Reklama

středa 14. června 2017

Úspěšná Sobotkova vláda jako marketingový kýč. Z lidí dělá konfidenty berní správy. Česko se změnilo v zemi, kde se nežije dobře.

Robert Malecký

14.6. 2017   Hlídací pes, glosa

Sociální demokracie dnes oznámí, jak dál s Bohuslavem Sobotkou. Zda předá pravomoci šéfa strany Milanu Chovancovi, zda se tváří kampaně místo něj stane Lubomír Zaorálek a zda dokončí volební období jako premiér. Třetí varianta je nejpravděpodobnější – sám Sobotka považuje své premiérství za úspěšné a chce ho dotáhnout do konce. Úspěšnost Sobotkovy vlády je ale taky zároveň největší mýtus. Proč?
Vláda byla z pohledu ČSSD úspěšná, neboť se podařilo prosadit 80 procent jejího volebního programu. To je častá věta, kterou teď od špiček sociální demokracie slýcháme.

Skoro se chce říct: zaplaťpámbu za těch dvacet procent, které neprosadili. Už tak se za poslední tři roky Česko změnilo v zemi, kde se nežije dobře. Tedy aspoň lidem, kterým leží na srdci svoboda víc než regulace a kteří vnímají stát jako službu, ne jako buzeraci.

Hlavně plnit kasu


Země jako ohrádka poslušných ovcí. A potenciálních zlodějů, které je třeba hlídat.

A hlavně hodně vybírat daně. Plnit státní kasu. Mantra, která doprovází Sobotkovo vládnutí, ačkoli je přisuzována hlavně dnes už bývalému šéfovi státní kasy Andreji Babišovi.

Ono je to se vztahem Sobotka–Babiš vůbec všelijaké. Existuje marketingový kýč Sobotky jako bytostného demokrata, který se postavil neúnosnému působení zlého oligarchy v politice. Kýč, na který tak rády naskakují sociální sítě i část médií, kýč, jehož vrcholem byly spontánně svolané demonstrace na Sobotkovu podporu.

Čili si to shrneme: Byl to Bohuslav Sobotka, kdo Andreje Babiše, jehož lustrační osvědčení nikdo nikdy neviděl, nezákonně vzal do vlády. Dokonce kvůli tomu nechal prohlasovat změnu lustračního zákona, které se už v roce 2014 říkalo lex Babiš.

Sobotka chtěl k moci, proto porušil zákon.

Celý balík problémů kolem Andreje Babiše, proti němuž se před pár týdny směšně vymezil, je jeho odpovědnost. Není možné, aby si připisoval zásluhy za (podle něho) úspěšné vládnutí a druhou rukou splachoval odpovědnost za průšvihy na Babišovu hlavu. Je to stejný princip jako tunelování firmy – aktiva vyvedeme, pasiva pošleme v prázdné skořápce do konkursu.
Zákony proti lidem

Co zbude po Sobotkovu kabinetu? Balík zákonů, na které lze hledět dvojí optikou.

Možná přinesou víc peněz pro stát (který je utopí v schodkových rozpočtech). Ale taky zasejí nedůvěru, podezřívání, nenávist mezi lidi. Nejlíp je to vidět na živnostnících.

EET zatím očekávání v přínosu pro státní kasu nenaplnila. Ale udávání a kontrolování je kolem něho až hanba. Hlavně na vesnicích skončila spousta živností, lidem se ztenčily možnosti nákupu.

Zákaz nakupovat ve svátcích. Zdánlivá drobnost, dokonce prý posun k civilizaci. K civilizaci, kde si lidé v krámku otevřeném přes zákaz nakoupí – a pak ho udají.

Tzv. protikuřácký zákon v nejpřísnější možné variantě vyhnal kuřáky z hospod v lepším případě na ulici, v horším domů. Vypadá to na tvrdý dopad znovu na nejmenší provozovny. Zato se nám po ulicích potulují jakési občanské gardy vybavené uniformami, ale bez pravomocí. Lidé proti lidem.

A to je hodně stranou pozornosti vlajková loď programu ČSSD (a ANO) – zákon o prokazování původu majetku. Zákon, který otáčí důkazní břemeno a nechává finanční správě prostor na základě jakéhosi předběžného šetření hrabat se komukoli v majetku. Opravdová nehoráznost, která zatím naštěstí nenabrala na obrátkách – nejspíš ale jen proto, že financové mají kvůli ostatním buzeracím jiné práce dost.

Občan jako konfident


Co nám za to všechno Sobotkova vláda dala výměnou?

Vybudovala informační dálnici, po níž občan pohodlně surfuje se svým úřadem? Odstranila administrativní parkur, aby sprostý podezřelý občan od státu dostal nějaký ten komfort? Ubylo státu, úřadů, úředníků, nebo na něj narážíme víc a častěji, i tam, kde dosud nebyl?

Odpověď na všechny tři otázky zní: Ne.

Ilustrace až anekdotická: financové číhají před hospodami na lidi, kteří vycházejí z oběda, a loudí z nich účtenky. Nic, žádný zákon přitom lidem nenařizuje ji u sebe mít, ale co kdyby? Státní drábové nutí lid, jediný zdroj moci v zemi, aby dobrovolně udával ty, kdo mu poskytují služby. Aby se stali šedým morem, agenty berní správy, jejími konfidenty. To už je přímo hnusné, tak daleko nebyla ani Státní bezpečnost v době normalizace.

Takový je odkaz Sobotkovy vlády: vše ve prospěch státu, nic pro lidi. Naplníme kasu, aby bylo na přerozdělování. Vy za to ale nic moc nečekejte.

30 komentářů :

 1. Bezpáteřní 0 skončila ale pro čssd ani hlas.

  OdpovědětSmazat
 2. Toz nigde ani slovo, ze ceská republicka prehrála spor s firmou DIAG HUMAN a dluzná cástka je 15 miliard v ceských.....a následkem toho Bohos ten hajzl slizké utékel ale pred osodem neotece sracka jedna rozbredlá.....toz ceská politická kloaka dostopoje vrcholo a prtektorát se hrótí.....vezme to vsckne aj s crnéma prdeleme a kardinalem Richelieu......toz gdoz só Bozí bojovníci ......howk

  OdpovědětSmazat
 3. Autorovi se patrně za Topolánka a Nečase žilo líp. Když se podíváme na jeho kariéru, není to moc překvapivé. (http://www.denik.cz/autor/robert-malecky-3014.html)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se k tomuto okopávání ČSSD jako levicový volič také nepřidávám, slouží k likvidaci této takylevice. Že to dělají voliči pravice jako i autor rozumím. Nejvíce mi nevadí ty výše uvedené chyby Sobotky, ale kladný přístup k NATO a protiruské politice EU, slabý a pozdní odpor k muslimské imigraci, slabé hájení Česka proti EU.

   Smazat
 4. Čtyři jezdci apokalypsy-Sobotka, Dienstbier, Chovanec, Zaorálek, v závěsu inkluzivní Zhouba - Valachová. Celá tři roky dělají vše, aby ČSSD znemožnili a zničili. Nový lídr strany Zaorálek, nám v ČT vysvětlí, jak se všichni ve všem mýlíme. Jeho loňské střapčení v TV ohledně no-go zon, ale těžko překoná. Dokud nebude nový rozumný volební zákon, kde bude možné joudy vyautovat, budeme běhat stále dokolečka dokola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD si novou sestavou kopou ten nejhlubší hrob jaký si dovedeme přestavit! Slávek - loutka už odešel a svěřil ČSSD do rukou člena "Lánského puče", - čili podrazáka a člověka bez páteře, a veklého dřístaly - jako "volebního lídra".

   Ten (lídr) se bude chlubit cizím peřím a připisovat si "úspěchy vlády" pro svou partaj. Prý splnili 95% volebních slibů!!! Chachacha. Ten hlavní tahák před těmiti volbami byly CÍRKEVNÍ RESTITUCE, jelikož je drtivá většina občanů považuje stále za véééliký tunel na státní kasu a tím pádem i zabrždění vyhlídek na lepší časy! Kolikrát v tomto volebním období otevřela ČSSD otázku restitucí!?!?!? Co mi paměť sahá, tak si to nevybavuji ani jednou! (ale mohu se mýlit).

   Doufám, že voliči nemají tak krátku paměť, pro mně osobně jsou vypočítaví, nespolehliví, hlavně nedůvěryhodní a tudíž NEVOLITELNÍ.

   Smazat
 5. Ani já se, i když voličem ČSSD jsem nikdy nebyl, ke štvanici na tuto politickou stranu nepřidám, protože KDU-ČSL se Starosty, TOP09 a ODS jsou spolu s ANO perspektivou mnohem a mnohem horší. Prázdná strana Okamura na valnou koncepci nevypadá, ANS nemá prostředky se prosadit ani úspěšnou praxí osvědčit a komunisté vědouc proč, dělají že spí.

  OdpovědětSmazat
 6. Nemám sebemenší důvod Sobotkově partaji fandit. Ale takové bláboly jsem slýchával od Kalouska a spol ještě když jsem sledoval ČT. Autor buďto rád nadává, nebo je totálně mimo mísu. Stačí jen to, že staví stát proti jeho občanům. Stát je, nebo aspoň by měl býti v první řadě sociální instituce, která slouží občanům a chrání je před velkými firmami a darebáky pro které jsou občané jen zdrojem jejich blahobytu. Úmyslně neuvádím jeho vnější funkci. Babišovo "řídit stát jako firmu" je blábol stejného ražení jako celý článek. Autor kope za Babiše, nebo za Kalouska? Toť otázka.
  Mik

  OdpovědětSmazat
 7. Co je to za odpornou PROPAGANDU:
  > "Česko se změnilo v zemi, kde se nežije dobře."

  Jako by to tu predtim bylo lepsi ? ?!

  Nebylo to tu lepsi, za posledni 3 roky s ČSSD se to vyrazne zmenilo k lepsimu, zejmena co se tyce nezamestnanosti a dalsich ekonomickych ukazatelu... (a neni to zasluha Babise!)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jeste na jednu otazku z tohoto mixu ODS propagandy odpovim :
   > Ubylo státu, úřadů, úředníků ?

   Ne, neubylo.
   Naopak.

   A prave PROTO tu bylo LEPE nez za Kalouska, protoze zamestnanim 40,000 statnich uredniku navic :

   1. ti lide nejsou nezamestnani

   2. penize utrati v ekonomice, je to dobry zpusob podpory stredni tridy, dobre to rozhybalo ekonomiku spolu s pridanim penez dalsim skupinam obyvatel

   3. nevytvareji tlak na pracovni mista u soukromniku snizovanim previsu poptavky po pracovnich mistech nad nabidkou, takze neprimo pomahaji i ostatnim zamestnancum


   Naopak predtim Kalousek chtel na lidech setrit, a proto zadusil ekonomiku do mnohem delsi a hlubsi krize, nez meli sousedi okolo nas,
   stejne jako ted pod CSSD jsme na tom lepe, nez nasi sousede

   a mohlo byt jeste lepe, kdyby Babis nezabranil zavedeni sektorovych dani a dani z dividend pro nejbohatsi vrstvu, kdy se naopak snazil vydrit co to jde ze stredni vrstvy pomoci EET. (on se chlubi, ze lepe vybira dane. Dulezita otazka tu je: "Ale z koho ?!" )

   Takze za posledni 3 roky, CSSD to tu dobre rozhybala, ale Babis to brzdil... Porad ale mnohem(!) lepsi nez za Kalouska !

   Smazat
  2. Autor zcela jiste zije v jine Ceske Republice nez ja. Teda pokud nejde o recesisticky text... Osobne s mnohym co soucasna vlada prinesla nesouhlasim ale rozhodne nemohu tvrdit, ze EET (ktera zda se byti ustrednim tematem textu) a s nim spojena problematika neprinesla zadna pozitiva. Asi by se mel autor podivat na rust vyberu DPH v tomto roce. Pokud mu vadi fizlovani podnikatelu normalnimi lidmi, tak mu doporucim se prestehovat do zeme, ktera neprosla nasimi divokymi devadesatymi. Tam maji podnikatele mozna urcitou miru slusnosti a zaroven tedy duvery ostatnich obcanu. Nevidim nic spatneho na tom, ze se konecne narovnava stav, kdy jedni dane plati a druzi diky systemu ulev, stropu a odpisu si ziji nad pomery z penez tech co dane plati. Pokud krachuji zivnosti proto, ze si nedokazi dovolit 5000 korun investic do sveho podnikani, tak je to jenom dobre, protoze jejich schopnost prezit v trzni ekonomice je nulova a takovi jen poziraji dalsi prostredky ze statniho rozpoctu naprosto neefektivne. Radeji bych temito prostredky zadotoval kupr komunitni obchod v miste kde prokazatelne neni dopravni obsluznost a ziji tam lide, kteri tim padem nemaji moznost rozumne nakoupit aniz by vynalozili neumerne usili.
   Pokavad autorovi vadi protikuracke sturm komanda, pak by se mel obratit predevsim na tyto sovinisticke individua a nespojivat je s vladou. Je to trapne, protoze jde o jednice, kteri zde byli a jsou bez ohledu na dobu. Protikuracky zakon je jen populisticke gesto pro tuto cast radikalnich obcanu, kterym je pouze odvedena pozornost od problematiky znecisteneho prostredi a tedy zniceneho zdravi v masovem meritku temi, kteri maji na to aby si vyjednali vyjimku ze zakona, ze oni se zdrave pro spolecnost chovat nemuseji. Kazdy kraj bude mit takovych prikladu hned nekolik.
   Pokud je autor novinar, tak naprosto selhal, protoze misto analyzy pricin a dopadu jsem se dockal pouheho ideologickeho blabolu.

   Smazat
  3. 7:14 chtěl bych Vás vidět, jak za Kč 5000/rok si zajistíte techniku k EET a její provoz i v případě, že vydáváte sotva 50 účtenek za rok. Uvědomte, že značný počet lidí „podniká“ jako vedlejší, nuceni si k hlavnímu, nedostatečnému příjmu přivydělat. Do této skupiny patří i důchodci, a když už se tak rigorózně vyjadřujete – víte, že při platné slevě na dani z příjmu Kč 24840, při tržbách „z podnikání“ do Kč 165600 za rok, se daň z příjmu neplatí? Má si ale k oněm 24840 Kč čistého, co si důchodce přivydělal připlatit na pořízení a provoz techniky k EET a to nejméně 10000 Kč, naučit se s tím vším zacházet? Dovede si představit, jak při poruše čehokoli z té techniky zajistí opravu či náhradu do zákonem stanovených 48mi hodin a ještě k tomu bez nákladů? Prostě kecáte do něčeho, o čem nic nevíte.
   Také a samozřejmě nechápu, jak je možné hospodskému nařizovat, jestli v prostorech, které si platí a udržuje, má nebo nemá hostům dovolit, aby kouřili nebo ne. Kouření, stejně jako požívání alkoholu je historicky tolerovaný zlozvyk, takže nelze vylučovat soukromou iniciativu, která jeho realizaci v daných mezích umožňuje. Podotýkám – jsem nekuřák, abstinent a ve vedlejšáku nepodnikám. Shrnuji, ideologicky blábolíte!

   Smazat
  4. > 7:14
   Nejsou Daně jako Daně.

   DPH je dan z nejchudsich (tedy ze vsech stejne, ale bohatsi vrstva si je odecte), ale tim, ze zlepsil jeji vyber pomoci EET, tak vice vybira ze střední vrstvy. Mene penez zustane hospodskym "mezi prsty". Jenze ty penize jsou prospesnejsi pro Ekonomiku u Hospodskych, kteri je zase utrati u Obchodniku a u Remeslniku, nez kdyz je vybere Stat a z Ekonomiky je stahne a zaplati Bankerum na Urokach...

   Naopak ale ty nejbohatsi Babis zdanit zabranil. Na dividendach rocne tece z republiky do zahranici 300 Mld Kc. Tohle jsou penize, ktere ekonomika ztraci, (narozdil od toho, co zustava stredni vrstve a otáčí se doma).
   Tim, ze zabranil zdanit dividendy, tak naramne pomohl Bohacum a republika ztratila vic, nez kolik muze dohromady vyzdimat ze stredni vrstvy pomoci EET...

   A pak tu jsou takove "Optimalizace", jako kdyz si ulil 10 Mld Kc do Synbiolu pred zdanenim, aby si z toho vyplatil nezdanene dividendy... To je jeste vetsi podvod, nez ty korunove dluhopisy za miliardu... Velke Ryby Kradou ve Velkem, a Babis predevsim...
   http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/
   http://www.novarepublika.cz/2017/06/zdanim-vam-kazdou-korunu-sam-jsem-pred.html

   -----
   A protikuracky zakon je extremni Totalitní Diktatura Většiny. Brutalni utok na Etnickou mensinu - chlapi na vesnicich proste sedi v hospode a kouri.
   (Mame na vesnici 2 hospody, jedna byla celou dobu nekuracka a skoro prazdna, protoze tam nikdo nechodil, kdyz si mohli vybrat...)
   Pokud Stat chce dbat o zdravi lidu, mel by predevsim zakazat tucne maso a jezdit autem, protoze tim zahyne vic lidi...

   Jenze koureni POMAHA od spousty drobnych nemoci - jako nervozita a psychicke problemy a drobna nachlazeni a leccos dalsiho, co clovek snaze ignoruje, a na ktere jinak budou lidi potrebovat brat Pilulky, a proto se muze Pharma-Medi-Lobby pretrhnout, aby lidem vzala vsechny prirozene ne-pilulkove leky a "Berličky"...
   (a to podotykam, ze uz nejakou dobu sam nekourim)

   Pripoctete k tomu, ze existuje prirozeny a ucinny lek na rakovinu, ktery je ale zakazany a je proti nemu tezka Propaganda. Pripoctete k tomu, ze ockovani, u ktereho se muzou pretrhnout, aby neexistoval kontrolni vzorek populace pro porovnani, znici imunitni system a deti maji 30x vic alergii (porucha imunitniho systemu) a 5x vic zanetu ucha (oslabena imunita) a 5x vic autismu (imunitni system napadne a znici vlastni mozek), na coz vsechno zase potrebuji Pilulky. Takove Ockovani predevsim Pharma-byznysu naramne ekonomicky prospiva, protoze jim se predevsim vyplati, kdyz lidi sice neumrou, ale jsou neustale nemocni...


   A nejsem novinar, jsem Filosof ale pracuji jako Programator, a EET se me netyka, delam vzdy "na fakturu".

   Smazat
  5. To srovnani efektu ockovani na kontrolnim vzorku populace, vedecka studie:
   http://info.cmsri.org/the-driven-researcher-blog/vaccinated-vs.-unvaccinated-guess-who-is-sicker

   a pripadne "Bought" movie popularne:
   http://www.boughtmovie.com/

   Lek na rakovinu:
   https://cannajournal.com/2014/01/31/

   Smazat
  6. Pro Anonymní15. června 2017 8:44
   Nedostatecnost prijmu potazmo duchodu jen svedci o slendrianu panujicimu v teto republice jehoz puvodcem je prave neplneni odpovednosti businessu a politiku vuci spolecnosti. Coz je prave duvodem toho aby se reformy typu EET zavadely. Pokud us se nekdo dokaze naucit vest vlastni podnik, nevidim duvod proc by se nemohl naucit obsluhovat tablet s tiskarnou to mi hlava rozhodne nebere. Ja se budu muset ucit cely zivot a to uz nejsem zadny mladik, protoze pracuji v oboru, ktery jsem si vybral a nijak me to netrapi. A svete div se jde to, staci nebyt liny. Porucha techniky? Rika vam neco reklamace nebo technical support pokud jde o placene profesionalni reseni? Porizeni techniky, neda se to tak nahodou napsat do nakladu? V pripade, ze nekdo vyda maximalne 50 uctenek rocne a z toho na EET nema, tak jsem uz rekl ze do businessu takto slaby podnikatel opravdu nepatri. Rika se tomu konkurenceschopnost dle zargonu vasi skupiny. O tom by jste mohl neco mlhave tusit. Pokud vam tedy na tom tolik zalezi muzete iniciovat proces, ktery povede k vyjimce ze zakona, nebo vytvoreni skupiny, ktera s tim bude takovymto podnikatelum pomahat. Pokud to bude neziskovka, dostanete na to jeste statni dotace. Vsechno jde kdyz se chce a doted se chtelo jen danovemu systemu vyhybat. Co takhle zkusit si chvilku plnit svoje povinnosti! A to plati pro vsechny vcetne duchodcu, ale hlavne pro vas a vam podobnym, kteri se hlasi k marasmu poslednich nekolika dekad. Jako narod jsme chteli v 89tem realizaci a zodpovednost jedince za svuj uspech ve spolecnosti. Danovy system je pravidlem existujicim staleti a nevidim tedy duvod proc nadale poskytovat nekomu prostor se tomu vyhnout. Ze to muze negativne ovlivnit jiste minoritni skupiny spolecnosti jsem si naprosto vedom, ale bude to ve prospech celku.

   Smazat
 8. A bude hůř. Mnohem hůř. Včera jsem zaslechl v rozhlase zmínku o tom, že vláda uvažuje o zpoplatnění vody ze soukromých studní. Kdo má svůj dům, nebo chalupu a u ní svou studnu, měl by, podle této úvahy na ní dostat vodoměr a bude platit podobně, jako ten, který jí bere z veřejného vodovodu. Proč o tom píšu? Protože dnes platíme revize komínů a kotlů, měli by jsme mít revize elektroinstalací a bůh ví, čeho ještě. Celé to připomíná jednu pohádku, kdy dva kradnoucí úředníci rozkradli celé království.
  Už nás čeká jenom daň z trakařů, z hlíny,...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Revize kotlů a elektriky do toho nemíchejte, u toho jde o život.

   Smazat
  2. Revize kotlů a elektriky do toho nemíchejte, u toho jde o život.

   Smazat
  3. krajtl 7:13 ještě víc jde o život, když není co žrát, co obléknout a kde bydlet...

   Smazat
  4. Tahle pohadka, o ktere mluvite, byla dost extremni Pravicova PROPAGANDA...
   "ODS" tomu couhala ze vsech děr...

   (Podobne jako za Socialismu se taky delaly politicky "cinknute" pohadky zase na druhou stranu)

   Jinak ale dan z vlastni studny je svinstvo, to uznavam... Horsi bude, az vas jako v USA zavrou za to, ze si na vlastni zahrade pestujete zeleninu bez povoleni a registrace...

   Smazat
  5. krajtl 7,13

   A jde tomuto státu, resp. těm politikům a úředníkům, kteří nás v poslední době tolik zahrnují starostlivou, ale námi placenou, péčí skutečně o naše životy? Nebo jde pouze o námi financovanou podporu zájmových skupin a kamarádů?
   Dám vám jeden příklad. Policejní auta mají na blatníkách "pomáhat a chránit". Jak si mám v této souvislosti vysvětlit jejich počínání, když mám takovéto zkušenosti:
   Před časem se po naší vesnici proháněl zfetovaný majitel nějakého hambince. Vesnicí projížděl více, jak sovkou, prorážel ploty a ohrožoval každého, kdo se ocitl v jeho blízkosti. Zavolal jsem 158 a požadoval rychlou pacifikaci šílence. Ten člověk měl několik měsíců před tím delikt se zbraní a očekával nástup trestu. To vše jsem dispečinku sdělil. První hlídka se ve vsi objevila po třičtvrtě hodině. Kdyby měla smažka pod sedačkou načerno drženou devítku a rozhodla se jí použít, vystřílela by polovinu vesnice. Od těch dob k nám policie jezdí několikrát do měsíce. Dopravka. Oflastruje nerozsvícená světla, překročení povolené rychlosti o čtyři, nebo pět km v hodině, nebo odebere body (a peníze) za zapomenuté zapnuté pásy.
   Takhle nějak si představujete péči státu o naší bezpečnost?

   Smazat
 9. Ta politická rošáda ve vedení nevedení soc.dem. je stejně ubohá jako Sralbotkova demise nedemise. Normálně se říká "konec dobrý všechno dobré". U soc. dem. by se dalo říci začátek vlády sr.botky na nic a konec ještě horší.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 10. Jiří Jírovec15. června 2017 10:00

  EET je příklad, jak se nemá dělat politika. V podstatě jde o nástroj, který kontroluje, že vybraná DPH je odevzdána. V hospodě vám číšník nenabídne to, co třeba instalatér, to je pivo bez daně. tam DPH vyberou automaticky. To, že některé hospody zavřely je pravda, ale to se stalo i před EET. Jde mimo jiné o výsledek celkové ekonomické situace na vesnici i toho, že hospody (stejně jako malé prodejny potravin) nejsou zastřešeny tím, co se dříve nazývalo Restaurace a Jídelny a nebo Jednota.

  Argumenty ODS jsou čistá demagogie. Fiala a spol vlastně tvrdí, že se v malém může přikrádat.

  ČSSD se postavila proti některým úpravám EET, protože ANO a KDU by získaly body, kdyby se systém vylepšil. Tak je to se vším.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V EET problém nevidím. ten vidím v celkovém nastavení daní. Na služby je nesmyslně vysoká a vyloženě volá po jejím obcházení. Už jsem to uvedl několikrát. Kdysi, kdy bylo DPH 19 a 5 %, jsem měnil kotel. Ten stál v obchodě cca 25 tis, vč. DPH 19%. Když jsem si ho objednal přes firmu, ta ho koupila bez DPH, dovezla a namontovala a vše zdanila 5%. Výsledek pro mne? Cca 25 tisíc. Ano, stát vybral o 14% méně, ale ve skutečnosti ušetřil. Dal jsem práci jiným lidem a podpořil jejich zaměstnanost. V extrémním případě by tito lidé šli čerpat podporu, nebo sociály. A to by místo výběru daní znamenalo naopak výdej.
   Dnes, když můžu, nakupuji bez "papíru". Dnes a denně mne přesvědčují politici a st. úředníci, jací jsou zloději a lemplové. A já jim jejich plýtvání a rozkrádání mám platit?

   Smazat
 11. Před několika dny jsem se vrátil ze světa. Česko div se, kritizované EET jsem potkal téměř všude a nikdo na něj neplival jako tady. Daně neplatit je zločin všude jen ne v Česku, proč asi ?Všichni by všechno chtěli téměř zadarmo a všichni by chtěli krást a přikrádat.Je to normální ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:08 Nemáte tak docela ve všem pravdu. Všichni by všechno chtěli téměř zadarmo ? A co naši pracovití umělci, ti se na každou korunu pořádně nadřou, nemají chvíli pro sebe a na nějakou dovolenou můžou pro samou práci klidně zapomenout.

   Smazat
  2. Daně neplatit je zločin. Trestá se více jak násilné trestné činy pro svoji společenskou nebezpečnost. Bohužel daně jdou do systémy, ze kterého se jich a nyní diskutujme, ztratí 30%, 40% a nebo 50%?
   Víme kolik na daních zaplatíme?
   Daň z příjmu + sociální + zdravotní + DPH + spotřební daň ...
   U zaměstnance to bratru dělá dohromady asi tak 60%. Peníze vyděláváme proto, abychom je utratili. A nebo je nechali v bance a po letech zjistili, že se nám jejich hodnota jaksi smrskla. Asi tím, že inflace je vlastně skrytá daň pro toho, kdo tiskne peníze ...
   Otázkou je, zda není zločin platit daně a tak podporovat nemocné lidi propadlé mamonu. :-)
   ABC

   Smazat
  3. Já nechápu, jak si všichni představujete, že co živnostník, to tržby v milionech a plátce DPH. Jsou také "podnikající" jako vedlejší, kteří si k hlavnímu příjmu, vesměs zaměstnaneckému, nebo důchodci, přivydělávají. V řádu desetitisíců za rok. Od těch se také požaduje EET. To znamená vybavení za nejméně Kč 10000, připojení k internetu (ca Kč 500/měs) od důchodce, důchodkyně zvládnutí věci, čili pomoc, která obvykle zdarma není. Abych to korunoval: Znám případy,kdy takoví vydají ani ne deset účtenekza rok, počítejte. Jedna jediná taková účtenka tohoto "podnikatele" přijde na kolik v prvním roce? Na Kč 1600! Nepřijde vám to blbé? Ke všemu možná nevíte, že vedle toho existuje sleva na dani z příjmu, tuším Kč 24800. Paušál pro řemeslnou živnost 80 %. Kolik si tedy může důchodce, živnosník vedlejší, přivydělat, aby neplatil daň z příjmu? Víc než sto tisíc. Sakra, proč by švindloval? Jenže, máme před volbami. Na důchodce, co si přivydělávají, na ty se kašle. EET mají být oproštěni všichni s hotovostní tržbou do jednoho milionu. Jak kdo má zastání. To si pište!

   Smazat
 12. Jen zloději a podvodníci pláčí nad EET nebo kontrolním hlášením! A takoví lidé si nezasluhují nijakou pozornost.

  OdpovědětSmazat
 13. No, myslím, že expředseda Sobotka asi v síni slávy ČSSD, nebude. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.