Reklama

.

.

úterý 27. června 2017

USA vyhlásily Rusku ekonomickou válku za totální zničení ! Nové sankce jsou velmi vážné, protože míří do nejproblematičtějších oblastí Ruska.

Vladimír Maximov
27.6. 2017             Zvědavec
Americké úřady připravily nový balíček sankcí. V zásadě jsou tyto sankce namířeny především proti Íránu – údajně proto, že tato země „podporuje teroristy“ a provádí vývoj jaderných zbraní. Nicméně současně s nimi se nesou také sankce proti Rusku, protože se prý vměšovalo do prezidentských voleb v USA...

Strategie finančního blitzkriegu

Odborníci říkají, že tyto nové sankce jsou velmi vážné, protože míří do nejproblematičtějších oblastí Ruska.

Za prvé, jde o další krácení úvěrových podmínek pro ruské banky – namísto současných 90 dnů musejí ruské banky splácet zahraniční půjčky za pouhých 14 dní. Prakticky to znamená, že ruskému bankovnímu systému je odepřeno normální externího financování, protože za dobu 14 dnů lze splatit pouze krátkodobé úvěry, které nemají valný význam pro ekonomiku bankovních operací.

Za druhé, USA se chystají vydat zákaz na obchodování s ruskými cennými papíry.
Jedná se především o dluhopisy ruské vlády – federální úvěrové obligace (OFZ). Právě obchod s těmito cennými papíry na zahraničních trzích umožnil do dnešního dne ruské vládě naplnit bez problémů rozpočet navzdory výpadku příjmů z prodeje ropy. Zároveň to pomohlo udržet stabilní rubl nezávisle na cenách ropy.

Za třetí, Američané se rozhodli úplně zablokovat veškeré zahraniční finance, zakázky a příliv nových technologií do ruského energetického odvětví. USA se chystá potrestat jakékoliv zahraniční společnosti a firmy, které pracují, nebo mají v úmyslu pracovat, s „Gazpromem“ (nebo s ruskými ropnými strukturami). V takovém případě hrozí neposlušným cizincům vysoké pokuty v USA, embargo amerických bank a dokonce i konfiskace jejich majetku na území USA.

Myslím, že není potřeba nijak zvlášť vysvětlovat, k čemu to povede: nejprve cizinci opustí významné projekty „Gazpromu“, jako je „Severní proud-2“ nebo „Turecký proud“, a pak přijde na řadu otázka dodávek ruského plynu do Evropy po starých cestách, protože udržet tyto plynovody ještě z dob SSSR funkční a modernizovat je nelze bez pravidelných velkoobjemových investic (včetně zahraničních investic, protože Rusko, ani jakýkoli jiný stát, na to samostatně jednoduše nemá).

V důsledku toho vyvstane pochopitelně otázka spolehlivosti „Gazpromu“ jako dodavatele plynu do Evropy, se všemi nevyhnutelnými důsledky pro ruskou ekonomiku ...

Roky skrývané agrese

Odborníci říkají, že právě toho se dnes USA především snaží dosáhnout: Vytlačit Rusko z evropského trhu s energií. To je jejich starý, toužebný sen.

Například během sovětské éry, koncem 70. let a na počátku 80. let minulého století, se snažili narušit výstavbu plynovodů ze Sibiře. Píše o tomto vydání časopisu „Top Secret“:


29. prosince 1981 oznámil prezident Ronald Reagan americké embargo na účast amerických společností v sovětských ekonomických projektech. Šlo především o výstavbu sovětského plynovodu „Urengoj - Pomary - Užhorod“, který ústil v Československu a dále navazoval na evropskou plynovodní soustavu. Tento ropovod měl výrazně zvýšit dodávky sovětského zemního plynu do Evropy (a tudíž devizové příjmy z vývozu pro SSSR). Americké embargo zaútočilo také na projekty propojení plynových polí v Sachalinu s účastí Japonska: využívaly technologie a zařízení od amerických společností General Electric, Dresser Industries, Schlumberger a dalších.

Cíl útoku byl vybrán přesně: Dva proudy sovětského plynovodu mohly přinést nárůst zahraničního obchodu SSSR asi o 30 miliard dolarů, což byl téměř dvojnásobek sovětských devizových příjmů z vývozu. A zároveň, což je ještě důležitější, zvýšit závislost Evropy na sovětském zemním plynu na téměř 60% z celkové plynové bilance.

Dopustit něco takového USA nechtěly. Američtí experti začali pracovat na plánu alternativních dodávek zemního plynu do Evropy, což by mohlo přesvědčit Evropany, aby přestali podporovat sovětské exportní plynové projekty.

Situaci zachránili tehdejší evropští vůdci, kteří byli na rozdíl od současných v otázkách zahraniční politiky méně závislí na USA. Přesto dokázali Američané nadělat mnoho škody. Tak například v roce 1982 byla Evropa nucená ustoupit požadavku Reagana na vybudování jen jednoho úseku potrubí namísto plánovaných dvou. A v následujícím roce 1983 Amerika prostřednictvím Mezinárodní energetické agentury doslova „protlačila“ zvláštní dohodu s Evropou na tom, že podíl dodávek sovětského plynu nebude vyšší než 30%. Toto omezení platí dodnes...

A hned po rozpadu SSSR, za Jelcina, proběhla tajná jednání o prodeji kontrolního balíku akcií „Gazpromu“ jisté mezinárodní korporaci, za níž jasně stáli Američané. Nepodařilo se to jen proto, že proti prodeji ruského plynového obra se rozhodně postavil jeho ředitel Rem Vjachirev. Obzvláště pro něho bylo obtížné přijmout, že v čele ruské vlády stanuly v roce 1997 americké loutky jako Anatolij Čubajs a Boris Němcov, kteří se snažili prosadit zájmy svých páníčků přes „reformy“ Gazpromu.
Horšího člověka nad Čubajse pro ruský stát není“, řekl později Vjachirev. „Chtěli s Němcovem nechat rozebrat celý „Gazprom“, v hlavě měli dvě věci – zabrat a rozdělit. Zvelebit a rozšířit – nic takového neznali.

Formálně chtěli liberálové rozdělit „Gazprom“ na dvě právní osoby pro těžbu a přepravu. Ale ve skutečnosti se jednalo o plány roztrhání plynového obra na ještě větší počet právních subjektů, které by si pak cizinci pod záminkou „investic“ mohli lacino koupit. Ale Vjachirev tyto plány poslanců Státní dumy odhalil, vznikl z toho velký skandál a „Gazprom“ nechali na pokoji. Nakonec i Jelcin pochopil, že „Gazprom“ byl posledním zdrojem pro naplnění státního rozpočtu.

Nicméně USA to nehodlaly vzdát. V poslední době se tato země snažila vytvořit Rusku problémy cestou výstavby plynovodu z Američany ovládaného arabského Kataru ke břehům Středozemního moře. Tehdy Rusko „podržel“ syrský prezident Bašár Asad, bez jehož souhlasu nemohlo potrubí vést na mořské pobřeží. V reakci na to Assad „dostal“ totální občanskou válku, která zuří dodnes. Assad se však nevzdal a Sýrie je dnes natolik zničená, že mluvit o plynovodech je bezpředmětné.

Američané tudíž změnili taktiku…
Tajemství blokády Kataru


Nedávno několik sousedních zemí, od Egypta až po Saúdskou Arábii, vyhlásilo Katarskému emirátu v podstatě smrtící blokádu. Zpřetrhaly diplomatické vztahy, katarské občany vyhánějí ven do ciziny, přes katarskou hranici nepouštějí různé dodávky, dokonce i životně nepostradatelné zboží. Ve výsledku dnes hrozí ekonomice emirátu naprostý kolaps.

Oficiálně tak trestají Katar za podporu teroristů z ISIL a „Al-Kájdy“. Na podporu takových důvodů v britských novinách napsali, že v uplynulém měsíci teroristé obdrželi od Kataru v přepočtu miliardu dolarů. Emír se nyní snaží ospravedlnit tím, že údajně šlo o výkupné za zajaté členy jeho rodiny, kteří padli do rukou extremistů v jižním Iráku. Ovšem málokdo tomu uvěřil ...

Skutečnost, že Katar podporuje islámské teroristy, už dávno není tajemstvím. Rusko se s tím střetlo před více než deseti lety, kdy v emirátu našel útočiště jeden z vůdců čečenských extremistů Zelimchan Jandarbijev. Přičemž přišel do Kataru jako osobní host emíra! Opakované žádosti Ruska o vydání Jandarbijeva neměly úspěch. Proto ruské zvláštní služby byly nuceny přikročit k fyzické likvidaci teroristy – výbuchem v jeho vlastním voze přímo v katarské metropoli, což málem způsobilo rozvrat diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi.

Emirát nezůstal stranou ani v případě syrské války. Koneckonců právě tato země (z důvodu plánů na vybudování plynovodu do Středozemního moře) byla ve skutečnosti rozbuškou syrské krize. Není divu, že Katar je jedním z hlavních sponzorů všech islamistických skupin, které stále bojují proti Assadovu režimu. Satelitní televizní kanál „Al Džazíra“ vytvořený z osobních peněz emíra je dnes hlavním informačním kanálem teroristů.

Ovšem nejen Katar pomáhal teroristům! Neméně důležitou roli hrály Saudská Arábie a Turecko. Například přes Turecko šel hlavní proud dobrovolníků do řad ISIL ze všech koutů světa. Ta samá země byla zapojena do nelegálního obchodu s ropou, kterou dodávali teroristé ze Sýrie a Iráku.

Pokud jde o Saúdy, byli právě oni zodpovědní za finanční podporu islamistů, jakož i za dodávky zbraní pro ně. Například v iráckém Mosulu, který dnes dobývají vojska mezinárodní koalice proti terorismu, byly zajištěny sklady zbraní bojovníků ISIL. A na všech přepravních bednách od zbraní bylo nalezeno charakteristické razítko odesílatele – Saúdské Arábie...

A z ničeho nic se tato země stala jedním z hlavních nepřátel Kataru a obvinila ho z podpory terorismu. O co jde? Zajímavou verzi vysvětlení přináší známý ruský analytik a politolog Nikolaj Starikov s odkazem na agenturu Bloomberg:


Bojem proti terorismu to tu rozhodně ani nezapáchá. Povaha krize na blízkém východě okolo Dauhá odráží akutní ekonomické napětí, které narůstá mezi oběma zeměmi po dobu 22 let. Právě teď, v podmínkách nízkých cen ropy, tyto neshody eskalovaly. Jelikož hlavním obchodním zaměřením Kataru je zemní plyn, který se nalézá mimo dosah OPEC, nutila Saúdská Arábie Dauhá, aby se s ní podělil o své bohatství, protože se sama nachází v obtížné finanční situaci. Je tady řeč o gigantických sumách v řádu desítek miliard dolarů. Tlak Saúdské Arábie na Katar odráží změny na světovém trhu uhlovodíků a je předzvěstí klasické imperialistické války o zdroje proti slabší straně.

Před několika lety byly Saúdská Arábie a Katar, zdá se, věrnými spojenci a dokonce představovaly jednotnou frontu proti Bašáru Asadovi ve snaze udělat ze Sýrie tranzitní zemi pro plyn směřující plynovodem do Evropy... Ale poté, co se ukázal jako velmi nepříznivý vývoj války v Sýrii, ambice obou zemí v regionu zkrachovaly. V důsledku toho mezi spojenci „proběhla černá kočka.“ Skupiny militantů vytvořené Dauhá a Rijádem začaly bojovat mezi sebou.

Náhle se ukázalo, že existují zásadní politické rozpory mezi oběma zeměmi. Na jedné straně Saúdové v rámci „sunnitského NATO“ úspěšně posílili svoji politickou převahu v regionu. Na druhé straně Katar vede nezávislou zahraniční politiku, přičemž často ignoruje, nebo dokonce bortí, zájmy Saúdů. Jestliže sunnitské království udržuje vztahy s Izraelem a Egyptem, potom Katar je sponzorem Hamásu a „Muslimského bratrstva“, jež především dráždí Jeruzalém a Káhiru.

Nicméně to jsou jen střípky ve srovnání s hospodářskou spoluprací Dauhá s šíitským Íránem, proti němuž ve skutečnosti zbrojí „sunnitské NATO ....
Za vším hledej USA

Ovšem za myšlenkou arabského „NATO“ stojí USA! Ony byly podle všeho hlavními iniciátory blokády Kataru, čímž zabily dvě mouchy jednou ranou.

Za prvé, na pozadí permanentních útoků teroristů v zemích Západu jsou stále častěji slyšet požadavky nejen na omezení terorismu jako takového, ale také na vypořádání se s těmi, kdo teror podporují. Mimochodem, takový „rozklad“ byl jedním ze slibů kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa. A začal ho plnit hned po svém zvolení.

Trump si nejdříve „došlápl“ na Saúdy, pohrozil jim rozpadem spojeneckých vztahů, což by samo o sobě dostalo Saúdskou Arábii do velmi obtížné situace: Američané jsou hlavními odběrateli místní ropy. A aby se zabránilo nepředloženostem, Saúdové nejen okamžitě zastavili financování struktur typu ISIL, ale také souhlasili s dohodou na nákup zbraní z USA za více než sto miliard dolarů!

Pochopitelně z hlediska běžných hospodářských vztahů jde o šílený obchod – tolik zbraní Saúdové prostě nepotřebují! Avšak tím si Saúdská Arábie koupila „odpuštění“ Američanů a celého Západu. Zároveň posloužila jako iniciátor pronásledování Kataru, čímž by USA chtěly vyřešit druhý problém.

Podle některých zpráv by Amerika byla ochotná odpustit katarskému emírovi financování teroristů, ale pouze výměnou za kontrolu plynových polí, hlavního to bohatství země. Emír podle všeho neustoupil a dostal za to nevyhlášenou válku od všech svých sousedů, které vyhecovala Amerika. Není vyloučeno, že tímto způsobem USA vyvolají v Kataru tvrdou hospodářskou krizi, po níž se emír již přikloní k nutným ústupkům Americe.

Zdá se, že emír Kataru dlouho vzdorovat nebude a ve skutečnosti brzy přejde ke slovům porozumění. A následně USA, jimž se skrze Katar dostalo dosud neslýchané možnosti vést libovolnou hru na světovém energetickém trhu, započnou rozsáhlou plynovou expanzi do Evropy. Nyní už nikoliv alternativním plynovodem ke „Gazpromu“, ale přes námořní plynové terminály, které budou postaveny na evropském mořském pobřeží.

Vloni to dal najevo zvláštní zmocněnec USA pro energetické otázky Amos Hochstein. Podle jeho slov jsou americké společnosti připraveny vybudovat v Evropě plovoucí terminály pro příjem zkapalněného zemního plynu. Především proto, jak bylo zdůrazněno Hochsteinem, aby se vytěsnil „Gazprom“ z Evropy.

Podle něho již probíhá stavba plovoucího plynového zásobníku na pobřeží Řecka, odkud plyn bude dodáván do celé jižní Evropy. Další terminál bude postaven v Chorvatsku.

„Dáme vám plovoucí zařízení zdarma, pokud budete souhlasit s nákupem plynu od nás po dobu pěti let,“ prohlásil hlučně Hochstein. Očekává se, že do těchto terminálů bude čerpán nejen katarský plyn, ale i plyn dobývaný v USA z břidlic...

... Zdá se, že stávající sankce proti ruské energetice spočívají zcela organicky ve výše uvedené expanzivní politice. Na jedné straně budou vytvořeny alternativní plynové cesty a na druhé straně, čistě z politických důvodů, hodí Rusům klacky pod nohy.

Je obtížné předpovědět, jak bude Rusko reagovat. Ale pádná odpověď je nutná, protože Rusku byla fakticky vyhlášena totální ekonomická válka na jeho zničení. A v této válce budou pouze vítězové a poražení. Nic jiného v takové situaci prostě není dáno!
Dovětek překladatele

Vnucuje se otázka, jak je možné, že si USA něco takového mohou dovolit. Odpovědí je snad Obamovo „Because We Can“? Protože mohou všechno?

„Sankce projednávané americkým Kongresem jsou v rozporu s mezinárodním právem”, vyhlásili rozčíleně kancléř Rakouska Christian Kern a německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

Vídeň a Berlín ostře kritizovaly plány USA uvalit nové sankce proti Rusku, neboť „zasahují německé, rakouské i další evropské společnosti”, uvedli značně podrážděně ve společném prohlášení oba politici, neboť jsou přesvědčeni, že jediným účelem těchto sankcí je pokusit se prosadit na evropský trh americký zkapalnělý zemní plyn a vytlačit z něj plyn z Ruska.

Jak dlouho jim takové „rozhořčení” vydrží? Dokud jim nebude „vysvětleno“, že jde o zadržování Ruska? Dovolí jim to strach z USA a ze západních oligarchických elit? Vůbec bych se nedivil, pokud by Rusko v případě Evropou schválených amerických sankcí jednoduše zavřelo plynové kohoutky a nechalo Evropu (včetně nás) z jedné třetiny mrznout. Hned by byl důvod pro vyhlášení války mezi Ruskem a Evropou, po níž USA tak baží. Věřím, že Vladimír Putin najde vhodnější reakci na podobnou agresi. Kde jsou ale meze ruské trpělivosti?

46 komentářů :

 1. Už to brzy začne , u nás padnou bomby nejdřív , tak už se bohužel nedovím , že padají konečně i na NY a Was. !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bezpečnostní situace v Evropě se díky zločineckým USSA a NATO, se zájmem totálně odříznout zdroje z Ruska od tzv. "Západu", za cenu vyhrožování ze strany těchto zločinců, se nebezpečně stupňuje.Současně ussácká chcípající kobyla zahání ruského medvěda rychle do kouta a EU tomuto svému pohřbu, ještě tleská!

   Vymazat
 2. To je opravdu vážná věc. Ve své podstatě to nažene Rusko úplně do náruče Číně a Asijským přátelům. Pro Evropu a hlavně spotřebitele bude plyn, ale i ropa luxusní zboží a tudíž nedostupný. Po katastrofických rozhodnutích s uhlím a jadernou energetikou to může znamenat kolaps evropské energetiky. Je jasné, že fotovoltaika a ventilátory nás v zimě nezahřejí. Co se týká Ruska a dalších zemí jedinou možnou odpovědí bude zřeknutí se dolaru jako platidla, zbavení se US dluhopisů a dolarových rezerv a přistoupení na jiný platební standart a systém. Tedy pokud tento útok ustojí. Jestliže jej ustojí, pak to bude ve své podstatě konec dolaru a krach Euro- Atlantického obchodního systému. Daleko horší je to, že toto otevřené nepřátelství dříve nebo později pravděpodobně vyústí ve světovou válku se vším všudy. Podobné kroky vehnali Japonsko do války s USA ve 2. sv. válce. Jenže to je zřejmě to oč vládnoucím finančním elitám jde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A na co by negerizovaná Evropa potřebovala plyn, uhlí, nebo jádro? Bělochy vyženou, z jejich dětí udělají inkluzí a multikulturalistickou převýchovou vzdělance podle německých plánů z Druhé světové na slovanské lopaty a vidláky...

   Vymazat
 3. Spirála jede.A utahuje se to ať už je u moci kdokoliv- že není problém zavraždit třeba prezidenta už ukázali- co teprve nějakého globálně bezvýznamného politika- je to vlastně mafie- stát vytvořili pro stádo a pro sebe souběžně svět dle svých pravidel.
  V nic dobrého to nevyústí

  OdpovědětVymazat
 4. Evropa odpověděla astronomickou pokutou pro americký Google.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je samozrejme dalsi vyhlaseni valky , zatim jinymi prostredky. A samozrejme ,ze tim vyhlasili hospodarskou valku taky sami na sebe.
   A maji vubec na neco jine?
   Cina je prumyslova velmoc dnes c.1 a co neda zapad da a ochotne Cina a jine zeme..Snadno a rychle.
   Mezitim se rychle utvori FREE market a paseraci v nadeji na snadny zisk dodaji jeste vic...
   Uz si jednou vyhlasili PROHIBICI v 1921 -32 a celej narod vcetne zatvrzelych abstinentu ,vsichni zacali chlastat jako vo Zlatou Prilbu..
   Ale zase nevedi...A zase opakuji ...Ty same chyby...A jak se chteji zachranit z velkych krchovem hrozicich problemu , na ktery jim ani nezbyva uz ted....
   Na ty pohrby..A kde vzit a nekrast...
   A kdyz Putin neda jen na kratky cas plyn a naftu...
   O beda, beda...Zmrznou na sankce jako drozdi..
   PAW

   Vymazat
  2. Pozn.
   Ta slavna prohibice prispela k obrovske krizi /spolu s bankeri/ v USA a rozsirila se do celeho sveta...mimo SSSR.

   Vymazat
  3. Pozn. postupne niceni trhu na kterych je kapitalismus zivotne zavisly /jak tohle pochopit jinak, nez sebevrazdu prodejem slavnych leninovych provazu/...Svym a to je jasne neexistujicim /mimo teroristy/"nepratelum", je dnes troufam si tvrdit NEVYSVETLITELNE pouhym rozumem....A jeste nejaky cas bude...

   Vymazat
 5. USA se ekonomicky rozpadají, vzhledem k výši astronomického dluhu, který mají. USA požadují, aby tento dluh zaplatily ostatní státy na světě. Kdo to odmítne, toho vybombardují a zlikvidují. Převodovou pákou, jak USA získávají od ostatních států na světě, prostředky na placení dluhu USA je americký dolar. Kdo odmítne obchodovat v americkém dolaru skončí jako Husajn v Iráku a Kadáfi v Libyii. Čína a Rusko již odmítají papírek americký dolar dlouhodobě a obchod mezi sebou realizuji v národních měnách. Pro USA to znamená, že pro USA toto opatření Číny a Ruska znamená obrovský výpadek prostředků na splácení dluhu USA. Navíc příklad Číny a Ruska dává příklad dalším zemím na světě, že bez amerického dolaru jde taky obchodovat a o hodně výhodněji, tedy bez toho, aby s uzavřeným obchodem obchodující země ještě platily dluh, který si neudělaly. V situaci ve které USA se v současné době nacházejí jim nic jiného nezbývá, než si vybrat mezi Čínou a Ruskem, tedy zeměmi, které odmítají dolar a na jedu z těchto zemí zaútočit a to jak ekonomicky tak v případě, že to nepřinese žádný efekt i vojensky. Důvody, které USA pro tento krok světu prezentují jsou směšné a jsou na úrovni Hitlerové záminky pro útok 1. září 1939 na Polsko a zahájení II. sv. války. Před tím, ale předcházelo obsazení celé Evropy Hitlerem, což se ze strany USA děje rovněž. Dnes už celá Evropa je v NATO, které zbrojí 15 x více než Rusko a NATO už s mírovými raketami a vojsky, jako Hitler stojí na hranicích Ruska a čeká na záminku, kterou USA v pravou chvíli vyrobí, aby vojensky zaútočilo pod vedením USA na Rusko. Každému je jasné, že kdyby v USA volby vyhrála Clintonová, válka s Ruskem by byla již realitou, protože to Clintonová už ve své kampani otevřeně říkala, že zaútočí vojensky na Rusko. To byl také jeden z důvodů, proč volby prohrála, protože obyčejní Američani světovou jadernou válku si nepřejí a protože naopak Trump říkal, že s Ruskem chce ekonomicky spolupracovat a ne válčit, volili voliči v USA Trumpa. Vojenskoprůmyslový komplex, ale počítal s vítězstvím Clintonové a tedy s válkou a proto byla vymyšlená báchorka s vměšováním Ruska do amerických voleb a vyvolání III. sv. války. Co to bude znamenat pro obyčejného občana kteréhokoliv státu na světě. Stačí se podívat na seriál, který nedávno byl prezentován na ČT 2 pod názvem "Apokalypsa první světová válka". Jinými slovy, bude to znamenat úplně nesmyslné zabíjení a umírání milionů lidí, jinými slovy dětí dnešních rodičů ve jménu Amerického zbrojního kapitálu a jeho zisků se zdůvodněním demokratických principů ve jménu kterých se bude zabíjet v množství desítek miliónů dětí dnešních rodičů. Zatím se zdá, že není síla, která by tomuto zabíjení, které přijde, byla schopná zabránit. A vše začalo ve jménu odzbrojení, které začal Gorbačov, který uvěřil, že když se s USA dohodne, USA dodrží nerozšiřování NATO a dodrží smlouvy o zmrazení výroby atomových zbraní. Výsledek? NATO v čele s USA se rozšířilo po celé Evropě až k hranicím Ruska a USA vypovědělo smlouvy o výrobě zbraní hromadného ničení a tyto zbraně ve formě raket s atomovými hlavicemi namířilo na Rusko. USA je přesvědčeno, že lze vyhrát atomovou válku a věří, že když zaútočí atomovými raketami na Rusko, Rusko nebude schopné odpovědět. Alternativu, že se to nepovede si USA nepřipouštějí což ukazuje v jak beznadějné situaci USA v současné době je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je úplně jedno , kde ty bomby vybuchnou , za pár hodin bude jaderný mrak i nad USA !!

   Vymazat
  2. K tomu není moc co dodat.
   Amík se snaží o rozpoutání jaderné apokalypsy intenzívně již od roku 2014 tzv euromajdanem, kdy na Ukrajině je fašismus a na Dombase válečný stav. Jedině prozíravost V. Putina brání doposavad tuto záležitost na tzv Kyjevské Rusi vyřešit vojenskou silou. USA provokovali na Krymu, kde chtěli pro NATO základnu. Británie, Francie, Italie spustili určitě s dobrozdáním strýčka Sama tzv Arabské jaro, což pociťujeme jako podivnou imigrační krizí i v Evropě.
   ...a hegemonizmus USA pomalu ale jistě končí, suroviny v Rusku lákají, jako kdysi Hitlera a po něm i Madlen, která co by bývalá ministryně zahraničí řekla jak je nespravedlivé když jeden stát - RF má takové nerostné bohatství !? A to je tzv demokratka.
   Takže když to nejde po "dobrém", tak tato sběř sahá ke krajním prostředkům - viz uvedený článek, což může spustit konečnou etapu života na Zemi. Putin jasně řekl, že v jaderné III. světové válce nebude ani vítězů a ani poražených.
   Místo aby se mocní v jakési tzv demokracii, nevím co to je a proč chodíme vůbec k podivné komedii - volbám, se raději nevěnují řešení otázek děsivého klimatu - viz tropická dusna v Evropě a peníze raději nevěnují na zrychlený výzkum jaderné fúze apod. projektů. Pšenici si v klimatizovaných boudách nevypěstují stejně jako my, kmáni, na poli. A tak by se dalo pokračovat,
   Chce to systémové řešení, než spácháme harakiri.

   P.S.
   Upozorňuji, že Zeleným – určitě těm v ČR nefandím!

   Vymazat
  3. No jo ta slavna /phony/ falesna a podvodna valka na obranu Polska /a jak to dopadlo/!!!Dale vylodeni na Sicilii , kdyz uz Stalin hnal fasisty a nacisty z Ruska pryc , kdy cely rok postoupili kousek dal od Neapole a Rim nikdy neslavne ani nedobyli. A slavne vylodeni proti pensistum branicim dlouhe pobrezi francie, z takovych "uspechu" jenom jim se toci hlava ...A uci se o nich na valecnych skolach...

   Vymazat
  4. Ja spis rozeznavam v tom chumlu jmenem USA 2 zakladni slozky: pyramidu korporaci na cele s bankama tisknoucima dollars - soukromou menu, pod nima
   zbrojovky a tezare
   (lobbisty, nebo vyderace)
   a na ne navazane informacni a dezinformacni firmy (media), az pak dalsi firmy, at uz ziskove, nebo dotovane kvuli transportu moci. Na druhe strane - z te chude strany - samotne staty, na ktere se hodily veskere dluhy techto firem vznikle
   odsavanim danovych vynosu,
   ciste kolonie, slouzici, jako pokusny dvorek na sociopaticke experimenty, urcene v pripade zadoucich ucinku k dalsim exportum. Problem pro vladce USA je, ze uz neni moc z ceho dotovat vyvoz techto
   soc.experimentu,
   ponevadz v samotnych statech - koloniich, uz poddani nedodavaji vic zdroju k dalsi expanzi. Samotna armada je nevyrobni nakladova slozka, slouzici, jako predpriprava k reprivatizaci dalsich kolonii, (a zbrane je potrebne
   koupit z danovych vynosu,
   ktere ale klesaji - diky hlavne tomu, ze nejvetsi korporace temer nedani a vyrabeji v levne cizine, takze je potrebne danit hlavne
   stredni firmy
   - ktere ovsem uz prestavaji prosperovat, protoze uz nemaji solventni zakazniky. Diky tomu "vzniknul" Trump, ktereho hlavni ulohou je prinutit stredni firmy prestat vyrabet mimo USA a zvysit tim
   danovy vyber od obyvatel). Nejvyssi patro (bankeri a zbrojari) se ma postarat o to, aby pod zdanovani privedlo co nejvic novych danovych platcu v prospech USA, kteri doted danili v cizine - to jest vytvorit nove kolonie. V koloniich vytvorit chaos -
   zhorsit zasobovani
   rovna se vyhnat ceny zbozi a tim i zisky ve prospech zasobujicich firem - monopolu. O tom je i EET v Cechach (krach soukromniku + obsadit uvolneny trh dotovanyma prodejnama - zisk bere monopol, dotace zaplati danovi poplatnici, podle novych zakonu nepujde
   o tunel,
   ale o privatizujici fasismus, ale nikomu to nerikejte), repka olejna namisto potravin na polich vyzene ceny potravin, atd atd. V USA jde o jinou filosofii - vyrabet co nejvic
   (gmo potravin)
   na export a menit tyto za spickove zbozi, nebo suroviny, k dovozu do USA (pro soukromou sferu). Tez pomalu konci vek ropy a bude treba vyhnat lidi na pole, do lesu a k tezbe surovin rucne a k tomu budou slouzit nove zakony, kriminalizujici obyvatelstvo. Vrati se doba pracovnich taboru, nutnych k udrzeni zisku korporatniho fasismu. K tomu je potreba draby, idealne
   zoldaky - cizince.
   Hrozi navrat slechty k moci prime - k neofeudalismu a na urcitych uzemich k otrokarstvi.

   Vymazat
 6. Zdá se to být běžnému člověku naprosto neuvěřielné.
  Asi proto je většina lidí v klidu.
  Na začátku padesátých let zmizely z učebnic fota státníků ...pro děti nepochopitelně....
  https://www.youtube.com/watch?v=gIhurW6KB3U

  OdpovědětVymazat
 7. Cina ma dolaru jak nasrano. Pokud amici takto uzavreli prisun dolaru = investic = High Tech tezebnich technolologii v podobe znemozneni dlouhodobych uveru, pak pomuze Cina s technologiemi a penezmi. Ma jich dost a je jinaprosto jasne, ze pokud by amici vyhrali, pak pujdou na radu oni! A z druheho pohledu - nadnarodni tezebni a ropne spolecnosti jako Exxon apod., ty nezajimaji sankce...ty zajimaji jen a pouze prachy tj. ZISK. A ten je ted pro ne v Rusku! Amerika se vazne rozpadne driv nez si myslime. Urychli to odmitnuti dolaru jako svetoveho platidla predevsim za ropu...

  OdpovědětVymazat
 8. USA jedou do konce svých přání.V tomto případě
  to znamená jedno.Když ne my,tak nikdo!To je celý
  základ americké politiky.Proto jsou rozhodnuti
  vehnat svět do jaderné války a utěšují se možností
  zůstat na živu.Jen zapoměli na to,že nebude kde.
  Možná by to bylo nejjednodušší řešení.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Současní politici typu Sobotka, Zaorálek, Kalousek, Seďa, Langšádlová, Bělohrádek, Herman, Štětina a spol. nás spolu s Merkelovou a dalšími vazaly zatáhnou do války s Ruskem. Naše štěstí je v tom, že armáda ČR je díky výše jmenovaným politikům schopna bojovat cca čtrnáct dnů. Pak musí přijít vyzbrojené zálohy. To jsme my. Budeme bojovat proti nepříteli. Problém je v tom, že převážná část záložáků vidí nepřítele úplně jinde, než výše jmenovaní politici. Tak s kým chcete válčit? Dejte mi zbraň a uvidíte po kom budu střílet - samozřejmě, že po nepříteli. Se nebudete stačit divit, leda, že by šli válčit výše jmenovaní politici. Toho se ale nedočkáme, v kalhotách mají něco hnědého, nemůžou chodit a tím pádem ani válčit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně vojáku! Uděluji Ti za rána, za rosy, za úsvitu před nastoupenou jednotkou titul "Hrdinský obránce míru a lidu!"
   emeritní plukovník

   Vymazat
  2. 18:12- emeritní plukovníku,Vy nic neudělujte! Vy jste válku "prosrali" a s plukovnickým důchodem už nic nevyhrajete(nechcete vyhrát),jasný, vojín v záloze.

   Vymazat
  3. A skutecne jejich vlastni statistiky ukazuji, ze v 2.sv.valce se vojaci USA posravali a meli dalsi vazne psych. problemy.Viz problem gen. Pattona. Mluvi se o 50%.
   Potom se to resilo a resi dodnes uzivanim drog.
   A nejsem robot , jen jsem musel chodit do ROBOTY , az jsem z toho padal na hubu..

   Vymazat
 10. je aj ina moznost ako reagovat na SSA utok. oni vzdy planovali ze rusko znicia ekonomicky a potom cinu vojensky,,, ALE to bolo este v casoch ked ich podporavali vladcovia nasho 3D sveta (vazenia).

  lenze uz to tak nemusi byt !

  A preto sa im moze stat ze ich nakopne do z.ku niekto uplne iny a pritom velmi z blizka...

  situacia sa totiz zmenila, ak vladcovia nasho 3D dovolia tejto casti ssa esteblismentu tj chazarskej mafii - kabale - znicit tento svet, tak odtialto uz nebude moct utiect nikto ANI vladcovi cize archoni.

  no a pre nich ani chazary ani kabala neznamena nic viac ako chmrad ktoru pouzivali ale takisto ju mozu kedykolvek z n i c i t .

  OdpovědětVymazat
 11. Blíží se chvíle,kdy ten knoflík Rusko bude nuceno zmáčkout.Spolu s Říší Zla zahyne život na planetě Zemi!I Japonci byli k válce vyprovokováni sankcemi,historie se opakuje......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano- přesně- takto tlačili na Japonce

   Vymazat
 12. VVP s touto alternativou davno pocital...

  OdpovědětVymazat
 13. Pořád ještě platí "kdo jinému jámu kopá".

  OdpovědětVymazat
 14. Asad připravuje útok na svoje obyvatele zní nejnovější zprávy z Říše Zla!Vše do sebe zapadá!Langsádlová se konečně dočká jaderné apokalypsy!Ani ten mastný flek po ní nezbyde na památku!

  OdpovědětVymazat
 15. Ste s informáciami rok pozadu. Jednanie medzi Ruskom a Katarom prebehlo už minulého roku. A bolo o plyne.

  OdpovědětVymazat
 16. Já myslím že to zase tak horké nebude. Spíše snaha o senzaci.
  Každopádně je něco špatně, když se o hospodářské poškozování jiných zemí může s poměrně značným úspěchem pokoušet země nesplatitelně zadlužená a sama hospodářsky upadající. S tím diktátem světové rezervní měny by se opravdu mělo něco udělat. Dolar by měl ztratit svou dominanci.

  OdpovědětVymazat
 17. Valka se blizi, pokud nebude hned jaderna, tak narod nastoupi (asi nenastoupi) do valky za "cisare F.J.". Ja s tisici mych kolegu budu dobrovolne bojovat proti "NEPRITELI".Nebudou to ale ti, ktere mi urci nase zlocinecka vlada a parlament (ten ma prosazovat zajem obcanu CR a to nedela)!!!
  dustojnik-valecny vetetan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tech Vasich kolegu kteri maji jasno behaji po cele EU nejmene desetitisice.Proc se asi EK snazi o postupne a uplne odzbrojeni obcanu?

   Vymazat
 18. USA, dokud maj ještě sílu,se snaží a budou snažit "obchodovat" s celým světem jen tak,aby obchod byl výhodný pouze pro ně.Používají nyní více než dříve zastrašovací metodu,ala buď koupíš naše staré zbraně(Saudi A.,Egypt..),ovšem ne za cenu šrotu nebo dopadneš jako Katar,Venezuela...Rusko je a bude tvrdý oříšek a výsledek není a nebude zdaleka tak jasný.Ostatně záleží na také odvaze států BRICX a dalších.EU je jako vždy tak trochu "off side" a bude je kňučet.Do jednání se neodváží vůbec zasáhnout a při použití malého tlaku ze strany USA,jim pošle všechny boje schopné muže a ženy,které nebudou nutně potřebovat na neustálé potlačování islamistické rebélie v EU,popřípadě na dovoz dalších muslimů z Afriky a Asie.Osobně si však myslí,že pes(Donald),který štěká nekouše,m.j. naštěstí také proto,že má,oproti všem lídrům EU,děti a vnuky. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 19. A může se mi někdo snažit namluvit, že to všechno amíci dělají kvůli ukrajinským náckům. Ti, dokud jim nehodí přímo bombu na hlavu, tak do války nejdou. Druhá věc jsou prachy mocných. Jak těm na ně někdo sáhne, důvod k válce se vždycky najde. A protože západ už si rozebrali, surovinové zdroje vyplundrovali, hledají u sousedů, na čem by se ještě víc opeřili. A Rusko je tučná, morková kost.

  OdpovědětVymazat
 20. Konečně jasné vyjádření US arogance. Lepší než hloupé oblbování.
  Rusové konečně se vzchopte a nakopejte jim prdel!!
  Václav

  OdpovědětVymazat
 21. Nekdy najdu analyzu vseho, co se deje a nebezpeci pro Evropu a mir a nejsem stavu se k vam dostat s informaci na zamysleni.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen si ty své analyzy nech pro sebe tohle se neda vysvětlit jinak než že Trump chce válku s Ruskem a potažmo s Čínou. Nezáleži natom jakej spin nato hodíš, Trump je jen slouha židů a jako slouha děla co mu je nařízeno

   Vymazat
 22. 20:15 nestrašte válkou,člànek je psán pro obyvatele Ruska k zdůvodnění,proč není na zdravotnictví,penze a životní úroveň Rusů jde na úroveň r.1990.Armadni výdaje se musí nějak odůvodnit,že?Skutečnost je taková,že ve střednědobém horizontu Čína absorbuje Dálný východ,viz globální Hedvábná stezka.De jůre zůstane Ruský,ale jelikož ztrátové regiony nelze donekonečna financovat přijdou zahraniční investoři Číny,Japonska atd.S tím nic Putina nenadělá.Jinak v moderním světě se válčí obchodně což má svá pravidla.Nedodržuji li se následuji sankce,viz třeba dřevo z Kanady do USA.Co se týče Ukrajiny,tam nemají zájem jen USA,ale i Čina,viz Lednová návštěva ministra obrany Liang Guanglie a podepsání významných smluv,přitom jsou konkurenční k smlouvám Číny s Ruskem,jak jistě víte/informoval i Sputnik/.Tak jestliže Rusko pořád vyhrožuje zavřením kohoutů s plynem a ukazováním svalů,když néni podle nich,nemůže se divit,že reakce okolních států je jaká je a že sankce jsou čí dál tvrdší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Melete nesmysly. Svaly ukazuje někdo jiný, naposled "náš" generál Pavel, takto tajtrdlík se "sovětskou" vojenskou školou, sloužíci NATO. Kdyby Ukrajina nekradla plyn, a platila za svou spotřebu, neměla by problém. Proč asi Německo obchází Ukrajinu Severním proudem? Aby ji uchránilo ruského ukazování svalů? Pravda, Rusko se neustále drze přibližuje k vojskům NATO,aniž by vychytrale nepřekročilo hranice vlastního státu že? Vy nejste dobrej demagog ale blbej demagog.

   Vymazat
  2. V tomto s Vami naprosto souhlasim ale osobne si nedelam velke iluze,ze Rusove jsou sami hodni beranci.Inu jsou svetova mocnost a jako takova tez haji a bude hajit svoje zajmy a to jakymkoliv zpusobem.

   Vymazat
  3. Jste na americké lodi: za všechno můžou zlí Rusové. Mé doporučení: snažte se pochopit, co napsal Lubomír Ka /8:18/ a dále si přečtěte rovněž co napsali např. 16:58 a 17:12. Polemizujte s tím, co říkají tito komentátoři a neříkejte tu takové žvásty, které uslyšíte v ČT.

   Vymazat
  4. Ještě dodatek k 14:01: Tím žvástem jsem myslel Vaši tézi, že článek není ničím než ruskou propagandou, protože Rusům chybí peníze na armádu a tak tento článek je určen ruské veřejnosti.

   Vymazat
 23. Věřim Rusku a Putinovi že jse od těch štěnic nenechají zmáčknout.

  OdpovědětVymazat
 24. http://www.zerohedge.com/news/2017-06-27/white-house-accuses-syria-planning-another-chemical-attack-warns-will-pay-heavy-price
  ://www.zerohedge.com/news/2017-06-26/seymour-hersh-us-lied-about-syrian-chemical-attack-then-bombed-them-anyway
  http://www.zerohedge.com/news/2017-06-27/after-getting-busted-bombing-syria-based-lie-trump-doubles-down-%E2%80%A6-threatens-bomb-syria
  Mírotvúrce a zachránce světa v akci.

  OdpovědětVymazat
 25. A tak jsem četl článek s otevřenou pusou !Cybí mi jedna podstatná věc.Co na to Rusko.?Je dost závažné,jak v tichosti Evropa sleduje boj s Rusy,poslouchá na slovo a nechá se USA nejenom diskriminovat,ale i likvidovat.A to je účel oslabit a rozložit Evropu a ovládat ji.Vojensky se to podařilo,hospodářsky mají dobře díky pesstitutům našlápnuto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU poslouchá zločineckou USA na slovo.USA má pouze vlastní zájmy, nemá spojence, jen vazaly a nepřátele.Vše funguje dle nakloněné roviny a jednou se překlopí.USA vládnou Evropě vojensky a ta poslouchá na slovo.Po schválení dalšího zločineckého paktu TTIP, budou USA EU ekonomicky vlastnit a řídit ku svému zisku, již podle amerických norem, máme se na co těšit!!!

   Vymazat