Reklama

.

.

pátek 30. června 2017

Zlom: Turecko umožnilo přelet ruskému vojenskému letadlu


Napsal/přeložil: ea24
29.6. 2017   Eurasia 24


Turecko poskytlo Rusku výhodu, která by byla ještě před několika měsíci nemyslitelná: možnost využití vzdušného prostoru pro přelet vojenského letadla mezi Sýrií a Ruskem.
Ruské vojenské letouny do Sýrie a zpět dosud létaly prakticky výhradně s využitím území Íránu a Iráku.
Přelet přes turecký vzdušný prostor uskutečnil v úterý 27. června dopravní letoun Vzdušných a kosmických sil Ruské federace Iljušin Il-62M.

Let zaznamenaly takzvané flightradary, mapující vzdušný provoz:

Na snímku výše je červeně vyznačena dosavadní trasa letů ruských vojenských letadel mezi Ruskem a Sýrií.


Zřetelná je výhoda, kterou využití tureckého vzdušného prostoru Rusku přináší oproti stávající trase: dochází k výrazné úspoře času i nákladů a odpadá ohrožení letounu nad rizikovými územími Iráku a Sýrie.

Rusko a Turecko stále těsněji koordinují své aktivity v Sýrii, zatímco Spojené státy aktivně podporují takzvané „Syrské demokratické síly“ (SDF). Ty představují opozici proti legitimní syrské vládě podporované Ruskem a současně jsou tvořeny Kurdy, jejichž ozbrojené aktivity v regionu Turecko sleduje s obavami.

ea24

12 komentářů :

 1. Turecko poznalo že je usa pro ně nebezpečí.

  Tady je článek od Okamury pro ty co je to zajímá.

  http://svobodnenoviny.eu/vlada-nadale-prijima-natrvalo-do-cr-migranty/

  OdpovědětVymazat
 2. Stanislav Ševeček30. června 2017 0:20

  Flightradar ... zajímavější může být to, jak často nad námi U Nás přelétají neidentifikovatelné velké (dopravní, či bombardovací?) letouny ... že by naco?

  OdpovědětVymazat
 3. NATO dava k disposici 3000 vojaku americanum pro boje v Afaganistanu .Samozrejme jen pro to aby ucili deti cist a psata rozdavat cokolady .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli budou ty děti učit rozdávat čokolády, byl bych tam rád osobně. Jak říká můj přítel Haf Doghound: "Mysli na to, jak Tě mám rád." . A já mám rád čokolády.

   Vymazat
  2. Dôsledkom bude, že sa to tam začne viac chumeliť. Je to za plotom Ruska a Číny a tí sa tam už zapájajú s Talibanom.

   Vymazat
 4. Sberne sberovosti a jine sberne surovosti.
  Miri rusky plan na plynovod do Turecka a do Jizni Evropy ...
  Dale PROTOZE JSOU SANKCE V MODE v USA vyhlasuji sankce na korporace , ktere by pomohly budovaT RUSKY PLYNOVOD DO eu /Nordstream/.
  Tak , PROTO zase nemecko a Rakousko NA OPLATKU vyhrozuje SANKCEMI USAKUM.
  Jinak se islamisti v eu nevohrejou..Zlocin.
  Prvni vlna , nebo jedna z prvnich islamistu pak pokracovala do Usa bezvizove , jako domu a zautocila..tam.. Taky. Dnes je zcela jiste ze dalsi vlny islamu budou priznive volit , legalne nebo ilegalne ,vlady , ktere je tak nadsene do EU privitaly.
  Co jisty je taky , to je sichr a kazdej ted uz musi vedet ,ze je uplne jiste a jasne , ze jsou to predevsim USACI SAMI , KTERI SI MANIPULUJI A FALSUJI VLASTNI VOLBY.
  Expert na spiknuti je Hillary , ktera jiz v r.1998 oznamila ,ze existuje obrovske masove spiknuti v USA proti jejimu manzelovi...
  Mame to to primo od pramene...

  OdpovědětVymazat
 5. Tak teda sa ukázalo že Ruskí bombardér Su-24 zostrelili Turci pred dvoma rokama na rozkas Obamovej a Clintonovej administratívi čierneho domu.Nech neoconov už šlak trafí tie kurvi pojebané.Aj Rím padol a teraz nech to postihne spojené štáti satanistické amen,apage satanas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:43 rozpínavost: https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=VHnkDiGOVnI

   Vymazat
 6. Ten Turecký pilot mohl dostat instrukce od těch co dělaly převrat a ty byly určitě někým řízeny. Proto ta čistka v armádě a všechny zy změny v chování Erdogana.

  OdpovědětVymazat
 7. V současnosti má Turecko blíž k Rusku.Nemůžeme ale
  z toho dělat nějaké závěry,je to vlastně svatba z
  rozumu.Nyní jim spolupráce vyhovuje a za čas to
  může mít jiný průběh.Každopádně je to pro Rusko
  výhodné a pro Turecko asi také.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Turecko pochopilo,že kdo stojí opodál bude tam stát i dál.Dění v Euroasijském prostoru dostává novou dimenzi a vzniká zde obrovský vojensko-politicko-hospodářský komplex,který bude určovat další vývoj v této oblasti a světa.Dolar končí.

  OdpovědětVymazat
 9. Pjakin 19.6.2017 ":
  "Turecko v dohledné budoucnosti přestane existovat. Černé moře se stane ruským vnitrozemským mořem a vrátí se mu jeho dřívější
  název Ruské moře."

  OdpovědětVymazat