Reklama

úterý 13. června 2017

Země NATO musí stanout před soudem - je za co

Vladimír Byčkov
13. 6. 2017        zdroj
Mezinárodní tým právníků bude od zemí NATO požadovat náhradu škod, způsobených agresí proti bývalé Jugoslávii v roce 1999, řekl v rozhovoru pro Sputnik vedoucí týmu, proslulý srbský právník Srdjan Aleksič. Kromě všeho dalšího NATOvci shodili na Jugoslávii až 15 tun bomb s ochuzeným uranem, což přivedlo k pětinásobnému nárůstu počtu pacientů s rakovinou v Srbsku v posledních dvou desetiletích. ... toto potvrzuje skutečnost, že 45 italských vojáků, kteří sloužili v oblastech Kosova, jež byly bombardovány s použitím ochuzeného uranu, ve výsledku onemocnělo rakovinou. 

Soud uznal, že odpovědnost za to, co se stalo, má stát Itálie a ten nyní vyplácí značné kompenzace od 200 000 do 1,2 milionu eur za každého onemocněného.

Vytváří se speciální tým právníků, v němž budou nejlepší advokáti Srbska, Ruska, Číny, Indie a také řady zemí EU. V čele týmu bude srbský právník Srdjan Aleksič. V rozhovoru se Sputnikem řekl: "Máme v úmyslu postavit před soud členské státy NATO, účastníky agrese proti Jugoslávii, tedy 20 států, které se na tom přímo nebo nepřímo podílely. Žaloby budou připraveny přímo proti každému z těchto států". Právníci nemají v úmyslu se obrátit k Mezinárodnímu soudnímu dvoru OSN: "Soudíme, že je to v pravomoci národních soudů".

A co je nejdůležitější - operace NATO v Jugoslávii byla západními "humanisty" nazývána "humanitární intervencí" (Tak!Ještě by to mohli nazvat mercy killing). Přičemž neměla mandát OSN, proto je potřeba ji nazývat nezákonnou agresí proti suverénnímu státu.

Podle orgánů tehdejší Jugoslávie zahynulo v důsledku úderů NATO v roce 1999 více než 1700 civilistů, včetně téměř 400 dětí. Dalších 10 000 osob bylo zraněno.

Byly způsobeny obrovské škody v ekonomice, sociální infrastruktuře a ekologii. Letouny NATO konkrétně zničily dva závody na zpracování ropy, polovinu nádrží na skladování ropy, desítky průmyslových zařízení, nemocnic, škol a školek, kostelů, mostů.

V důsledku působení NATO došlo k otrávení vzduchu jedovatými výpary z hořících závodů na zpracování ropy. Naftou z nádrží, které vybuchly pod bombami, byl otráven Dunaj a další řeky, Jaderské moře.

Mimochodem, údery NATO na objekty chemického průmyslu Jugoslávie se staly dokonce historickým precedensem. Tehdejší úřady v zemi uvedly, že jugoslávské chemické provozy nebombardoval dokonce ani Adolf Hitler. No co, Adolf! Ale západní "humanisté" mohou. Už dávno si, bez jakýchkoli svých pochybností, přivlastnili právo na masové "zabíjení z milosti". Toto právo vyplývá z postulátu, že anglosaské "dobro" musí být prosazeno pěstmi.

Kromě všeho dalšího NATOvci shodili na Jugoslávii až 15 tun bomb s ochuzeným uranem, což přivedlo k pětinásobnému nárůstu počtu pacientů s rakovinou v Srbsku v posledních dvou desetiletích.

Podle srbského právníka Srdjana Aleksiče toto potvrzuje skutečnost, že 45 italských vojáků, kteří sloužili v oblastech Kosova, jež byly bombardovány s použitím ochuzeného uranu, ve výsledku onemocněli rakovinou. Soud uznal, že odpovědnost za to, co se stalo, má stát Itálie a ten nyní vyplácí značné kompenzace od 200 000 do 1,2 milionu eur za každého onemocněného. Právě z toho bude vycházet žaloba proti NATO.

Podle odhadů srbských expertů, celkové škody, způsobené bombardováním NATO, jsou v řádu 30 miliard dolarů.

Nicméně vyhlídky tohoto soudního projednávání jsou velmi nejasné. Právníci říkají, že už uplynulo hodně času, mnoho "důkazů" bylo zničeno nebo zrekonstruováno a také čas mnohé vyléčil. A ještě, mandát OSN NATOvci neměli, ale na druhou stranu, jejich činy nebyly oficiálně uznány za agresi. A vyhlídky na soudní spory proti zemím jsou také nejasné. Copak USA někly zaplatily za geopolitické vraždy? Nikdy! A nenuťte Brzezinského, aby se obracel v hrobě.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

23 komentářů :

 1. Bylo by to pěkné kdyby nato odsoudily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl by to nesmysl.

   Smazat
  2. 21:39 Vrahy civilistů je třeba odsoudit.

   Smazat
  3. 22:19 Ve válce umírají i civilisté a těžko s tím něco udělat.

   Smazat
  4. Jenomže tady nešlo o válku, ale terorismus. Byť navlíknutý do "humanitárního" hávu. Válkou by to bylo možné nazvat, kdyby měla akce požehnání OSN, nebo by šlo o agresi Srbska proti jiné zemi.
   Nikdy jsem se moc nepatlal ve válkách vedených USA po druhé světové válce, ale pokud se nemýlím, měla ze všech, které vedly požehnání jediná. Ta v Koreji. Vietnam, Irák, Afghanistán, Panama, Grenada, Srbsko a bůh ví, kde ještě, bylo čiré prosazování svých mocenských zájmů na úkor napadených zemí.
   USA jsou největší teroristickou organizací světa. Přál bych si dožít se jejich zániku.Světu by se hodně ulevilo.

   Smazat
  5. vladimír hricák Moje řeč možná to nebude tak dlouho trvat a usa zbankrotují.

   Smazat
  6. Ve všech válkách byli a jsou odsouzeni a trestání POUZE A JEDINĚ PORAŽENÍ, zatímco vítězové tradičně TRIUMFUJÍ A SOUDÍ PORAŽENÉ PROTIVNÍKY. Ale až Srbsko dobyde území USA, Francie, Velké Británie či Německa a zničí jejich brannou a ekonomickou moc, jistě bude vozit jejich představitele v klecích k zadostiučinění svého lidu a uspořádá pro ně nějaký nový norimberský proces. A v rámci okupace bude vymáhat i reparace a náhrady. To je přeci tradice...

   Smazat
  7. Potom ovšem můžeme odložit masky a začít nazývat věci pravými jmény. Demokracie a právo neexistuje. Platí zákony džungle. Kdo je silnější, má vždycky pravdu.
   Ale toho jsem si vědom. Jenom mne rozčiluje to slintání o právu, spravedlnosti a hře na demokracii.

   Smazat
  8. Zachvati-li te , zahynes...

   Smazat
 2. Pokud by USA měly světu uhradit všechny škody, které napáchaly jen za posledních pár dekád, jejich státní dluh by vzrostl na cenu zeměkoule. Ani ta železo-niklová planetka, co ji nedávno objevili kdesi mezi Marsem a Jupiterem s přáním ji odtěžit, by to nezaplácla ...
  USA tyto dluhy nikdy neplatily a platit nebudou. Protože mezinárodním právem i soudy pohrdají a své dluhy, přenášejí na své vazaly i země, které zločinně ovládly a nyní bezostyšně pludrují.
  A nejsou v tom ani samy ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:51 Znovu se dostáváme k tomu, že některé státy mají přirozeně menší práva, protože jak by asi bylo správné, pokud by například lidé vládli Bohu a mám na mysli jejich nižší vývojovou úroveň. Ostatně, ona není zadarmo a stojí mnoho úsilí, je zasloužená.

   Smazat
  2. No ono bylo zmiňované mezinárodní právo.
   A jak jsem si všiml, tak mezinárodní právo tři druhy aplikace nebo zacházení s ním:
   -1, ten nejlepší případ, když vyhovuje obou stranám
   -2, ten horší případ, když vyhovuje silnější straně
   -3, a když silnější straně nevyhovuje, nebere se na něj ohled

   Smazat
 3. Škody je třeba vyčíslit a zločiny zažalovat. Není možné nad tím jen mávnout rukou. Historici musí jasně uvést fakta, podložená čísly a argumenty, aby budoucí generace věděly, kdo je kdo. Každý normální člověk toto musí odsoudit - to je ten vyhraný soud !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:11 Nikdo, kdo zná mezinárodní právo, to odsoudit nesmí, protože to bylo v souladu s ním a naprosto nerozhoduje, když například Rusko porušuje stanovy OSN, které je členem.

   Smazat
  2. 22:15
   Když už seš vylitej jak sud ty ussackej mamrde,tak alespoň mlč nebo tě v debilokratickym Haagu někdo zažaluje!!!!!!

   Smazat
  3. 22:15 nejdřív se informuj, na základě jakých dokumentů byla OSN zřízena a jakými dokumenty se má řídit a podle nich jednat. Potom se s nějakou logikou vykecávej. Jimak nevím, co má Rusko(takový stát neexistuje) společného s agresí USA vůči tehdy ještě Jugoslavii, konkretně Srbsku s Černou horou, nesporně bez mandátu OSN způsobem, který nešetřil civilisty a území zamořil radioaktivitou. K poznání, že USA jsou zcela bezohledný agresor je to málo? Takové prase, abych podporoval politiku takového státu a takový stát, to tedy nejsem a nebudu!

   Smazat
 4. Pane Straka tady další šílenost z německa:

  http://aeronet.cz/news/pfui-teufel-nemeckem-otrasa-skandal-skolacky-ve-veku-14-a-15-let-se-uci-na-figurinach-snedych-miminek-jak-se-starat-o-deti-az-jednou-budou-mit-s-migranty-skutecne-potomky-fotografie-jen-pro-silne/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale mezi námi, to s těma dětma tak šokující pro mě není. vždyť máme doma přes dvacet let knížku o péči o děti, z německého originálu a tak figurují dětičky různého původu.

   Smazat
  2. Kocuro Pablo, že ale máte postřeh! Jen mi není jasné, k čemu Vám je dobrý.

   Smazat
 5. 22:19-Pokud si někdy všimnete reklam s dětmi,tak
  pokaždé jsou dvě,oba rodiče jsou bílí a jedno z
  dětí je řerné,nebo míšenec.Oak běží reklama na
  dětské pleny a všechna miminka jsou černoši,nebo
  mulati.Takže nic divného,u nás to běží také.Však
  jsem už viděl krejčovské figuríny a všechny černé.
  Západní Evropa je ztracená a proto rychlez EU.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 6. VILo: Myslím že u nás Klaus s ODS a pak další strany a politici nadělali škody daleko vétší,než 30 miliard dolaru.Kdy budou souzení a potrestání??

  OdpovědětSmazat
 7. Je nejvyšší čas začít se bránit proti zvůli USA a jejich věrných. Držím těmto odvážným lidem všechny palce a chci věřit, že s nimi nespadne letadlo, nezemřou na záhadnou chorobu...prostě nezmizí z povrchu zemského dříve, než budou moci jednat.

  OdpovědětSmazat
 8. Státní terorismus, který uplatnily země NATO, musí být odsouzen!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.