Reklama

.

.

středa 28. června 2017

Za drtivou většinu uprchlíků na světě může politika Spojených států

- rp -
28.6.2017 PrvníZprávy

Víme to už dlouhou dobu, ale až nyní to OSN potvrdila v oficiální zprávě. V zemích s největším počtem uprchlíků bojují vojáci USA nebo jsou terčem útoku, za kterým stojí právě USA.


Podle UNHCR, více než 65 milionů lidí v loňském roce bylo nuceno opustit své domovy kvůli smrtícím konfliktům. Polovina z nich jsou nezletilí. Všechny dotčené země mají něco společného: Washington zde v nějaké formě vede válku.

Jak je možné, že navzdory této skutečnosti neexistuje mezi lidumily Západu, politiky a médii žádný křik a protesty, ale naopak náš „spojenec“ Amerika je považován za „nejlepší“? Americká propaganda propaguje sama sebe, a zdá se, že funguje dobře. Sdělovací prostředky řízenými fejky jsou hlavně odpovědné za toto utajování.

Stále se jenom mluví nebo píše o uprchlících, co pro ně udělat, ale nepíše se o příčinách uprchlictví, že by byl někdo označen, že za to může nebo dokonce byl za to odsouzen.

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky UNHCR, který připravil hodnotící zprávu, přinesl dramatická čísla „každé tři vteřiny je člověk vystaven konfliktu a pronásledování, to je kratší doba než potřebujete k přečtení tohoto sdělení“.

To, co se ve zprávě výslovně nezmiňuje a musím to udělat, je role amerických vojenských intervencí, přímých nebo nepřímých, jako příčina většiny uprchlíků na světě, píše von Freeman v článku na blogu Alles Schall und Rauch.

Níže uvedený graf ze zprávy OSN ukazuje odkud uprchlíci v letech 2015-2016 odcházejí
Země, ze kterých je většina uprchlíků je Sýrie (12 milionů), Afghánistán (4,7 milionu) a Irák (4,2 milionu).

Spojené státy a jejich „koalice ochotných“ jak známo vedou válku v Afghánistánu po dobu 16 let (včetně Německa s nelegálním nasazením Bundeswehru) a Iráku po dobu 14 let ... a žádný konec není v dohlednu. Trumpova vláda dokonce nyní oznámila, že vyšle další tisíce vojáků do Afghánistánu.

Každý americký voják stojí americké daňové poplatníky 2,1 milionu dolarů během mise v Afghánistánu. „Military Times“ napsal v září 2016, že války v Iráku a Afghánistánu dosud stály americké daňové poplatníky téměř 5 bilionů dolarů.

Toto neuvěřitelné množství peněz přináší jen ničení, utrpení a smrt. Jak by se daly využít pro něco dobrého.

V Sýrii vedou Spojené státy zástupnou válku tím, že podporují teroristy v boji proti legitimnímu režimu po dobu šesti let. Americké letouny bombardují zemi dlouhou dobu a v poslední době také američtí vojáci „pochodují“ v Sýrii.

Jak je patrné z grafu, Kolumbie je uveden na 2. místě jako „výrobce“ uprchlíků, s 7,7 miliony Kolumbijců, kteří byli vyhnáni v roce 2016.

Stejně jako v Sýrii i zde v Kolumbii vedou Spojené státy proxy válku. Od roku 1980 zde financují polovojenské skupiny tzv. „eskadry smrti“, podle Reagana jde o „válku proti drogám“.

Tato válka trvá již déle než 50 let a vyhání z domovů miliony lidí.

V Kolumbii, po pravdě řečeno, běží válka o drogy, stejně jako v Afghánistánu, který od invaze amerických vojáků se stal světovou jedničkou ve výrobě drog. To znamená, že tajné fondy CIA jsou naplněny !!!

Americká zahraniční politika je politikou války, rozšíření chaosu a zkázy, a má na svědomí také konflikt v jižním Súdánu, kde podle zprávy OSN se jedná o nejrychleji rostoucí počet vysídlených lidí.

Proč je nuceno k přesídlení většina lidí z Jižního Súdánu? Jižní Súdán má největší zásoby ropy z celé Afriky. Americkým zásahem vypukla válka mezi Severem a podle zprávy OSN asi 3,3 milionu lidí v jižním Súdánu opustilo své domovy od začátku války.

Za většinou uprchlíků a vysídlených osob je trestuhodná politika Spojených států. Dělají to zdánlivě vždy tak, že jde o lidská práva, demokracii a humanitární důvody.

- - -

Související zpráva:Další vzpoura: Itálie a Řecko si z Německa nevezmou zpět migranty

19 komentářů :

 1. Většina těch států žila a prosperovala z ropy.Pokud z toho chtějí prosperovat USA,tak musí vyhnat co nejvíce obyvatel,aby je nemusely živit,ať je živí spojenci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak!!!Proto bych navrhoval,aby v rámci přerozdělování kvot imigrantů byly ussa na prvním místě.Naložit to všechno na lodě/však jich má NATO dost/a poslat pěkně za velkou louži.Když jste to tak pos...i,tak se starejte!!!At tam mají taky nějakou srandu.

   Vymazat
  2. Ale hovno
   Proc si je evropa voli z mori?

   Vymazat
 2. Vždycky všechno bylo, je a bude boj o peníze a jejich zdroje. Dnes s internetem, je to mnohem jasnější, než tomu bylo ve dvacátém století. Váleční financiéři jsou nucení měnit taktiku, že se mnohým nechce a musí vyklidit pozice zdatnějším, je na bíledni. Viz Trumpovo USA, Putinovo Rusko a zmatek EU věrchušky.

  OdpovědětVymazat
 3. Nenásilí je první přikázání mé víry. - Gándhí


  Vcelku nezáleží na koho to padne, protože odklon od vznešené politiky je obecný, ne-li univerzální.

  OdpovědětVymazat
 4. To si nemyslím, jenom za Sýri a Lybii. Hlavní důvod je chudoba a dyzfunkčnost společností v Africe a blízkém východě. Tahle migrace bude pokračovat po další desetiletí. Islámský svět a Afrika populačně neudržitelně rostou. A vyčerpává se prostor kam má růst.
  Důvodem jejich chudoby je jejich primitivní a zaostalá kultura, kterou si ale sebou přináší.
  Nedokážeme muslimy a afričany ochránit před jimi samými. Můžeme se zachránit pouze my před jejich násilím.

  http://www.epshark.cz/clanek/95/muslimsky-svet-predstavuje-permanentni-uprchlickou-krizi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On snad někdo z Afriky utíkal dokud tam ještě nebyl bílý kolonizátor ??

   Vymazat
  2. Ne, vklidu lezli po stromech a zrali banany...

   Vymazat
 5. Moc dobrý článek zachránit petrodolar za každou cenu krást ropu kde jse dá.

  OdpovědětVymazat
 6. To 11:36
  Svádět vše na chudobu a disfunčnost společnosti, populační explozi je laciné a populistické.Uměl bych i vysvětlit proč, ale nejde to udělat několika řádky v nějaké diskuzi. Dle mého stačí se trochu zamyslet a nebýt ideově předpojatý a objevíte pravé a ne zástupné příčiny současného chaosu a válečného běsnění.

  OdpovědětVymazat
 7. Ono to bude i něčím jiným,proč nemigrují Číňané,Indové,Japonci a další.

  OdpovědětVymazat
 8. Zřejmě bychom si měli i my, občané státu, který je členem EU a NATO, přiznat svůj podíl na zvěrstvech, kterým byly a jsou národy býv. Jugoslávie, Iráku, Afghanistánu, Lýbie, Sýrie, apod. vystaveny a říci svým zástupcům ve vládě, parlamentu, senátu, EU, NATO apod. důrazné NE. I my máme svou "zásluhu" na zničení jejich měst a obcí, infrastruktury, migraci, apod.
  L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. L.S Proč bych měl já na sebe brát nějakou vinu s celým systémem nesouhlasím a západní poskoky nevolím?

   Vymazat
 9. Středověký způsob myšlení vladařů USA,těch co
  jsou v pozadí a vodí loutky typu Trump a další
  na provázku,nemůže nic jiného než násilí více
  vymyslet.Hlavně je USA pro dlouhou řadu idiotů
  to nejlepší na světě.Podporovatele USA je třeba
  vyhnat do zemí,kam USA vyváží demokracii.Rychle
  by změnili myšlení o Americe.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale prd
   Kdyby je evropani netahali z more
   Tam je problem

   Vymazat
 10. Otázka tedy zní: Proč USA potřebují vyrábět pro EU kolonista, proč potřebují rozvracet muslimské země, ale také země křesťanské? Co tím získají. Co přinese USA jimi připravovaná třetí světová válka, proč cítí potřebu vyhladit většinu lidstva. Kde že je tedy nejzločinnější režim v rámci zločinného kapitalismu? Kdy se lidstvo vzpamatuje a postaví se agresorům a masovým vrahům na odpor?

  OdpovědětVymazat
 11. Drtiva vetsina lidi, i v CZ, vi, ze za vsechno zlo ve svete mohou USA. Presto se nikdo proti USA nepostavi. A USA jsou zodpovedni za uz pres 30 milionu mrtvych po 2.svetove valce. Vlady vsech zemi NATO, i CZ, spolupracuji s USA. Vi to i OSN, neprotestuje. Takovy je soucasny svet. Chce to jen zmenit vlady v Evrope, aby se postavily proti USA, tak jako ta ruska. A donutily OSN, aby konecne proti temto nejvetsim vrahum v dejinach lidstava zavedla dalsi Norimbersky proces s tim, ze zlocinci budou potrestani, ukradene narodni bohatsvi vraceno a zpetne zaplaceno, rozbite stavby postaveny na ucet agresoru, stejne emigranti vraceni zpet. Cim driv, tim lepe. Jinak migrace z techto zemi, navic podporovana take z USA, znici zivotni uroven Evropy, pozdeji ekonomiku, privodi nadvladu dolaru a eventuelne, na cemz se nejvic pracuje, atomovou valku a nas konec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Říkáš KONEC? Včera bylo pozdě. Lidstvo si nezaslouží další existenci na této planetě.

   Vymazat
  2. 22:36
   Neblbni vole! Ne lidstvo, ale USA si nezaslouží další existenci existence na této planete.
   pozorovatel

   Vymazat