Reklama

.

.

středa 28. června 2017

Trump vyhrožuje Asadovi, toho Rusové pozvali do kokpitu Su-35S (VIDEO)Napsal/přeložil: ea24
28.6. 2017   Eurasia24
Když se nedávno setkal čínský vůdce Si Ťin-pching s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, těsně po večeři obou státníků začaly létat na syrskou základnu Šarjat americké střely. Před setkáním Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem nyní zazívají z Bílého domu další varování.
Trump v dubnu nařídil úder na Šarjat „v reakci“ na chemický útok v syrském městě Chán Šajchún. Přestože je naopak řada indicií naznačujících, že útok byl zinscenovaný a že o něm západní sponzoři teroristů přinejmenším dobře věděli, Trump se nyní neostýchá znovu vyhrožovat útokem na suverénní zemi.

Bílý dům vydal v úterý 27. června prohlášení, v němž tvrdí, že USA údajně vědí o „potenciálních přípravách dalšího chemického útoku“, který by mohly vyústit v „masovou vraždu civilistů, včetně nevinných dětí“. Varoval, že v případě provedení útoku bude „cena pro syrskou vládu vysoká“.

Syrský ministr pro otázky usmíření Ali Hajdar v odpovědi prohlásil, že Damašek nepoužil a nepoužije chemické zbraně. Prohlášení Bílého domu podle něj předznamenává „diplomatickou bitvu“, která se povede proti Sýrii na půdě OSN.

Nicméně ještě během úterý se prezidenti Francie a USA Emmanuel Macron a Donald Trump dohodli, že budou „pracovat na společné odpovědi v případě nového chemického útoku v Sýrii“.

Tlak na Sýrii teď znovu rychle roste, stejně jako se zintenzivňuje příprava světové veřejnosti na možnou další provokaci a následnou agresi proti válkou zmítané blízkovýchodní zemi.

Tento vývoj předchází možnému setkání Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem – hlavy dvou velmocí se pravděpodobně sejdou na summitu zemí skupiny G20, který se bude konat 7. a 8. července v Hamburku.


Rusko mezi tím dál vyjadřuje pevnou podporu i důvěru legitimnímu syrskému vedení v čele s prezidentem Bašárem Asadem, a to i symbolicky: poprvé od zahájení ruské vzdušné kampaně syrský prezident navštívil ruskou základnu Hmejmím, kde si prohlédl vojenskou techniku používanou v boji s teroristy.

Posadil se do kokpitu nejmodernější sériové ruské stíhačky Su-35S a prohlédl si také zbraň, jejíž přítomnost v Sýrii byla dosud pouze předmětem dohadů. Řeč je o bojovém vozidle palebné podpory tanků BMPT-72 neboli Terminator 2, charakteristickém mimořádnou palebnou silou.

Fotografie z Asadovy návštěvy na základně Hmejmím stejně jako satelitní snímky základny z konce května naznačují, že Rusko posiluje své vzdušné obranné kapacity v Sýrii. Z celkových 25 bojových letadel, přítomných na základně, bylo už šest typu Su-35S. Nyní byl v Hmejmím poprvé vyfotografován další typ – modernizovaný stíhací letoun Su-27SM3, určený především k vzdušnému boji.22 komentářů :

 1. Proč se neřeší v OSN agrese USA v Syrii ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože to tzv. OSN je placené majiteli Deep State a USA je jednou z jejich kolonií - určenou k terorizování zbytku světa podle Clausewitzovy definice vztahu politiky a války, zatímco OSN dělá totéž zatím nevojenskými prostředky. Takže nejprve tzv. OSN a pak Izrael a USA. Kapištó?

   Vymazat
 2. Teraz majú Rusi príležitosť to počas stretnutia Trump-Putin zostreliť pár Izraelskich F-15 nad Sýrijov,adekvátna odpoveď,nie?

  OdpovědětVymazat
 3. Doplním,bola bi to odplata za Americké Tomahawky v Apríli na Sýriju.

  OdpovědětVymazat
 4. USA nic jiného nezbývá pouze kolem sebe kopat jak kobyla ! Rusko podepsalo v Iráku na území Kurdů smlouvu na 20 let na vývoz ropy ! Na Syrskom území je vše co se nalezišť týká pod kontrolou Syrské armády ! Proto USA jsou vztekli a nakonec tam budou bojovat pouze za hubičku ! A to jim lid neodpustí jsou zvykli na vysoký standart a né jsi utahovat opasky !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To majitelé USA vyřeší jako obvykle - prostě nechají trochu déle běžet tiskárnu FED... a za ten potištěný papír až donedávna panáčkoval celý svět... a kdo nechtěl panáčkovat (pláču jako v reklamě na Panzani;-) měl najednou určité zdravotní problémy. Třeba Kadáfí nemohl najednou chodit... nebo Saddám Hussain najednou nemohl dýchat...

   Vymazat
 5. Je-li tomu tak, tak jsem velmi rád a díky.

  OdpovědětVymazat
 6. Sk*rvené sša majú monopol na falšovanie peňazí,falšovatelom odtínali zato paprče,nič dobré s poza velkej mláky nejde dobrého.

  OdpovědětVymazat
 7. 15:36 - Skvělé přirovnání! Je to tak, akorát ta reklama je na Pizzeti, ale to není podstatné.

  OdpovědětVymazat
 8. Obávám se, že jednoho dne Putin řekne dost a spustí
  armageddon.A že to udělá v nejméně očekávaném okamžiku je zcela jisté.Pak už bude na cokoliv pozdě V prvé řadě nepřežijí ti co to vyvolali. Nebylo by lépe kdyby už nyní místo provokací se všichni tito vydali na pustý ostrov a nechali se odpálit nějakou A bombou ? Já myslím, že zbytek lidí by jim za to byl vděčný.

  OdpovědětVymazat
 9. Kdyby byl Putin tak skvělý,jak se někdy vypisuje,
  poslal by Trumpa do pryč a nebavil se s ním na
  nějakých seskupení G20.Trump je lhář a maniak.Je
  nutno vzít na vědomí,žes ním je jednání zbytečné.
  To není chlap,to je jenom tlučhuba.Poslouchá lidi
  v pozadí a ti ho vodí jak loutku na provázku.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je to tvrdé, pane 18:12, ale bohužel asi máte kus pravdy.... :-(... zklamal i mne Donaldík... doufal jsem, že je to lepší člověk než Hitlery...

   Vymazat
  2. Vy jste u nějakého takového rozhovoru Byl? Lžou nám ze všech stran.

   Vymazat
  3. Právě proto,že je Putin jak ho vypisují, tak ještě dýcháme.Že postavil Rusko na nohy tak si ti hujeři už tak nedovolují.
   lada

   Vymazat
 10. Někde jsem četl takovou ošklivou větu: "Válka jsou židovské žně."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Take jsem nekde cetl,ze Ada na ty nejvyssi co za vse muzou,proste nedosahl......

   Vymazat
 11. Trump je pouhý židovský slouha, delá jen to co je mu nařízeno jeho pány. Hrozí Rusku, Cíně, Iránu, S Korei.
  Je to jen směšný nafoukaný peroxidový narcis.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravdu díš,ale co má chudák dělat. Neuposlechne,tak ho pošlou za Kenediovci.

   Vymazat
 12. Troufám se domnívat, že ten útok 59 Tomawky nařídil, aby ukázal skutečnou "sílu" americké armády a aby se prokazatelně znemožnila sama. Taky se znemožnila média, která okamžitě informovala o "devastujícím" účinku, ačkoli už druhý den z bombardovaného letiště vzlétala letadla.

  OdpovědětVymazat
 13. Vzkaz je jasný: marketingová armáda nefunguje. Stejně jako marketingové šíření demokracie. Fašizující kapitalismus narazil na morální hranici svědomí "Trump".

  OdpovědětVymazat
 14. Tak jsi o blbcovi přečtěte ať to složí a dá to hitlery.

  https://cz.sputniknews.com/politika/201706265537284-trump-rusko-zasah-volby-usa-bily-dum/

  OdpovědětVymazat