Reklama

čtvrtek 15. června 2017

Ví pan „profesor“ Halík, čí vůbec je?

Jiří Baťa
15. 6. 2017
O chytrém, spíše vychytralém, úskočném člověku se říká, že je to člověk mazaný. Nebo dokonce také, že je všemi mastmi mazaný. Prostě kdo umí umí, kdo neumí, čumí. Nicméně pořád jde o člověka, který má všech 5 P v pořádku, ví co chce a v podstatě nelze o jeho jistých kvalitách pochybovat.


O něco podobného se zřejmě pokouší i všehoznalý, morálně dokonalý, lidsky chápavý, filosof, novodobý katolický osvícenec páter Tomáš Halík. Kdo zná jeho názory, kdo jen trochu sleduje jeho počínání, snahy, úsilí a tendence o multikulturní renesanci křesťanství a víry, musí se chytat za hlavu když se dozvídá, že jak vyplývá z rozhovoru s Pavlem Štruncem, „Miloš Zeman ztrácí pud sebezáchovy, jeho podpora se láme kvůli zdraví, a to je škoda, říká o prezidentu Tomáš Halík. Podle něj sledujeme devastaci hlavy státu. V této souvislosti pak Halík řekl, že se za Zemana modlí. Ano, čtete správně, že se za něj modlí! No rozumíte tomu?

Je všeobecně známo, že problemtický „profesor“ Tomáš Halík, co se prezidenta Miloše Zemana týká, nikdy na něm nenašel nic pozitivního, dobrého, natož láskavého slova (zatímco vůči jistým nežádoucím lidem jimi přímo oplývá), naopak vždy měl vůči němu jen řadu výhrad, kritické a odsuzující názory, výtky, nařčení, podezírání (když už jej zrovna přímo neobvinil)atd. Zkrátka, ne že by jej snad přímo nenáviděl, prostě to nebyl jeho šálek kávy (čaje), neměl jej nikdy v lásce, neměl k němu žádný pozitivní vztah. Měl vždy výhrady k jeho (někdy prý zločinného) počínání, označoval jej za škůdce demokracie, vytýkal mu všestrannou ( samotným Halíkem nechápající) potřebnou politickou a ekonomickou neutralitu, jeho návštěvy Číny, přátelské vztahy s Ruskem, resp. Putinem, stejně jako jeho negativní postoje k problematice muslimských imigrantů atd.

Pojednou, zřejmě osvícen samotným Bohem, zjihnul, změknul, jeho vztahy k Miloši Zemanovi se změnily a začal jej brát z pohledu samaritána, podle kterého se M. Zeman „propíjí“ k vědomému sebezničení, neboť ztrácí pud sebezáchovy a nemá pevnou vůli chránit své zdraví. Hle, jak náhle pan Halík prozřel, jaké má starosti a jakou péči náhle ( podezřele) věnuje osobě prezidenta. A to až tak, že se za něj modlí! Umíte si někdo představit člověka, který má k jinému člověku evidentně negativistický, až nepřátelský vztah či postoj, aby za něj obrazně řečeno horoval, aby mu přál zdraví, spokojenost, pohodu, dobrou mysl, zdar v práci a v životě?

Já osobně si to představit nedovedu. Tedy potud, pokud o němu budu vědět, že je toho schopen jako proklamátor západních demokratických hodnot, křivák, podrazák, pokrytec, podvodník a lhář.

20 komentářů :

 1. Pane Baťo, zde jste střelil vedle. Nejspíš mám na Halíka podobný názor jako Vy, ale je známo, že křesťan se modlí i za své nepřátele. Takže zde Halík zaujal pozici dobrého křesťana a ne křiváka, podrazáka, pokrytce, podvodníka a lháře. To možná v některých svých jiných aktivitách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Halik prostě jenom zmněnil taktiku a okopává presidenta jiným trochu inteligentnějším způsobem.Jinak zůstal stejných hajzlem a podrazákem.
   Václav

   Smazat
  2. Snad nemyslíte vážně co jste napsal.
   Ano Halík se modlí a velmi usilovně, jen to nemá s křeťanskými hodnotami nic společného, ostatně stejně jako tahle Vatikánská církev.
   Jezuita, satanista má trochu jinou představu o světle a lásce. Jeho modlení nemá nic společného s dobrem.

   Smazat
  3. Přátelé opět nepochopení. je to od Halíka ironie, která má úplně jiný cíl než starost o prezidentovo zdraví. Naopak, on upozorňuje tímto způsobem na to, že tam Zeman už nemá co dělat. Kdyby tohle řekl o chrchlovi s jednou plící, níčícího si zdraví chlastem a cigárama, tak tam bych mu tu upřímnost a lásku k blinímu věřil.

   Smazat
  4. Horší bestii jako je vyvrhel Halík nenajdete. I když se mu hodně přibližuje Hermann a Bílá brada.Jestli se ho někdo zastává tak je stejný vyvrhel jako toto monstrum.

   Smazat
  5. Problém je v tom, že Halík neřekl za CO!! se modlí. Protože se může za Zemana modlit, aby jej Pánbůh zachovati ráčil, stejně jako, aby Pánbůh si Zemana povolal co nejdříve k sobě.

   Smazat
 2. uctivat zbožnovat a klanět se velkemu vezirovi halikovy ma přime spojeni s kristem stějně tak jako s vatikanem a to už něco v dnešni době znamena pač nemusi mit ani mobil ma to zcela zdarma diky našemu statnimu zřizeni i s pravidelnou vylatou možna i s třinactym platem o placene dovolene nemluvě jen nevim proč kopat zrovna do soudruha kazatele halika když takovych flandaku mame neurekom v našem kapitalisticko komunistickem zřizeni halt jedni makaji a druzi kažou hadat kdo je kdo muže každy

  OdpovědětSmazat
 3. Halík je chytrý člověk, přesto bohužel slouží zlu, aniž si to uvědomuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni někdy i masoví vrazi jsou chytří a nadprůměrně inteligentní, přesto si mnohdy neuvědomují, jaké páchají zlo.

   Smazat
 4. Halík si velmi dobře uvědomuje, co dělá, a vždycky se stavěl do pozice "infant terrible" i v rámci katolické církve, aby na sebe upoutal pozornost. O nic jiného mu nikdy nešlo. Upoutat pozornost. Má dost velké charizma na to, aby kdejakého nedovzdělance přesvědčil. Jeho posedlost být uctíván zavání psychickou poruchou. Udělá cokoli, aby byl uctíván. Ale časem se ukazuje, že až tak chytrý není. Nemá totiž selský rozum. Modlení za prezidenta si může strčit někam, pan prezident by se jistě dosyta zasmál. Černoprdelnický nemakačenkové, to je opravdu parazitická klasa, kterou bych poslala zametat chodníky. Jen se divím, že jim to lidi ještě spolknou. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
 5. Aby nebyl rychleji v pánu než Zeman hnus svatej.

  OdpovědětSmazat
 6. Halík,člověk žijící v bludu,přesvědčený o své víře,že je oprávněn vychovávat lidstvo ve svou zvrácenou pravdu.Ale není mu umožněno aby ho lidé jako velkého viděli,protože existují jiné morálnější veličiny (prezident)než je on sám,tak proto ho nenávidí.

  OdpovědětSmazat
 7. Možná i Maryša se modlila, aby Vávra vypil kávu.

  OdpovědětSmazat
 8. Možná i Maryša se modlila, aby Vávra vypil kávu.

  OdpovědětSmazat
 9. Halík je muž mnoha tváří, ale ani za jednu bych nedal ani cent. Připomíná mi starou ošuntělou kurvu. Morave

  OdpovědětSmazat
 10. Doporučoval bych Halíkovi, aby se modlil za zdraví Hermana, Bělobrádka, Schwarcenbrka, Kalouska a vůbec celou TOP, ODS, KDU......

  OdpovědětSmazat
 11. Halík je typický narcis.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.