Reklama

sobota 17. června 2017

Vladimír Putin: USA záměrně nezveřejní zpravodajské informace o havárii Boeingu u Doněcku


17. 6. 2017   zdroj
V rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem se Vladimír Putin vyjádřil ohledně notně zdlouhavého vyšetřování příčin havárie MH17 u Doněcku. Připomeňme, že nizozemská komise, která se zabývá vyšetřováním případu, protáhla šetření na tři roky a snaží se ze všech sil zavrhnout důležité důkazy, jež svědčí o vině kyjevské strany. Z místa havárie byly dokonce odklizeny všechny velké úlomky sestřeleného letadla.Podle Vladimíra Putina pozice Západu, a zejména USA, směřuje k tomu, aby ochránila skutečné viníky katastrofy, kteří sedí v Kyjevě.

Vladimíra Putina citoval TASS:

Všichni chtěli svalit vinu na domobrance na Donbasu a nepřímo na Rusko, které podporuje domobrance. V případě, že informace jsou v rozporu s tímto úmyslem, pak je nikdy (USA) neodhalí.

Podle prezidenta Ruské federace by zpravodajské služby USA měly mít úplné informace o havárii, ale tyto informace nejsou odhalené záměrně.

Vladimír Putin:
Zpravodajské služby USA pozorně sledovaly situaci na Ukrajině po státním převratu v roce 2014. Jsem přesvědčen, že to je právě tak. Mají zpravodajské údaje. Ale, bohužel, důkazy v tom, co jsme obdrželi od našich partnerů, nejsou. Katastrofa Boeingu by se nikdy nestala, kdyby nám ukrajinské vedení naslouchalo a nezahájilo rozsáhlé vojenské akce. Právě ukrajinská vláda začala používat na Donbasu všechny druhy zbraní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

12 komentářů :

 1. Kyjev/Londýn - Podle oficiální studie vyšetřovatelů stojí za sestřelením malajsijského letounu Boeingu 777 nad východní Ukrajinou v červenci 2014 raketa země-vzduch vypálená ze systému BUK. Nový dokument britské televizní stanice BBC ale ukazuje, že za útokem může stát americká CIA.

  Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/152992-let-mh17-sestrelila-americka-cia-ukazuje-novy-dokument/#utm_source=blesk.cz&utm_medium=rss-exchange

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevylučuji náhodu, ale zdá se mi velmi málo pravděpodobné, že by šlo řídit raketu tak, aby vybuchla těsně u kokpitu. Přitom umlčení posádky je jednou z věcí, která se viníkům tragedie náramně hodí do krámu.
   Pro mne je zásadní informací to, že MH 17 letěl mimo původní koridor. Někdo ho nad nebezpečnou oblast musel navést. A ten někdo musel po sobě nechat zvukový záznam. Proč komise nezveřejnila komunikaci s řízením letového provozu? Když už se "záhadně ztratila" ta z ukrajinského střediska, proč nezveřejnila komise tu z černých skříněk? Vždyť podle jejích vlastních slov byly černé skříňky nalezeny v dobrém stavu.
   Od samého počátku se nám předkládaná verze povážlivě viklá. Jednoduše jí nevěřím.

   Smazat
  2. Zdá se vám velmi málo pravděpodobné že raketa dělala to, na co byla zkonstruována.

   Smazat
  3. Krajtl, zy jsi Mimoň. I když nepodceňuji technický pokrok, navézt raketu tak, aby vybuchla metr od kokpitu? I když nepochybuji o kvalitě ruských raket, tohle by bylo i na ně asi moc. Trefit se, plus, mínus metr do cíle, letícího cca 900 km v hodině na vzdálenost několik desítek km?
   Buď šťastná náhoda, nebo úplně jiná zbraň. Aby posádka nestačila ani říct sbohem a byla ve zlomku vteřiny mrtvá, aby nestačila ani vykřiknout "mayday", nebo informovat svět o skutečném důvodu jejich zániku.
   Celá akce začala smrdět, když se přiznalo, že letadlo letělo mimo předem vytyčený letový koridor, co čert nechtěl, právě přes oblast bojů, kde shodou okolností, jenom pár dnů před tím, separatisté sundali ukrajinského Antonova z výšky cca 7 km. Korunu tomu nasadili, když se "záhadně" ztratila nahrávka komunikace mezi řízením letového provozu a MH 17. A dorazili to, když o té druhé nahrávce z černých skříněk zarytě mlčí.
   Létání, jak se zdá, přestává být statisticky nejbezpečnějším způsobem přepravy, protože se stalo módou využít leteckých katastrof k likvidaci nepohodlných osob a zvrhlým hrám zpravodajských služeb.

   Smazat
 2. No bodejť by své záznamy zveřejňovali!, vždyť jen málokdo se jde po spáchaném zločinu udat!
  Protože i to odtajnění by se vlastně rovnalo přiznání sebe sama jako (spolu)viníka té obludnosti. Ta operace "MH17" spáchaná pod falešnou vlajkou má totiž pachatele dva. Jednoho ideového, co to spolehlivě kryje, druhého s krví na rukou. Oni dobře vědí, a my to víme taky! ....
  Rozhodně to ale není východoukrajinská domobrana či Rusko.

  OdpovědětSmazat
 3. Dovolím si upozornit na první verzi pět minut po sestřelení. Malajsijské letadlo bylo sestřeleno ruskou raketou buk z ruského(!) území! Za deset minut následovaly sankce proti Rusku. Nikoli Krym, jak se nyní tvrdí ale předtím již toto sestřelení zavdalo důvod k uvalení sankcí.Jen dodám že buky v té době měla ukrajinská armáda, separatisté, ke kterým přešla část ukrajinské armády i s těžkou technikou a samozřejmě Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si dovolím zase upozornit zájemce o velmi podrobnou anylýzu sestřelení malayzijského boeingu, linka MH 17. Je na blogu KOSA NOSTRA zostra, a jsou tam údaje od odborníků řady zainteresovaných profesí - letci, raketoví odborníci, právníci, vojáci. Stačí do vyhledávače napsat MH17.

   Smazat
 4. Ano, i na tomto případě je jasně vidět připravené aranžmá...
  Jak rychle všichni reagovali, co vše se dělo a hlavně neustálé masírování a vymývání mozků, až tomu většina i věří. Zkuste si najít původní seznam pasažérů letadla...

  OdpovědětSmazat
 5. Aby se mohly vyrábět zbraně musí být ve světě války a válečné konflikty. To, aby byly války je možné zajistit jenom tím, že se poštvou národy proti sobě a to stojí také nemalé peníze. USA investovalo do rozvrácení Ukrajiny celých pět miliard dolarů. USA především vadilo, že Německo ve velkém spolupracuje s Ruskem a obě ekonomiky stoupají nahoru. Rozvrácení Ukrajiny se velice hodilo. Ale i po Majdanu a střílení do lidí se pořád nedařilo akcelerovat hysterii proti Rusku. Muselo se tedy něco zásadního stát. A tady bych odbočil a uvedl příklad ze 17. listopadu 1989, kdy po událostech na Národní třídě rovněž situace pro ty kteří řídili v ČSSR převrat nebyla uspokojivá a proto vymysleli zabití studenta Šmída na Národní třídě, což situaci akcelerovalo. Ukázalo se, že to není pravda, ale to už v době, kdy to bylo jedno. No a vraťme se k letu MH 17. Organizátorům převratu se rovněž nedařilo dostatečně rozeštvat Německo proti Rusku. Po sestřelení letadla letu MH 17 USA spustili dopředu připravovaný řev a tato tragédie jim plně posloužila. Každý normální člověk si položí otázku jak to letadlo se tam mohlo vůbec dostat nad válečnou zónu, ale to jsou úplně zbytečné otázky. Pamětníci v osmdesátých letech si určitě vzpomenou na let Korejských aerolinek nad územím SSSR, kde letadlo Bening 747 se odklonil víc než 100 km od původní mu stanovené trasy a nalétl přímo nad území Kamčatky, nad raketové základny protivzdušné obrany. Byla to jasná provokace ze strany USA a stíhačka SSSR tehdy toto letadlo sestřelila po marných snahách o navázání kontaktu s letadlem. Po sestřelení následovala obrovská protiruská kampaň, stejná jako v případě MH 17. Ale i USA svými ozbrojenými silami sestřelily civilní dopravní letadlo a to letadlo Iránských aerolinií a zahynulo při tom víc jak 200 pasažérů. Reakce USA? Vyznamenání všech kteří se na tom zločinu podíleli. Jinými slovy, když zabíjejí USA je to vše demokracie. Když se někdo barbarským ozbrojeným útokům USA brání, je to terorismus a zločin proti demokracii kterou USA kde může rozsévá po světě svými zbraněmi za miliardy dolarů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvělý a jasný rozbor situace 12:24 !

   Od samého počátku jsem nepochyboval o tom,
   že sestřelení posloužilo k již zmíněným sankcím
   a nastartování protiruské hysterie...

   V záměrech a cílech amerických okupantů nehrají lidské oběti žádnou roli.
   A Ukrajinci mají v sestřelování civilních letadel tak trochu praxi, že ano...

   Smazat
 6. To je jasné že budou zatloukat že letadlo sestřelily banderovci. Protože banderovci jsou demokratický fašouni a Rusko je nedemokratické.

  OdpovědětSmazat
 7. USA je úplně jedno,kdo letadlo sestřelil.Celá tato
  operace byla předem připravená,což dokazuje výrok
  britského politika.Je jedno,kdo to udělal,stejně
  se to svede na Rusko.Dalším důkazem je přítomnost
  státu,podezřelého z teroristického činu na dalším
  vyšetřování této události s právem veta!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.