Reklama

čtvrtek 15. června 2017

Zaorálek v triumvirátu? Z možných řešení nejhorší

Radim Valenčík
15.6.2017  blog autora

Před třemi dny, když nazrávaly změny ve vedení ČSSD, jsem položil otázku:

"Tak co - využije ČSSD výměnu předsedy k tomu, aby dohnala hlavní příčinu svého propadu? Totiž to, že nabízí místo svého pohledu na příčiny a způsob řešení současných problémů jen sliby, kterým není nikdo shttp://radimvalencik.pise.cz/4663-zaoralekvtriumviratu-z-moznych-reseni-nejhorsi.htmloudný ochoten věřit. Obávám se, že ji to ani nenapadne a propad bude pokračovat. Bývalé KSČ taky nepomohlo vyměnit Husáka za Jakeše a pak Jakeše za Urbánka. 
 Pro pamětníky: Pád do propadliště dějin zastavil až nadějný a upřímný pokus o zásadní reformu strany ve směru étosu, který stál na počátku hnutí."

A jak to dopadlo? Do "triumvirátu" byl povýšen člověk, který nejen zpackal program ČSSD, ale má ještě tu drzost, že z jeho odmítnutí viní občany:

Zaorálek, který má v ČSSD přípravu programu na starosti, pak konstatoval, že ani programy většinou nikdo nedočte. "Oni nám to voliči nečtou. Já to říkám stokrát:, Čtěte nám ty programy! My vám je sepíšeme, letní, zimní.‘ Takže já bych byl rád, abychom to na té naší programové konferenci našim voličům řekli: ‚Přátelé, čtěte ty naše programy!‘" řekl.

Viz: http://www.blesk.cz/clanek/volby-volby-2017/474377/cssd-strasi-procenta-zaoralek-se-sobotkou-zertovali-slavku-napis-letni-cteni.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Přesně jako kdysi soudruzi ve vedení strany: Nic nepochopil, z ničeho se nepoučil.

Program ČSSD je prostě špatný. Moc špatný či přesněji úplně mimo to, jakou pozici si přisvojila. To je jedna z příčin vnitřní demoralizace vedení ČSSD (kdo neví, o co dnes jde, posluhuje zlu a kamufluje rozkrádání ve velkém):

http://radimvalencik.pise.cz/4136-r2017-035-mhttp://radimvalencik.pise.cz/4663-zaoralekvtriumviratu-z-moznych-reseni-nejhorsi.html-k-programu-cssd-1.html

http://radimvalencik.pise.cz/4137-r2017-036-m-k-programu-cssd-2.html

http://radimvalencik.pise.cz/4138-r2017-037-m-k-programu-cssd-3.html

http://radimvalencik.pise.cz/4139-r2017-038-m-k-programu-cssd-4.html

http://radimvalencik.pise.cz/4140-r2017-039-m-k-programu-cssd-5.html

http://radimvalencik.pise.cz/4141-r2017-040-m-k-programu-cssd-6.html

A ještě pár odkazů na téma, co z kdysi poměrně inteligentního člověka udělalo sloužení slouhům:

http://radimvalencik.pise.cz/4260-zaoralek-skvela-ilustrace-upadku-soucasne-moci.html

Mimo jiné – Zaorálkův problém začal už někdy v době, když začal nekriticky obhajovat politiku současného vedení EU při její angažovanosti na Ukrajině:

http://radimvalencik.pise.cz/1346-ukrajina-a-anatomie-zaoralkovy-psychiky.html


- - -

22 komentářů :

 1. Zadolárek a čssd je nevolitelná.

  OdpovědětSmazat
 2. Sobotka udělal z ČSSD stranu jednoho muže tak, že velice úspěšně likvidoval své stranické konkurenty. Takže přivedl stranu tam, že v podstatě nemá vůdce, který by ji byl schopen navrátit důvěryhodnost a její demokratičnost. Protože z té "elity" strany, kterou se Sobotka obklopil, nemá z nich nikdo u veřejnosti takový kredit, aby to dokázal.
  Ono bude potřeba, aby ČSSD spadla na úplné dno , protože ti političtí šíbři, co se nyní vedou, tak ji opustí a přitulí se k nějaké jiné úspěšnější straně, kde budou moci opět spokojeně chrochtat u bohatě naplněného korýtka a ČSSD pak bude moci postupně vybudovat stranu tak jak bývala na základě demokracie vedené zdola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK! Zaorálek ZAOŘE ČSSD pěkně hluboko - jako katolickou filiálku TOP09 a KDU-ČSL. Tak se ti vyvolení a jejich přicmrdálisté báli Zimoly, že ho vyškrtli i Z POSLEDNÍHO MÍSTA KANDIDÁTKY! Takže padejte do Vatikánu a do Rijádu, probruselští šašci. Hlásejte třeba, proč jste nesplnili svůj hlavní bod minulého volebního programu zrušit zlodějské "církevní restituce"?

   Smazat
  2. Není ten Valenčík tlampač Haló novin?

   Smazat
  3. 12:40
   Už máš zase tři v žilách havloude????

   Smazat
  4. 12:40 - Jenom státem uznaný blb může dát tak blbou otázku! A co na tvé tupožvásty, sračkoprdy, žbrndokecy a debility říká slovutní dr. Chocholoušek?!

   Smazat
  5. A že má obrovské preference ANO, strana kde se o demokracii ani nezdá a pokud by odešel Babiš, zmizí ANO beze stopy....

   Smazat
 3. Sobotka to projel se svým našeptávačem Otou Novotným, který radil, jak přisluhovat Bruselu tak, aby si lidé mysleli, že ČSSD pracuje v jejich zájmu. Zaorálek to projel se svým vítáním Majdanovců ve šlépějích Štětiny a Schwarzenbergra. To jsou zásadní ideové pochybení a to se nedá napravit dalšími sliby. Pouze výměnou nosičů (papalášů). PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 11:20
   Přesně tak,souhlasím.
   Jen bych přidal souhlasní jednání s nařízeními EU,teď se trochu tváří o odporu,ale to je jen předvolební rétorika,po volbách se budou smířlivě chovat stejně.
   Co takhle povolat Davida Ratha.

   Smazat
 4. Zaorálek se svými 180 stupňovými názorovými obraty je ukázkou bezpáteřnosti současné ČSSD a politiky vůbec. Zpočátku migranty vítal, dnes je "razantně" odmítá. Zpočátku nadšeně tleskal fašistům z Majdanu, dnes je k nim zdrženlivý. A dalo by se pokračovat.
  Zadolárek je jedním z těch, kteří si ze státní správy a složek státem financovaných, udělal soukromý podnik. Když se začneme zajímat o různé nitky, zjistíme vazby na jména jako Pajerová, Pánek, nebo Biomasa. Společně si vytvořili pomyslný státní cecek, ze kterého nás pěkně dojí.
  Luboš je zkrátka bezcharakterní lump.

  OdpovědětSmazat
 5. Se Zadolárkem půjde strana jen už dolů.Sraboltka byl úředník, bez vlastního názoru, slaboch. O plzeňském doktorovi bylo již několikrát řečeno, kdo zradí jednou, zradí i podruhé, potřetí....

  OdpovědětSmazat
 6. U politiky platí dvojnásob jedna stará moudrost.
  "Můžeme všechno dovézt. Suroviny, stroje, zařízení,.. Jediné, co nedovezeme, jsou šikovní, pracovití a poctiví lidé."
  Protože těch je na světě zoufale málo a mám pocit, že poslední dobou ještě ubývají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stát který musí dovážet potraviny,ztrácí suverenitu,co je i náš případ,ač jsme byly v základních potravinách i zelenině soběstační.

   Smazat
  2. Vy si pamatujete za komára v obchodě zeleninu? Já jen brambory, levné víno a lunch-meat!!!

   Smazat
  3. Anonymní15. června 2017 18:03
   Ta současná rajčata bez chuti a bez zápachu, která máme permanentně k dispozici, nestojí za to naše zadlužení. Možná, kdybychom dnes někde našli nějaký zapadlý komunistický Luncheon meat, tak bychom byli v šoku, že je z masa.
   Jinak souhlasím s 13:38, že musíme zapracovat na zvýšení naší potravinové soběstačnosti. Je to stejně naléhavé, jako mít zajištěnu obranu vlastního území. Obojí bylo zlikvidováno našimi polistopadovými blbečky ve vládních funkcích, kteří dělali jen to, co jim západní poradci nakázali. P.K.

   Smazat
  4. 21:22 Reagoval jsem na 13:28, který tvrdí, že jsme byli v základních potravinách i zelenině soběstační. Se základními potravinami jistě souhlasím. S tím, že by byla dostatečná nabídka zeleniny se ale souhlasit nedá. Kdo pamatuje prodejny Ovoce - zelenina, tak ví, že po většinu roku zely prázdnotou a prodávalo se tam většinou cokoli jiného než zelenina. Jako příklad jsem uvedl levné víno, nebo lunchmeat. Komunistický lunchmeat byl samozřejmě vynikající. Byl také z masa. Pravdou ale také je, že lunchmeat by neměl být prodáván v zelenině, jako tomu bylo za komára. V zelenině by spíše měly být prodávány kapusty, kedlubny, nebo rajčata.

   Smazat
  5. 21:55 s tím absolutním nedostatkem to jenom nepřeháníš, ale lžeš. Byla, ale jako produkt sezónní v kvalitě, o které se nám dnes ani nezdá. I západní trhy byly před 30ti a víc lety v zásobování zeleninou, krom jižního ovoce, také daleko víc zatíženy sezónností. Pokud bys disponoval podstatnějšími znalostmi, věděl bys, že nejen ona celoroční zelenina není (pardon) k žrádlu, ale že i z nutričního hlediska je téměř bezcenná. Dokonce lze předpokládat, že čas ukáže i zdravotní rizika její konzumace. Jakpak pomeranče pod osluněným igelitem? Tak si pochval, rajčata, paprika, česnek, kopr, křen, cibule... bez chuti s cenou pro důchodce a rodiny s dětmi za hranicí dostupnosti. Opatřit kvalitní zeleninu je dnes obtížnější, než za totáče. O ostatních potravinách, dostupných obyčejné většině, ani nemluvě. Pravda, regály jsou plné, nakupovat bez lupy a kalkulačky je lehkovářnost. Račte si vybrat 21:55!

   Smazat
  6. Anonymní15. června 2017 21:55
   Souhlasím s Vámi, že ten systém před rokem 1989, nebyl žádný ideál. Jenom díky jeho špatnosti, lidé bez jakékoliv ostražitosti, skočili do nového systému, který jim západ připravil. Navíc současnost je oproti stavu během „demokratické revoluce“, ještě mnohem horší. Šmírování lidí a jejich nesvoboda je ještě horší, než před rokem 1989.
   Ale nemyslím si (Vy zřejmě také ne), že řešením by byl návrat toho starého systému. Myslím si, že řešením je demokracie. Ta byla jistým způsobem popřena před rokem 1989 a jiným způsobem je zase deformována dnes. P.K.

   Smazat
  7. 1:08 a 1:42 Obdivuji, co dokážete vydedukovat z nedostatku mrkve před rokem 1989.

   Smazat
 7. Hlavně jsou prokazatelně blbí. Zaorálek a jeho plaskání o triumvirátu a potocích krve...to je politik?? Taková slova nesmí vypustit z úst!! Blbeček, stejně jako zelinář Zpuchlý Chovanec a, který otočí v otázce migrantů okamžitě, ostatně asi to udělá jeho nástupce po volbách. MV už teď hledá lidi na pracovní pozice: soc.pracovník pro cizince, učitele češtiny pro cizince a asistentyse znalostí arabštiny pro styk cizinců a úřadů / Odsouhlaseno zastupitelstvem Brna, zveřejněno/.Čili po volbách je tu máme.

  OdpovědětSmazat
 8. Je pravdou,že kdo zradil jednou,zradí po každé,
  když mu to přinese výhodu.Přesně to udělali naši
  spojenci,Francie a Britanie v roce 1938.Další
  pokračování byl rok 1968.Ten však vznikl právě
  pro zradu našich nynějších"spojenců".Málokdo si
  to uvědomuje,ale bez zrady v roce 1938 by nebylo
  pokračování v tom,že sovětští bolševici díky
  této zradě si vybojovali větší vliv na politiku
  v Evropě a my jsme,bohužel,se dostali do jejich
  sféry vlivu.Když se podařilo SSSR odepsat a my
  se od nich vzdálili,přimkli jsme se zpátky ke
  svým zrádcům z roku 1938.Nepoučili jsme se a tak
  si budeme svoji historii nuceni prožít znovu.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:07 Váš pohled na historii je sice pravdivý, ale pokud si jako nadhodnotu vypůjčíte heslo od Tolkiena "Jeden prsten vládne všem", tak získáte pohled ještě pravdivější.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.