Reklama

čtvrtek 22. června 2017

Útok na TV Prima? Jsme pod cenzurou kvůli Putinovi, oznámila

22. 6. 2017 ParlamentníListy

Televize Prima se snaží zjistit, proč byla po necelých šesti hodinách na Facebooku zablokována online diskuse odvysílaná na Facebooku zpravodajství televize. Šlo o pořad věnovaný dokumentu Svět podle Putina.


„Televize Prima byla nejdříve v reportáži pořadu Newsroom ČT24, odvysílané v neděli 18. června, napadena respondenty za to, že k dokumentu Svět podle Putina vysílaném na stanici Prima ZOOM nepřipojila následně kritickou debatu,“ popsala Mrákotová s tím, že v úterý 20. června byla v rámci pořadu Názory bez cenzury ve 21 hodin odvysílána na Facebooku Zpravodajství FTV Prima online diskuse, jež však byla po necelých šesti hodinách zablokována.

„Televize Prima se již obrátila na administrátory Facebooku s žádostí o vysvětlení, proč a případně na čí popud byla diskuse zablokována,“ uvedla mluvčí televize Jana Mrákotová. Omluvila se pak také divákům.

(Pozn.red. NR : Televize Prima požaduje prošetření celého případu a zjištění, zda nešlo o záměrnou cenzuru.)

Celá tisková zpráva televize Prima: 

Televize Prima: 
Diskuse k dokumentu Svět podle Putina dočasně nedostupná.

Televize Prima byla nejdříve v reportáži pořadu Newsroom ČT24, odvysílané v neděli 18. června, napadena respondenty za to, že k dokumentu Svět podle Putina vysílaném na stanici Prima ZOOM nepřipojila následně kritickou debatu, 

(reportáž zde: https://www.facebook.com/newsroomct24/videos/1949334558636856/  )
 
V úterý 20. června byla v rámci pořadu NÁZORY BEZ CENZURY ve 21 hodin odvysílána na Facebooku Zpravodajství FTV Prima online diskuse, avšak po necelých šesti hodinách byla na Facebooku zablokována.

Televize Prima se již obrátila na administrátory Facebooku s žádostí o vysvětlení, proč, a případně na čí popud byla diskuse zablokována. Omlouváme se tak divákům. Považujeme toto za atak na nezávislou diskusi, po které mimo jiné respondenti a kritici volali, a budeme požadovat vysvětlení, kdo a proč diskusi blokuje. 

V současné době tedy prověřujeme, zda se nemůže jednat o zatím nespecifikovaný technický problém či zda je to skutečně něčí pokus, jak diskusi cenzurovat či blokovat.

.....

Za televizi Prima


Jana Mrákotová48 komentářů :

 1. Nějaká televize nějakého slabého a nevýznamného státu si troufá na Facebook? Tak to "hodně štěstí", protože nic jiného jí nepomůže.

  OdpovědětSmazat
 2. Být vámi, už bych začal plakat, dokud je ještě čas.

  OdpovědětSmazat
 3. Budu vám všem nyní vyprávět příběh o velbloudu a komárovi, něchť vás poučí jako i mne a nás, kteří už jsme si uvědomili naši velkou slabost, pro to, směji se a smějeme se, samozřejmě:
  Stalo se to, že komár na velbloudovi jezdil a budilo to tehdy značný rozruch, všichni se na něho dívali a obdivovali ho, někteří mu i záviděli jeho schopnost ovládat tak velké vůči němu zvíře a on tehdy bodal až z velblouda cákala krev, mohl si to dovolit, protože tehdy byli ostatní na jeho straně.
  Ale stalo se, že ti mocnější mu začali zazlívat, že se nad ně povyšuje, že mu neodpovídá jeho silou a rozměrem ta jeho nynější role a usnesli se na zákazu jeho demonstrativní "síly" na něm.
  Vlk se nažral a začal si na velblouda brousit drábky, medvěd si ho dokonce osedlal až dostal strach a v panice běžel prostě někam , no a ten dinosaurus, ten nejmocnější, tak ten si toho velblouda prostě našel a posnídal a všem tak prokázal jeho hegemonii.
  A komár? Ten prostě odletěl, nebo uletěl a nebo se podělal. Zmizel.
  Nehrajte si na komára, hrajte si alespoň na medvěda, smějeme se. Protože jinak nemáte šanci přežít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezké, ale dinosaurus snídá trávu! A neříkejte, že jsem puntičkář!

   Smazat
  2. 6:59 jsi puntikar
   A kazis diskuzi
   Kdyz na to nestacis tak mlc

   Smazat
  3. 6.59 Vegan Tyranosaurus?

   Smazat
 4. Já k odvysílaným dokumentům nepotřebuji žádné kritické debaty. Nepřiletěl jsem z Marzu, bydlím zde na Zemi a nejsem hluchý ani slepý. A nejsem sám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jste na to dostatečně vzdělaný?

   Smazat
  2. 23:39 a co ty blbečku? Když někdo má svůj názor, tak je negramot,protože nemá VUMLa jako Ty.

   Smazat
  3. Dnes máme tolik vzdělaných různých,,plzeńáků" že je můžeme přehazovat vidlema. Někdy jsem snad rád, že jsem nevzdělaný. Oni nám to ti naši vzdělaní vysvětlí, co a jak ten Putin, jak to vlastně všechno myslel a bez diskuze No oddiskutují to mezi sebou, ti vzdělanci. Tak se všichni nevzdělaní na ně hezky dívejte!

   Smazat
  4. 7.39 Myslel tu vaši Sorosovu univerzitu lokajství...

   Smazat
  5. 9:06 ne, myslel jsem tu univerzitu,která má ještě po 30letech mnoho příznivců v ČR.Jak vidno, tak je stále dost lokajů, který mají pocit vlastenectví ve vztahu s Ruskem,potažmo s agentem KGB. Hlavně si kupte dostatek mýdla,až polezete ven, tak ten smrad vás prozradí vy anální šplhouni

   Smazat
  6. 9:23 já bych prosil logické a s věcí souvisící argumenty, proč bych měl být po jakémkoli informačním pořadu z kterékoli světové strany poučován. Jste hloupý, protože vám nedochází jak s podobným dopadli komunisté, i když zdaleka nebyli s tím lhaním a překrucováním tak drzí ani tak daleko od pravdy. Jak se bohužel ukazuje.

   Smazat
 5. Ani jeden, co kritizuje se ale nevyjádřil přímo k tématu a co viděli v pořadu. okamžitě využito k házení špíny a dehonestaci kolegy,který má jiný politický názor, ale nic společného s uvedeným pořadem. A F.X. to je ten pravý, vždy střízlivý a čistý od drog , který kritizuje druhé... Ubožáci....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smažka F.X. a dobrodějové, co za naše peníze cezené přes vlivovou agenturu NATO (Člověk v tísni) chodí po školách a ohýbají mladé stromky ve směru svého ničím nepodloženého zvětonázoru, mají co říkat. Jejich bludy a lži v konfrontaci s realitou neobstojí. Proto sahají po Orwellovském světě, jako po své záchraně.

   Smazat
 6. To nevíte že fucbok cenzuruje německo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stažení je v režii Chovancova týmu Pravdy a lásky v čele s Romancovovou a naší sexbomby z kurvysyna Jandy.Ti blokují o sto šest a ještě vás poučí o demokracii,svobodě slova a jaký to je Putin vrah a teď se veze i Stoun.No,mají to těžké,jsou lidem k smíchu a dobře se na jejich účet baví.Jen tak dál presstituti!��

   Smazat
 7. Na co kdo potrebuje facbook ? V zivote bych si to neotevrel jiz z principu hebla toho smejda co to navic jeste ukradl dvvema bratrum . Samozrejme vyhral soudy neb kam s epodivas je lzid a to i na soudcovske zidli tak advokati a td. Vysrat na ne k zivotu to vubec neni potreba ,cim vice blbcu tim jsou ti smejdi bohatsi.Proste nekdo z ceskych praskacu napsal na facbook a ti to stahli bez znalosti ,neb znaji jen englis

  OdpovědětSmazat
 8. Nas nikdo nezmate my se vyzname Honolulu kuku retarded
  http://zemavek.sk/articles/view/slovenska-duhova-hanbasada

  OdpovědětSmazat
 9. putin si hraje na cara ale mluvi tak jak mu zobak narostl a ztoho se muže podělat cela naše jelita včele s rusobijci kteři machruji jak by snim zatočili jako spravni bolševici jen by tu valku musel vyhrat někdo koho by nahnali jak dobytek do prvni linie zatimco by v pohodě kolaborovali historie se nemili ale zatim se jen překrucuje a nakonec i jalova hitrel v suknich si nic jineho jako spravna černoprdelnice než valku s putinem nemuže přat je to jeji životni poslani tolik podporovane vatikanem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dost dobry češtin, i s tou historií, která se NEMILI!

   Smazat
 10. 4-dílný film O.Stona je skvělý. I když jsem často věděl o co jde, protože sleduji alternativu, zajímala mě reakce prezidenta Putina. Moc se mi líbil, je rozvážný a moudrý, hodně pracuje. K Petru Velikému a Kateřině Veliké si ho v Rusku můžou přiřadit již teď. Hodně povzbuzující bylo, jak říkal - dříve nebo později se vztahy se Západem zlepší, taky ví že v našich zemích, tzv. bývalého Sov. bloku, je Rusko stále ještě neoblíbené, "a dříve nebo později se toto změní". To je velká naděje, že lidem dojde že Západ je v prdeli, není proč se po něm opičit, ale morálku si začít brát právě v putinovském Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně řečeno, měla jsem z dokumentu stejný pocit. Pan Putin musí být úžasně silná osobnost. Rusko vždy leželo západní Evropě a Americe v žaludku, můžeme se podívat na Napoleona, 1. sv. válku, atd. Putin udělal Rusko opět velké a Rusům vrátil sebevědomí. Nedivím se, že má doma tek velkou podporu. A hlavně - slovanskou duši nikdy Germáni a Anglosasové nepochopí.

   Smazat
 11. Obdivuji jeho klid, nadhled a inteligenci ... skoda velika , ze velkych statniku je tak malo , myslim na jeho urovni. Smutno z toho mi bylo v tom, ze ho Rusum opravdu zavidim a , ze se nasi presstituti plus sebranka vsech , co si tu hraji na tu jedinou pravdu z toho mohla po..... t do vejsky to si dovedu velice barvite predstavit a to me zase potesilo...

  OdpovědětSmazat
 12. smažkia Doležal,vyhulenej ksindl a nácek co byl v devadesátejch letech skinheadem tady bude teď někoho kritizovat.Feťák zkurvenej...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi co?

   Smazat
  2. A proč by měl něco sdělovat tobě ty nulo. Přesně popsal tu presstitutku smažku.

   Smazat
 13. Globalisticke havlosvine se drzi u moci a cecek lzi a vrazdami

  OdpovědětSmazat
 14. Jednou se blokuje FB a podruhé účty na Seznam.cz, je to hnus. Asi je "blbá nálada" ...

  OdpovědětSmazat
 15. Oni ti bolsevici (at uz se v dane dobe nazyvaji jakkoliv, treba evropske hodnoty a vselijak jinak) se proste bez rusicek, cenzury a sikanovani proste neobejdou. Co jim take v jejich opravdu dost blbe situaci zbyva - vsechno co sami vyplodi je porad a pokazde jenom pitoma a lehounce prohlednutelna lez. To pak takove prime, nehrane a uprimne interview s inteligentnim clovekem proste nemuzou rozdychat. To je normalni... oni jsou proste porad a v kazdem rezimu stejni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:00 zvláštní, ty komunisti rušičky v roce 1975 vypnuli a režim za 14 let padnul, když moc pohodili na ulici. Jen jestli nemysleli desítky let dopředu.

   Smazat
 16. Obraťte se na ústav pro výzkum totalitních režimů, Jakuba Jandu z evropských hodnot, případně na premiéra Sobotku, oni vám pomohou:)))

  OdpovědětSmazat
 17. Že je Facebook krycím jménem pro Fakebook už ví i malé dítě...

  OdpovědětSmazat
 18. Cenzura ,tady? Volové a jaká ani komouši takovou nedokázali.Ale vždy mě pobaví foto v úvodu.Dodík Doležal,jak tento vyhulený ,hlava vyhulená může ještě psát ta své vyhulenini.Votobia Olomouc vydala jeho knížku Jak byl v Himalájích.Každy odstavec obsahoval ,zahulili jsme,zabagovali a zase hulili.Dodíku ,udělej tomuto národu radost a odstěhuj se do himalájí,bude od tebe klid,zase jedno pako v ryti.Učitelé gramatiky a trollové polibte si

  OdpovědětSmazat
 19. Mám ráda diskuse rovnocených protivníků, kdy každý věcně argumentuje proti oponentovi. Od F.X.Doležala jsem ale žádný argument neslyšela, dehonestace nic o problému nevypovídá. Dokument o Putinovi byl zajímavý jak dotazy tak odpovědmi. Prima zoom vysílá opravdu pozoruhodné pořady. Vycházím ze svého přesvědčení, že člověk musí slyšet co nejvíce různorodých faktů a názorů, aby si vytvořil svůj. bv.

  OdpovědětSmazat
 20. Pravda, to je to poslední, co by se měl občan Česka o Světě dozvědět. A tak, když se nějaká televize toho dopustí, musí ji stihnout trest vládnoucí diktatury kapitálu. Pořad rozhovorů s Putinem - i když byl jistě sestříhán, aby vůbec "prošel" - byl nepochybně přínosem - ne ovšem pro ty, kteří potřebují rozpoutat 3. světovou válku. Naprosto stejnou pseudokritiku a falšování skutečnosti stihají projevy Zemana, kterému roky jsou podsouvány vulgarity - např. Pussy riot, které glorifikovala ale pražská kavárna.
  Medida, která jsou, především ta tzv. veřejnoprávní, ve vleku oligarchie, samozřejmě nemohou přivádět na svět pravdu, neb by to byla jejich sebevražda.
  Včera, asi omylem, dávala po poledni ČT projev Zemana na Žofínském fóru. Bez papíru, z patra a "s hlavou a patou", což jsme od českého politika v posledním čtvrt století neslyšeli. Jenomže takoví politici se u nás vládnoucí oligarchii nehodí. Ba jsou hrozbou, že by se mohly zastavit rozkrádačky zbylého majetku státu hamižným rukama oligarchů. Ti také pro svoji nevyhnutelnou existenční potřebu musí vést války proti jiným národům a vůbec nejradostnější jejich den bude vypuknutí 3. světové války. A kdo je sluhou této oligarchie? Soc. dem. TOP.09, ODS, lidovci - a proto tyto partaje slušný člověk nemůže volit.

  OdpovědětSmazat
 21. Máme za sebou odvysílání politologicky velmi zajímavého dokumentu o Putinovi. Na jednu stranu nešlo v podstatě o nic převratného. Na druhou stranu tomu naše média udělala takovou reklamu, že stojí za zamyšlení.

  Myslím, že ruskému prezidentovi se efektivně povedlo utvrdit své příznivce ve všech pozitivních názorech, které na něj mají. A přestože jsme mohli vidět promyšlené odpovědi a inteligentní reakce zkušeného agenta KGB (ke které se v klidu celou dobu hlásil), nic z toho ani velice nepotřeboval.

  Úroveň západních politiků je tak zoufalá a ubohá, že kdokoliv, schopen jen trochu souvislého projevu a odpovědí na základě zdravého rozumu, by uspěl. A Putin v dokumentu velmi posílil roli konstruktivního politika se zdravým rozumem.

  Nemyslím ale, že by se mu to tak dařilo bez západních politicky hyperkorektních klaunů. Politici, jako smyslů zbavení, neustále občanům tvrdí, že čím vzdálenější a horší kultura, tím je lepší než ta domácí.

  Pak přijde někdo, kdo řekne - jsme hrdí na tu naši - a působí jako zjevení.
  Nemusí umět nic. Stačí, že promluví jako normální člověk a zdůrazní věcí, které pro většinu lidí normální jsou.

  Tento dokument v tomto Putinovi znovu pomůže a ještě než odezněl jeho poslední díl, novináři už udělali svůj díl práce, aby kontrast mezi pojašeným západem a racionálně působícím Putinem vynikl.

  OdpovědětSmazat
 22. Putin na závěr řekl Stounovi: za to Vás doma nepochválí. A pak oba s povzdechem řekli: snad to pomůže k míru.

  OdpovědětSmazat
 23. Vždy jsem pozoroval a pokusil se předvídat ty
  následky.Ne vždy se mi to podařilo,ale pořád se
  spoléhám na svůj rozum a svou analýzu.Bohužel,
  je úplně jiná,než se mě snaží oficiální místa
  vnutit.Za sebe prohlašuji:Chovancův ústav a jeho
  Romancevovátým u mně nemají šanci.Je to následek
  jejich neustálých lží a pokud řeknou pravdu,tak
  pouze omylem.Na ně se nemohu spolehnout.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský 16:55, pravda, podepisuju!

   Smazat
 24. Co si budem povídat. Putin šikovně prokličkoval kolem ožehavých otázek. Někdy i s humorem. Nejsem si jistý, zda odpověděl pravdu na otázku ohledně toho proč nejmodernější válečný křižník USA najednou obrátil a odplul z místa, kde neměl co pohledávat, po devíti přeletech (fingovaných náletech) ruského vojenského letounu. Odpověď Putina o zobrazení toho, že pilot uvedl do bojové pohotovosti rakety, což zřejmě vyvolalo zděšení posádky, asi nebyla úplná. Docela mi chybí dotaz Putina, zda uspěly pohovory psychologů se členy posádky, kteří z toho dostali depku. Nějak mi ta jeho odpověď splynula s vyjádřením o mírném optimismu s tím, že ve světě ožehavá situace bude určitě vyřešena tak, že si to nikdo nedokáže ani vzdáleně představit.Klidné sebevědomí, odpovědi a vystupování Putina, na mne působilo uklidňujícím, příjemným dojmem, který mi žádná smažka J.X. nezkazí..

  OdpovědětSmazat
 25. 8:22 a proto, volme všichni sborem Chovancovu stranu, stranu s podporou týmu Pravdy a lásky :-)

  OdpovědětSmazat
 26. Musím se přiznat, že jsem sám, ale mile překvapen odvahou Primy - odvysílat pořad Stone - Putin. Za stejně odvážný počin považuji i týdenní pořad s presidentem. Zato je mi líto Čapků, kteří stáli u kolébky Lidových novin, že pokračovateli jejich díla jsou mentálně zaostalí sluhové oligarchie.
  Snad to pomů

  OdpovědětSmazat
 27. Mne především potěšilo, že se našel politik,který nevede bombastické řeči a nepřekypuje vyhrůžkami, voláním po sankcích, válkách a násilí, kterými nás tak rádi častují tzv. "západní demokraté".

  OdpovědětSmazat
 28. https://www.youtube.com/watch?v=FMHRqXqeQHA

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.