Reklama

.

.

čtvrtek 8. června 2017

USA: sledování cizinců na celém světě pomůže v boji proti terorismu


8. 6. 2017     zdroj
Ředitel národní rozvědky USA Daniel Kouts navrhl, aby byla rozšířena funkčnost článku zákona "O dohledu nad zahraničními zpravodajskými službami (FISA)". Podle něj to umožní účinněji bojovat s teroristy. Článek 702 počítá s možností sledování jednotlivých cizinců mimo území USA, pokud to zaručí získání důležitých průzkumných informací. Podle ředitele Národní agentury pro bezpečnost (NSA) USA Mika Rogerse by například nebylo možné "rekonstruovat úroveň pochopení vlivu RF na volby", kdyby neexistoval tento článek.


Při rozšíření funkčnosti tohoto článku zákona budou moci americké tajné služby sledovat cizince ve světě po neomezenou dobu. Nyní bude tento návrh projednáván Kongresem.

Nedávno dostalo Ministerstvo spravedlnosti USA povolení elektronicky sledovat řadu novinářů v rámci vyšetřování úniků z Bílého domu do médií. Dříve prezident USA Donald Trump prohlásil, že má v úmyslu se zabývat vytvořením speciálního štábu k boji proti únikům informací z Bílého domu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

21 komentářů :

 1. Co svoboda a demokracie ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ideologický floskule CIA?

   Vymazat
  2. To uz zname , teroristicky utoky se budou sirit jeste vice...

   Vymazat
 2. Dokonalé sledování kohokoliv přece funguje už dnes (fejsbuk, instagram, skype, mobil..., mám pokračovat ?).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... co miliony odposlechů telefonů obyčejných lidí prováděnými americkými tajnými službami ve Španělsku, Franci, Německu, tam dokonce odposlouchávali i premiérku. Ono se to už dávno neděje? A my že by jsme byli vyjímka? No naše politické představitele netřeba odposlouchávat ti jsou poslušní. Leda, že by se chtěli pobavit hovory typu Nečas - Nagyová.

   Vymazat
 3. Paranoia orgánů USA už přesahuje normální chápání.
  Co všechno se dá schovat pod termín boj proti
  terorismu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. To jsou komedianti, vždyť už to dávno dělají.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 7. Ještě jse zapomnělo na win 10. Ať jdou usa do p....e.

  OdpovědětVymazat
 8. USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. Potlačuje demokracii, kde se jen dá! USA stvořily terorismus požírající svět. Vypěstovaly většinu ze všech těch band, které dnes terorizují planetu. A jak se ukázalo, vše jen v zájmu USA.
  nezávislý pozorovatel

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:03 - Pokud nezměníme politickou českou reprezentaci, jsou to zatím jen pindy chytré baby Horákyně.
   Moudrý Brouk Pytlík - ochránce Kamene mudrců

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 10. Sledování přes internet probíhá již asi dlouho, si myslím. Všiml jsem si, že když najedu na nějakou stránku, tak než se stránka objeví, probíhají datové transfery na jiné servery, nejspíše ty, které všechny moje odkazy registrují. U druhých to bude asi podobné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano, není to jen výsada "desítek". Nejprve si to uloží co si chcete prohlédnout a pak vás spojí tam, kam chcete. Strejda Google vidí všechno. Někdy si zkuste zjistit co o vás ví. To budete valit oči. Sice můžete požádat, aby z paměti vymazal něco co vy nechcete aby uchovával, ano, oni vyhoví. Ale neexistuje možnost jak je donutit, aby smazali všechno. Vyhoví vám jen v jednom konkrétním případě a pak žádáte o další. Hezky po jednom. To každého rychle přestane bavit a strejda má klídek, cigárko.

   Vymazat
 11. Je zcela zavádějící dělat rovnítko muslim = terorista. Podobně by bylo zavádějící na základě teroristických válek, které od nepaměti vedou křesťané proti křesťanům i nekřesťanům dělat rovnítko třeba co katolík, to terorista. Vyhlazení Lidic byl terorismus. Také vyhlazení Coventry, Drážďan či Hirošimy byl terorismus. Není teroristou jen ten, kdo sebe a okolí vyhodí do povětří, teroristou je i ten, kdo hází bomby z letadel či mačká tlačítko, odpalující rakety - a samozřejmě i jeho nadřízení. I naše křižácké války a i obě světové války byly teroristické - jen ta poslední přinesla tuším smrt asi 80 milionům naprosto nevinných lidí. Jenže když počet povražděných jde do milionů, tak už to nikoho nezajímá. A dokud se křesťané nevzdají svých imperiálních válek, potud nutno čekat odpor námi terorizovaných. Že ten odpor má nikoliv podobu leteckých a raketových útoků, ale podobu sebevražedných útoků, je dáno prostředky, které mají protistrany k dispozici. Válka USA proti Iráku má za následek již více než milion mrtvých! To že by byla humanitární válka, jak by asi soudil V. Havel?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 12. 14:37 - Každý terorista je muslim. Ale ne každý muslim je terorista.
  Moudrý Brouk Pytlík - ochránce Kamene mudrců

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat