Reklama

neděle 11. června 2017

Zastupuje virtuální měna bitcoin zlato?

Paul Craig Roberts
10.6.2017 Zvědavec

V řadě článků, zveřejněných na www.paulcraigroberts.org, jsme k naší spokojenosti dokázali, že s cenami zlata a stříbra manipulují banky obchodující se zlatem, které fungují jako agenti Federálního rezervního systému.S cenami zlata a stříbra je manipulováno směrem dolů, aby byla chráněna hodnota amerického dolaru před mimořádným nárůstem peněžní zásoby, která je následkem politiky kvantitativního uvolňování (QE) Federálních rezerv a politiky nízkých úrokových sazeb.

Federální rezervní systém je schopen chránit kurz dolaru vůči ostatním rezervním měnám - jenu, euru a britské libře - tím, že tyto centrální banky rovněž „vytváří peníze“ ve velkém množství v souladu s vlastní politikou QE (kvantitativního uvolňování).

Dopad vytváření nekrytých zlatých certifikátů však musí být kontrolován umělým stlačováním ceny kovu. Cenu zlata je možné stlačovat proto, že jeho cena není stanovována na trzích s fyzickým zlatem, ale na trhu s futures, na kterém nemusí být prodeje na krátko pokryty a kde jsou kontrakty vypořádávány v penězích, nikoliv ve fyzickém kovu.

Protože krátké pozice ve zlatých certifikátech mohou být nahé (nekryté), mohou být kontrakty futures tištěny v neomezeném množství, stejně jako mohou tisknout peníze v neomezeném množství Federální rezervy, a poté vrhnuty na trh s futures.

Jinými slovy, jelikož je termínový trh se zlatem trh s papíry, je možné vytvářet obrovské množství papírového zlata, které lze naráz vrhnout na trh s cílem stlačit cenu. Kdykoli zlato začne stoupat, je na trh vrhnuto obrovské množství kontraktů futures a cena zlata je stlačena dolů. Totéž platí pro stříbro.

Manipulování s cenou zlata zabraňuje tomu, aby se jeho cena přenesla na devizový trh a projevila se devalvací dolaru, kterou způsobuje vytváření peněz Federálními rezervami. Je to schopnost manipulovat s cenou zlata, co chrání kurz dolaru před jeho zničení tiskařským lisem Federálních rezerv.

V poslední době cena bitcoinu prudce vzrostla, za pár týdnů se vyšplhala z 1 000 na 2 200 dolarů. Nabízejí se dvě vysvětlení. Jedním z nich je, že se Federální rezervní systém rozhodl zbavit se konkurenční měny a vytlačuje cenu nahoru pomocí nákupů, zatímco kumuluje velkou pozici, která potom bude náhle vržena na trh s cílem trh zkolabovat a vyděsit a odradit potenciální uživatele od používání virtuální měny bitcoin. Nezapomeňte, že FED může vytvořit libovolné množství peněz dle potřeby, a tudíž nemusí mít obavy kvůli ztrátám.

Dalším vysvětlením je, že lidé, kteří jsou znepokojeni nekrytou měnou, ale zklamáni svoji snahou nalézt útočiště ve zlatě, přišli na to, že vytvořené množství bitcoinů je fixní, a že bitcoinové futures musí být kryté. Je zcela nemožné, aby jakákoliv centrální banka navyšovala emitované množství bitcoinů. Takže bitcoin nahrazuje potlačovanou funkci zlata.

Problém s kryptoměnami spočívá v tom, že zatímco bitcoin nemůže zvyšovat emitované množství, ostatní kryptoměny vytvářet lze. Aby se mohlo kryptoměně důvěřovat, musí mít každá z nich omezené emitované množství. Nicméně lze vytvořit nekonečné množství kryptoměn, které by silně navýšily disponibilní množství kryptoměn. Pokud se o tento výsledek nepostarají podnikatelé, mohl by to zorganizovat samotný Fed.

Z toho důvodu by kryptoměna mohla být pouze dočasným útočištěm před vytvářením nekrytých bankovek. Takže zlato a stříbro, jejichž množství lze postupně zvyšovat pouze těžbou, by byly jediným útočištěm před vytvářením nekrytých peněz, které ničí bohatství.

Neboť dokud je Federální rezervní systém schopen chránit dolar stlačováním ceny zlata a dokud může Fed držet příliv nových dolarů mimo obecnou ekonomiku, politika Federálního rezervního systému navyšuje bohatství těch, kteří již bohatí jsou. Je tomu tak proto, že namísto zvyšování spotřebitelských cen, a tím ohrožováním kurzu dolaru v důsledku rostoucí inflace – se štědrost FEDu přelila do cen finančních aktiv, jako jsou akcie a dluhopisy. Ceny dluhopisů jsou vysoké, protože FED vyhnal cenu nahoru kupováním dluhopisů. Ceny akcií jsou vysoké, protože velké množství peněz vyhnalo ceny výše, než jak k tomu opravňují zisky. Protože vláda USA měří inflaci způsobem, který je koncipován tak, aby ji zlehčoval, index spotřebitelských cen a index cen výrobců nevysílají na trhy žádné poplašné systémy.

Takže jsme v situaci, kdy politika FEDu neudělala pro americké obyvatelstvo vůbec nic, ale místo toho vytlačila nahoru hodnoty finančních portfolií boháčů. To vysvětluje, proč se bohatí stávají bohatšími, zatímco zbytek Ameriky chudne.

FED zmanipuloval celý systém ve prospěch bohatých a „prodejné děvky“ ve finančních médiích a mezi neoliberálními ekonomy to celou dobu kryjí.


Is Bitcoin Standing In For Gold? vyšel 5. června 2017 na katehon.com. Překlad v ceně 289 Kč Zvědavec.

17 komentářů :

 1. Jedna perlička, která se zase až tak jako perlička nejeví.

  Kdyby se všichni "investoři" rozhodli pro nákup fyzického zlata, tak se trh se zlatem během 48 hodin zhroutí. Pak by s ukázalo, jak to s tím zlatem vlastě je!

  OdpovědětSmazat
 2. Vsichni narody budou slouzit pod Bohem Bitcoinem!!
  Proc , Bohati presunou sve penize ktere NAKRADLI do Bitcoinu, zbytky strednich vrstev budou nasledovat zabranit danim . Zbytek lidi 95% nema nic , zije z milodaru!!!

  Pak Bohati prohlasi vemte si vyrabovane tovarny ,
  my nic nemame nemame , jsme chudi jako vy temer!!

  A zatim budou hybat bilionama Bitcoinu, a budou absolutne anonymni a nikdo jim je nebude moci vzit!!! jejich penize a moc na vzdy!!!

  Jedine reseni pro demokracii : zrusit bitcoiny, opravit danovy zakony, a vlastnici veskereho majeteku nad 100.000 Euro musi byt vypsany nekde na pocitaci jako verejna informace .
  Jinak Demokracie bude na vzdy halucinace a bohati budou vzdy schopni mast mozky lhanim a spatnym vzdelanim od materske skoly po vysokou!!!

  Ovsem , na to lidi by museli byt schopni udelat akci , coz se nestane , neb jsou hovada a jejich jedina potreba je se divat na televisi a chlastat pivo ci nejaka ta droga .

  Bruno

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bruno Souhlas.

   Smazat
  2. Cesi nemeli rozpoustet lidove milice

   Smazat
  3. Ja to vidim NUTNOST!!! zastavit Bitcoin za kazdou cenu, ci nase otroctvi!!!!
   Udelat s Babisem presne to co udelal Putin s Financni Mafii v Rusku.!!!

   Je lehke nicit slabou ekonomii manipulovanim ZAKONU!!! a SOUDU!! nafouklymi penezi z ciziny, kupovat za 10% podniky ,pak to nafouknout, kazdeho okrast a pokracovat u souseda.

   Cesi se musi naucit opet mit MORALNI SILU A TRPET!!! a nedat nic cizakum.

   Bruno

   Smazat
 3. Katolík, protestant, muslim a žid spolu při večeři diskutují.

  Katolík: "Mám takové jmění, že se chystám koupit Citibank!"

  Protestant: "Já jsem tak bohatý, že si koupím General Motors!"

  Muslim: "Já jsem pohádkově bohatý princ a hodlám koupit Microsoft!"

  Potom se všichni obrátí na žida.

  Ten si míchá kafe, potom opatrně položí lžičku na stůl, upije trochu,

  podívá se na všechny a ledabyle prohodí:

  "Já ale nic z toho neprodávám !"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perfektní článek. Existujících kryptoměn dle Wikipedie je zatím (Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Monero, Dash, Ethereum Classic, MaidSafeCoin, NEM, Augur, Iconomi, Steem, Factom, Waves, Tether, Dogecoin, Golem, Zcash, Ardor, DigixDAO, Lisk, Stellar Lumens, GameCredits, Komodo, Bitcrystals, ShadowCash, BitShares, Bytecoin = ∑▒〖28)〗 A lze jich vytvořit více. Bránit se může jen velký a silný stát.

   Smazat
  2. Bohuzel NENI PRAVDA!!!! SPISE BLABOL!!! Branit se muze kazdy stat , ktery ovlada pocitacove site!!!! na svem uzemi.

   Clovek , ktery nemuze udelat prodej, koupi, transakci an pocitacove siti, na uzemi si muze strcit sve bitcoiny !!! do konecniku!!

   I Cechy by mohli ovladat sve pocitacove site!!! ale OVLADAJI JE!!!!
   ??????????????????????????????

   Smazat
 4. zastupuje ČSSD SS KONGRES, ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne ja zastupuji lidi co vidi krok do predu a proto rvou. Rvat kdyz jsi v pasti je uz pozde jak znamo. Ale kdyz se podivam na ekonomicke dejiny NARODA CESKEHO a nervat bych musel byt mene inteligentni. Kam jste to dotahli , je to ostuda , ztratili jste svou ekonomii, zemedelstvi pozvolna vam ukradl Babis, jste ekonomicti otroci, a pudete jako gastarbaiter kolonie se michat s Araby. Nebudete srdce Evropy , ale srdce Arabske Evropy. Ale Cesi si nikdy nechteli spalit prsticky , ze ano??

   Smazat
 5. A kdo zaručuje, že počet blítcoinů je omezený a čím? Asi před rokem jsem četl, že nějaký Karpeles se napakoval asi o 350 milionů dolarů, kdo bude další? Autorům projektu nelze odepřít genitalitu a kupcům debilitu.

  OdpovědětSmazat
 6. Všichni diskutující, kteří jsou daleko více znalí i inteligentnější nežli já, rozuměli článku. Já nikoliv. Dovolte mi ale mou trošku do mlýna.
  Moje nebožka teta měla muže. Ten za druhé světové války v hospodě chlapům řekl, že Hitler prohraje válku, protože kdo s mečem válčí, od meče hyne /autor - myslím Kristus/. Může zavřeli do koncentráku a v něm zahynul. Hitler prohral válku.
  Sedmé přikázání: Nepokradeš.
  Odměnou za hřích je smrt. Kapitalismus je založen na kradeži, proto jej čeká patřičná odměna. Podpis: Slabý duchem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K cemu ta ponizenost. Stejne sem az na par vyjimek pisou blbci, me nevyjimaje
   Kdybysme vedeli reseni tak nekvicime

   Smazat
  2. Jediným řešením je společenské vlastnictví velkých výrobních prostředků, finančních institucí a přírodních zdrojů, když nepochybně platí, že hospodářská moc je současně i mocí politickou. To lze sice různě zakrývat, ale nelze změnit. I ten Putin, ať tvrdí co chce, je limitován mocí peněz i když svoje postavení vybudoval na státním vlastnictví určité části přírodních zdrojů Ruské federace. V principu, jak jednoduché.

   Smazat
 7. Dokud bitcoin (jako systém) ovládají jeho původní tvůrci, do té doby je v bezpečí. Jakmile ho začnou ovládat "státní elity" a nebo spekulanti (i když jeho tvůrci jsou taky vlastně spekulanti), tak to hrozí katastrofou.

  OdpovědětSmazat
 8. 7:57: Poněkud nerozumím Vaši úvaze, jelikož kapitalisté jako tvůrci jsou vždy nebezpeční, jelikož pouze tvorba peněz bez příhlednutí na člověka je nebezpečná - tak to cítím. Vemte si ty lidi, kteří stvořili FED - myslíte, že se zabývali bezpečím lidí - ano - jedině tak svým.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvůrci bitcoinu mají zájem na jeho bezpečnosti prostě proto, že na jeho existenci plně profitují. Vezměte to např. tak, že si mohou libovolnou část zaručeného objemu pro své aktivity ponechávat.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.