Reklama

úterý 13. června 2017

Trumpovo arabské NATO

Jar. Loudil
13. 6. 2017
první zahraniční cesta pana Trumpa vedla do Saudské Arábie. Uzavřel tam dohodu o dodávce amerických zbraní za 110 mld. USD / skoro 3 biliony korun/. Zároveň prohlásil, že na Blízkém Východě, zřejmě pod vedením Saudské Arábie, by bylo vhodné vytvořit - "Druhé NATO" . Jeho úkol ? Boj s terorem. Přitom teroristé , kteří 11.9.2001 zničili WTC pocházeli právě ze Saudské Arábie!


Je navíc známo, že vahábistický sunnitský režim Saudské Arábie stojí za dodávkami zbraní nejrůznějším náboženským teroristickým uskupením po celém Blízkém Východě. Sýrii, Irák , Afganistán nevyjímaje. Hlavním protivníkem Saudů je šíitský Irán ,který je ovšem mnohem demokratičtější zemí, než Saudská Arábie. V Iránu probíhají volby, ženy tam mají mnohem větší práva než ženy v Saudské Arábii, ...atd. Nastává tak zajímavá situace. Putin vsadil na demokratický Irán, USA a Trump zase na islámské fanatiky v plně totalitní Saudské Arábii. Doufejme tedy všichni , že na Blízkém Východě zvítězí Putinova sázka na demokraty v Iránu, nikoli Trumpova sázka na náboženské fanatiky v Rijádu. Rusko podporuje demokraty, USA totalitu.

P.S. Vybudovat blízkovýchodní NATO s centrálou v Saudské Arábii ?? To může napadnout jenom psychicky narušeného jedince. Jak se píše v odkazu, bylo by to stejné, jako umístit centrum boje proti fašismu roku 1938 do Berlína. Třeba někam na Wilhelmstrasse.

11 komentářů :

 1. Jj, nebo jako umístit centrum míru, humanity a porozumění do Berlína 2017.

  OdpovědětSmazat
 2. Nebo jako svěřit ochranu národních zájmů Ústavu paměti národa.

  OdpovědětSmazat
 3. Nebo jako svěřit péči o blaho státní pokladny Kalouskovi.

  OdpovědětSmazat
 4. Nebo jako zvolit za prezidenta ku prospěchu ČR Švarcenberka. Boriše, co umí po skalinách.

  OdpovědětSmazat
 5. Nebo jako jmenovat coby ochránce české kultury za ministra kultury Konráda Hermana.

  OdpovědětSmazat
 6. Nebo jako za etalon inteligence zvolit pražskou kavárnu.

  OdpovědětSmazat
 7. Nebo jako za ochránce národní identity nějaké multikulturní hovado.

  OdpovědětSmazat
 8. Maně vzpomínám na to, jak se tvrdilo, že amatérští piloti, kteří se tak perfektně strefili do WCT pocházeli z Iráku. Když se k tomu přidaly chemické zbraně byl důvod Irák napadnout. Nakonec se to svedlo na odstranění Husajna, o které tam stálo minimum Iráčanů. Tak jako nikdo z lidu netouží odstranit diktátorské rodiny v jiných arabských zemích.

  OdpovědětSmazat
 9. Trump jse snaží zabránit bankrotu usa za každou cenu. Jenom ho oddálí.

  OdpovědětSmazat
 10. Terroristé kteří zničili twin towers pocházejí z Izraele, nikoli ze Saudské Arabie.

  OdpovědětSmazat
 11. Žiďáci zase tahají za nitky!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.