Reklama

čtvrtek 22. června 2017

Wyborcza se pustila do Maďarska: Orbán zděsil Západ „ruským stylem“! Maďarsko jde tvrdě po krku Sorosově fondu!


22.6 2017   První zprávy
Navzdory skutečnosti, že Maďarsko je členem EU, přijímá zákony, podobné ruským, které odsuzují v Evropě i v Americe, uvedla Gazeta Wyborcza.
Autor článku poukázal na to, že nyní nevládní organizace (NGO) v Maďarsku mohou očekávat stejný osud jako v Rusku.

K materiálu lze jen dodat, že ačkoliv kritika postupů maďarské vlády vůči nevládním organizacím může být i částečně oprávněná, jedné věci si kritici důsledně nevšímají - a to v mnoha případech politické činnost některých NGO v protikladu k politice vlády, kryjící se se zájmy zahraničních donátorů (a´t vládních nebo soukromých).

Financovány ze zahraničí, maďarské nevládní organizace, stejně jako v Rusku, budou muset veřejně zveřejnit své zdroje příjmů. Nová pravidla jsou kritizovaná Benátskou komisí, Německem a Spojenými státy, napsala Gazeta Wyborcza.

„Šlo to velmi rychle: v úterý parlament přijal zákon, a v pátek podepsal prezident. Premiér Viktor Orban vysvětlil, že v důsledku se zvýší transparentnost organizací, které budou muset přiznat, že odkud získaly peníze,“ uvedl autor.

Kritici zákona se však domnívají, že maďarské úřady nehledali žádnou transparentnost, ale možnost k potlačování nevládních organizací, dodal.

Orbán v posledních měsících charakterizuje členy těchto organizací, jako placené politické aktivisty, kteří pracují za peníze Západu. Stejný postoj zněl i na dubnových „vnitrostátních konzultacích“, v nichž se vláda tázala Maďarů, mimo jiné: zabránit nevládním organizacím zasahovat do vnitřních záležitostí Maďarska, nebo povolit jejich „rizikové aktivity“? Tyto konzultace byly viděny jako součást kampaně, jejímž cílem bylo mobilizovat voliče vládnoucí strany.

Maďarsko jde tvrdě po krku Sorosově fondu!

Podle zákona se všechny organizace, které obdrží v průběhu roku více než 7,2 milionu forintů z cizích zdrojů, muset registrovat jako „organizace, které jsou financovány ze zahraničí“, a jako takové to veřejně prohlásit a publikovat v médiích, vysvětluje autor.

Takové téměř „zákonné dvojče“ přijalo před několika lety Rusko. Nevládní organizace jsou povinny se registrovat jako cizí agenti, což velmi zkomplikovalo jejich činnost, a vedlo ke snížení prostředků z veřejných sbírek. Zástupci maďarských nevládních organizací se obávají, že kvůli tomuto právnímu opatření na ně čeká podobný osud.

Organizace pro lidská práva „Hungarian Civil Liberties Union“ již oznámila, že předpis nebude dodržovat. Má v úmyslu podat stížnost k Evropskému soudu v Lucemburku. To samé udělá maďarská pobočka Helsinské nadace pro lidská práva.

„Podáme případ jako stížnost maďarskému Ústavního soudu. Do té doby nemáme v úmyslu dodržovat tyto předpisy a nepřestaneme vykonávat svoji hlavní činnost, která je založena na pomoci lidem hledající azyl. Navíc, naše organizace je transparentní, každoročně zveřejňujeme naše zdroje financování,“ řekl publikaci Gazeta Wyborcza Andras Lederer z Helsinské nadace pro lidská práva.

Za nedodržení hrozí různé sankce od pokuty ve výši jednoho milionu forintů až k vyloučení z registru nevládních organizací.

Martin Schaefer, mluvčí německého ministerstva zahraničí řekl, že Berlín je „vážně znepokojen“ novým zákonem. Uvedl také, že s přijetím nových předpisů se Maďarsko připojilo k takovým zemím, jako je Rusko, Čína a Izrael, které se rovněž potýkají s tzv třetím sektorem ve svých zemích. Peter Szijjarto, šéf maďarské diplomacie na to odpověděl, že německá kritika nemá žádné opodstatnění. Poznamenal také, že by Německo mělo mít strach z odhalení skutečností pro něj nepříznivých, když budou všechny organizace nuceny předložit seznam svých zahraničních „donátorů“.

Benátská komise prohlásila, že zákon zasahuje do svobody projevu a možnost družit se. Tvrdý postoj k této otázce přijalo americké ministerstvo zahraničí, které odsoudilo maďarské orgány, za to, že představují „organizace občanské společnosti coby působící v rozporu se zájmy společnosti“.

Předtím Američané kritizují zákon o vzdělávání, protože podle něj bude muset Central European University v Budapešti, kterou založil George Soros, příští rok zastavit svoji činnost.

24 komentářů :

 1. Tak by to přece mělo být v každém státě !!

  OdpovědětSmazat
 2. Maďaři jsou vlastenci!!!Dotáhněte to do finiše, včetně vystoupení z EU!Ukažte korporátnímu fašismu, že v Maďarsku těmto rozvracečům, pšenka nepokvete!

  OdpovědětSmazat
 3. Západ děsí obyvatele Evropy destrukcí národů a postupující islamizací s fašistickým podtextem a násilným vnucováním představ, těm menším, tyto praktiky se v minulosti velmi osvědčily.

  OdpovědětSmazat
 4. I Slováci zvedli hlavy .... a co Češi..?

  Na Slovensku vypukla největší stávka v historii, automobilka VW v Bratislavě stojí....

  http://aeronet.cz/news/na-slovensku-vypukla-nejvetsi-stavka-v-historii-automobilka-vw-v-bratislave-stoji-lide-uz-nechteji-pracovat-za-smesne-mzdy-ve-srovnani-s-ostatnimi-zavody-nemeckeho-koncernu-na-obedy-se-musi-utikat/

  OdpovědětSmazat
 5. Autor článku poukázal na to, že nyní nevládní organizace (NGO) v Maďarsku mohou očekávat stejný osud jako v Rusku.

  Autor článku zapomněl jaksi poukázat na to, že stejný zákon platí v "bratrských USA" od r, 1936 a v Izraeli od srpna loňského roku. Jinak řečeno, autor, stejně jako ostatní presstituti, je idiot a manipulátor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přeně tak, když už autor článku něco píše, měl by téma trochu nastudovat, aby ho neměli za "nedostatečně inteligenčně" vybavenou lidskou jednotku.

   Smazat
  2. 13:56 je dobře článek doplnit, vylepšit, se článkem polemizovat. Je hloupé autora urážet, dokonce, když je patrné, že v dobré víře koná správně, zřejmě zcela nezištně a možná i s osobním rizikem. 13:56, právě ses' kvalifikoval co nafrněný, nemyslící sobec. Chucpe

   Smazat
 6. Považujem to za sväté právo a, u suverénneho štátu, priam za povinnosť. Práve hrozba suverenity je to, čo kritikov tak rozčuľuje. Zákon nezakazuje týmto organizáciám vykonávať činnosť, iba majú priznať v koho službách pracujú. Podobný zákon/FARA/ platí v USA od r.1938. Rusko ho iba s miernou aktualizáciou preložilo a prijalo v r.2015 keď za 4 mesiace pred voľbami "pritieklo" do RF týmto organizáciám na 900 mil.USD s cieľom oslabiť postavenie Putina. O rok neskôr podobný zákon schválil Izrael po tom, čo Obamova administratíva a G.Soros aktivizovali nevládne organizácie proti zvolení Netanjahua. Likud vtedy zvíťazil pod heslom "Likud proti Bielemu domu". Pred asi 2 týždňami schválila takýto zákon Čína, keď dospela k záveru, že na 7000 nevládnych organizácií, zasahujúcich do politiky krajiny je už priveľa. Teraz Maďarsko! Môžem iba zopakovať - neprijatie takého zákona iba dokazuje mieru straty suverenity krajiny! Koľko naozaj suverénnych krajín dnes ešte vo svete existuje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ak v nejakej krajine parlament odsúhlasí svoj zákon - všetci sú povinní ho dodržiavať. Nuž ale oni na maďarské zákony "kašľú"
   …..Do té doby nemáme v úmyslu dodržovat tyto předpisy a nepřestaneme vykonávat svoji hlavní činnost, která je založena na pomoci lidem hledající azyl. Navíc, naše organizace je transparentní, každoročně zveřejňujeme naše zdroje financování,“….. citát z článku

   Ak nechcú dodržiavať zákony štátu, v ktorom žijú?!?! - no nech ho opustia
   Všetko dobré prajem bratom Čechom
   Katy

   Smazat
 7. Kdyby měl v sobě jen 30% vlastností ten náš sralbotka, tak by bylo dobře. Orbán je státník, narozdíl od toho našeho. Závidím lidem oné země, že mají takového předsedu vlády. My máme jen bandu posluhovačů, kteří nejsou schopni nejen, že vést stát, ale ani tu stranu. Jsem proto rospustit parlament, a v nových volbách dosadit úplně nové lidi. Nezporumpované, jenže kde je vzít. Uznejme už jednou, že si opravdu nedovedeme vládnout a proto je situace taková, jak ji tato vláda dovedla DO PRD.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volte SPD, vše se změní, ale potřebuje více hlasů. Jo a nevěřte zfalšovaným průzkumům, podle kterých má SPD míň než 5 procent! Už dnes má alespoň 2 krát tolik.

   Smazat
 8. Jakmile něco kritizují USA a EU,tak je přístup
  maďarské vlády správný.USA i EU se bojí,že by
  vyšlo na povrch,kolik platí tzv.neziskovkám,jež
  platí i vláda země,kde vyvíjejí činnost,ukázalo
  by se,že není potřeba plateb místní vlády.Výše
  plateb z USA a EU více než pokryjí potřeby těch
  "neziskovek".Zakázat činnost neziskovek je zcela
  v kompetenci státu,kde působí.Starosti druhých
  o jejich osud jen potvrzuje,že účel neziskovek je
  úplně jiný,než se nám snaží vecpat do hlavy.Naše
  vláda i parlament neziskovky podporuje,protože
  to mají nařízeno z Brusele a Berlína.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. Zajímavé, že USA kritizují maďarský zákon, když sami mají tentýž (pod názvem FARA) už od r. 1938.

  OdpovědětSmazat
 10. Já měl dojem, že dnes platí - Emerický prd = náš vzor. A v tom případě si Maďarsko zaslouží pochvalu před celou Bruselí, protože stejný zákon (o financování neziskovek z ciziny), měly USA dááávno před Ruskem ;)

  OdpovědětSmazat
 11. Německo je americká kolonie a je nesvéprávné se k čemukoliv vyjadřovat ,jeho postoj se v politice vždy shoduje s tím z USA,

  OdpovědětSmazat
 12. Představte si, že by Rusko začalo v USA zakládat "neziskové organizace", další komentář netřeba.
  Jenom tiše závidím Maďarům Orbána. U nás tak dlouho voli volili ČSSD až v Ostravě zjistili, že jejich byt změnil majitele. Koukal jsem chvilku, když měl Oranžový průjem sjezd a Sobotkovi aplaudovali ve stoje, větší sajrajt snad neexistuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dejme jsi pozor ať nevyhraje babiš nebo tu universitu nastěhuje do Čech.

   Smazat
  2. Plný souhlas s 23:29
   Ze začátku , to se musím přiznat, jsem měl Babiše ta slušného člověka, který funguje v zájmu této země. Nakonec ušetřených 63 miliard je toho dostatečným důkazem a né že je nám předkládáno, že je to výsledek Sobotkovi vlády, to rozhodně není. Na druhé straně když se podíváme jak získal jednotlivé podniky a firmy, tak tady bych byl oúpravdu na pozoru. Příklad Kosteleckých uzenin, zemědělce někde z čech a dalších firem. Co je to za mafiána, který si tady dělá co chce. Na Slovensku jsou rádi že se jej zbavili a tady bude podporován? K migraci se tento člověk nevyjadřuje, protože cítí velký fin. přínos a mám za to, že hlavně do své kapsy. O Sorosovi se ani nebudu bavit, protože to byla poslední kapka trpělivosti s tímto mafiánem. Možná dobře, že ho chytili s nahrávkama, protože spoustě lidí se otevřeli oči, jak tento element manipuluje s lidmi a jak je ukecává. Jsem proto, že nejen, že se nehodí k vládnutí přední české spolky jako jsou ČSSD,ODS,TOP a KDU. Jaký je rozdíl mezi těmito stranami a ANO. V podstatě žádný. Akorát tyto čtyři strany jsou přídilové, oproti mafiánovi, která si myslí, že lid tohoto státu oblbne.
   Jediné východisko z nouze vodím s KSČM a Okamurou. Snad se ještě podaří zastavit ten evropský bordel, který dáma Merkel rozpoutala a sakra lidé, jsme přeci jen občany tohoto státu a mám za to, že bychom měl volit strany, né z kterých se budeme mít nejen dobře po fin. stránce, to už snad příjde po nějakém čase. Ale mám za to, že nemůžeme myslet jen na sebe, ale co zbude těm dcerám a synům a načim vnouřatům. Toto ny měl být cíl nás a našich dětí. Nenechat se ovládat nějakýma germánama. Když si nabrali migranty, tak ať se o ně postarají. Česká republika nebyla zemí, která by vykořitovala Afriku. V Předešlých článcích je přesně ukázáno, kdo tuto zemi drancoval a tyto zeme by se měli o ně postarat. Úvahu, že my jsme je vydrancovali a těď se o tyto pohrobky musíme postarat všichni, tak ať to si Merkel nechá pro své lidi. Mám za to, že jsme Slované a slovanem bychom měl zůstat i přes veškerou propagandu proti východu a rusku. Myslete trochu dopředu. Držím nám palce.

   Smazat
 13. Ve Spojených státech fašistických mají takový zákon od 30.let minulého století... Názorně tu vidíme ono tradiční židovské pokrytectví! "Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi." A oni Maďarsko za vola považují.

  OdpovědětSmazat
 14. Vím, že to k tomuto článku úplně nepatří, ale přece. V diskusi se neobjevila žádná reakce na odkaz u příspěvku 13:34. O stávce ve slovenském VW. Ti lidé jsou stateční. V reakcích zaměstnavatele je dobře zdůrazněno k čemu jsou především dobré půjčky a hypotéky.
  Co k tomu asi říkají naše odborové svazy? Nikde jsem na žádnou reakci nenarazil.
  Pamatuji se, jak v 70?? letech zavírali ve VB doly. Tehdy naše odbory zasílaly pomoc stávkujícím horníkům. Není na čase pomoct našim lidem na Slovensku? Jaký na to máte názor.
  Jen pro připomenutí - volím SPD.
  Děda Vašek

  OdpovědětSmazat
 15. Orbán ukázal, že i v rámci EU, je možno vést nezávislou politiku. Nechci obhajovat EU, ale nastartovat to vystoupení, dle článku 50 Lisabonské smlouvy a následující výstupní rozhovory, je záležitost na dlouhá léta. Ale okamžitě je možno řešit ty mnohé problémy, kvůli kterým bychom z té EU chtěli ven. P.K.

  OdpovědětSmazat
 16. Propaganda a realita
  https://www.youtube.com/watch?v=P2Ip7almhCk

  OdpovědětSmazat
 17. Jasně USA a podobní, velkokapitál, si kde chce a jak chce, zřizuje zařízení pro svoji propagandu, na vymývání mozků a formování veřejného mínění, nálad atd. Státy, jejich občané, nemají vědět, kdo takové hostující agentury platí. Že by to organizátorům popř. i vlastníkům takových agentur omezovalo svobodu! Občanům hostícího státu svobodu vědět odkud vítr vane, to samozřejmě neomezuje! Ani trochu! Drzost nezměřitelná. Orbánovi jsem nucen se obdivovat i fandit. I když je dost jiných důvodů, proč mi to radost zrovna nedělá. Dodám, že se v USA mele velemela, jak jim Ruská federace ovlivnila volby. Totéž, jen obráceným směrem, to už se nesmí! Jsme tu za voly.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.