Reklama

.

.

neděle 4. června 2017- VK -
4.5.2017 AE News

Největší tunel v historii: Česká republika má možnost splatit svůj státní dluh naráz z těžby lithia, ale místo toho vláda jen přihlíží plánům na vytunelování zásob! Ze 3 bilionů korun zisku nemá profitovat národ, ale jen lidé jako Karel Janeček, Madla Albright nebo člověk napojený na multikulti hnutí na severu Čech!


V České republice se schyluje k největší celonárodní loupeži v novodobých dějinách. Je třeba spustit varovný občanský alarm a medializovat kauzu, která se v tichosti realizuje v souvislosti s plánovanou těžbou lithia na Cínovci. Jak už posledních několik měsíců probublávají informace na veřejnost, Česká republika je podle posledních geologických průzkumu z ničeho nic najednou kandidátem na těžařskou velmoc v oblasti vzácných kovů. Geologické průzkumy na Cínovci totiž odhalily, že v oblasti se nachází cca. 6,5 milionů tun vytěžitelného lithia. To je nerost, který má dnes cenu zlata, protože lithium je nezbytné pro výrobu li-on baterií, a to nejen do mobilních zařízení jako jsou telefony, tablety a notebooky, ale v poslední době především pro výrobu článků do elektromobilů. Plánem globalistů je odřezání světové ekonomiky od vlivu amerického petrodolaru, a toho lze dosáhnout jen snížením závislosti světa na arabské ropě. Všechny dosavadní alternativní plány na snížení nákupů ropy od Arabů selhaly.

Elon Musk, miliardář a majitel firem na výrobu raket (SpaceX), elektromobilů (TESLA) a fotovoltaických sítí (Solar City). V Česku má zájem o dosud zatím největší zásoby lithia na světě, v severočeském Cínovci.


Přidávání biosložek, ethanolu do paliv, se ukázalo jednak jako nedostatečné a zároveň přivodilo obrovský kolaps v zemědělství v celé Evropě, ale i v USA. Pěstování řepky drasticky vyčerpává živiny z orné půdy. Správně se má řepka na konkrétním poli pěstovat jen 1x za 5 let a mezitím se mají na poli pěstovat jiné potravinové plodiny. Jenže v tržním ekonomickém boji o přežití toto zemědělci nedělají, protože by zkrachovali. Řepka má garantované a dotované výkupní ceny, řepka je plevelnatá rostlina, nevadí jí špatné klimatické podmínky. Takže farmáři pěstují na polích řepku nepřetržitě, dokud to jde a z pole se nestane neplodný úhor.

Řepka olejka jako rostlina je v podstatě plevel, který našel průmyslové využití. Jako plevel se chová, roste rychle, vyčerpává živiny a dokáže růst i na velmi na živiny chudých polích, ale pole se stejně po čase vyčerpá. Proces trvá zhruba 8 až 10 let. Všimněte si, že přesně tak dlouho trvá v EU politika podpory biopaliv, ale nyní se s tím přestává. To není kvůli tomu, že by si to v Bruselu někdo rozmyslel, ale jde o to, že orná půda v celé EU je v takové kritické situaci vyčerpání, že hrozí akutní nedostatek potravin. V celé EU není tolik volné půdy, která by dokázala nahradit arabskou ropu, nebo snížit její spotřebu.


Globalisté rozhodli, že ropa do aut končí!


Z tohoto důvodu bylo zataženo za nouzovou brzdu v EU a aparátčíci globalistů dali povel k plánu B, k přechodu automobilismu od spalovacích motorů na elektrické. Ke všemu to směřuje i legislativně, plánované normy emisí Euro 7 a Euro 8 až 10 už budou tak přísné, že spalovací motory je nebudou schopné splňovat ani v laboratorních podmínkách. Všechny automobilové koncerny už proto přechází v plánování produkce pro léta 2020 až 2025 na model 1+X, to je interní označení automobilek pro systém základní nabídky motorizace pro své produkční vozy na 1 elektromotor v základní nabídce + X motorů spalovacích.

Po roce 2035 se má koncept obrátit na X+1, kdy automobilky budou nabízet už jenom X elektro-agregátů + 1 spalovací motor. Jenže k realizaci tohoto konceptu je potřeba jedna zásadní věc, lithium. Elektromobily si dnes představíte asi jenom jako podivná malá nákupní vozítka, malé Smarty apod. Jenže pro běžné použití a dálkovou dopravu s rozumným dojezdem bude třeba přijít s kapacitami baterií natolik velkými, že zajistí dojezd alespoň 800 km a více, což je dnes na vrcholu limitů konstrukcí baterií, aniž by došlo k tak obrovskému zvýšení hmotnosti auta s tolika bateriemi, že by se to ekonomicky nevyplatilo.

Vůz Tesla je čistý elektromobil. Nemá spalovací motor, jezdí pouze na lithiové baterie.
 
Nejdále je ve výzkumu a ve výrobě miliardář Elon Musk, který vyrábí automobily na elektrický pohon značky Tesla, ale také rakety SpaceX pro civilní a nákladní dopravu do kosmu. Jenže pro rozšíření elektromobilů je nejprve nutné dostat jejich cenu na srovnatelnou úroveň se současnými auty se spalovacími motory. Toho má být dosaženo v EU třemi cestami. Za prvé, cesta legislativní. Systém norem Euro 7, 8, 9 a 10 nastaví emisní limity tak, že fyzikálně nebudou automobilky schopné vyrobit tak čisté spalovací agregáty, aniž by musely podvádět s úpravami firmwarů do aut, viz. skandál Volkswagenu. Automobilky tak budou nuceny opustit spalovací motory, i když arabské ropy bude pořád dostatek pro spalovací motory, ale zkrátka už tyto motory nebudou splňovat šílené ekologické limity Euro. Automobilky tak přejdou na elektrické agregáty.


Zapomeňte na levnou elektřinu, už se chystá uvalení spotřební daně!


Za druhé to bude cesta ekonomická. Elektromobily budou mít nižší danění v prvních letech a na „čerpacích“ pumpách nebude nabíjecí elektřina z rychlonabíječek zatížena spotřební daní. Později ale již ano. To je mimochodem další věc, o které se mezi laiky zatím nemluví, ale v Evropské komisi již existuje draft zákona na zdanění elektřiny pro auta pomocí digitálního podpisu elektřiny. Jde o technologii na prevenci proti dobíjení aut z běžné elektrické sítě bez spotřební daně.

Jednotlivé vlády zemí EU mají strach, že přijdou o stovky miliard EUR z vybrané spotřební daně za paliva. Chtějí proto po zavedení elektromobilů v masovém měřítku zavést systém, který by zdanil „tankování“ elektřiny do elektromobilů. Společnost TESLA proti tomu protestuje, ale např. německý Siemens tady v Německu již testuje technologii digitálního podpisu elektřiny. V principu jde o to, že nabíjecí hlavice v autě, když připojíte nabíjecí kabel ze stojanu, má namontovaný frekvenční čip. Dobíjecí stojan kromě napětí a dobíjecího proudu pouští do kabelu vysokofrekvenční zakódovaný signál, který slouží jako digitální asymetrický podpis stojanu připojeného online na obdobu EET.

Kolik je třeba kilogramů lithia na výroby konkrétních typů baterií.
 
Pokud je digitální podpis přítomen v nosném signálu kabelu, čip v autě asymetricky dekóduje podpis, ověří ho a otevře nabíjecí okruh a začne nabíjení baterií ve vozu. Pokud si ale začnete dobíjet auto doma z kabelu, nabíjecí čip nenajde digitální podpis v signálu kabelu z elektrické sítě a vyzve vás k zaplacení spotřebního kreditu, resp. zálohy na spotřební daň online. V autě přiložíte bezkontaktní běžnou platební kartu k volantu (RFID čip je ve volantu), ozve se pípnutí, strhne se vám záloha 15 EUR online z karty a účtu v bance, na který je karta napojena (auto má mobilní data přes zabudovanou SIM kartu a GSM/LTE modul) a zároveň se karta nalinkuje do platebního systému státní správy, takže podruhé už kartu nepotřebujete, když nabíjíte auto doma. Teprve po této aktivaci nabíjecí čip v autě otevře protokol a povolí baterie dobít z domácí zásuvky. Měl jsem možnost osobně tuto technologii testovat v naší firmě na počátku března v zapůjčeném voze od partnerské firmy, která připravuje tento systém pro koncern VW. Nemohu uveřejnit fotografie, naše firma musela podepsat NDA, ale jakmile bude systém povolen k prezentaci pro veřejnost, uveřejním fotografie a podrobnosti.


Česko by ze zisků z těžby lithia splatilo svůj státní dluh dvakrát!


Tady jsem odbočil tématicky až k realizaci zpoplatnění energií do elektromobilů, ale aby skutečně elektromobilismus mohl fungovat, je potřeba nastoupit kromě zmíněných 2 cest i třetí cestu. Třetí cesta je radikální snížení cen power baterií. V oboru se neříká autobaterie, protože to by si lidé pletli s 12V baterkou do auta. Power baterie pro pohon elektromotorů jsou stále velmi drahé a hlavní příčinou je nedostatek lithia. Jenže objev tak obrovských zásob lithia v ČR rázem staví republiku na špičku producentů lithia ve světě. A podívejte se, co se děje, resp. neděje v české vládě.

Zásoby 6.5 milionů tun lithia by republice vynesly spolu s wolframem a cínem, které by se vytěžili navíc spolu s lithiem, do státního rozpočtu ČR prakticky celé 3 biliony korun, takže Česká republika by pohodlně mohla splatit svůj státní dluh, a to ne jednou, ale skoro dvakrát. Takovéto národní bohatství musí být využito pro národní zájmy, nesmí být převedeno do soukromých rukou zahraničních firem. Bohužel, přesně k tomu se schyluje. A kdo za tím stojí? No, budete v šoku.

Karel Janeček, majitel Cínovecké deponie, která má už povolení k těžbě lithia z hlušiny. Janeček se ale k těžbě zatím nemá, na co čeká? Na Elona Muska, tvrdí zdroje z okolí Cínovecké deponie.
 
Průzkumné vrty na Cínovci prováděla společnost Geomet, která patří australskému holdingu European Metals Holdings. Podle serveru Týden [1] se hodnota firmy na australské burze v Sydney zvedla za poslední rok desetkrát. Kromě tohoto holdingu se o naleziště zajímá i americký miliardář a podnikatel Elon Musk, který podle serveru The Space Invader dokonce zvažuje, že v Česku postaví továrnu na své elektromobily TESLA. Dalším zájemcem o těžbu je i Karel Janeček, český podnikatel v oblasti burzovních systémů s napojením na americkou ambasádu. Ten má ovšem primárně zájem pouze o již vytěženou cínovou hlušinu, ve které se nachází lithium. Jeho společnost Cínovecká deponie má dokonce už licenci na těžbu lithia z této již vytěžené hlušiny. Jenže okolo těžebních práv se pohybuje i konzultantská společnost Albright Stonebridge Group, kterou vlastní Madeleine Albright. Její firma dnes v Kosovu ovládá prakticky veškerý telekomunikační trh.


Střelba v Chomutově, městská radnice a neziskovky… peníze vedou k Janečkovi


V minulých dnech jsem tady psal články o Chomutově a tím spíš vás všechny asi šokuje, kdo že se to také pohybuje okolo těžby lithia na Cínovci. Podle informací to vypadá, že Karel Janeček na severu Čech spojil síly s místním podnikatelem a regionálním politikem Martinem Hausenblasem. Za upozornění děkujeme našemu čtenáři, panu Burianovi, viz. jeho informace uvedené ve včerejším článku z Chomutova. Právě Hausenblas propaguje otevření Muskovy továrny na vozy TESLA v České republice a současně založil i regionální hnutí PRO! Kraj a pobočku PRO! Ústí, které je stejnou pobočkou hnutí, jako je PRO! Chomutov, které ve spolupráci se -VK-
Šéfredaktor AE NewsZelenými a Piráty dovedlo chomutovskou politiku do náruče multikulturalismu, psali jsme o tom včera zde. To je ale náhoda? Cesta peněz opět vede z Chomutova přes Hausenblase až k velkému guru Janečkovi.

Karel Janeček využil podle všeho toto regionální hnutí PRO! jako vlivový prostředek na místní úřady v souvislosti s posvěcením Janečkovy těžby lithia na severu Čech. Janeček ale se zahájením těžby lithia otálí a má se za to, že Cínoveckou deponii chystá prodat právě Elonu Muskovi z USA a jeho firmě TESLA.  To by byl pro Janečka kauf. A nejen pro něho. Najednou je jasné, proč na Chomutovsku, Děčínsku a Ústecku vznikají tato hnutí, kdo je financuje a kdo má zájem na tom, aby proudily peníze do ghett. A je jim jedno, kdo tato hnutí potom volí, kupují si totiž hlasy cikánů, kteří uvěří nastrčené loutce z jejich řad, kterou Janečkovy peníze pomohou udržet ve funkci po potřebně dlouhou dobu.

Jde o politickou podporu v zastupitelstvech měst pro mohutnou těžbu a budoucí průmysl, který by měl rozjet Elon Musk a veškerý profit by tak plynul do USA, pochopitelně za určité drobky a všimné pro politiky v severočeských městech. Český stát by ale kompletně ostrouhal. Dámy a pánové, nejde o sociální dávky pro cikány, tady se hraje o 3 biliony korun! A to už někom-VK-
Šéfredaktor AE Newsu stojí za to, aby zafinancoval pár drobnými místní politiky, neziskovky, organizace a koupil si cikánské voliče a dohnal je k volbám.


Martin Hausenblas s vozem Tesla.

Přitom vláda v Praze mlčí jako zařezaná husa. Na ministerstvo financí se po Babišovi na půl roku dostal Ivan Pilný, kterému se v ANO přezdívá „pan všehoschopný“. Jeho působení v pražském Microsoftu by vydalo na knihu podle informací zaměstnanců. Ten záhy šokoval veřejnost svým výrokem v rozhovoru pro Právo, že důchodci v budoucnu nebudou mít žádné důchody, takže budou muset pracovat, že třeba budou sekat trávu v parku. Od někoho, jako je ministr financí a bývalý šéf českého Microsoftu, by člověk čekal racionální uvažování. Sekání trávy je finančně velmi nákladné. Tráva se kosí motorově, traktůrkem na tzv. „landscaping“ nebo sekačkou na tyči. Musí se zaplatit nafta, resp. benzín. Techniku je třeba přivézt na valníku, ten valník musí táhnout větší auto, dodávka nebo truck (ve smyslu SUV trucku). Ale to není všechno. Posekanou trávu je třeba odvézt, protože mulčování nelze -VK-
Šéfredaktor AE Newsprovádět s půlmetrovou trávou. A když někdo řekne OK, budeme mulčovat pravidelně, tak tu trávu bude nutné sekat 1x týdně, od dubna do října. No, tak to chci vidět ty peníze, náklady na člověkohodiny, techniku, odvoz a likvidaci (spalování?) posekané trávy, které město nebo obec to zaplatí.


Nový ministr financí posílá důchodce sekat trávu, ale 3 bilionů korun, které by mohly přitéct do státní pokladny ze státní těžby lithia, si nevšimne!


Landscaping je nesmírně finančně náročný a v USA je z toho celé jedno průmyslové odvětví, které okupují ovšem mladí migranti z Mexika. V USA jsem sám do tohoto odvětví dělal jistý čas a znám i náklady. Mladíci ve věku okolo 20 let, ilegálové z Mexika a Hondurasu, rajtují na traktůrcích od rána do večera a jeden akr posekají za 20 dolarů, ovšem pouze mulčing a bez tzv. detailingu (ruční dosečení rohů, kam nevjede traktor). Detail je za příplatek 15 dolarů na akr. Pokud trávu chcete odvézt, akr je za příplatek 55 dolarů a tráva nesmí být vyšší než 1 stopu a ani nesmí být mokrá, protože potom hmotnost trávy a její objem je tak velký, že se připlácí další horentní peníze navíc.

Posekaná tráva se prodává na siláž farmářům v USA. Jenže proboha, komu by jí ale prodávaly v ČR města a obce, když státní a družstevní statky byly po roce 1989 zlikvidovány a dnešní farmáři skot v takových objemech nechovají, protože se orientují buď jenom na řepku nebo na chov prasat a drůbeže? Pane Pilný, jako šéf Microsoftu jste možná rozuměl BSOD ve Windows, ale rostlinnému a živočišnému hospodářství opravdu nevládnete. Poslat důchodce na sekání trávy ve věku 70 let, když hrozí pád pod sekačku z traktoru, srdeční slabost z horka v létě (na traktůrku běžně je po 9. hodině ráno už 60 stupňů Celsia od motoru a kapoty), pracovní úraz a průser BZP, to si žádný zaměstnavatel provozující landscaping nevezme na triko. A pokud pošlete na trávu důchodce jenom s klasickou kosou, tak se pro změnu nedoplatíte na normohodinách.

Ivan Pilný: „Takhle mrňavé důchody budete mít. Proto budete makat i v důchodu, třeba budete sekat trávu!“
 
Proč jsem ale odbočil od těžby lithia k sekání trávy důchodci? Protože vám chci ukázat kontrast, jací diletanti a nekompetentní politici v pozici ministrů financí se vyjadřují k řešení ekonomické situace důchodů, že stát nebude mít v budoucnu na jejich výplaty. Jenže tady v případě lithia vidíte, že to není pravda! Česká republika by mohla profitovat, mohla by splatit své dluhy, mohla by financovat důchody a státní podnik Diamo by mohl těžit lithium a zisky z těžby odvádět do státního rozpočtu a používat ho na řešení aktuálních problémů, třeba výplat důchodů.

Jenže místo toho je k celé věci těžby lithia jenom mlčení z vlády, nikdo o tom nechce slyšet, v tichosti se tutlá a zakopává pod koberec, aby si národní zásoby lithia shrábly zahraniční holdingy, různé Madly Albrightové, Janečkové a další. Namísto toho, aby politik řekl, že lithium patři lidu a lid bude z těžby profitovat, tak namísto toho ministr financí plánuje české důchodce v budoucnu posílat místo do důchodu za volanty sekaček, dokud ze sekaček nepadnou rovnou do papundeklových rakví. Arbeit Macht Frei! Upozorněte své politiky, že lithium a zisky z těžby musí zůstat v ČR! Upozorněte mimoparlamentní opozici, aby medializovala před volbami tento hrozící tunel národních zdrojů!

-VK-
Šéfredaktor AE News

57 komentářů :

 1. Klaus zakázal státní podnikání, chce to snad někdo měnit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toho by meli za vse co zavinil idiot, honit po Vaclavaku nahoru a dolu az by zcepenel .Ted je moudry a spousta naivnich kasparku mu jeste fandi . On je vinen temer za vse to svinstvo s nim samozrejme Zeman a dalsi lotri .On personalne rozdelil Ceskoslovensko s Meciarom . Tihle idioticke nuly zmizi v propadlisti a kdo to odnese vzdy je ten posledni co si nasetril nejakou stovku . Tihle lotri udelali menu nasadili tzv pridane hodnoty cili dane ,jedny z nejvetsich na spotrebno zbozi a to je ta posledni dorazecka po zdaneni vseho pred touto Smrt vsivakum havloidnim
   Samozrejme ze jako vzdy -sammej lzid

   Vymazat
  2. Každý zmůže jen tolik, na kolik stačí.

   Vymazat
  3. Klaus se už jako Velký privatizační mág - vyčuraný vyscánek předvedl, když nechal úmyslně vytunelovat důchodový fond o 120 miliard korun. Takto získané peníze důchodců použil na zaplácení díry vzniklé jeho "úspěšnou Velkou privatizaci anebo Velkou loupeživou rozkrádačkou!
   důchodový ekonom (ne však lživý prognostik)

   Vymazat
 2. Dle ministra financí Pilného je státní pokladna
  prázdná. Jeho předchůdce možná "investoval" do
  bezcenných papírů. Andrej má kompro na každého
  politika, takže mu všechno projde, i když na sůl
  a na chleba nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:23 Státní pokladna není prázdná. Je v ní krásná sekera 1 613 400 000 000,00 Kč. Tu nám nepořídil Andrej, ale předchozí "odborníci" ve vládách. Ti nám dokázali, že to dokáží. Proto je třeba znovu volit především ODS a TOP09.

   Vymazat
 3. Můžete tu konspirovat do aleluja, prodá se to nejvyšší nabídce za cenu v rozmezí 6-12% hodnoty. Malá velká domů, víme. Netrapte se tím.

  OdpovědětVymazat
 4. Neni to presne. Nejdrive vam vse vezmou a pak vam uzakoni nulovy duchod.

  Jak by si asi mohli uzivat, kdyby jste meli "neco bokem"?

  OdpovědětVymazat
 5. Nechapu proc se pisi v clanku tak zbytecne dramaticke KECY ( anglicky Quack) coz je kvakani blbcu!!!

  Otazka je ma -li cesky narod dosti svalu a soudrznosti a odvahy!!!! aby uchranili sve narodni poklady ci ne!!! Poklady chranit je vzdy BRUTALNI a KRVAVE!! blbcum staci jen televise a drogy aby byli stastny , neb deti je nezajimaji!!!

  A tak se divam jak to poserou a nic neudrzi , a budou si rikat "ja jsem to vlastne ani nepotreboval"!!
  Smutne divadlo pod reziji PANA ZEMANA, je to taky jeho test!!
  Ale lidi jsou blbci , ziji v psychicke bubline v velikosti 4 metry a zbytek je nezajima.

  A tak ja zoufaly trpici obavy BroukPytlik jsa v brlohu a premyslim , kde je muj sasek, klaun, televisni otrok, svetlonos, utirac konecniku, milovnik Debilu,kudlalka nabozna HONOULU jestli stale dela diry do zeme vztycuje zapalne krize KKK v JAR proti negrum a mym instrukcim. Chce je prevychovat na nove nabozenstvi BONGO-BOGNO.

  Podobna snaha jako prevychovat Ceske ozraly k moralni odpovednosti!!! Jak dlouho se nechate okradat ?? asi vam to nestacilo ze vam vykradli ekonomii a udelali z vas blbce co??? idiotic.

  Trpici BroukPytlik

  OdpovědětVymazat
 6. Článek je směs naprostých žvástů, výmyslů a lží typických pro Aeronet, jejichž cílem a smyslem je jen nasírat lidi a štvát je proti polistopadovému režimu.

  Už úvod kde se píše o "zisku" 3 biliony naznačuje, že dál ty blbosti nemá cenu ani číst.
  3 biliony není zisk, ale odhadované výnosy od kterých se ovšem musejí odečíst náklady, vy ekonomičtí analfabeti, prolhanci a pitomci.
  Jenom samotný důkladný průzkum vyjde na několik set milionů korun. O nákladech na přetěžení 6 milionů tun zeminy a separaci prvků z ní nemluvě.

  Motání důchodů a blbosti se sekáním trávy do toho je už jen čirá zoufalost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hle moudry pravil .Pozadej tedy o nejakou funkci kdyz jsi tak nadany mezi temi podrztaskami budes vynikat a mozna ti zaplati letenku abys mohl Belobradkovi lestit saska v letadle do NY

   Vymazat
  2. 0:50 Jistě, každý zahraniční podnikatel u nás přece podniká jen proto, aby zajistil našim občanům zaměstnání i kdyby na tom měl prodělat. Stát přece z těžby dostane dost peněz z daní ze zisku a z daní zaměstnanců. Takto vybrané peníze pak může použít na odstraňování ekologických škod, které těžbou vzniknou. Co by si stát počal s celým ziskem. Ještě by ho promrhal na školství, zdravotnictví, silnice, důchody a podobné nesmysly.
   Doufám, že stejně zacházíte s vlastním majetkem a díky tomu se vám skvěle daří. Pokud už nechodíte o žebrácké holi.

   Vymazat
  3. 0:50 "3 biliony není zisk, ale odhadované výnosy od kterých se ovšem musejí odečíst náklady" co to tedy je, výnosy? Čeho? Nic nevíš a ráčíš se vyjadřovat.

   Vymazat
  4. A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. U zdegenerovanců tvýho typu víc, u zdravých jedinců méně. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars tvýho ražení, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Vymazat
  5. To bych netvrdil , ze to jsou prazdne Kecy , neb LITHIUM je velice a nesmirne draha surovina a potrebna pro Armadu I civilni sector. Je to strategicka surovina a JESTLI JSTE TO IDIOTI NEPOCHOPILI tak jste idioti,coz jsem napsal v predchozim clanku. A jestli Lithium pusti Cesky narod z rukou Tak jimz neni pomoc a jsou k smichu. Lithium ma cenu blizkou uranu pred 2 svetovou valkou a kzdy je ochoten platit,

   BroukPytlik.

   Vymazat
  6. Ty omezenče 7:45 jaderný hřib netřídí podle individuálních kvalit, řeší to především podle vzdálenosti, zbytek řeší stejně, časem. Nevím, jestli s tím ten tvůj Nietzsche, tak jak ho vykládáš,vůbec počítal. Marx byl natolik optimisra, že snad už před 150ti lety soudil, že jednou budou zbraně tak ničivé, že nebude možné je použít. Primitive.

   Vymazat
 7. Kdo to řídí, tenhle stát? Kdyby jim tu kouzelnej mimozemšťan vykadil na Václavské náměstí hroudu zlata, tak budou shánět zahraničního investora.

  OdpovědětVymazat
 8. Zdravim z vyletu ale pisu to vestoje nemohu sedet mam asi hemeroidy nebo co ,to vite San Francisko ,dabelske mesto.Ted zajedu jeste do N . Hollywood tam je taky spousta srandy bary otevreny do 4 rano a samy pekny kluci ,pracuji tam barmani jen ve slipech . tak ja koncim a tesim se s pozdravem Vlastovce zdar a jeji masine a zdravim taky horni-dolni a tedy s pozdravem
  Trump a jeho rodina hercegovina a Zeman zachrani democracii
  Vzdy s Vami a vy se mnou
  Honolulu retarded kuku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste mimo téma článku, zbytečně se vykecáváte a ničíte diskuzi. Po podobných pokusech trollů následuje vymazání "příspěvku". Pište buďto k věci nebo si založte svůj blogg a neotravujte nás hloupostmi!

   Vymazat
  2. Zbytečně jen zdůrazňuješ, že jsi trapný 3,14čus.

   Vymazat
 9. Jiří Jírovec5. června 2017 6:14

  

V Česku se s oblibou vynechává podstatná část výroků, aby útok vyšel.

  Ivan Pilný prohlásil, že český důchodový systém jednou zkolabuje a staří lidé budou muset dál pracovat. Nejde ale o poloviční komunismus: každý podle svých schopností.

  Pilný totiž, že taková situace nastane, pokud se s důchodovým systémem něco neudělá.

  Mezi notoricky známé vynechávky patří druhá polovina Babišova výroku "řízení státu jako firmy". Babiš tuto ideu upřesnil: To znamená, že je třeba projekty placené z veřejných prostředků předem analyzovat, mít kontrolní body při jejich provádění a pak výsledek vyhodnotit, aby se do budoucna předešlo chybám.

  Málokdo si pamatuje, že Merkelová nezvala uprchlíky do Německa, ale řekla, že ti uprchlíci ze Sýrie, jimž bude povolen příchod do Německa, tam budou vítáni.

  Nová republika snad má editory proto, aby nepouštěli tyhle misinformace dál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, a Pilný nevynechává to, že průběžný důchodový systém stačí parametricky upravit a zkolabuje jen s koncem ekonomiky ČR nebo pod náporem imigrantů a místo toho nás straší sekáním trávy? A Merkelová? Tak ta toho řekla opravdu dost a taky vždy je vítala.

   Vymazat
  2. Jírovče, kde se v Německu vzaly ty desetitisíce Afghánců, Etopanů, Nigerijců, Tunisanů, Albánců předstírajících arabský původ a dalších? To tam přišli jen tak, nebyli pozváni a přesto je přes hranice pustili? Nedělejte si z nás srandu.

   Vymazat
  3. Pane Jírovče 6:14, naprosto správná, plně důvodná připomínka, která se ovšem dotýká všech diskutujících, někdy i některých článků. Často je to úmyslné, v diskuzi většinou jako důsledek omezeného rozhledu i schopnosti chápat psanný text. Od redakce NR byste toho chtěl víc, než od dobče honorovaných profesionálů, třeba z veřejnoprávní ČT. Ti dokonce neumí valně ani česky. Nakonec je na úrovni všech diskutujících, zda se jaký kousek rozumného vyloupne.

   Vymazat
 10. Jiří Jírovec5. června 2017 6:19

  Třetí odstavec měl znít "Pilný ale vysvětlil, že taková situace nastane, pokud se s důchodovým systémem něco neudělá."

  Omlouvám se za nedopatření.

  OdpovědětVymazat
 11. Zase jsi nějaký vychcánci namastí kapsy.Po nás potopa.

  OdpovědětVymazat
 12. Lithium u nás je něco jako zlato na Aljašce nebo ropa v Emirátech.Neberme to doslova,ale mohlo by to naši zem postavit na nohy.Takže do voleb tam těžit žádnou ďábelskou Madlu nepusťme,ikdyby hodně chtěla a zároveň jako voliči si pohlídejme volební programy stran na toto téma.Je to téma,které je nutné brát, po muslimské invazi, jako téma č.2 a čím bude rozpracovanější v náš prospěch,nikoliv v prospěch Madly(USA) nebo dalších z EU,tím strana,která jej nabídne ve svém programu bude důvěryhodnější! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 13. Tak kdepak je ten bl...ek co napsal po upozornění na tento článek na AE News, že tento zdroj nikdo nečte. Ono nejde o to kdo to píše, ale co píše.

  OdpovědětVymazat
 14. ŤZidovská čubka Madla nás okrade bez problému. Aby mohla okrást Srby, kteří ji celou válku schovávali, musel ja nejdřív rozbombardovat.
  A hádejte, kdo Husajnovi v Iráku nakecal, že může v klidu obsadit Kuvajt....
  r.m.

  OdpovědětVymazat
 15. Myslet si ovšem po tom všem, co se u nás od Velkého sametového událo, že by stát pro těžbu té suroviny vytvořil národní podnik, je cosi jako pohádka.
  Již sama myšlenka na to, že si k užitku svého lidu ten který stát ponechá své suroviny a jejich zdroje, je naprosto neamerická, stejně jako myšlenka na to, že by snad neměl být zadlužen.
  Z čeho by pak žily a profitovaly banky?? Ty, které našeho nejlepšího ministra financí hbitě a opakovaně obdařily svým upřímným obdivem a uznáním??!! Za to, že státní dluh zdvojnásobil a ekonomiku poslal do kytek?
  To proto je nutno vše zprivatizovat, nejlépe do rukou vyvolených nebo jejich loutek, a republiku jak jen zadlužit, aby si nevyskakovala.
  To je to pravé poslání zdejších systémových: babušů, kalousků, sobotků aj. darebáků.

  OdpovědětVymazat
 16. Tenhle článek je vylhaný od A do Zet! Veškeré nerostné bohatství patří státu, nikoli regionu či obci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:19 Vy trumpeto, o tom právě ten článek je. Proto by všechny doly měly být státní, tak jak byly zestátněny Benešem po roce 1945. Stejně jako banky a ostatní velký průmysl. Klausova privatizace nebyl návrat před rok 1948, ale daleko před válku. Podobně církevní "restituce" byl návrat až před reformy Josefa II. v 18.století. Takže na nějaké "vlastnictví státem" můžete zapomenout. Každé společné vlastnictví příliš zavání socialismem a proto je ho třeba v kapitalistické společnosti co nejrychleji převést do soukromých kapes. Společně se můžeme dělit jen o náklady, ale zisky musí být privátní. To je hlavní pravidlo dnešní vládnoucích elit, nikoliv společný prospěch.

   Vymazat
  2. 11:19 ty ovšem netušíš, že záleží na tom, kdo a za jakých podmínek získá licenci k těžbě, jak vyjde EIA k technologii a jak provoz zasáhne soukromé a obecní pozemky i životní podmínky v okolních sídelních útvarech i mimo. Jsem celkem rád, že zdejší diskuse může být anonymní, že pan Dvořák až tak nemaže, takže tady máme nějaký ten obraz znalostí a myšlení nějak omezeného okruhu lidí. Ten, by ukazoval, obávám se, že "demokracie" současných voleb je vlastně fraška.

   Vymazat
  3. 12:48 heslo kapitalistického dneška: "privatizace zisků, socializace ztrát", tj. zisky do kapes jednotlivců, ztráty se pak důsledně rozdělují mezi plebs

   Vymazat
  4. 12:48 - Jak to myslíš, že banky a velký průmysl (jak moc velký) by měl být státní? To jako že by stát banky a vybrané firmy znárodnil a provozoval sám? Tos asi nemyslel vážně, viď?

   Vymazat
  5. 20:35 Podrobně máte možné znárodnění popsáno v dekretu 100 prezidenta republiky Beneše z 24.října 1945:
   https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1945-100
   Jestli máte dojem, že to nefungovalo, tak se velmi mýlíte.

   Vymazat
  6. 22:37 - Já jsem si jist, že by to nefungovalo. Jak by fungovaly různé firmy, které si před znárodněním konkurovaly? Jak by fungovaly znárodněné banky, které si konkurovaly? Jak by to bylo s cenama na trhu? Kdo by např. stanovoval ceny másla z různých mlékáren, kdyby všechny mlékárny byly ve vlastnictví státu, ale různé mlékárny měly různé vysoké náklady na výrobu? A takových otázek by vyvstalo moc a moc.
   Píše se jednadvacátý století, tenkrát bylo pár měsíců po válce.
   Vracet se zpátky k socialismu fakt není dobrej nápad.

   Vymazat
  7. 23:29 Vy asi pořád věříte na pohádky o neviditelné ruce trhu, která vše moudře zařídí a o blahodárném působení konkurence ve prospěch spotřebitelů. V jednadvacátém století bohužel vítězí propaganda nad zdravým rozumem. Ve vašem zájmu doufám, že ve vaší rodině se těmito "moderními" zásadami neřídíte a pořád v ní praktikujete socialismus, neřku-li komunismus. To znamená, že každý přispívá podle svých možností a dostává podle svých potřeb. A troufám si tvrdit, že to funguje a ani vás nenapadne společný majetek privatizovat, přenechat za "všimné" sousedovi nebo si konkurovat a za služby vzájemně platit. Proč se tak chováte, když máte takový odpor k socialismu?

   Vymazat
  8. 1:43 - Pokud přirovnáváte z ekonomického hlediska rodinu ke státu, tedy že stát je vlastně jedna velká rodina, pak v nějaké podivné pohádce žijete vy.
   Tohle přece nejde srovnávat. Vztahy mezi "subjekty" v rodině a ve státě jsou ze své podstaty úplně jiné.
   Nicméně jsem se nedočkal vysvětlení, jak by to bylo s tou konkurencí a cenama po znárodnění.

   Vymazat
  9. Anonymní5. června 2017 23:29
   Pane, vy jste naiva. Zde jako „důkaz“ nemožnosti, po někom vyžadujete technikálie nějakého procesu. Ten proces ale fungoval dlouhá desetiletí na velké části Evropy. Ale abyste si mohl věci trochu uspořádat, tak Vám prozradím, že existoval úřad pro tvorbu cen. Ten vyhodnotil různé výrobní náklady jednotlivých firem/provozoven a stanovil prodejní cenu produktu. To není neřešitelná záležitost. Dokonce do toho lze ještě zakomponovat i zajištění zaměstnanosti po celé republice a zajištění republiky strategickými surovinami, mezi které potraviny patří.
   Úkolem státu je zajistit bezpečnost obyvatel a trvalou dostupnost strategických produktů. To musí řešit vlastními silami. Toto nelze nazývat socialismem. P.K.

   Vymazat
  10. 2:30 Pan P.K. vás správně charakterizoval a částečně vám odpověděl. Říkáte, že rodina stát jsou něco jiného. V rozměru jistě, ale nikoliv v základním principu. Základním posláním každé komunity od rodiny, přes spolky, obce, kraje až po stát, je zajišťovat svým členům služby, které je nemožné nebo neekonomické zajišťovat individuálně. Z principu se taková společenství (societé, komunita) musí chovat "socialistiky", to znamená dbát na prospěch všech. A stejně jako v rodině je pro ně zhoubné upřednosťnování individualizmu před společným zájmem. Jestliže stát dokáže vlastnit a řídit takové celky, jako je armáda a policie, které občanům zajišťují bezpečnost, tak stejně dobře může vlastnit banky a podniky, které mu přinášejí prostředky pro financování jeho potřeb. Struktura řízení podniků je totiž stejná v podnicích sokromých i státních. Rozdíl je jen v tom, v čí prospěch je použit vytvořený zisk. U státních podniků zůstane v zemi, je zkoncentrován "na jedné hromadě" a může být použit na budování dalších pracovních příležitostí nebo na budování infrastruktury, u soukromých vlastníků většinou zmizí pryč. To je podstata toho, proč země jako celek chudne. Pokud jste pozorný tak jste si mohl všimnout, jak to pomalu dochází i některým ekonomům a vládě, když se v hodnocení vyspělosti pomalu propadáme mezi rozvojové země. Ročně odchází cca 300 mld, což je téměř čtvrtina státního rozpočtu. To je důsledek privatizace. Ještě vás musím upozornit, že poválečné zestátnění 70% výrobních kapacit neprovedli žádní socialisté. Podívejte se do dříve zaslaného odkazu, kteří politici ten výnos podepsali.

   Vymazat
 17. 9:51 Mařka přece do důsledku plní americké heslo "divide et impera" (rozděl a panuj), které USA zdědily od Britského impéria. Toto heslo do důsledku plnila i při výkonu funkce ministryně zahraničí. Mě by spíše zajímalo, jestli rodina Korbelových už vrátila jimi zprivatizované (a odvezené za Atlantik) originály obrazů židovské rodiny, v jejichž pražském bytě bydleli těsně po válce. Mediální ticho po pěšině, asi je to přísně tajné.

  OdpovědětVymazat
 18. http://www.proactiveinvestors.co.uk/companies/news/177146/european-metals-holdings-awarded-preliminary-mining-permit-at-cinovec-177146.html

  http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/miliardy-pod-cinovcem-zdejsi-lithium-chce-albrightova-i-janecek_422325.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Teplicích a okolí nám nestačí ty barevný slimáci,ještě tam.bude strkat rypák ta USSACKÁ POSRANÁ VERBEŽ???!!!!!!

   Vymazat
  2. Já doufám , že jim to Okamura zarazí a nenechá to ukradnout !!! Volím Okamuru !!! On myslí na národ !!!

   Vymazat
  3. 21:05 ve vojenské terminologii se tomu asi říká předpolí. Každopádně, když bude místní obyvatelstvo zaměstnáno nepřizpůsobivými (tuzemskými cikány, či dovezenými muslimy), nebude strkat rypák do těžby lithia.

   Vymazat
 19. 16:20
  Tady o obrazech, ale trochu jinak, patřily Němci.

  http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1117-madeleine-albrightova-ve-svem-bestselleru-zamerne-zamlcela-jednu-zivotni-kapitolu-vime-jakou.aspx

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji za upřesnění, alespoň víme, s kým máme tu čest

   Vymazat
 20. Ve volebním programu vítězné strany, či hnutí stačí několik bodů bez okecávání a na férovku:
  1. Uzavřít s Německem Mírovou smlouvu, kterou bude učiněna tečka za válečnými reparacemi a požádat o jejich vyplacení; Německu byly určeny Mezinárodním tribunálem (po 72 letech dosahují téměř výše vnějšího i vnitřního dluhu ČR)
  2. Pověřit správou a těžbou našeho nerostného bohatství výhradně státní podnik DIAMO.
  3. Vydat Zákon o referendu.
  4. Na jeho základě vystoupit z NATO a EU.
  5. Vyhlásit neutralitu po vzoru Rakouska, Švýcarska, Finska či Švédska.
  Bruselský diktát totiž v souvislosti s problémem uprchlíků začíná pro mnoho zemí představovat existenční hrozbu. EU porušuje stále více právo národů na sebeurčení jako základ svobody a míru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Pivoňko, představte si, že onen zmíněný zákon o referendu bude schválen a národ řekne NEvystupovat z EU a NEvystupovat z NATO (což by se, doufám, stalo). Co dál s takovou stranou v čele státu?

   Vymazat
  2. Pane Pivonka, reknu Vam ze jste to napsal dobre!!! Ja bych pro neco takoveho skoro sel!!! Kdo ma rozhodovat o narode nezli narod, kazdy dostane po drzce , kdyz udelaji chyby!!!

   BroukPytlik

   Vymazat
 21. Za Jelcina doplácelo Rusko firmě British Petroleum na ztráty,které firma utrpěla těžbou ruské nafty. Po převzetí těžby Ruskem počala být těžba opět zisková, navzdory cenovému poklesu. Pokud nebude těžba lithia spojena s jeho zpracováním, v tichosti ji bude ČSSD dotovat , protože ceny ,,poklesnou" a bude ztrátová. Pohledávky zahraničních firem jsme vyrovnali ve zlatě počátkem 80. let a nebylo to nic platné.Dluh vytvořili ,,čeští" ministři na přání zahraničních subjektů.
  A popis zdanění elektřiny pro elektromobily je nesmyslný.
  Úplně postačuje elektroměr odebrané enrgie, zaplombovaný v akumulátoru.Žádná buzerace řidiče komplikovanými systémy není potřeba.

  OdpovědětVymazat
 22. Když bude vládnout ministr Pilný, tak nebudeme mít žádné důchody. On si bude ale žít jako prase!!!!

  OdpovědětVymazat
 23. Prosím vás, lidi, že si s tím lámete hlavu! Samozřejmě, že se vypíše výběrové řízení, někomu se práva na těžbu prodají za zlomek skutečné ceny a za pro nás nevýhodných podmínek, jako OKD, vodárny a pod. Po vytěžení firma jakoby zbankrotuje, stát se postará o propuštěné horníky, o zakonzervování dolu a o rekultivaci krajiny. Tady není o čem diskutovat, pořád stejný scénář, při jehož realizaci si pár lidí strčí do kapsy pár milionů a v tom regionu se o pár stovek lidí sníží dočasně nezaměstnanost. A je úplně jedno, jaké loutky budou v téhle naší ekonomické kolonii vládnout. Ještě budeme rádi, když nepřijdeme o pár miliard v nějaké arbitráži s firmou, která v tom runu neuspěla.

  OdpovědětVymazat
 24. Kdyby se postavily továrny na elektromobily v ČR a další a udělalo se pak znárodnění, nemuselo by to být tak špatné. Takže držme palce, ať to klapne a přijde socík II.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní6. června 2017 10:18
   Žádná změna k lepšímu sama nepřijde. Co si neprosadíme, to nebude, i kdybychom si drželi palce, až by zmodraly.
   Také je dobré vědět, že snad žádná surovinová země neoplývá svobodou, stabilitou, sociálností. Není to podezřelé? Mám-li v tom hledat nějakou logiku, tak bych ji viděl v tom, že v zemích, kde lze přijít k mimořádným ziskům, jsou místní politici mimořádně korumpováni.
   Přičemž v současném neoliberalismu, je zkorumpování politiků dostatečnou aktivitou, aby mohla korporace stát vyrabovat. Takže nechme palce na pokoji a pojďme k volbám. Zvolme velkou většinou stranu, která chce dát lidem konečné slovo, v rozhodování o podstatných záležitostech – zákon o referendu a o odvolatelnosti politiků. Potom se již korumpování politiků nebude tak vyplácet, neboť občané budou mít možnost zvrátit každé rozhodnutí zkorumpovaných politiků. P.K.

   Vymazat
 25. Nemá cenu řešit lithium, pokud neznáte svět peněz a vše kolem toho.... mraky na Youtobe, pro ty línější kdyžtak hodím odkazy.
  Pak pochopíte nejen to, jak jsme okrádáni, ale i horší věci.... :(

  OdpovědětVymazat