Reklama

sobota 17. června 2017

Zaorálek dnes předčil Jakeše. Podívejte se!

Radim Valenčík
17.6.2017   blog autora
Zaorálek dnes na Programové konferenci ČSSD předčil slavný projev Jakeše z Červeného Hrádku.
Jakeš, slavný Červený Hrádek (17.7.1989):
https://www.youtube.com/watch?v=cKoQQo8gdPM
Zaorálek Černínský palác (17.6.2017):
https://www.facebook.com/cssdcz/videos/1374366439265725/?fref=mentions&pnref=story

Pokud najdete z kterékoli části Zaorálkova projevu dvě minuty, které by byly lepší než kterékoli dvě minuty z Jakešova projevu, nebudu mít pravdu. Podívejte se na celý záznam, nebo výběrově.

Zaorálek chaoticky pletl páté přes deváté, většinou opravdu nesmysly a nekvalifikované interpretace faktů. Ladil projev do rádoby kritičnosti, ale kromě apelu na "étos v nás" nebyl schopen navrhnout nic, co by vedlo k řešení problémů, které zmínil. Byl to projev člověka nemocného, který se pokouší sám sebe zoufale vyvinit z upadnutí do pasti slouhovství současné zdegenerované moci. Pravý ideový lídr ČSSD do těchto voleb. Ne. Nepřeháním. Podívejte se. Skutečnost je mnohem horší, než si dokážete představit.

Je to problém pro nás všechny. ČSSD svým úpadkem otevřela prostor, který bude obsazen jinými politickými silami. Z toho nemusí vzejít nic dobrého. Ale současná ČSSD není schopna tento prostor hájit. Bohužel. Je to riziko i pro pravicově smýšlející občany, mj. i proto, že ani jejich strany nepředkládají kvalifikovaný program řešení současných problémů.

Hned na začátku Zaorálek zaperlil formulací:
"Já vím, že ty kvóty jsou důležité a vím, že o ty volby samotné nejde, sociální demokracie je důležitá, ale ani o sociální demokracii v tuto nejde."
– O co jde, se ovšem nikdo v úvodu ani později nedozvěděl.

Následovalo dlouhé povídání (15 minut) o významu svobodného rozhodnutí člověka. O přelomové době. O významu Masaryka, např.: "To by každý nedokázal, poslat vojáky na smrt, jako Masaryk. Je to příklad tvořivosti." O výročích v roce 2018. Ale ani slovo o tom, co je příčinou současných problémů, proč je naše současná doba přelomová.

Od 45. minuty začal Zaorálek konečně mluvit o programu:

"Dnes kterákoli strana předkládá vize o tom, co v naší zemi bude za dvacet let. Pro sociální demokracii je důležité, aby sociální demokracie byla schopná étosu a morální identity. Jde o obnovu tohoto étosu... Chce se od nás étos do budoucnosti a předvést cestu do budoucnosti... Valí se na nás globalizace, konkurence, vyhlášky, směrnice a my musíme být stranou, která na to musí odpovědět."
 (Z hlediska srovnání s Miloušem nechyběla ani Hillary jako pěkná holka.)
 "Přestali jsme být těmi, kdo rozumí budoucnosti."
 A dále: 
"Od toho, co se nám nepovedlo, se musíme dostat k tomu, aby se nám to povedlo."
Problém je v tom, že jsme ve vládě narazili na to, že jsme zjistili, že celá řada věci se nedá. Například zvýšení důchodů. Kvůli strukturálnímu deficitu. Zazněla výhrůžka, že by to Evropská unie nepovolila." 

– A zase žádný závěr, jak problém řešit, co dělat atd. Stejným způsobem pojat problém migrantů. Nezvládnutá migrace.

"Evropská unie se od počátku vyvinula jako byrokratický systém, když neposloucháte, pošlou vás k soudu."
– A zase bez odpovědi, jak řešit.

Ani odvolání se na program: Přečtěte si ho, tam je řešení. To ovšem Zaorálek říci nemohl, protože tam řešení není.

Perly:
"Slogan pro sociální demokracii by měl být "Pomáhat a chránit". Máme to na všech policejních autech, takže bychom ušetřili za billboardy."

"Bakala vytáhl peníze z lidí, dal je nadaci Václava Havla a ta potom učila lidi morálce."

"ČSSD by neměla být strana, která buzeruje lidi."

Na závěr k programu ČSSD:
"Chci, abyste si program přečetli, abyste věděli, na čem jsme se shodli.
Seznamte se s tím a respektujte to, co jsme společně stvořili."
S dodatkem vysvětlujícím ideovou prázdnotu programu:
"Vše dostává smysl, když se to dá do souvislostí s tou linii étosu. Ten étos, co je v nás. Ten příběh, co je v tom. Program má smysl spojený etickou myšlenkou, která ho nese."
A úplně na závěr.
"Žádnou čerstvější tvář, než je moje, tady v sále neuvidíte."
(Do 1:09. minuty)

Pokud jde o samotný program, ten je celý ke stažení zde:

https://www.cssd.cz/data/files/program-210x210-seda.pdf

Přečtěte si jej. Opravdu si jej přečtěte. Pokud tam najdete pojmenování příčin současných problémů a cestu jejich řešení (kromě slibů toho typu, o kterých Zaorálek ve svém projevu říká, že jsou nesplnitelné) pak se omluvím. Jinak si stojím za tím, že právě ideová prázdnota, jejíž "obhajobě" odpovídala úroveň Zaorálkovo vystoupení, je jedna z hlavních příčin demoralizace současné ČSSD.

 - - -


  


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4669-zaoralek-dnes-predcil-jakese-podivejte-se.html

73 komentářů :

 1. Prostě obyčejný slouha eu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdy už jim konečně dojde, že jsou po "smrti". To co pčedstavují u řečnických půktů, už je jenom poslední kopání skomírající kobylky,
   Toto je jediná vláda, které se povedlo ušetřit nějakou korunu ( 63 miliard ) a všechno nerozkrast, tak jako všechny předchozí vlády. A určitě to není příčiněním těchto "Zadolárků" apodobné havěti. Jediný Babiš držel kasu tak pevně, že prostě nepustil už ani ( chlup). Za to ho tato banda a ostatní poslanci z vlády vyštvali. Tím nechci vyzdvihovat Babiše, ale v tomto má mou podporu. 27 let se jen rozkrádal majetek státu a v některých případech to byla snad večejná soutěž, kdo rozháže více. Viz. Sobotka,Kalousek. Snad už konečně přichází doba, kdy obyčejný lid řekne," TAK UŽ DOST ". Přestaňte lhát lidu, Co jste naslibovali lidem a co jste nesplnili?. Kde jsou restuituce, kde jsou byty horníků, kde je státní rozpočet, Kde je průser, tam je tato strana nebo odéeska.
   A když ne tak nás nikdy nesklamal Kalous.
   Takže dámy a pánové, zbalte si fidlátka, a řádně za sebou zavřít dveře. A čekejte v koutku kuchyně, kdy si pro vás přijde policie z utvaru organizovaného zločinu.
   To totiž nic jiného není, čeho jste se dppustili za těch 27 let v této zemi. Copak už vám nedochází, že jsou lidé tak nasr...ní, že je to jen poslední kapka?
   Vážně jste tak sebestřední a nemocní s té moci? Jen mám obavu z toho, aby to bylo klidné, protože jakmile se dá lid do pohybu, tak to rozhodně nebude "sametové".
   "Snad už nastal čas". Sice pozdě, ale přece.

   Smazat
  2. Pan Valenčík pokračuje neúnavně v hanobícím tažení proti ČSSD. Komu to asi prospívá?

   Smazat
  3. 12:06 Nepleťte si dojmy s pojmy. Není to pan Valenčík ale je to celé to slavné vrcholové vedení ČSSD, které pokračuje neúnavně i zarputile v hanobícím tažení proti ČSSD. Neprospívá to nikomu z nás, řadových občanů kterým ČSSD evidentně škodí již od chvíle, kdy se postavila na stranu ukrajinského fašismu a kdy Zaorálek z neznámých důvodů navštívil spolu se ŠTĚTINOU reprezentanty vrahů z Majdanu. Takhle znectít ČSSD a její proklamované ideje by hned tak někdo nedokázal. Tak ten hnus nesvádějte na pana Valenčíka.

   Smazat
  4. Následků rozkazů z ambasády USA už se tento
   magor nikdy nezbaví.Ještě větší blbec,než
   jsme doufali se na něho přesně hodí.Každý,
   kdo bude volit ČSSD je nesvéprávný.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. 12:53 Také si myslím, že ČSSD vyvolala velký odpor u lidí svými postoji k Ukrajině a k "ruské hrozbě". Vůbec se o tom nemluví, ale je to tak. Stejně jako se (už) nemluví o jejím porušení slibu o nápravě církevních "restitucí". Dokonce to nezmínil ani Zaorálek ve svém výčtu nesplněných slibů. ČSSD také ochtně vlezla do pasti ODS a TOP09, když se přidala k jejich programu "AntiBabiš". Sebe oslabila a je posílila. Přitom úplně stačilo nechat všechna obvinění proti němu na policii a prokuratuře. Také jejich podpora Hermana a pražské kavárny v protiZemanovském tažení jim hodně uškodila. To všechno byly zbytečné chyby, které je přes jejich nepopiratelné klady posunuly do prava a zbavily přízně voličů. Díky těmto chybám se TOPka v parlamentu nejspíš udrží a ODS posílí, zatím co ČSSD oslabí, protože ČSSD vlastně potvrzovala jejich lži, místo aby je vyvracela.

   Smazat
  6. 16:20 Akcí antibabiš ČSSD jen potvdila starou moudrost: "Z hovna bič neupleteš. A když upleteš, tak s ním nezapráskáš. A když zapráskáš, tak leda sebe".

   Smazat
  7. Jak je EU hodná?
   http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/17410-film-ktery-ukazuje-skutecnou-diktaturu-eu-po-zhlednuti-pochopite-proc-jej-jeste-neodvysilali-v-televizi.aspx


   „Většina lidí ještě nevystřízlivěla z pohádky o hodné EU..."
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Vetsina-lidi-jeste-nevystrizlivela-z-pohadky-o-hodne-EU-Ale-postupne-strizliveji-Ekonomka-Sichtarova-navrhuje-termin-referenda-o-vystoupeni-z-EU-492575

   Smazat
  8. 16:20 - PŘESNÝ!

   Smazat
 2. Toz meslim, ze v Kocórkove só radní v porovnáni s cunitelema socialné demogracie naprosté luméni...je to opravdové horror.....howk

  OdpovědětSmazat
 3. Jdu se odebrat do oné kabiny a tam potupně vrhnout"Fuj tajbl!

  OdpovědětSmazat
 4. Socanský Tlučhuba, který je v politice dlouhá desetiletí, absolvent VUMLU.Pokud se lid nevzpamatuje a toto si opět navolí, bude českému národu hodně ouvej!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neurážejte VUML. Možná, že se tam probíraly blbosti, avšak v osnovách nebyla restaurace kapitalismu, církevní restituce, lhaní, krádež a podvádění. To všechno se naučil Lubošek jinde. Kecala z Luboška udělal až vstup do ČSSD.

   Smazat
  2. S žído-Pajerkou v jedné posteli po Hadráku STB,tam se zapomene i to co ho učili na Vysoké škole,není abslventem VUML neználku,ale ML měl Kecal jako zaměření na VŠ!

   Smazat
  3. 7:27 žádného VUMLu, troubo, ale Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně, na Filozofické fakultě obory marxisticko-leninská filozofie a politická ekonomie. Nic skutečně k věci, krom házení bláta, když už to fičí nemáš, tajtrlíku?

   Smazat
 5. Je čas na vystrojení socdem. funusu i s patřičnou muzikou, kterou uspořádá Chovancovo ministerstvo pravdy a lásky v čele s Pornojandou.Bude to krásné a velkolepé.

  OdpovědětSmazat
 6. Chalani se pochválili, rozkasali se, poplácali po zádech, jak přivedli občany do sociálního ráje na dluh.Děkujeme, vypadněte.Jděte všichni pracovat do civilního sektoru, mimo politiku.Zejména Bohouš tuto očistnou kúru velmi potřebuje.

  OdpovědětSmazat
 7. Oprava článku - ČSSD svým chováním otevřela prostor, ze kterého nemůže vzejít nic horšího než ČSSD. ČSSD je podepsaná pod všemi sviňárnami a levicového na nich jsou pouze jejich předvolební sliby!

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Jakeš si nezaslouží srovnání se Zavorálkem, když byl ve vládě, to se neváleli na ulicích bezdomovci a feťáci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Jakeš ve vládě nebyl, ale stal se na sklonku komunistického režimu generálním tajemníkem KSČ, která se už pokoušela radikálně měnit politiku a tím pravděpodobně hadrák uspíšila. Sjezd KSČ chystaný na rok 1990 měl přijít s radikálnějšími změnami, než slibovalo "Pražské jaro" 1968. To vám dnes ve škole nikdo nepoví.

   Smazat
 9. "Bakala vytáhl peníze z lidí, dal je nadaci Václava Havla a ta potom učila lidi morálce."
  A ani slovo o tom, kdo mu k tomu dal příležitost. Natož aby připomenul, že Němci, kteří nás poškodili za protektorátu a v průběhu II. světové války, nám ji 72 let dluží uhradit válečné reparace, určené jim Mezinárodním tribunálem. K dnešku tato částka činí tolik, že by uhradila nejen vnější, ale i vnitřní dluh ČR. Po jeho uhrazení, které je možné po uzavření Mírové smlouvy s Německem, může EU na naše další setrvání v tomto spolku zapomenout.
  Proto se uzavření Mírové smlouvy všichni takovým obloukem vyhýbají. Hlavně, že mají všichni naši politici plná ústa dobrých hospodářů a místo péče o lid-voliče dávají prostor k jejich ožebračování např. cestou soukromých, byť ověnčených přívlastkem "soudních", exekutorů.
  Pokud bych ještě několik minut pokračoval, tak tomu hňupovi snad ten volební program vedoucí k vítězství napíšu i s těmi slogany...

  OdpovědětSmazat
 10. Nelze rozumně očekávat, že další z viníků postupného pádu socdem označí skutečné příčiny. Jednak proto, že je nechce a díky propojenosti na kmotry v tuzemsku a na EU v zahraničí ani pojmenovat, natož odstraňovat, jednak proto, že snahou o jejich odstraňování by ohrozil sebe a další, a to minimálně pozičně, možná i trestně-právně. Je přitom možné, že Zaorálek, když tuto roli dostal, tak nepochopil, že je to danajský dar. Věc, kterou nemůže řešit, nanejvýš se ji pokusit "zahrát do autu". To ale nezná lidi u nás a míru jejich naštvanosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten kdo vybral Zaorálka do čela ČSSD, je rozumný člověk a zaslouží poděkování. Ví, že tu prolhanou bandu nelze spolehlivěji zlikvidovat, je to chytře vymyšlené, je docela možné, že se ani nedostanou do parlamentu.

   Smazat
  2. Máte pravdu. Německo nám mělo zaplatit celkem 360 miliard předválečných korun, které nyní představují víc než 3 biliony dnešních korun. Dosud bylo splaceno necelých půl procenta. Kdyby to spláceli, tak by bylo i dost banánů po válce.
   Vše je již zapomenuté. V roce 1997 Havel s Němci uzavřel Česko-německou deklaraci a tam se již i reparaci - odškodnění nemluví.

   Smazat
  3. Pěkný den, to si ještě nikdo nevzpomněl na chlapce jménem Štěch, též perlič o ničem. A každá strana je má: Kalousek - vypadlo z něj něco rozumného než špína na ostatní? Fiala - plkálista jako Zaorálek, Jurečka - ministr-traktorista, až nebude v parlamentu, tak se do traktoru nevejde, Bělobrádek - právě po fetu aj.

   Smazat
  4. Chlapec jménem Štěch si namazal krasavici Udženiju na chleba a jejího pomocníka v televizní diskuzi Dolanského svými argumenty tak znejistěl, až mu přestal skákat do řeči! S odboráři je to vždy ta potíž, že to jsou lidi z praktického života, kteří mají stránky života omakané a propočítané. Podobně jako Udženija, dopadl předseda živnostníků pan Havlíček s expertem odborů panem Ungermanem, že až postupně zapomněl (vznešeně) krčit nos a ke konci pořadu (UDÁLOSTI KOMENTÁŘE) z něho byl skoro normální sympatický chlapec. sck

   Smazat
 11. "Soudruh" Zaorálek je obyčejný pošup, který kamarádi s fašisty z Ukrajiny! Tím se řádí mezi české špíny!

  OdpovědětSmazat
 12. Zadolárek je ko.ot!
  Kdy naposledy vyšel mezi obyčejné lidi? Kdy se jich naposledy zeptal, co je trápí, čeho se obávají? A udělal to vůbec někdy?
  Tahle parta je, a vždycky byla k ničemu.

  OdpovědětSmazat
 13. no čo sa týka reparácií - Západ ich vtedy zatrhol s tým, že podmienky na platbu budú splnené jedine tak, že Nemecko bude jednotné - i stalo sa a nič ...

  OdpovědětSmazat
 14. Už někdy v šedesátémosmém pronesl jeden tzv. progresivista:
  "Nečekejte nové větry ze starých pr.elí!"
  A ejhle, ono to platí i po letech a o socdem!
  A toho Zadolárka při výuce marxleninismu naučili docela dobře kecat a ho.no říci. Jen ta termitologie se maličko upravila a jde to.

  OdpovědětSmazat
 15. zvoralek je tragedie a ještě větši tragedie než tento soudruch absolvent vumlu je že takovi jsou všichni překabatěny soudruzi ze všech stran včetně posrancu či sernatoru hrad nevyjimaje a proto jsme ta kde jsme jakoby ani nemělo cenu jit k nějakym volbam když po nich si s vami všichni dohromady vytřou schuti jim vlastni konečik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:17 experti, kteří nerozliší VUML od vysoké školy přínosem v této diskuzi asi nebudou.

   Smazat
 16. Zajímalo by mě IQ pana Zaorálka, vypadá to, že jde o číslo podobné volebním preferencím jeho strany. Snad bude i dvouciferné ....?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krajtl 8:16 zřejmě netušíte, jakou lidskou vlastnost má IQ číselně vyjádřit. Podle toho si dovolím odhadovat, že ve vašem případě to bude něco pod 100, při 110 byste se už nepokoušel být hloupě vtipným s něčím, o čem nic nevíte.

   Smazat
 17. Ač si nepřeju pád ČSSD pod 5% hranici je třeba aby si vyžrali to své až do dna.Mlčením k církevním restitucím, okopávání prezidenta to zejména.
  A myslete si co chcete, ale podle mně tam nyní ve vyšším vedení prostě důvěryhodní lidé nejsou. Bylo by dobré- a myslím to vážně- zapojit do vyššího vedení pány Paroubka jako přirozeného leadera( dodnes vzpomínám jak se s úspěchem postavil v televizních debatách té grupě nenávistných Ševčíků, a spol), výborného rétora Ratha a taky pana Foldynu.Já vím, že je to o programu, o jeho naplňování nikoliv o jménech, ale asi tak.

  OdpovědětSmazat
 18. Pan Zaorálek není prvním porevolučním politikem, který předčil Jakeše. Jakeš byl vcelku hloupý ale např.takový Halík je k tomu arogantní, nadutý a z lidu dělá daleko větší pitomce a je navíc ještě nebezpečný pro existenci státu. A co humanitární bombarďák Havel? A co ,,genius" Kalousek, vysookškolsky vzdělaný Putna? Dle mého názoru na tyto kreautury už Jakeš dávno nemá.

  OdpovědětSmazat
 19. Zadolárek je výborná volba, jak poslat předlužené a škodnou-Socany do propadliště dějin, je lepší, než Sralbotka.Nevím, proč mám při projevech Zadolárka pocit, že je vždy pod vlivem a-lá Junckers.Je lepší a vyspělejší než Milouš.Jen tak dál Socani, ve volbách získáte 5-10%, věřím, že SPD dostane hlasů víc!

  OdpovědětSmazat
 20. Pan Zadolárek je prostě "třída" kdo ho zná z doby jeho působení na Ostravské Universitě, ten se nediví.Prostě blba nepředěláš, blb nic nepochopí a nic se nenaučí, blb je jen naivně diví a mele páté přes deváte.Myslím, že by mu lépe seděla role gigola, praxi má bohatou.

  OdpovědětSmazat
 21. A je to ještě horší! Ten krizový úkaz (programové, intelektuální i lidské) vykostěnosti se totiž týká sociálních demokracií apod. partají po celém evropském kontinentu.
  Tváří v tvář narůstající nedemokratičnosti (fašizaci a dokonce i růstu nacizmu), narůstajícím sociálním problémům umocněným masovou imigrací, narůstající militantnosti volených i nevolených představitelů EU (a NATO) ... to vskutku pro lid obecný nevěstí zářnou budoucnost.
  Spíš jen války .. a další křížky vyrovnané do úhledných zástupů. Pokud tu ovšem poté zbude kdo, aby ty křížky ještě i srovnal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:19 Pane Františku, ono to spolu souvisí. Když sociální demokracie přestává bránit vykořisťování vlastního obyvatelstva nadnárodním kapitálem, tak se lidé přirozeně začnou přiklánět k těm, kdo se alespoň nějak staví za ochranu národních zájmů. Která evropská sociální demokracie vystupuje otevřeně proti rozšiřování NATO a strašení Ruskem, ze kterého mají prospěch jen zbrojaři? Žádná, snad jen Leví v Německu, a to jen poměrně vlažně.

   Smazat
 22. 8:38 Máte pravdu, moc dobře si pamatuji na dobu kdy jsem ještě fandil světovému mysliteli. A jak jsem se při jeho projevech styděl. Netrvalo dlouho než jsem poznal, že na postu nejvyšším sedí dokonalý hňup. Tomu pan Jakeš nesahal svými projevy ani po kotníky.

  OdpovědětSmazat
 23. Tragéd.On a Chovanec měli skončit se Sobotkou.Jinak se nic nezmění a ČSSD půjde opravdu ke dnu.A divím se ,že většina členů a poslanců ty dva blby nevykopou.To mají pořád naděláno v gatích?Ale jejich volba a tím pádem ,dobře jim tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (09:48):
   S nimi nebo bez nich, je to jedno!
   Od politiky, se kterou se těmto povedeným podařilo dokonale napálit spoustu lidí, aby je poté od sebe na dlouho odpudili, se totiž tak jako tak nedistancovali.
   A volit opakovaně totéž, jen s jinými ksichty a stejnými slogany na billboardech, tak dokáže snad jen slaboduch.

   Smazat
 24. Nějak komolí slova, zřejmě rozdávali pití v předsálí zadarmo a proto neodolal.

  OdpovědětSmazat
 25. Překvapilo mě, kterak článek o projevu pana Zaorálka zaujal a objevilo se tolik reakcí.
  No mě ten pán těžce zklamal, když svého času plamenně obhajoval ukrajinské majdanisty a angažoval se spolu s jinými (Schwa.., Štětina, Nulandová) přímo tam na místě. Dále to není potřeba rozvádět.

  Tak jsem zvědavý, co s takovým "potenciálem" získají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (10:25):
   A nejste sám, kdo si s nelibostí povšiml toho Zaorálkova veletoče. To nebyla jen ta jeho majdanovská hanebnost, to byla otevřená podpora TTIP (kterou - naštěstí - US trumpeta odtroubil) či podpora militantní euro-atlantské politiky či multikulturality a imigrace, které tento zadolárek drze nazývá i hodnotami. Sdílenými ...
   Jo ty "hodnoty"!!, vlastně ta koryta ...

   Smazat
  2. Ano, to je pravda i TTIP, ale tomu/jemu jsem už nevěnoval pozornost. Ten člověk, jak vidět, postrádá to, čemu se říká morální integrita.

   Smazat
  3. Ano, to je pravda i TTIP, ale tomu/jemu jsem už nevěnoval pozornost. Ten člověk, jak vidět, postrádá to, čemu se říká morální integrita.

   Smazat
 26. ČSSD, KDU-ČSL a TOP09 sledují jeden hlavní společný cíl, a to je vlézt co nejrychleji do předlužené bankrotující euro-prdele. Že prý kdy, když ne teď, že prý nyní se láme chleba, že prý teď za žádnou cenu nesmíme stát stranou, že prý teď se rozhoduje, kudy se vydáme, nebo zaorálkovo že prý toto jsou dny přelomové pro republiku... Nejdůležitějším cílem těchto voleb je tuto nepříčetnou trojkoalici ČSSD, KDU-ČSL a TOP09 zastavit za každou cenu. Po tom všem, co jsme si s tímhle eurohodnotným spolkem už užili, po tom všem co se tam již a zejména v posledních letech odehrálo, po všech těch drzostech co si dovolili a dovolují, a svých hanebností najisto rozhodně nehodlají zanechat. Když si toto za těchto okolností tihle sobotkové (špidlové), zaorálkové, bělobrádkové, svobodové, kalouskové , švancnberkové a další dovolí, přes jasný odpor drtivé části veřejnosti, co by se dělo, když by se tu tato současná trojkoalice ČSSD, KDU-ČSL a TOP09 dál roztahovala jako koalice vládnoucí? Lidi, dobře si to rozmyslete, co by si asi dovolili, když i za současných okolností jsou drzí jak oprsklé lázeňské veverky. Je nutné ještě daleko více na ně vystupňovat tlak, protože to na ně nezanechalo ani ten nejmenší dojem, naopak berou to zdá se jako pokyn lidem dál kálet na hlavu (ostatně jak správně poznamenává i tento článek ve vztahu k čssd). Dostat je od koryt a k moci nepouštět, držet je od břehu nejméně na sto námořních mil daleko, a když, tak srazit je bidlem zpátky do toho jejich živlu, jinak se se zlou potážeme. Toto je věc nejdůležitější, minimum v součtu pro tuto nepříčetnou restituční eurotrojkoalici, eliminovat ve volbách tyto "tři síly", ostatní je za daných okolností detail, další řešit až poté, jedno po druhém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:47, že jste si nepovšimnul, jakou praktickou politiku provozuje Andreje Babiše ANO (bude líp)? S lidovci snad má ve vládě vštšinu, nebo ne?

   Smazat
 27. Zaorálek předčil jakeše. No vidíte, jak je šikovný, když to se jen tak někomu nepovede. Musel se hodně snažit, nebo je tak nadaný sám od sebe.

  OdpovědětSmazat
 28. No, já nevím, kde p. Zadolárek získal gloriolu významného rétora. Vždy, když mluví, jak v nějakém pořadu nebo i na konferencích, není schopen doříct celou rozvinutou větu. ...
  Obrácení odpůrce radaru v podporovatele ukrajinských fašistů, okopávání kotníků prezidenta při každé příležitosti. Taky největší postava koláže tance haka...
  ČSSD podle mého názoru stále nepochopila, že minimálně takových 70-80 % jejich voličů volila prezidenta Zemana. I když není bez chyb a ideální, byl a je asi jediným alespoň trochu přijatelným kandidátem z výběru, který je. Tím, že ho ČSSD nikdy nepodržela, myslím ztratila nejvíc...
  Kdy jindy se ozvat, než při zničení Standarty, za kterou jako symbol umírali naši lidé. Co by jim asi řekl Masaryk? Trucování ministrů a hlavně ministra zahraničí při cestě do Číny. Jsou placeni z peněz lidu a pro lid měli domlouvat zakázky a spolupráci. Koho se kdy ptali na to , co s migranty nebo fašisty? To už ani nezmiňuji nehorázné lži před minulými volbami o církevních restitucích. A pokud zmiňuje Bakalu a Havla, ti mají ještě teď vliv všude i v ČT. Lidi, jsem opravdu takové ovce????

  OdpovědětSmazat
 29. Teď mluví pan Zaorálek na Primě v Partii.
  Myslím, že pana Jakeše velmi významně trumfl.
  Doporučuji si jeho kecy poslechnout, to nemá obdoby!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to už ani nemůžu, protože bych se pob,,,,,,,. Tak jsem to raději vypnul. Nebudu si mrvit nedělní siestu.

   Smazat
 30. Prosím, lidi, pojďte všichni k volbám a vymeťme už jednou provždy tuhle proradnou vlastizrádnou zlodějskou chamraď z ČSSD, TOP, KDU ČSL, ODS ... 28 let stačilo, už dokázali, že další šanci NEEEE ...

  OdpovědětSmazat
 31. A co s tím podvodem-dary církvím(tzv.restituce)?Nikdo vám socánci již nevěří,lžete!A co s Bohušem,Kalóskem,Bakalou ....Hermanem,Bílou Bradou,Gabalem....Gazdíkem....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediná cesta, za katr. Vrátit matetky a už jednou pro vždy je odstavit od koryt. Tady je zřejmě zakopaný pes, Proto jim klepe prdel, proto mají strach, že jim končí vládnoucí éra a už je nikdo volit nebude. Jsem rovněž proto odstranit všechny čtyři strany ČSSD, ODS,KDU a TOP. To by bylo východisko z nouze. Odchod z nata, odchod z EU. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Oligarcha-Babis-Cileny-hon-na-cizorode-teleso-Zkuseny-novinar-vytahuje-uplne-jina-jmena-mimo-jine-i-kolem-CSSD-488892

   Samostatný stát bez cizích vlivů. Cožpak si nedovedem vládnout sami? Jenže problém je v tom, že žádný slušný člověk do politiky nevleze, jen sam vyčuránek a nemakačenko, který se schovává za funkce a stane se z něj nadčlověk. Uznávají pravidlo, jsem li politik, máš patent na rozum a můžeš všechno. Po volbách se ale na voliče vykašlou. Pryč s nimi, se všemi.

   Smazat
 32. Radimu Valenčíkovi lze za článek poděkovat. Nejenže je připomínkou skutečnosti, kam kráčí ČSSD ale zároveň i pobídkou k tomu, aby tam zaslouženě i dokráčela.Zaorálek z neznámých důvodů navštívil spolu se ŠTĚTINOU reprezentanty vrahů z Majdanu. Takhle znectít ČSSD a její proklamované ideje by hned tak někdo nedokázal - i to je nutné připomínat, aby bylo zřejmé, co je ta ČSSD s tím jejím novým volebním lídrem ve skutečnosti za darebnou svoloč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 13:14
   Naprosto souhlasím.
   Hodně se k vůli puči na Ukrajině Zadolárek angažoval.
   Jenže bylo potřeba rychle uklidit naše snajpry,pod pláštikem pomoci zraněným Ukrajincům.

   Smazat
  2. Souhlas. Paktovat se s fašisty je ostudné.
   A to mu posílá každý rok 35 milionů, jako pomoc. Naši obyvatelé nemají na léky pro své potomky, zbírají se víčka, a různé zbírky, jen aby lidé pomohli v nouzi a on pošle takové prachy fašistům. Fuj, že se tento element nestydí to ještě zveřejnit.
   Všichni vědí, že je to bezedná studna a stejně to rozkradou než se to dostane do st. pokladny. Někde jsem viděl, jak si Jaceňuk užídá v australské poušti. Rovněž si nakradl miliardy a teď kačle na svou vlast. No teď je otázkou jestli Poroš stihne upláchnout. Trump řekl, že zveřejní konkrétní události Majdanu. No to jestli udělá, tak bude druhý majdan.
   Kde se jen bere ta drzost těchto potentátů, že žádají obyvatele o zvolení.
   Tak akorát nas....... a sakra velký kopec.

   Smazat
 33. Je pozoruhodné, jak tady kritice současné vrcholné politiky uniká dobráka a lidového vypravěče Andreje Babiše ANO, když je spolu s KDU ČSL jistého Bělobrádka s Hermanem současnou vládní většinou. Je to ANO, byť i o poznání lepší, když si nezaslouženě připočítalo výsledky současného oživení světového hospodářství? Zdá se vás hodně, co pranic nechápete!

  OdpovědětSmazat
 34. NEUVĚŘITELNÉ BLÁBOLY,...JEN IDIOT NECHÁPE,ŽE TY SOCANSKÉ BLUDY JSOU NEREÁLNÉ,....A TY KECY,UVIDÍME,JAK BUDE VYPADAT KOALICE..BLA,BLA,...TAK TO JSEM SE OPRAVDU POBAVIL A ESTÉBÁK BUREŠ ZŘEJMĚ TAKÉ,...JEDINÉ,CO NA ZÁVISTIVCE VOLÍCÍ ČSSD A ANO PLATÍ,JSOU ÚTOKY NA ŽIVNOSTNÍKY,PŘESNĚ JAK TO UDĚLAL V LISTOPADU R.1948 KLEMENT GOTTWALD - CITUJI -POKUD JDE O OBCHODNÍ ŽIVNOSTI,MUSÍME JE PŘEVZÍT SUCHOU CESTOU ZLIKVIDOVAT PŘEVZETÍM,VÝKUPEM,UMRTVENÍM,ABYCHOM CO NEJDŘÍVE MĚLI CELOU DISTRIBUČNÍ SÍŤ AŽ KE KONZUMENTOVI V RUCE...........TOLIK TENKRÁT KLÉMA,DNES ESTÉBÁK BUREŠ A SOUDRUZI V ČSSD. ZNÁRODNĚNÍM ŠEVCOVSKÉHO VERPÁNKU TO SKONČILO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Živnostníku jdi do řiti. Napiš raději čím se živiš. Tipuji něco kolem peněz, lichva či nájmy, že.
   Na gotta z lesa se vyser, hovno tomu rozumíš. Srát se do bureše můžeš. Je to tvoje krevní skupina.

   Smazat
 35. Tady vidím jen jednu věc. Bylo potřeba na někoho svalit vinu, že socani dopadnou o volbách špatně. To už je jasné nyní.
  Chovanec by Zaorálkovu úlohu nevzal, protože nepůjde na vlastní funus už předem. A Zaorálkovi nasadili "oslí hlavu" v podobě lídra a ten to přijal jako spasitel. Sakra fakt, že je jako Milouš, to jsem fakt nečekal. Ale ta podoba a projev a destikulace. Kde se to učí, nebo učilo?
  Opravdu na VUMLU ? Vlastně převlečený komouši, no já zapoměl. Sice kabáty převlekli, ale podstata zůstala. Mám za to, že jestli je to od předsedy z leva nebo z prava, je to úplně jedno.
  A jestli je to v parlamentu nebo někde jinde, nemá to vliv. No pan šťěch se taky pochlapil. Pořád a pořád dokola, Je to stejná strana profláknutá až na půdu. Proboha, co nás prezentovalo ve vládě za jednotlivce, je až k neuvěření. Nyní se odhalují v plné nahotě. Jen tak dále, aby opravdu volič věděl, za co nás máte. Průser nad průser, kauza za kauzou, jen hezky pokračujte, do voleb toho ještě vyjde najevo a pak hezky zůčtujem a z hrušky dolů. KONEČNĚ. To to trvalo, celých 27 roků.

  OdpovědětSmazat
 36. Poslechl jsem si Zaorálkův projev. Udivuje mne jeho přesvědčení, že mu lidé uvěří. Všichni socani se ušpinili restaurací kapitalismu. Na tomto systému vydělají ti, kteří si sami určují svůj příjem tak, že si vezmou, kolik se jim líbí. Pro tyto voliče bude jistota otevřeně pravicová strana, která se netají svým asociálním programem. Druhá kategorie voličů socdem jsou paraziti, kteří vydělají více než ostatní, ale nezaslouženě. Konají špinavou práci vyděračů v první linii. Nutí lidi k otrocké práci jak manuální, tak duševní. Třetí kategorie jsou mstiví antikomunisté bez schopnosti podnikat. Do čtvrté kategorie bych zařadil idioty, kterým nedošlo, že na ně socdem z vysoka kálí (je pro tento stav přiléhavější označení).

  Nechápu, jak bývalý komunista mohl socanům uvěřit a dát se do jejich strany?

  OdpovědětSmazat
 37. Když už tady šermujete tím VUMLem, co opisujete z nepořádně čtených pokřiků antikomunistů - našel jsem si: Večerní univerzita Marxismu-leninismu plným názvem, což byl jakýs kurz probíhající ca dva roky s něčím jako zápočty a semestrální zkoušky, se závěrečnou zkouškou, až červeným diplomem při úspěchu na závěr. Absolvování bylo vyžadováno od "nomenklaturních" kádrů, pokud neměli relativně čerstvou zkoušku z "marxáku" na VŠ, podobně od kádrových rezerv. Takovým absolventem byl nedávný místopředseda senátu MuDr. Přemysl Sobotka, tuším za totáče bezpartijní. Tak už blbě neplácejte.

  OdpovědětSmazat
 38. Žvanil, Kecal a Tlučhuba, nikdo jiný!!!

  OdpovědětSmazat
 39. Valenciku, ty KRYSO, jdi se bodnout, zahrab se do sracek a uz se nezvedej !

  Chcipni, nejlepe prirozene vztekem, šmejde ...

  Srovnavani s Jakesem je odporna PROPAGANDA, je to zakerne, zradne a predevsim nepravdive...!

  OdpovědětSmazat
 40. Tehdy jsem se Jakesovi smal - byl tak Trapný, ze rikal "Demogracie" ...

  Taky byl drzy az prostoreky, dovolil si rict leccos, o cem se tenkrat mluvit vubec nesmelo... Dovolil si celkem pravdive (byt jen castecne otevrene) kritizovat SSSR - to se tehdy vubec nesmelo...

  Dnes kdyz to posloucham - ale on mel skoro ve vsem celkem pravdu, v ramci tehdejsiho systemu to byly celkem spravne pripominky, a rozhodne nebyly hloupe...

  Je jen skoda, ze to video s Jakesem je ustrihnute zrovna za tou vetou, ze nechteji byt jak kul v plote...

  OdpovědětSmazat
 41. Z politiky je mi už značně nevolno. Každý jen zneužívá svých funkci a hlavně že kecat,kecat a zase kecat. Třeba nesmysl za nesmyslem !!!

  OdpovědětSmazat
 42. Dobrá, ČSSD jde do kytek. Ale co bude po ní. Je snad lepší koalice Babiš s ODS nebo TOP09. Je mi líto, že tihle tunelářští gangsteři znovu ožívají s jejich politikou smrt důchodcům a nemocným a zvýšíme příjmy všem bohatým. To už by možná bylo lepší, kdyby si Babiš zkusil vládnout sám.

  OdpovědětSmazat
 43. Tak jo - evidentne lepsi 2 minuty ze Zaoralka jsou, kdyz mluvi o Masarykovi: "odvážný, svrchovaně tvořivý politický čin."

  Bohuzel z toho vyvozuje, ze ukazka takoveho "svrchovane tvoriveho politickeho cinu" je vysvetlit a poslat vojaky na Smrt a "oni sli, protoze mu verili", bojovat za tu "spravnou věc"... Ze to za to stoji... Nestoji! Tohle je jedina(!) vec, kterou bych mu vytknul v celem tom projevu...

  Jeho popis let 1958 - 1968 je take velmi dobry... Oslava lidske tvorivosti.

  Vrazda Heydricha je take spravny popis...
  Sametovy rozchod se slovenskem - vskutku mame byt na co hrdi... (Mozna to nechapete, ale mnoho narodu je dnes drzeno nasilim pohromade, a schopnost se rozejit v dobrem je ojedinely svetovy dobry priklad...)

  Pripominka "spolecenske dohody" je spravna...
  Nevystavovat vizi zeme za 20 let, kdyz mnohem dulezitejsi je, jak tam dojdeme... (To je ten Étos...)

  O Clinton - ze je soucasti Establishmentu, to bylo ponekud prilis zmirnene. Clinton je predevsim Gangster, Hitler v sukni...

  Ze je treba bojovat s Establishmentem...
  Treba rict, "co se nam nepovedlo", nemazat si jenom med kolem huby...

  EET sice poradek v danich, ale jen mezi malymi rybami. Ale zdanit banky se nepodarilo. Vyrabime "Danovy raj pro ty bohate, ale danove peklo pro ty, co jsou dole." -- ja dodam, ze predevsim zasluhou Gangstera Oligarchy (Burese).

  Byly tu tlaky na 150,000 migrantu rocne do nasi zeme, ale ustali to excelentne...

  Bezpecnost a ghetta spolu nejvic souvisi.

  EU sice ano, ale jinak! (Nejsme v pozici, abychom byli jako Svycarsko neutralni a ekonomicky nezavisli... V tomhle je treba byt realista.)

  "Pomahat a chranit" jako volebni heslo CSSD je neoriginalni, silne neoriginalni...

  "Slusna spolecnost" - kde vas "instituce neponizuji"... "Vlidne instituce, nebudou lidi buzerovat." Spravne pojmenoval problem se zakazem koureni... Ochrana pred "kurvitky" (rika "kazitka")

  Gangstera Babise popisuje celkem verohodne, aniz by ho jmenoval.

  Nedari se regulovat ty, ktere mame, ale je navic treba davat si pozor, abychom nebuzerovali ty dole...

  "Linie klenby drzi most pohromade." (Marco Polo)

  "Nechceme pracujici chudobu" - to vskutku ma smysl...

  "Karluv most" - jiz ted je symbolizmem Ceske republiky...

  ---
  Co proti Zaoralkovi vlastne mate ?! Proc ho pomlouvate ?! !

  Rikate, ze nenabizi predem reseni? Prvni krok k reseni je spravne pojmenovani problemu, a to zde jednoznacne spravne vidim.


  Co vlastne mate proti Sobotkovi ? Opravdu vyznamne tehle zemi pomohli ze posledni 4 roky, v porovnani s Kalouskem predtim ...

  (Tak jak to CT zkratila, mel jsem proti Chovancovi, ze by chtel omezovat vnitrni diskusi ve strane, ale pritom v celem zneni to nebylo vubec tak spatne, jako ve zkratce CT ve zpravach...)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.