ve ktere jaksi prekazi Češi.

   My to samozrejme vidime z druhe strany, a historie nam dala za pravdu, ze to byla Česká zeme a prekazeli tu Němci, porad s nimi byly problemy a dobre ze jsou pryc za kopci...

   V Polsku chtel A.H. puvodne koridor k nemeckemu Gdansku a to puvodne demokraticky referendem, a ovsem němci sidlili po celem Baltu az do Estonska - to Polaci zacali valku proti Hitlerovi, alespon v nemecke perspektive... (a ovsem i v objektivni! perspektive)
   http://www.tomatobubble.com/id723.html
   (protoze ono vzdycky zalezi, ze ktere strany se na ty dejiny koukate. Leccos tehdy i dnes se pochopi, teprve kdyz se na to umite podivat z OBOU stran zaroven...)

   Ve skutecnosti ovsem jako konstanta evropske historie poslednich 300 let, anglicane (Rothschildi) natlacili Nemce do valky proti Rusku, ve WWII k tomu pouzili Polsko a nas jim k tomu dali jen jako zakusek, aby se posilili nasim prumyslem, ve WWI k tomu pouzili Srbsko, predtim treba Napoleona, ale vzdycky v tom meli prsty anglicani...
   http://orientalreview.org/2015/06/20/episode-17-britain-adolf-hitlers-star-crossed-love-iii/
   (viz part 1, viz seznam predeslych episod na konci, cesky preklad byl na Zvedavci. Naprosto podstatne cteni pro pochopeni prvni poloviny 20.stoleti)
   http://www.zvedavec.org/autori/1154-nikolaj-starikov

   Nam čechům naramne prospelo (zase zalezi, z jake perspektivy se to vidi), ze nas Hitler vycistil od zidu, ze nas spojenci (predevsim Anglie a SSSR) vycistili od Němců (tzv. Benesovy dekrety o odsunu nemcu byly samozrejme dilo velkych hracu na konferenci tusim ze v Jalte nebo v Postupimi), a diky soudruhum ale jeste vic diky nasledne kapitalistum jsme zustali chudi, takze se sem zadni cizaci nehrnuli a nehrnou, takze jsme vedle Poláků nejcistsi (bily) narod nejen v Evrope s >99% obyvatel evropskeho puvodu... (tak v Asii taky jsou čisté narody, tam zidi araby a cernochy nestehuji.)
   (Migranty do Evropy poslala zidovka Merkelova a cestu jim plati a organizuje Soros aspol. Stejne treba obchod s cernosskymi otroky do Ameriky byl dilo vyhradne zidu... To je taky takova konstanta svetove historie...)

   A ovsem kdyz pisete, ze maji Nemci zaplatit do posledniho halire - jak dlouho budou jeste Nemci platit za to, ze se stali nastrojem Anglicanu v zatim (!) posledni velke valce anglo-zidu proti Rusku...?
   (Nemci za to zaplatili treba tim, ze vsichni "hrdinove" v tom narodu Germánů padli, a prezili jenom peclivi delnici v zazemi, takova geneticka selekce, takze to tam dnes vypada tak, jak to tam vypada...)

   ...

   Smazat
  6. ...

   Takze ano, mame tu "Poklad" - nas Národ, a ten musime branit pred vtrhnutim nemcu a arabu, pred pouzitim anglicany (dnes USA) v dalsi valce proti slovanskym bratrum, a pripominani Lidic - jedne male vesnice (1 promile nasich ztrat v te valce), je nastroj, jak si to tady uhlidat pred cizaky...

   Ano, dalo by se rict, ze dokud zije pamatka Lidic, tak nas jejich Duch hlida pred vpadem cizaku, proto bychom si jich meli vazit, i kdyz ve skutecnosti ve srovnani se vsemi hruzami ruznych minulych valek to proste byla kapka v mori...

   PAS

   Smazat
  7. Pánové, nemůžete srovnávat středověk s 20. stoletím.

   Smazat
 4. Je mi z toho všeho dění v naší zemi zle.... Zádná úcta, žádné mantinely,za které už se nemá zajít. Všechno je to jako v 18 a 19 století. Češi by neměli mít žádnou identitu, symboly,historii, raději i na svým způsobem nevýznamném místě mluvit většinou anglicky nebo německy. Co se nepodařilo ve 2 válkách teď mají Němci prakticky celou Evropu a diktují ve všem podmínky. Muslimové a Ukrajinci budou použiti jako první předvoj v další velké válce. Hádejte proti komu? Vždycky jsme mlčeli, je už asi načase se ozvat. P.S. I kvůli této situaci ve státě si nevážím B.Sobotky a celé ČSSD. Kam až dovolila věci zajít...

  OdpovědětSmazat
 5. Skoda ze se nekteri idioti zde nezminili o "aktualni " situaci v USA ktera osvobodila zemeouli nekolikrat . Na tuto pocest behali vcera zpola a nebo vubec odeni pod ochranou policie hejna pervertu sdruzenych pod pojmem LGBT po Santa monica Blvd.To je samozrejme dulezitejsi nezli pro nic za nic vyvrazdeni obyvatele Lidic jako by to byli nejaka divna zver .
  Mozna ze tam nebydlel zadny zid ,jinak by to bylo v alamanachu zidu jakozto valecny zlocin,jinak to samozrejme nestoji za cas a povsimnuti nasich zidovudcu v CR.Mozna vsak ze behali v ruzovych podprsenkach v onom druhem pruvodu

  OdpovědětSmazat
 6. Není divu že tam nikdo nebyl, když tam byl Herman.

  OdpovědětSmazat
 7. ...TRAGÉDIE PŘEDPOSLEDNÍ JE SBLIŽOVÁNÍ STÁTU S PROKLETOU CIZÍ ŘÍMSKO-KATOLICKOU CÍRKVÍ,
  STRŮJCEM TĚCHTO ZVĚRSTEV*

  OdpovědětSmazat
 8. Proc nejsou pietni setkani proti zlovuli Katoliku ve Velkych Losinach

  OdpovědětSmazat
 9. Marně bycha honit. 22 tis. růžových - to je přesila a "rakovina se určitě zalekne". Jen nechápu ,jaké to uvědomění u nás převažuje mezi lidem.
  Uctívá se hlavně Být IN. Všechno ostatní zdá se být málo důležité. Kdopak a copak to řídí tuto "Přehlídku"? (com,eu)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co Dny NATO na mošnovském letišti? 200000!

   Smazat
 10. Je mi smutno z toho co zde čtu, manipulace s dějinami, manipulace s lidmi, manipulace s fakty, pohrdání, neúcta. Svět se za posledních 28 roků zásadně změnil, říká se, že změna je život, ale jaký život, sami sobě kopeme hrob, pokud si to lidé neuvědomí bude jen hůř.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím 10:04, ale přesto si dovolím konstatovat, že si za spoustu problémů prostě můžeme sami, zejména svou pohodlností a pasivitou. Do Lidic to mám daleko, takže tam jezdím jednou za uherský rok a jen moc lituji, že jsem tam letos nedorazil. To sudeťácké provokatérské hovado bych s tou mapou dokopal až do Ležáků. A vůbec nechápu, že se nikdo nenašel, kdo by mu prostě rozbil hubu...

   Smazat
 11. Drobnost: lidické ženy byly "koncentrovány" v Ravensbrücku.

  OdpovědětSmazat
 12. Vše způsobuje tento společenský zlořád, v který byla lží a nenávistí přeměněna (s absencí naší pozornosti) nepravdivá "sametová" tzv. revoluce na PODRAZ...

  OdpovědětSmazat
 13. Stejnou tragédií jsou u nás i vzpomínkové akce na osvobození Rudou armádou v květnu. V Brně se sešlo několik desítek lidí. Historické události upadají do zapomnění, mladým jsou vymývány hlavy. Kdo zapomene svou historii, musí si ji zopakovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to o tom, kdo a jak mladé vede. Už se nám ani nehodí vyhraná válka, protože ji vyhrál Sovětský svaz, zejména. Učitelé jsou většinou zarytí pravičáci, co se při vyslovení Ruska preventivně osypou. Ale právě v tom Rusku není svatebního páru, který by se po obřadu nešel poklonit k památníku padlých vojáků, jako gesto vděčnosti, že dnes jsou díky nim vůbec na světě. Taková svatební tradice mi přijde moc hezká a dojemná. A u nás? "Prázdný pojem, přežitá záležitost a kdoví jak to vůbec bylo...". Naše hanba. Hlavně že obchoďáky jsou narvaný!

   Smazat
 14. Jiří Jírovec13. června 2017 11:05

  Pranýř (článek publikovaný v LUKu)

  Možná by bylo vhodné vzkřísit středověkou tradici. Napadlo mě to, když jsem šel kolem bývalého nádraží Vyšehrad. Je to kulturní památka.

  Měl by tam být pranýř pro šizuňky, kteří kdysi prodali nádraží jakési společnosti z Vraného s vazbou na Oregon, pak na Dominikánskou republiku a nakonec na České Budějovice. Alespoň hodinu denně by tam měl být uvazován ministr Herman, aby si připomínal, že má dělat, za co je placen a ne šprechtit u našich "milých krajanů".

  Josef (Harry) Jelínek chtěl kdysi prodat Karlštejn. Tenkrát to byl zločin, ale on jen předběhl dobu.

  Další pranýř by mohl u Lidic. V podobě stolku, jaký vídáme v místech, na nichž Venda nikdy nebyl.

  Ministr Herman by byl přivázán u počítače s povinnosti rozklikávat alespoň hodinu denně jednotlivá jména a fotografie na této adrese.

  U každého obrázku by kolemstojícím vysvětloval, že tuhle holčičku, otce rodiny a vůbec nikoho nezabili naši milí krajané. A možná, že ani Němci. A tak, podle vlastního svědomí až do konečného zblbnutí.

  Časy se mění a tak Drank nach Osten vidíme jinak. I ten Hitler a jeho Mein Kampf je již vítán v našich knihkupectvích. Osvěty není nikdy dost. Ještě v roce 2000 byl za jeho vydání souzen český nakladatel. Teď je k dostání jako bestseller. Tedy ta odsuzovaná kniha, vydaná prostřednictvím finty zvané komentář. Jenže kolik lidí bude obsáhlé komentáře číst.

  Multifunkční pranýř by mohl být postaven pro premiéra. Z jedné strany by vysvětloval, že vláda neměla drápy na byty, které získal Bakala, protože byla v menšině ve společnosti OKD. Otočen o 180 stupňů by stejně přesvědčivě dokládal, že vláda nemůže udělat nic s prodejem bytů, které získal ČEZ při rozkulačení Československých energetických závodů. Teď má sice jeho vláda většinu, ale to víte, holt ten Babiš, ten Babiš, ten Babiš… Po každém desátém Babišovi by ho pranýřovník pokropil studenou vodou, aby se vzpamatoval.

  Pranýř by mohl být v Letech u vepřína přestavěného na vybydlený dům. Takový mají Romové údajně nejraději a tak by se tam cítili jako doma. Kolem dokola by mohl být žiletkový drát a brána, aby ten lidský odpad nešpinil naši civilizaci. O weekendech by mohla být přistavena historická vozidla, aby odvážela obyvatele. Jako dřív, ale zatím jen jako.

  Nebo Barrandov. Na pranýři by mohly být dvě dámy třímající transparent: Soukromý vlastník se o majetek postará lépe než stát.

  Což dát pranýř před Fišerovo knihkupectví v Kaprově ulici. Tam by mohli vodit Hermana rovnou od Vyšehradského nádraží. Mohli by ho střídat radními, kteří stejně jako on nechápou, že kulturní památka nevznikne, když se stavba nebo instituce nechá rozpadnout nebo zruší. Knihkupectví tam je necelých 100 let, tak proč by se tyhle prázdné hlavy měly snažit o jeho zachování.

  Náměty na další pranýře jsou na čtenářích. Třeba z toho vznikne nové hnutí.

  OdpovědětSmazat
 15. Jiří Jírovec13. června 2017 11:26

  Pranýř

  Možná by bylo vhodné vzkřísit středověkou tradici. Napadlo mě to, když jsem šel kolem bývalého nádraží Vyšehrad. Je to kulturní památka.

  Měl by tam být pranýř pro šizuňky, kteří kdysi prodali nádraží jakési společnosti z Vraného s vazbou na Oregon, pak na Dominikánskou republiku a nakonec na České Budějovice. Alespoň hodinu denně by tam měl být uvazován ministr Herman, aby si připomínal, že má dělat, za co je placen a ne šprechtit u našich "milých krajanů".

  Josef (Harry) Jelínek chtěl kdysi prodat Karlštejn. Tenkrát to byl zločin, ale on jen předběhl dobu.

  Další pranýř by mohl u Lidic. V podobě stolku, jaký vídáme v místech, na nichž Venda nikdy nebyl.

  Ministr Herman by byl přivázán u počítače s povinnosti rozklikávat alespoň hodinu denně jednotlivá jména a fotografie na této adrese.

  U každého obrázku by kolemstojícím vysvětloval, že tuhle holčičku, otce rodiny a vůbec nikoho nezabili naši milí krajané. A možná, že ani Němci. A tak, podle vlastního svědomí až do konečného zblbnutí.

  Časy se mění a tak Drank nach Osten vidíme jinak. I ten Hitler a jeho Mein Kampf je již vítán v našich knihkupectvích. Osvěty není nikdy dost. Ještě v roce 2000 byl za jeho vydání souzen český nakladatel. Teď je k dostání jako bestseller. Tedy ta odsuzovaná kniha, vydaná prostřednictvím finty zvané komentář. Jenže kolik lidí bude obsáhlé komentáře číst.

  Multifunkční pranýř by mohl být postaven pro premiéra. Z jedné strany by vysvětloval, že vláda neměla drápy na byty, které získal Bakala, protože byla v menšině ve společnosti OKD. Otočen o 180 stupňů by stejně přesvědčivě dokládal, že vláda nemůže udělat nic s prodejem bytů, které získal ČEZ při rozkulačení Československých energetických závodů. Teď má sice jeho vláda většinu, ale to víte, holt ten Babiš, ten Babiš, ten Babiš… Po každém desátém Babišovi by ho pranýřovník pokropil studenou vodou, aby se vzpamatoval.

  Pranýř by mohl být v Letech u vepřína přestavěného na vybydlený dům. Takový mají Romové údajně nejraději a tak by se tam cítili jako doma. Kolem dokola by mohl být žiletkový drát a brána, aby ten lidský odpad nešpinil naši civilizaci. O weekendech by mohla být přistavena historická vozidla, aby odvážela obyvatele. Jako dřív, ale zatím jen jako.

  Nebo Barrandov. Na pranýři by mohly být dvě dámy třímající transparent: Soukromý vlastník se o majetek postará lépe než stát.

  Což dát pranýř před Fišerovo knihkupectví v Kaprově ulici. Tam by mohli vodit Hermana rovnou od Vyšehradského nádraží. Mohli by ho střídat radními, kteří stejně jako on nechápou, že kulturní památka nevznikne, když se stavba nebo instituce nechá rozpadnout nebo zruší. Knihkupectví tam je necelých 100 let, tak proč by se tyhle prázdné hlavy měly snažit o jeho zachování.

  Náměty na další pranýře jsou na čtenářích. Třeba z toho vznikne nové hnutí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezký nápad, ale typicky Švejkovský. Když nevíme kudy kam, vytasíme náš humor. Zasmějeme se, na chvíli se trochu uleví, ale věci jdou dál do Paďous, protože na víc než humor se zkrátka nezmůžeme.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.