Reklama

čtvrtek 15. června 2017

Určují svobodu slova v našich médiích lidé s bolševickým myšlením?


Jaromír Petřík
15. 6. 2017
Určitě si naši občané vzpomenou na cirkus, jaký nastal, když se Andrej Babiš domlouval s redaktorem IDnes, o čem bude psát. Tereza Boehmová na protest proti svobodě slova na IDnes dokonce opustila řady jeho zaměstnanců... Chovají se však sami redaktoři a admini v mainstreamových médiích o něco lépe než Andrej Babiš? Nejsou likvidovaní a zablokovaní nepohodlní redaktoři a blogeři, kteří nepíšou podle jednotných not západního mainstreamu?

 
Existují blogeři, kteří na VŠECHNO zastávají jednotný názor adminů a na srazech se ujišťují úžasnou jednotou svých názorů. Doslova samí „Úžasňákovi“ Ostatně, posuďte sami příspěvky dvou účastnic srazu: „Nevím přesně co, ale bylo to prostě úžasné.“ A „Bylo mi ctí být v dobré společnosti!“

Co ale, když se tam objeví někdo, kdo nesdílí jejich naprostou jednomyslnost názorů?
Toto si vyzkoušel na vlastní kůži bloger Miroslav Kulhavý, který byl tou úžasnou jednotou názorů ze srazu blogerů rychle vykousaný komentáři typu – cituji: „Proč stále lidi lezou tam, kde jim není dobře...“ nebo „Má to smysl, lézt do soukromé hospody a otravovat, že jsem omezována? Jak dlouho to bude toho hostinského bavit než mně ze svého zařízení vyhodí?“  ZDE

Cituji z diskusních příspěvku blogerů, kteří tuto jednomyslnost názorů též nesdílí: „Vandy, hlavně, že se všichni mají "rádi"… A Vandy odpovídá: „Jo, patetická občas bývám. Ale pochlebovat neumím.“ Na to se dočkala odpovědi, která snad vystihuje vše: „Konečně člověk, který vidí, co je zcela zjevné. Jedna velká rodina pochlebovačů za každou cenu, jenom aby se mohli cítit součástí stáda a čerpat z toho výhody a být zadobře s adminy. Těmhletěm lidem se ve skutečném životě velkým obloukem vyhýbám…“

Bylo by to všechno úsměvné, pokud by na druhé straně nebyli likvidovaní blogeři a diskutující, kteří tuto jednomyslnost názorů nesdílejí. 

Již zmíněný bloger Kulhavý byl za svoje názory potrestaný tím, že jeho články se nesmí objevovat na hlavní straně blogu a též není v seznamu blogerů. Pokud si chce člověk najít jeho blogy, musí si jeho jméno zadat do vyhledavačů jako je Google nebo Seznam. Stejně dopadl i kritik naší ČT Josef Havránek.

A co úplně zlikvidovaní blogeři a diskutující, kteří porušili názorovou jednomyslnost? Břetislav Olšer, Lucie Provazníková, Jiří Vyvadil, Martin Konvička, Petr Fojtík, Petr Vysočan, Eva Valerie Maxová, Viktor Vereš, Libor Vaněk, Růžena Kupková…

Jejich likvidace byla „zdůvodněna“ ušlechtilými slovy o porušování kodexu blogera.
Nebylo by potom poctivější do kodexu blogera rovnou napsat, že jsou vyžadované POUZE názory souhlasné s mainstreamem a adminy IDnes?

Je totiž přímo do očí bijící fakt, že admini nechávají bez jakéhokoliv omezení agresivně napadat a urážet blogery, kteří nezapadají do „jednotné mainstreamové názorové unifikace.“

Stačí se podívat pod blogy Petra Cvalína (člen KSČM), kde řádí stále stejná parta „sluníčkářů“ s opravdu „demokratickými“ názory – cituji: „A ty, komunisto, patříš za mříže...“ nebo „Petříku vás mezi tu zrůdu, možno zařadit také!“  ZDE , nebo – cituji: „Dobrému komunistovi utrhnout nohu, a toho špatného s ní umlátit...“  ZDE Nezdá se Vám, vážení čtenáři, že podobné názory by „slušely“ spíše radikálním bolševikům nebo fašistům než „sluníčkářům“, kteří se tolik zaklínají západní demokracií a svobodou slova? Nemají nakonec „sluníčkáři“ blíže k bolševikům´, kterými se neustále zaklínají?

A když si tito unifikovaně myslící diskutující neví s názorovým oponentem rady, tak jej udají, že má fake identitu a unifikovaně myslící admini jim ochotně vyhoví.  

Jedna takto zablokovaná blogerka se však nedala a domluvila si schůzku s šéfreaktorkou IDnes paní Petrovou.

Se svojí svobodou slova dopadla takto – dovolím si citovat z jejího dopisu:
„Paní šéfredaktorka moje argumenty, doložené písemně příklady, naprosto odmítla, doslova mi ty papíry hodila přes stůl jako psovi, přestože jsem jí slušně vstřícně požádala, ať si je prohlédne a podala jsem jí je.  Bylo totiž hodně tristní, že jsem téměř nebyla puštěna ke slovu, že mne arogantně okřikovala paní Janků, když jsem chtěla sdělit svoje stanovisko a názor. "Teď mluvím já!!!", "Ještě jsem nedomluvila!!", "Na to se Vás nikdo neptal!!" atd atd. Opravdu hodně,
 hodně asertivní mladá dáma, která by mohla být mojí vnučkou.  

Ještě jeden poznatek ze schůzky-paní šéfredaktorka v jednu chvíli zmírnila svoji rétoriku a zoufale mne žádala, abych psala, pokud tak moc teda chci psát blogy, někam jinam, na nějaký jiný portál. V tu chvíli mi jí bylo skoro líto. Neschopná nic řešit, nepřístupná jakýmkoliv argumentům, málem skuhrala o vyřešení "problému" tak, že prostě nebude. Ten její strach, očividný, zjevný strach byl až zoufalý. Připadalo mi to, jako kdybych byla vyhazována z krámu s tím, že jinde to mnou chtěné zboží, mají taky, ať si jdu nakoupit někam jinam. Tristní, zoufalé jednání.

Závěr schůzky? Žádný. Vlastně ano, obě dvě dámy mi unisono sdělily, na dotaz, zde teda ještě někdy budu moct psát blogy, že pokud ony budou na svých pozicích, tak NIKDY! Paní Janků si jedovatě přisadila, že mi nikdy neměli dovolit registrovat se jako uživatelce, že to byla chyba jejích kolegů v administraci. Už jsem jenom čekala, kdy zopakuje slova pana Bangu, že to je JEJICH portál, jejich "obývák". Že ho mají řádně zprivatizovaný a mají od něj klíče jenom oni. Rodina Bangových + ona + paní šéfredaktorka. Paní Janků doslova přetéká asertivitou. Já tomu subjektivně říkám drzostí až neslušností.

A paní Petrová? Ta se tak bojí o svůj post, až je to tragikomické. Bojí se cokoliv řešit, bojí se pana Bangu, bojí se i Vás. Nedokáže řídit nic konstruktivně, není objektivní.“

Jediné, za co jí mohu poděkovat, je to, že mi zařídila parkování v garážích iDNESu a její asistentka, paní Weissová se mne ujala, byla milá a ochotná jako doprovod.

Já se jen ptám. Kam jsme to od roku 1989 dospěli, když je od adminů stejně jako od bolševiků vyžadovaná naprostá jednota názorů a ten, kdo nejde s námi, tak jde proti nám… Jenže kam s ním? 

Pro začátek znemožnit jeho svobodu projevu, zablokovat jej, ale co dále? Budeme následovat příkladu Ukrajiny, kde námi tolik podporovaný režim zavedl totální cenzuru zpravodajství, zablokoval televizní vysílání i nepohodlné weby a nepohodlní pisálkové jsou fyzicky napadáni a pronásledováni za přihlížení státní moci? Přitvrdíme a dosáhneme „úrovně“ bolševiků z padesátých let? Ostatně nemáme k nim zase až tak daleko, když jsme schopni vydávat obyčejný terorismus prezentovaný bratry Mašíny za hrdinské činy. Chceme se opravdu co nejvíce přiblížit padesátým létům naší historie?

Budou naopak přibývat blogeři, ze kterých šovinismus, rasismus a agresivita spojená s nenávistí vůči všemu ruskému (či prezidentovi Zemanovi) jenom kape? Jmenovat autory těchto blogů snad nemusím, jejich články bývají pravidelně v Zaujálech či na titulce...

Velikou ironií ale je, že i přes neustálou likvidaci blogerů s jinými názory, jsou samovyvolení „sluníčkáři“ v drtivé menšině, a to i přes maximální podporu ze strany adminů. 

Je to k smíchu, nebo k pláči, když admini stojí v názorové menšině, ale o to sveřepěji likvidují blogery a diskutující, kteří nesdílejí jejich menšinové názory?

Na důkaz mého tvrzení se podívejme, jak si „sluníčkáři“ stojí s karmou mezi několika tisíci blogery. Nic, proti blogerce desetiletí Martě Kučíkové, ale její vítězství s pouhými 67 blogy za 10 let a karmou 36,05 je momentálně na 35. místě. Blogeři jako Větvička či Šichtařová, kteří mají trvale karmu přes 47 a ve všech žebříčcích neustále vedou, ostrouhali... 

A jak si stojí „sluníčkáři“ s trvalou protekcí v Zaujálech či na Titulce? Žádná sláva, mezi první padesátkou jsem jich napočítal 6. Zato je drtivě válcují blogeři jako Jitka Přikrylová, Jiřina Holotová, Tomáš Vyoral či Monika Pilloni. A nechybím tam ani já. Pokud se podíváme na internetové diskuse na Novinkách, kde nepohodlní diskutující nejsou tolik likvidovaní, tak tam jsou „sluníčkáři“ v totální názorové menšině. 

Měl jsem za to, že právě veřejné blogy jsou pro vyjádření různorodosti názorů a výzvou k vzájemné diskusi. Že názory všech lidí nejsou jednotné je snad normální, ale proč jsou likvidovaní blogeři a diskutující, kteří diskutují slušně, ale ne podle představ redaktorů a adminů?
Za sebe dodávám. Toto je v pořadí můj 299. blog za 7 let blogování na IDnes. Tak jsem zvědavý, zda se objeví i můj 300. blog, nebo budu následovat řady výše jmenovaných zakázaných blogerů a z IDnes se postupně stane blog hlásající názory agresivních extremistů zapadajících do jejich názorové jednoty.

O naprosté názorové jednotě hlásali staří bolševici. Bude tedy narušování této názorové jednoty i porušováním kodexu blogera? A má potom vůbec nějaký smysl blogy psát? Nestačilo by pouze citovat slova jedné blogerky, která jsem uvedl výše: „Nevím přesně co, ale bylo to prostě úžasné…“

30 komentářů :

 1. I vaše blogy měly úroveň k otisknutí tak akorát v Haló novinách, zde nebo v Parlamentních listech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:17
   A tvoje odpovědi jsou dobrý tak na I děs nebo na Blicí listy!!!!!!

   Smazat
  2. 13:17 je Putlerova homopuťka s evropsky gay pornohodnotnou státní správou Jandova análu a leštič schwarzenberského natistického válečného kopí? Hotový Ernst Röhm Chovancovo gestapa a admirál Canalis Sobotkovy duhové rozvědky a geneticky modifikovaný agent Monsanto Bureše.

   Smazat
  3. 16:12-Vzhledem k Vašim fašistickým názorům
   byste měl vyhledat jiný web.Nejde ani tak
   Vaše názory jako pro Vaši nenávistnou
   rétoriku(pokud víte,co to je).Jste jenom
   ubohý štváč a na víc nemáte a mít nebudete.
   Běžte raději mezi sobě rovné.Ale z Vaší
   anonymity se dá tak krásně a beztrestně
   nadávat a to je pro Vás velmi lákavé.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. Jsi fašizujícím stoupencem homosexualismu a duhových průvodů nebo jaké vyhazování z webu to vymýšlíš - na to máš moc malou oblibu a čtenost Majevský.

   Smazat
  5. Máš to trochu pomyškované Majevský, cílené dosazování buzerantů a zvrhlíků - bilderberských loutek, knížat a oligarchů (podpindosníků)až po vatikánskou pedofilní lobby a církevní zlodějinu do vedoucích pozic, aby zmutovaná menšina vládla zdravé většině je právě ten fašismus.

   Smazat
 2. "likvidace blogerů s jinými názory" - to jako myslite vazne? Tak si zalozte svoje stranky a tam si publikujte co chcete...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nauč se psát česky, tady na tebe milovníku cenzury a předžvýkané pravdy není nikdo zvědav.

   Smazat
  2. Nauč se psát česky, tady na tebe milovníku cenzury a předžvýkané pravdy není nikdo zvědav.

   Smazat
  3. Tak soukromé deníky pro vlastní potřebu bylo možné vést téměř v jakémkoliv režimu. Jenom si vás nesmí všimnout jedno censurní oddělení na jednom nejmenovaném ministerstvu pravdy.

   Smazat
  4. Pokud se mohl odsun Němců nazývat jejich likvidací, tak zcela jistě je tento termín vhodné používat k odsunu bloggerů z hlavní stránky idnes.

   Smazat
 3. Kolik je v republice takových protičesky smýšlejících presstitutek, kteří jako B. Herwig & J. Brychta mažou a šikanují naše lidi za upozornění na lži a manipulace ČT pod článkem o redakci zpravodajství?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už je na čase, aby tyto vlastizrádné živly skončily spolu se Sobotkou mimo vedoucí funkce. K tomu nám dopomáhej přímo volený prezident.

   Smazat
 4. Musím bohužel konstatovat,že ani přímo volený
  prezident nemá dostatečné možnosti něco udělat.
  To by se musely omezit pravomoce vlády a také
  celého parlamentu.To politické partaje nikdy
  nepřipustí,protože by přišly o vliv na situaci
  ve státě a tím pádem také o moc.Jediná možnost
  je nezvolit ani jednu dnes parlamentní partaj
  a novým omezit pravomoce,které si uzurpovali
  dřívější politici v čele s Klausem.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nápodobně Majevský, taky mě někdy pěkně sereš a nebudu mezi čtenáři asi jediný. Plkáš tady veledůležitě každý den, vyfasoval jsi ajnclík a krmičku a na svěrací kazajku zapomněli?

   Smazat
  2. Možná pan Majevský plká, ale na rozdíl od tebe slušně. Nějak to v tom blázinci moc dobře znáš, asi vlastní zkušenost.V.J.Horák

   Smazat
  3. Jo ták, vy dva jste ta kavárna - nepracující inteligence, tak to by pro vás neměl být problém si místo neslušného se.eš mě dosadit irituješ, když máte takový problém "mluvit jak Vám zobák narost".

   Smazat
  4. P. Majevský 17:53 "...nezvolit ani jednu dnes parlamentní partaj
   a novým omezit pravomoce..." Vskutku hraběcí, jestli ne knížecí rada. Co dál, prosím? Je to tak nějak jako od piva, kde si dnes kuřák ani nezapálí. Než vyběhne ven na šluka, cosi ze sebe vypraví.

   Smazat
 5. Dnes vládnou modří bolševici a ti jsou daleko horší protože se jedná o peníze !!!

  OdpovědětSmazat
 6. dobře to hraji na čete asni připojene pražske povalečske kavarně prej že vovčan ma narok aby věděl kolik kaček vyděla za nic nedělani hradni jajinek a k němu napojeni kašparci takže konečně žasneme kolik je za tlachani jedine co se nesmime dovědět přestože si je povinně platime kolik si rozděluji soudruzi redakturci a ředitele ruznych studii a k nim připojeni rodinne klany herki a hérečki z naši předrahe čete ptat se na jejich platy totiž zakazal i ustavni soud že prej je to nezakonne chacha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni tě ty srandičky přejdou, až za rodinného příslušníka budeš platit pobyt v nemocnici, jak tlačí náš "lidový" prezident, který v 90. letech znárodnil bilionové bankovní dluhy československých nakradl si miliardářů a konsolidačně je převedl na hrb ovčanům.

   Smazat
  2. Autore 22:24, přeložte prosím ten svůj příspěvek do srozumitelné češtiny prostřednictvím logické výstavby textu a tvrzené podpořte fakty. Jestli to neumíte, požádejte o pomoc vzdělanější. Děkuji

   Smazat
 7. Kdyby jste četly vážení tak víte co jse děje v německu makrela chce cenzurovat internet. Takový nápad má i ta britská blbka mayová. Pokud vyhrají euhujeři tak to bude i tady. A NR a ostatní skončí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevíte, kdy Chovancovo odposlouchávací gestapo CTHH zatočí se stranickou klikou kolem Zadolárka, kterého si kvůli bruselskému krytí nechává naposled?

   Smazat
 8. Cenzurovat internet? No to snad ne! To by se ti naši chorobní diskuzní závisláci zbláznili.Snad jim ty diskuze - tu možnost denně se dosyta vyblábolit - ponechají. Je to jejich jediná radost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:27 a víš ty, jak se té závislosti sám zbavit jinak?

   Smazat
 9. Jsou to šmejdi, na idnes, neskuteční šmejdi. Nacisticko - fašističtí, proněmečtí, agresivní a zlí lidé. Bangu si tam drží, aby se "neřeklo", aby byli multikulturní, ale při první příležitosti by ho poslali "do plynu". No, on je to šmejd také, hlavně přisátý na ty správně naducané "cecky".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nó, on ten bangoš té své šéfce bude pěkně mydlit schody, házet slupky od banánů pod střevíčky, ještě se budou divit. Ale co - cikán se projeví vždy, dřív nebo později. Ať žije multikulti ...

   Smazat
  2. 20:12 proč ne zelenej, oranžovej, modrej, fialovej, hnědej, černej? Máš to snad za jedinou nadávku a to málo, na co se zmůžeš, primitive?

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.