Reklama

.

.

středa 28. června 2017

Volby ČR 2017: Krize programů stran/3 - ČSSD

Radim Valenčík
27. červen 2017 blog autora

Hlavním problémem ČSSD je, že není sociální demokracií. Současné vedení si tradici strany a politický prostor, ve kterém sociální demokracie operuje, zprivatizovalo a z jeho pozice tuneluje společnost, zejména prostřednictvím krajských mafií. Z toho pak vyplývá slabost současného vedení ČSSD v mezinárodní politice, kde se představitelé ČSSD v podstatě postavili na stranu slouhovství současné globální moci.


Z toho následně vyplývá programová prázdnota této strany, kterou názorně ilustroval její novopečený programový šéf svým jakešovským vystoupením na programové konferenci ČSSD, za což byl aklamativně postaven na čelo ideové prezentace strany. Kdo nevěří, může se na vlastní oči přesvědčit zde:
http://radimvalencik.pise.cz/4671-volby2017-130-krize-cssd-7-zaoralek-lip-nez-jakes.html

Současné vedení ČSSD zcela pochopitelně není schopno založit program na analýze příčin současných problém a jejich vzájemné podmíněnosti, protože se samo stalo problémem. Funguje přímo na principu struktur založených na vzájemném krytí ve vazbě na slouhovství současné globální moci.

Potlačení vnitrostranické demokracie jako nutné podmínky privatizace strany proběhlo velmi tvrdě. Vyvrcholilo politickou likvidací Zimoly, bývalého hejtmana kraje, který jako jeden z mála či dokonce jako jediný z krajů nebyl plně ovládnut mafiánskými strukturami. A ani pokračující propad ČSSD a odstupování veřejností uznávaných osobností z kandidátky ČSSD v Jihočeském kraji nepřimělo současné vedení ČSSD ke korekci svého přístupu. Pevně drží v rukou svou kořist, která mu umožňuje definitivně ČSSD a její společenskou pozici dotunelovat, aniž by počítalo s budoucností této strany.

Prakticky uplatněné uvnitř strany se nyní vedení ČSSD pokouší rozšířit na celou společnost. Jakákoli kritika se vydává za něco, co je v rozporu s "českými bezpečnostními zájmy definovanými Bezpečnostní strategií ČR", viz:

"Jednak v to počítáme aktivní autory alternativních médií, jednak skupinu pseudoexpertů či autorit, které se snaží intenzivně prosazovat narativy, které jsou v rozporu s českými bezpečnostními zájmy definovanými Bezpečnostní strategií ČR, do veřejné debaty a mediálního prostoru." Takto definoval mluvčí Ministerstva vnitra Jiří Korbel okruh lidí, kteří podle Chovancova úřadu šíří "dezinformace."
Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Protistatni-nazory-ktere-jsou-v-rozporu-s-politikou-vlady-Sokujici-veta-Chovancova-mluvciho-A-odhaleni-co-skutecne-dela-centrum-proti-dezinformacim-spolecne-s-bakalovci-493207 

Úpadek ČSSD, který nyní vyústil v privatizaci této strany a pokus o její zneužití k potlačení demokracie, byl umožněn mj. i selháním KSČM, která se nedokázala představit jako ideová alternativa, ale sama se postupně stává konformní vůči současné globální moci. (Tomu se budu věnovat samostatně.)

Normálním lidem (i zbylým členům ČSSD) velmi rychle dochází, že volbou této strany již nevolí "menší zlo", ani to, že volbou této strany neuvolní prostor, který historicky i v logice normální politiky patří sociální demokracii, jiným politickým silám. – Tím byli dlouhou dobu vydírání, zatímco se ČSSD postupně měnila v to, čím je.

Podle mého názoru je zprivatizovaná strana nereformovatelná. Nelze v ní obnovit vnitrostranickou demokracii. K tomu přistupuje ještě fakt vysokého zadlužení (nejen "altnerovského"). Nealtnerovské zadlužení v roce 2016 dosáhlo 60 miliónů korun, přitom výsledek krajských voleb byl zoufalý. Po výsledku říjnových voleb nebude ČSSD schopna řešit své ekonomické problémy.

Klíčovou otázkou dnes proto je, kdo a kdy pozici zprivatizované ČSSD, která přestala být funkčním politickým subjektem, nahradí.
Zda to bude ještě před volbami (což se zdá nereálné, ale do voleb je ještě daleko), nebo až po nich (což může vyvolat značné turbulence ve vývoji naší společnosti). A jakou roli v tom budou hrát současní či donedávna členové ČSSD, jakou roli další politické subjekty.

Zatím ČSSD směřuje k 6 až 8 %, což fakticky znamená (vzhledem k výše uvedenému) konec účinkování této strany na politické scéně. Profit z toho budou mít jen nejotrlejší dotuneláři, kteří svou pozici z rukou nepustí.

(Pokračování)

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4723-volby-cr-2017-krize-programu-stran-3-cssd.html

38 komentářů :

 1. ČSSD je prostě kapitalistická strana !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to jsou i ty ostatní, problém je v tom, že je to strana klientelistická

   Vymazat
  2. NA DALŠICH NÁRODNÍCH WEBECH SE ZAČINAJÍ OBJEVOVAT TYTO LIDOVE PŘIROVNÁNÍ.

   Politická třida Šmejdů včetně CSSD si vystavěla na kopečku hlinenou pevnost.
   UPROSTŘED PEVNOSTI JE STAVBA PODOBAJÍCÍ SE MINARETU A NA NÍ VLAJE PRAPOR S METROVÝM NÁPISEM VZHŮRU K NEVOLITELNOSTI.Ti Šmejdi se domnívají,že znovu okradou domorodce o jejich hlasy a tim i o jejich moc.

   To však voliči zpozorovali a začinají se v podhradí vyzbrojovat puškami pravdy a měnit se v dobyvatele.
   Kdosi dokonce přitáhl obrovské dělo do kterého pasují náboje ve velikosti almary.

   Ty náboje se prý jmenují

   DESATERO VOLIČE,Projekt stavby SÍLY proti SÍLE a brzy možná i Hnutí TŘI HVEZD,které v důsledku naprosté ignorance voličů dnešními mocipány začiná konstituovat.

   Běži už i nápady, jak si v nouzi nedat ukrást svůj hlas.

   VZNIKA I NÁVRH jit k volbam,ale ODEVZDAT NEPLATNÝ HLAS VE FORMĚ PRÁZDNÉ OBÁLKY.

   Bohužel strany alternativy SPD a možná i neprůhledného ANS nemají zájem o podporu voličů.
   Naprosto nedostatečné svoje Programy prozatím odmítají doplnit o nutné připominky občanů .

   UPLNE NEUVĚŘITELNĚ PUSOBÍ,ŽE I ONY CHTĚJÍ americký brutální KAPITALISMUS BEZ PRIVLASTKŮ A TEDY I KORPORÁTNĚ OLIGARCHICKOU FINANČNÍ TYRANII NYNĚJSIHO KARNEVALU OHNUTÝCH HŘBETŮ A NÍZKYCH PLATŮ,
   kterou vede prý hnuti ANO BUDE mi LÍP V ZASTOUPENÍ NWO.

   TI ONI DOSTALI DOKONCE LIDOVÝ NÁZEV PROKLATÍ FAŠISTÉ.
   Co vy na to zdejši mudrlanti trpící neustálé popisy situace,kterou již dávno známe,ale chybějící návrhy na řešení mají tady krutou absenci.

   Vymazat
  3. 18.40 to vubec není špatné co píšete,ale má
   ČR alespon minimum intelektuálů,kteři by chtěli realizovat změny?.
   Ti loudaví pánové nám tu dookola popisují co už známe ,ale nikdo nepřijde s navrhem řešení.
   Copak ti praví docenti vymřeli??

   Vymazat
  4. 18:40 co je prosím neprůhledného na ANS? Já jim nefandím, ale Vy snad ani neumíte česky, nebo nechápete psaný text. Pak někoho požádejte, ať Vám to vysvětlí. Do té doby se raději komentářů zdržte, ať nejste pro smích.

   Vymazat
  5. 21.02 neprůhlednost vidím v tom,že snad ještě vůbec neexistují,nechtějí dát do tzv Programu připomínky občanů voličů na první.Socialni stát do prvního článku naši už tak zubožené Ústavy a hlavně nepošlu,že by dále nechtěli kapitalismus bez přívlastků protože neví jaké přívlastky chybí a tak se řadí do peletonu Šmejdů,kde chtějí prý zůstat a smolit na požadavky těch kteří by je chtěli volit.

   Vymazat
  6. Tedy jejich řeči

   ANO sociálnímu státu do prvního článku naši Ústavy místo nynějšího korporátního finanční oligarchicke tyranie lidové zvanounproklati fašisté.

   NE kapitalismu BEZ privlastku kterym terorizuje naše vláda ubohé občany,kteří doposud neví co za přívlastky to jsou a proto mají radost včetně ANS že svého okrádání a rabování.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy nejste žádný myslitel, podstata problému vám, jako každému idiotovi, naprosto uniká. Proto to svádíte na židy. MM

   Vymazat
  2. Sáms idiot! Tedy ten kdo ignoruje pravdu dějin! Všichni kdo idioty nejsme víme o vaší v roli v rozbití Druhé římské říše a nastolení současné židozednářské a židobolševické sloty, obřezanej xindle! - http://iks2010.info/?p=118744

   Vymazat
 3. Pane Dvořáku !
  Nezlobte se na mne, ale co je moc, to je příliš.

  Můžete nám všem prosím vysvětlit, proč tady dnes a denně zaplevelujete Novou republiku nekonečnými, bezpohlavními bláboly komunistického milicionáře Valenčíka ???
  Tento člověk, pokud nemá, co nového říci, ať raději mlčí !!! A vzhledem k jeho minulosti a marx-leninské docentuře to platí dvojnásob. Ať chodí na pivo se stejným ML filosofem Zaorálkem, ale tady na něj fakt nejsme zvědaví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napište třeba něco konkrétního k článku !! Jistě žádnou minulost nemáte a vyšší vzdělání také ne !!

   Vymazat
  2. 16:06 Člověče, přestaňte bojovat staré bitvy! Máte přibližně 30 let zpoždění! A na rozdíl od Vás má pan Valenčík stále co říci, problém je v tom, že nevede "středněproudé" keci, na které je dnešní občan naprogramován.
   Jirka

   Vymazat
  3. Pro 16:06 - Doc.R.Valenčík je výborný analytik a má zajímavé vize. Jestli ho nemáte rád, tak ho, prosím, nečtěte.

   Vymazat
  4. Tak dneska si říká "analytik" ??
   No tak jo,

   Alles Gute

   Vymazat
  5. 16:06 za koho mluvíte, koho tady kádrujete, koho máte co napadat za korektně vyjádřené názory, koho chcete třídit podle vzdělání? Chováte se jak pravý bolševik!

   Vymazat
  6. 20:09 on si tak neříká, on byl tak označen jiným. Diskuzní podrazáku nebo hlupáku. Vyber si!

   Vymazat
  7. Je na čase aby znova vznikly občanské milice a začaly se vyzbrojovat puškami pravdy.
   Politická třída Smejdu nam chcete znovu a znovu ukrást falešnou režimní propagandou hlasy a uvrhnout nás do banánové republiky a vy tady docentovi píšete,aby jim nevelel tak jděte do prdele a z otvoru nechte trčet polobotky aby bylo videt že alpinismus do kapitalismu bez přívlastků je vaše volba.

   Vymazat
 4. osobně odhadují výsledek ČSSD ve volbách na 4 až 5 %, stala se z ní zbytečná strana, pro levicové voliče je to dokonce strana přímo škodlivá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "...osobně odhadují výsledek ČSSD ..." - Jak tipujete sportku na příští tejden, že bych konečně vyhrál!?

   Vymazat
 5. Ať zaplatí co nakradli a pak mohou jít socani . Jen je proboha nevolte § NEBO JÍM ŽERETE SLIBY A TĚCH 40000 .

  OdpovědětVymazat
 6. ČSSD vždy jen tvářila,že je to strana pracujících.
  Když došlo na lámání chleba,tak vždy zradila své
  ideály,protože to byly jen ideály.Ve své podstatě
  jsou socani takoví lidovci v menším vydání.Pokud
  by mi někdo tvrdil,že současný premiér je slušný
  a hodný člověk,pokládám ho za lháře.Pro ně je
  nejvyšší cíl sedět ve vládě,nebo aspoň v senátu
  a poslanecké sněmovně.Parlamentní strany nejsou
  volitelné,pokud chcete nějakou změnu.Jenom aby
  ta změna nebyla k něčemu ještě horšímu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský plně souhlasím až na ten konec, horší už to snad ani nejde. poslouchal jsem Zaorálka jak prohlašoval,zvolte mne a já vám pomůžu s byty OKR o jejich navrácení.Silně mi to připomnělo pohádku "Sůl nad zlato"a pána Kopeckého brept,pomocte mně já vám potom zato něco dám.
   lada

   Vymazat
  2. Petr Majevský Souhlas co může být horší než navezení hord islamistů do ČR ztratit státnost a nechat jse zatáhnout do války s RF?

   Vymazat
  3. "Sůl nad zlato" - A nebyl to pán Kopecký a Kopecký nebyl pán, ale pan Kopecký a "Já vám pak něco dám" neřekl on, nýbrž to řekl syn Děloslava atd..., a s byty OKD to bylo zrovna tak, má v tom lada pjéknej hokej. Ánebo lže jako Andrej První, alias Eštébáčik. sck

   Vymazat
 7. ten článek nemá chybu

  všechny parlamentní strany jako jedna nabízejí národu žebráků, které z nás udělali Havel, Klaus a Zeman, za sekundování komunistů a celé té skvadry loutkových straniček, placených oligarchickou mafií a nadnárodními monopoly, jen "kosti" od stolu za kterým už třicet roků sedí a hodují z majetku patřícímu Českému národu, o který jej okradly!
  Třicet let nám tvrdí, že nemůžeme pracovat za třicet nebo šedesát tisíc korun měsíčně. Prý by to zruinovalo ty, co kradou v miliardách a nás nechávají chcípat hlady.
  Teď se odvolávají někteří diskutéři na poslední stávku na Slovensku.
  Tam to jde, v Německu to jde, ve Francii to jde, jde to všude!!!
  Jen v Čechách tvrdí ta parta, co si rozdělila moc a koryta, že my budem dělat za almužny. Dokonce i Kobliha první, co teď leží v žaludku všem které vyhnal od koryta, tvrdí, kolika tisícům Čechů dává práci, ale zapomíná dodat, že jim platí čtyřikrát méně, než v Německu. A tak je ožebračuje a dře z nich doslova kůži!
  Proč proti němu jdou svorně komunisti s Kalouskem, modré straky s oranžovými zloději, fabrikanti s odboráři? On si totiž ukousl největší sousto na hostině nadnárodních mafií a těm, co jen přikrádají se směje. Koukněte se na Vratimovský seminář 2017, na vystoupení soudruha Filipa, jak tam řve, jak má pěnu u hu.by, jak plive po Koblihovi. Stejně unisono útočí v ČT v OVM všichni předsedové parlamentních stran.
  Sami však českému národu nic nenabídnou. Kromě bídy a utrpení.
  BUĎ POCHCIPÁME HLADY NEBO JE VYŽENEM OD KORYT!

  demokracii nechte liberálům, co sedí v bankách!
  lidem dejte práci, střechu nad hlavou a mzdu, za kterou uživí rodinu nejméně pět a dvacet tisíc. každý rok ji o dva tisíce zdvihněte, dokud se nedostanete na úroveň Německa.
  Všem státem placeným úředníkům vyplácejte plat, odměny a náhrady v maximální výši, která nepřesáhne trojnásobek minimální mzdy!!!
  dokud platy a důchody nedosáhnou úrovně německých, zaveďte zdanění právnických osob na úrovni Francie a těm, kterým se to nebude líbit, zaveďte daně jako jsou ve Švédsku. Firmy měli přece třicet roků, aby ukázali, jak si cení Českých dělníků a techniků! A třicet roků z nich dělají žebráky.
  Zaveďte daň z nabytého majetku nad tři miliony! Kdo neprokáže nabytí majetku, zaplatí daň ve výši STO procent. Do jednoho roku! Pokud nezaplatí, majetek propadne státu! Bez náhrady.
  jakej program vymýšlíte už třicet let?
  jak nás zase okrást?
  TAK VÁS TEDA VOLIT NEBUDEME!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže nejdřív ty komunisty nevolíme, a potom řekneme, že nezařídili co jsme si přáli. Takovej vůl nejsem, abych od nich cokoli čekal, když jsem je nevolil, jo stejně by s těmi dvanáctinebo kolika procenty proti všem těm podrazákům houby nadělali. Takže tentokrát je naschvál volit budu a když dostanou 30 % a nic, tak teprv můžu tvrdit, že jsou k ničemu. To mi vyvraťte, demagogové!

   Vymazat
  2. 21:18
   KSČM měla až milion voličů a sympatizantů.
   nezorganizovala za třicet roků ani jedinou celostátní demonstraci, protestní akci, manifestaci ve prospěch Českého obyvatelstva ožebračovaného nadnárodní mafií. nikdy se nepostavila do čela zástupů i když k tomu měla prostředky, motivaci a statisíce lidí
   prodali nás za teplé fleky na výsluní
   a to neokecáš

   Vymazat
  3. 21:18 - Souhlas!
   komunista

   Vymazat
  4. 22:50 statisíce lidí, říkáš. Kolikpak jich mají na prvního máje, kolik pod Kunětickou horou a podobně? Statisíce,kde by na to brali, když se lidé bojí a je stále módou se ani při průzkumech jako volič komunistů nepřiznat. Víc o nich nevím, abych nekecal.

   Vymazat
  5. Předseda komunistů je ovládán diversanty ve svém vedení.Dokud se tam budou přiživovat nikdy nedovolí,aby je volilo více občanů.
   Hlavní právech diversanty je zabránit vzniku stranickému webu podobnému NR.
   Udělají vše,aby své voliče poslali do lamparny tj na FB stejně jako to dělají strany polít.tridy Šmejdů pod svým praporem NEVOLITELNOSTI

   Vymazat
 8. Bezúročné půjčky na bydlení ... to asi hypoteční banky nedopustí, a pak se řekne, jako u církevních "restitucí",že je to právně nepřekonatelné

  OdpovědětVymazat
 9. Bodejť by jo, když každý poslanec - zákonodárce, má perspektivu v právu a advokacii. Udělat bordel v zákonech a pak "nabízet pomocnou ruku"

  OdpovědětVymazat
 10. Nevolit ty, co dělají dluhy a volit ty, na které nadává TV, ČSSD, pan Kalousek a spol.

  OdpovědětVymazat
 11. Toz só´to kreatury oz nepatrijo do Nové Doby....só to nefonkcné fosilije s 19 století v hovne zakletí a oz pohled na ten registrovane TRIUMVIRÁT je odpozujici ne li primo odporné Fando Odborné.....howk....nevolit a basta !!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Triumviratem se přestali střílet do nohy ale vypálili si kouli do hlavy.To je tak blbě vedení že patří komplet do klecoveho luzka

   Vymazat
 12. Hned na uvod, lež jako věž, ze by CSSD nebyla "sociální demokracie"...
  Jiste ze je. Velmi uspesna umirnene levicova vlada, cisla hovori jasne...

  Jake "krajské mafie" jeste kde zbyly ? Co kecáš, šmejde !


  "umožňuje definitivně ČSSD a její společenskou pozici dotunelovat" -- co to je za PROPAGANDISTICKÉ ŽVÁSTY ?!
  "nejotrlejší dotuneláři" - nenavisti a lzemi se zalykajici autor si sotva mohl vymyslet jedovatejsi bludy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CssD lze už ve svém názvu.
   Nesmi propagovat ani zadat sociální stát do prvního článku naši Ustavy.
   To má zakázáno od korporátní oligarchicke tyranie vedena Ano bude NI líp které naoko přihrává neboť je v dluzích a musí držet kapitalismus BEZ PRiVLASTKU,kdy tamní inženýři a magoři nesmi vyzvanit jaké že to přívlastky jsou.
   To by je politická třída Smejdu ve které se drží zuby nehty dala jejich vadnými zákony k exekuci!

   Vymazat