Reklama

pátek 16. června 2017

Tvrdý úder Ruska: Byla zabita „vojenské rada“ IS a asi 330 bojovníků!


- kou -
16.6.2017 První zprávy, RIA a Kanal 1 (Rusko)
Při útoku ruského letectva v blízkosti Rakky v Sýrii bylo zabito vedení radikálů, kteří byli součástí „vojenské rady“ seskupení „Islámský stát“, a asi 330 teroristů, uvedlo v pátek ruské ministerstvo obrany.„V důsledku úderů Su-35 a Su-34 byli zničeni vysoce postavení velitelé teroristické skupiny, kteří byl součástí tzv. vojenské rady IS, rovněž asi 30 válečníků středního velení a 300 bojovníků jejich osobní ochrany,“ uvádí se zprávě.

Informace o nadcházejícím setkání vedoucích představitelů IG na jižním předměstí Rakky obdrželo ministerstvo obrany na konci května. Během prověřování těchto údajů se mohlo dále upřesnit, že účelem jednání bylo naplánovat opuštění trasy militantů z Rakky přes takzvaný „jižní koridor“, cituje zprávu RIA Novosti.

K útoku došlo v noci 28. května, poté, co se se místo a čas schůzky potvrdil prostřednictvím bezpilotních letounů.

Podle ministerstva obrany mezi zlikvidovanými teroristy mají být "emir" Rakky Abu al-Haži al-Misri, Ibrahim Al-Najef al-Hadž, kteří kontrolovali území od Rakky do as-Sune, a „šéf bezpečnosti" IS Sulajman Al-Šauach.

Zatím nebylo potvrzeno, že by byl při náletu zabit také lídr IS Ibrahim al-Bagdadí. Rovněž to nepotvrdila ani koalice vedená Spojenými státy.

Čas a místo útoku ruských letadel bylo předtím oznámeno americké straně, zdůraznilo ministerstvo obrany.

V každém případě se jedná o těžký úder do teroristické struktury Islámského stát na území Sýrie.

V dnešních poledních zprávách ruské televizní stanice Kanal 1 oznámili, že ministerstvo obrany Ruské federace prověřuje, zda přece jen mezi mrtvými není i al-Bagdádí.

- - -

7 komentářů :

 1. To bude kvíkotu na emerické straně o bombardování nemocnice a školek. No o pár zmrdů je na světě míň. Teď si je může Sraláh lepit aby těch 72 panen alespoň vidělo jak vypadali vygumovaní mučedníci. Jen houšť a nepřestávat s likvidací té smrduté chátry. Jó srát ruského medvěda se nevyplácí. Také by mohl udělat z US orla oškubanou slepici.

  OdpovědětSmazat
 2. Vybít špinavý smradlavce do posledního.....Mrtvý terorista - dobrý terorista....

  OdpovědětSmazat
 3. Kdyby takhle působili USA a jejich spojenci od začátku,dávno bylo vymalováno.Jenže oni působí opačně.IS stvořili,vyzbrojili a podporují.Jejich boj proti teroristům je fiktivní vylhaný.
  Největším teroristou jsou samotné USA.Potřebovali by dostat přes držku a asi se jim to brzy povede
  protože svět už jich má dost.O číně a rusku ani nemluvě a najde se jich mnohem, víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:17 Jo mají ty hovada fanklub po celém světě.

   Smazat
 4. Bůh ví kdo tam vůbec zařval nikdo se k mrtvým nehlási.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:37 Jestli to předem ohlásili Amíkům, tak tam jistě nezůstal nikdo z jejich chráněnců.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.