Reklama

čtvrtek 1. června 2017

Záhadně se objevující doklady na místech činu

Michel Chossudovsky
1.6.2017 Zvědavec

V tomto článku přezkoumáme „záhadný“ fenomén průkazů totožnosti a pasů osob, podezřelých z terorismu, které se běžně objevují (často v troskách) bezprostředně po teroristických útocích. 
Ve většině případů byla údajně podezřelá osoba známá správním orgánům.

Je v tom nějaký vzorec? Průkazy totožnosti podezřelých osob jsou často ponechány na místě, a poté je bezprostředně po teroristickém útoku najde policie.

Podle vládních a mediálních zpráv jsou podezřelé osoby bez výjimky ve spojení s teroristickou organizací Al-Kajda.

Žádný z těchto podezřelých, který měl provést teroristický útok, nepřežil. Mrtví nemluví.

V případě tragické události v Manchesteru byla nalezena bankovní karta údajného sebevražedného útočníka Salmana Abediho v kapse jeho kalhot bezprostředně po výbuchu.

Jaká je legitimita těchto oficiálních příběhů? Velká Británie je jednak „obětí terorismu“, ale zároveň i „státním sponzorem terorismu“. Bez výjimky platí, že vlády západních zemí, které jsou oběťmi teroristických útoků, podporovaly (ať už přímo či nepřímo) teroristickou organizaci Al-Kajda, včetně Islámského státu (ISIS), které jsou údajně odpovědné za tyto teroristické útoky. Existuje velké množství dokladů o tom, že Al-Kajda je výtvorem CIA.

Níže je uveden přehled okolností a důkazů, které se týkají cestovních pasů a průkazů totožnosti, objevených bezprostředně po teroristických útocích, s odkazy na články na webu Global Research a mediální zprávy (z let 2001-2017). (Tento seznam není v žádném případě úplný.)

 

Od události 9/11 v New Yorku až po Manchester, květen 2017

V obráceném chronologickém pořadí

(Zdůraznění textu přidáno.)

Teroristický útok v Manchesteru, květen 2017:Podezřelá osoba z útoku v Manchesteru řekla, že má vazby na Al-Kajdu…

NBCNews.com – 23. května 2017, MANCHESTER, Anglie – 22letý britský občan Salman Abedi... který spáchal sebevražedný bombový útok, měl vazby na Al-Kajdu a absolvoval teroristický výcvik...byl identifikován podle bankovní karty, která byla nalezena v jeho kapse na místě...

Útok v Manchesteru jako zpětný úder MI6?

Evan Jones, 26. května 2017: „Bankovní karta byla příhodně nalezena v kapse... Daeš se přihlásil k odpovědnosti za útok v Manchesteru, ale bez...“


 
 

Žádný obrazový záznam údajné bankovní karty není nikde k dispozici.

Paradoxně podezřelého Abediho nejprve identifikoval Washington, tedy ještě dříve, než britská policie a bezpečnostní orgány. Jak mohli vědět 3 hodiny po výbuchu, kdo je viník?

Podle Grahama Vanbergena:

V časných ranních hodinách 23. května - přibližně kolem 02:35 BST (britského letního času) - server NDTV prostřednictvím Washington Post uvedl docela kategoricky, že:
Američtí představitelé, kteří hovořili pod podmínkou zachování anonymity, identifikovali útočníka jako Salmana Abediho. Neposkytli žádné informace o věku ani národnosti, a britští úředníci se odmítli vyjádřit o totožnosti podezřelého.“
To bylo zveřejněno v době, kdy britská policie a bezpečnostní služby odmítaly učinit jakékoli prohlášení o tom, kdo by mohl být možným pachatelem, protože v té době se zabývaly bezprostředními následky této události.

Teroristický útok v Berlíně, prosinec 2016:Berlínský teroristický útok, provedený pomocí nákladního automobilu, a podivná záležitost s průkazem totožnosti, zanechaným ve vozidle

WhoWhatWhy, 22. prosince 2016: Průkaz totožnosti podezřelého byl nalezen uvnitř kamionu, který byl použit při pondělním teroristickém útoku na vánočních trzích, kdy došlo k usmrcení 12 osob, jak uvedli němečtí bezpečnostní úředníci.

Podezřelá osoba byla německým bezpečnostním službám známá, neboť byla v kontaktu s radikálními islamistickými skupinami; byl vyhodnocen jako potenciálně nebezpečný, řekl novinářům Ralf Jaeger, ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska.

 

Teroristický útok v Nice, červenec 2016:Teroristický útok ve městě Nice: Vyhlášení nepřetržitého výjimečného stavu… údajný pachatel je mrtvý a příhodně po sobě zanechal svůj průkaz totožnosti.

Masakr v Nice, 14. července: Bude vyhlášen výjimečný stav? Islámský stát (ISIS-Daeš) se hlásí k odpovědnosti za útok?

Podle Petera Koeniga v souvislosti s teroristickým útokem v Nice:

Během oslav francouzského národního svátku minulou noc, když bylo asi kolem 23:00, najel nákladní vůz do davu tisíců návštěvníků, pozorujících ohňostroj. K masakru došlo na bulvární třídě Promenade des Anglais na břehu Středozemního moře. Řidič kamionu přitom zároveň nevybíravě střílel do davu. Kamion ujel asi dva kilometry, než jej zastavila policie, která útočníka okamžitě zastřelila.

Strašný teroristický útok, při němž byla zabita spousta nevinných lidí, vyvolal strach a pobouření po celé Francii, Evropě – i po celém světě. Vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o „velký scénář“ pod další falešnou vlajkou; a opět ve Francii.

Mladý řidič byl identifikován jako 31letý Francouz, obyvatel Nice, původem z Tuniska. Stejně jako v předchozích případech - „náhoda“ tomu chtěla, že jeho doklady totožnosti byly nalezeny v nákladním autě.

Mladík byl okamžitě usmrcen policií. Mrtví lidé nemohou mluvit. Dosud dobře známý vzorec.

Teroristický útok na redakci časopisu Charlie Hebdo, Paříž, leden 2015:


Policie objevila průkaz totožnosti na jméno Said Kouachi na místě střelby v redakci Charlie Hebdo. Zní vám to povědomě?

Paul Craig Roberts, 10. ledna 2015:
Podle novinových zpráv policie objevila průkaz totožnosti na jméno Said Kouachi na místě střelby v redakci Charlie Hebdo. Zní vám to povědomě? Vzpomeňte si, jak nám tvrdili, že byl nalezen neporušený pas jednoho z údajných únosců z 11. září mezi totálně zničenými rozvalinami věží Dvojčat.

Teroristický útok v pařížském klubu Bataclan, listopad 2015:

Pařížské teroristické útoky a 9/11: Kvůli podobným „důkazům“ jsou obě události podezřelé
Timothy Alexander Guzman, 20. listopadu 2015: Islámský stát (ISIS/ISIL) prohlásil, že je odpovědný za nejnovější útoky v Paříži, stejně tak se Al-Kájda přihlásila k odpovědnosti za útoky 9/11. … Nicméně existují podobnosti mezi teroristickými útoky v Paříži a New Yorku z 11. září.

V prvé řadě byly na místě útoku, na stadionu v severní části města, objeveny cestovní pasy (syrský a egyptský) dvou sebevražedných útočníků. Přestože oba podezřelí teroristé odpálili výbušné zařízení, které měli na těle, byly nalezeny jejich cestovní pasy!

To nás přivádí zpět k teroristickým útokům z 11. září, kdy američtí představitelé objevili pár bloků od Světového obchodního centra zcela neporušený cestovní pas, který patřil jednomu z únosců.0

Zázračné cestovní pasy: Syrský pas byl údajně objeven přímo u bombového útočníka z Paříže
21st Century Wire, 14. listopadu 2015: V souvislosti s vyšetřováním pařížských masakrů byl vedle jednoho sebevražedného útočníka na stadionu Stade de France nalezen syrský pas. Poté, co prezident Hollande prohlásil, že útočník je odpovědný za útoky, přihlásil se k tomuto útoku „Islámský stát“. Francouzská exekutiva, která již dříve uvedla, že chce v Sýrii podniknout kroky proti ISIS (ve skutečnosti to však mělo být namířeno proti Bašáru El Assadovi, který „musí odejít“), v tomto spatřila důležitý záchytný bod, který poskytne důvod pro vojenskou „expedici“.

Teroristický útok 7/7 v Londýně, 7. července 2005:Londýnský teroristický útok ze 7. července 2005 a operace MI5 „Stepford Four“: Jak se bombový útok v Londýně postaral o to, že je každý muslim „podezřelý z teroristického činu“
Karin Brothers, 26. května 2017: V úterý 12. července zavolala Lindsayova manželka Samantha Lewthwaiteová na policii a oznámila, že pohřešuje svého manžela, jménem Germaine („Jamal“). Policie okamžitě prohledala jejich dům. Později, 14. července, policie oznámila, že mají jeho doklad totožnosti, a že je čtvrtým bombovým útočníkem. Paní Lewthwaiteová odmítla uvěřit tomuto obvinění bez důkazu DNA. Policejní identifikace byla zcela ohromující - neboť prohlašovali, že všichni podezřelí vypadají jako Pákistánci. Je zcela nemožné, aby kdokoliv omylem zaměnil velkého černocha Lindsaye za Asiata. Na co se policie dívala?

Teroristické útoky 9/11: 11. září 2001Byla 11. září Amerika napadena muslimy?

David Ray Griffin, 11. září 2016

Pravda o 9/11 a vyšetřování Kongresu: 28 stran se špatnými údaji o úloze Saúdské Arábie

Dick Atlee a Ken Freeland, 11. září 2015

Po dlouhá léta se Hnutí za pravdu o 9/11(9TM) marně dožaduje… Agent FBI Dan Coleman vysvětluje, jak to bylo s pasem únosce z 9/11…

Nesrovnalosti z 9/11: Mitsubishi Mohameda Atty a jeho zavazadlo

David Ray Friffin, 9. května 2008

Nesrovnalosti z 9/11: Mitsubishi Mohameda Atty a jeho zavazadlo... Mimo jiné také obsahovalo saúdský cestovní pas a mezinárodní řidičský průkaz...“
"V oficiální verzi události z 11. září FBI prohlásila, že byl nalezen neporušený pas jednoho z pilotů, a to poblíž jedné z věží, která byla zničena na popel po výbuchu, kdy požár roztavil dokonce ocelové nosníky obou budov. Z místa havárie čtvrtého letadla poblíž Shanksville máme také cestovní pas, z něhož bylo možné, i když byl ohořelý, přečíst jméno a příjmení člověka, jemuž tento doklad patřil, a dokonce vidět fotografii. Mělo by nás to znepokojit, neboť v kráteru po letadle nezůstalo vůbec nic, ani část letadla, ani lidé, kteří letadlem cestovali, pouze tento částečně ohořelý pas.

Dan Rather z televizní stanice CBS News potvrdil, že „kolemjdoucí našel pas jednoho z únosců“ na ulici, jen několik hodin po útocích 11. září. (Na videu: 1′.23″)


Podle „WhoWhatWhy“:

Vízum Satama al-Suqamiho:
Tento doklad totožnosti jednoho z údajných únosců z 11. září zůstal jaksi nepoškozen pár bloků od věží dvojčat, ačkoli samotné letadlo bylo prakticky vymazáno z povrchu zemského.

Pasy, které patřily Ziadu Jarrahovi a Saeedu al-Ghamdimu: Pasy dvou údajných únosců letedel společnosti United Airlines, let 93, prý údajně přežily v plamenech v Pensylvánii, zatímco letadlo bylo samo o sobě zcela spálené a rozptýlené na obrovském prostoru - s jedním zcela neporušeným pasem.

K zamyšlení?

Můžeme věřit oficiálním vládním příběhům?

Bez otázek. Můžeme věřit západním médiím?


Manchester, Berlin, Paris, Nice, London, New York: Passports and IDs Mysteriously Discovered in the Wake of Terror Attacks vyšel 27. května 2017 na Global Research. Překlad v ceně 614 Kč Zvědavec.

6 komentářů :

 1. Proč měnit něco, co se osvědčilo už na úsvitu IIvět. války ( případ Gleiwitz), oprášené 11.9.2001. Je to velice jednoduché a vede to k předpokládanému výsledku.T.j. vyvolat správný směr mínění lidu. Tak není divu, že to stále používají když jim to spousta lidi kupodivu žere. Jen drobná poznámka. měli by věnovat více péče k "ostaření důkazů". ono to vypadá opravdu divně, když všechno kolem shoří a nalezené doklady jsou čisté, jako by přišly rovnou z tiskárny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by to dělali? Jakmile to převezme agentura Reuters, je to "svatá pravda", a kdo tomu nevěří, je ruský agent :)

   Smazat
 2. Můžeme věřit oficiálním vládním příběhům?

  Bez otázek. Můžeme věřit západním médiím?

  Jasná odpověď - NEEEE!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Je to kvůli oblbování občanů.Migranti jsou přece
  ti hodní,atentáty páchají ti,co jsou tady už třetí generaci.Jenom tím přiznávají,že multikulti se nám
  nějak nevyvedla.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Za vším hledej Mossad, potažmo CIA
  https://www.youtube.com/watch?v=IDvAQGK0dAo

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.