Reklama

.

.

sobota 10. června 2017

Ukrajina bude pozdě bycha honit: na uhlí z Donbasu se v Evropě našli kupciSergej Žukov
10. 6. 2017       zdroj

Zástupci palivo-energetického komplexu Ukrajiny konstatují, že DLR a LLR mohou vstoupit na mezinárodní trh ... Kyjev se ocitl bez tolik potřebného paliva. Situace došla až k absurdnosti, kdy se antracit, který je k dispozici v hlubinách vlastní země, dováží na Ukrajinu po moři z Jižní Afriky.

Představitelé největších palivo-energetických společností na Ukrajině sdělili, že LLR a DLR našly odbytiště pro své uhlí.

Podle informací vedení holdingu DTEK ty objemy antracitu, jichž se zřekla Ukrajina, jsou s radostí odebírány Tureckem a Španělskem. Uhlí z Donbasu je kvalitní a dokonce i při zohlednění nákladů na dopravu přijde kupujícího dost levně.

Přičemž samotní zástupci korporace DTEK, jež patří Rinatu Achmetovi, obviňují vedení DLR a LLR z toho, že uhlí, které patří prý jim, prostě "ukradlo".

Nyní se ukrajinské úřady snaží blokovat prodej antracitu do zahraničí, aby se zabránilo horníkům z neuznaných republik upevnit se na mezinárodním trhu ...

Fakticky se Ukrajina chová, jak se říká, "když ne mně, tak ani lidem". Obchodní a hospodářská blokáda Donbasu, kterou zorganizovala skupina tzv. veteránů ATO a nacionalistů, zahradila kanál pro dodávky uhlí z jihovýchodu země.

Kyjev se ocitl bez tolik potřebného paliva. Situace došla až k absurdnosti, kdy se antracit, který je k dispozici v hlubinách vlastní země, dováží na Ukrajinu po moři z Jižní Afriky.

Je jasné, že uhlí z Jižní Afriky vyjde dráž než místní, ale z politických pohnutek není ukrajinské ekonomice umožněno, aby v klidu fungovala ....

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 2. Zahraniční mafie s několika různými pasy ovládající Ukrajinu to dělá správně ! Nechá Ukrajinu totálně pochcípat hlady a peníze co vyžebrá v USA a EU ihned ukradne ! Skvělý kšeft jako vždy ! Jo, holt Vyvolený, na ty nikdo nemá

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hele debile, myslíš že chtěj obyčejný ukrájinci bojovat proti rusákům ? Nebo to chce jen mafie co ukrajinu ovládá pod taktovkou hnUSA a ÉŮ ožralů junkerů ?

   Vymazat
  2. 22:56 - Hele, debile, nejdřív se nauč gramatiku a pak vylepuj ty své tupožvásty, sráčkoprdy a žbrndokecy! Kapíruješ, vole?!

   Vymazat
  3. Pred cca rokem, jsem diskutoval s jednou Ukrajinkou, zijici u nas a s jeji neteri, zijici na Ukrajine a oni mi papouskovaly tu jejich propagandu. Takze CHTEJI, aby tomu bylo tak!!! a my s tim nic nenadelame. Jejich (uznavam ze ne uplne svobodna) volba.

   Vymazat
  4. Pane 22:06, nevím, jestli obyčejní Ukrajinci chtějí osobně bojovat proti ruským domobrancům z DLR a DLR, ale mohu vám sdělit svůj poznatek z rozhovoru se třemi Ukrajinci (dva řidiči kamionu a jeden technik v OKD), kteří všichni nadšeně podporovali banderovce a válku Ukrajiny s těmito republikami.

   Vymazat
  5. 0:20 A co byste čekal? Jsou v zemi, jejichž politici a média tu válku podporují také. I kdyby to nebyly vymyté mozky tak budou říkat to, co se od nich zřejmě očekává. Při cestě Ruskem by to nejspíš neříkali.

   Vymazat
 4. Ne to je jako by jste byl majitel taxíku a odmítl vozit zákazníky.

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím, že velmi podobně to dopadne i u nás, a to pokud pustíme k lithiu miliardáře, namísto státního podniku DIAMO.
  Podobně to dopadlo s ČKD, OKD, Tatrami (Kopřivnice i Zličín), Becherovkou, Metrou, vodními zdroji, atd.,...
  Chátra bere všechno!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Největší tunel za 3 biliony korun:
   http://www.novarepublika.cz/2017/06/vk-4.html#more

   Vymazat
  2. Havlismus je sebevrazda
   Reseni je defenestrace

   Vymazat
  3. Pane Pivoňko,
   zkusme z toho udělat jedno z předvolebních témat!

   Vymazat
 6. že vám to po rokoch došlo - a k tým Ukraincom - musíte vedieť jednu vec, ak chce niekto do EU a pracovať tu, tak necháva doma svojich blízkych - a beda, ak sa na Ukraine dozvedia, že tu šíri pravdu, inak než Ukraine sláva - sa nesmie, jednoducho musíte si sadnúť s niekym, čo vám verí a v okruhu 100 km niet žiadneho krajana - je to holý fakt, a ak s nimi o tom začnete, dívajte sa im do očí, a v nich je strach, čo keď sa doma dačo stane, há .... a odvádzanie poplatkov za to že smel vyjsť, to sa nedá pochopiť, jednoducho títo ľudia stratili svoju dôstojnosť, lebo ako povedal jeden podobne postihnutý ... žiť nada, chleba treba, a pravda sa nedá jesť...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. v banderostánu dnes stačí, abyste neodpověděl tou jedinou správnou replikou na pozdrav Sláva Ukrajině a budete okamžitě minimálně zmlácen, jsou to prostě chujové na kvadrát

   Vymazat
 7. Náckové dokážou tak leda střílet lidi do zad, a potom sami sebe. Do kolena. Nenávist jim zaslepuje i poslední zbytky uvažování.
  A vládní prášenci tu idiocii korunují.

  OdpovědětVymazat
 8. Na bývalých Polských územích je většina lidí nepochopitelných. Jsou ješitní, závistivý a mstivý. Je na nich vidět Polská výchova k otroctví. EU jim slíbila létající pečená kuřata, tak proč ne, když to bude zadarmo tak udělám všecko.

  OdpovědětVymazat
 9. To jsou dobré zprávy z Donbasu.

  OdpovědětVymazat
 10. Banderostán nebude potřebovat uhlí, ale brzy nebude potřebovat ani ropu a plyn a nakonec ani palivové články do jaderných reaktorů. Lidé z Banderostánu se jednoduše vystěhují, ani západ je na území bývalé Ukrajiny nebude potřebovat, protože mu bude stačit jenom ta černozem, část ji bude na místě obdělávat a část ji bude odvážet na nákladních vagónech úplně stejně jako hitlerovci za války.

  OdpovědětVymazat
 11. Před Ukrajinci jsem varoval už delší dobu,ale
  nikdo nechtěl poslouchat.Teď se rozlezou po Evropě
  a už je nikdo nedostane zpátky.Tady se z nich
  po....te.Dobře vám tak.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 12. A ode dneška mají ukrové bezvízový styk s EU!Fakt mi to hlava nebere,jak je to možný!To se velice rychle dočkáme Majdanu!Již před dvěma lety byli snahy Ukrajinců s neziskovkami Majdan rozpoutat!Jenom statečným občanům-vlastencům se to nepovedlo!

  OdpovědětVymazat