Reklama

.

.

pondělí 3. července 2017

A pak, že cenzura je nepřípustná aneb Oliver Stone na indexu ČT

Jiří Babača
3.7.2017  Outsidermedia

„Česká“ televize zjevně nerozdýchala dokumentární film oscarového režiséra Olivera Stonea „Svět podle Putina“ a kromě dehonestování TV Prima a Olivera Stonea zřejmě zařadila na index zakázaných děl „České“ televize Stoneho protiválečnou tvorbu. ČT tak neochvějně dokazuje pravdivost známého rčení „Demokracie začíná tam, kde končí signál české televize“. Co s tím? Jedno řešení se nabízí.Když vyšlo ve známost, že televize Prima na svém kanálu Prima ZOOM uveřejní čtyřdílný dokumentární film Olivera Stone „Svět podle Putina“, tak si „Česká“ televize ještě před(!) jeho odvysíláním 18. 6. 2017 v pořadu Newsroom ČT24 vzala na paškál samotnou TV Prima a film Olivera Stone „Svět podle Putina“. ČT v tomto pořadu (pozor, pořady v ČT občas mění svůj link) Stoneho dokument pěkně po bolševicku onálepkovala coby „ruskou propagandu“ a nenechala na něm nit suchou. Přičemž celý začátek pořadu Newsroom ČT24 z 18. 6. 2017 vyznívá jako dehonestační pamflet na dokumentární film Olivera Stonea „Svět podle Putina“ a na všechna nezávislá média, která si dovolí vybočit z řady a prezentovat jiný pohled na svět než je oficiální západní propaganda. Už to samo o sobě je skandální jednání a leckdo by jej mohl považovat za hrubé zpronevěření se novinářské etice a poslání veřejnoprávní televize definované kodexem ČT.

Jenže tím to zjevně nekončí. Podle všeho byl režisér filmu „Svět podle Putina“ Oliver Stone s jeho protiválečným dílem zařazen na Index ČT a z oscarového režiséra se rázem stal nejspíš autor v ČT zakázaný. Již dříve ČT jeho dokumenty jako třeba „Americké století očima Olivera Stonea“ raději vysílala v pozdních nočních hodinách dlouho po půlnoci. Tentokrát však přistoupila k nekompromisní cenzuře. Původně totiž měla ČT 2 v sobotu 1. 7. 2017 v čase od 22:10 vysílat Stoneho oscarový film popisující realitu války USA ve Vietnamu s názvem „Narozen 4. července“. Místo toho raději zařadila jiný film „Kill Bill“. A pak že je podle ústavy cenzura nepřípustná… Viz porovnání programu ČT2 z Novinek zde a kopie televizního programu podle časopisu TV MINI na 24. 6 – 7. 7. 2017:


Z tohoto a řady dalších důvodů jsem se rozhodl zrušit svůj televizní příjmač a přestat platit koncesionářské poplatky České televizi. Na jednu stranu je mi to líto, neboť samotný koncept existence veřejnoprávních médií se mi líbí a jeho myšlanka je mi sympatická. Na druhou stranu se však ukazuje, že za stávajících podmínek zcela evidentně nefunguje tak, jak by měl. Ke zlepšení stavu dokonce nepomáhá, ani pokud na radu ČT zašlete precizně zpracovanou a do detailu vyargumentovanou stížnost. Viz 500 stránková stížnost Petra Pražáka zde.

Domnívám se proto, že jediným účinným nástrojem, jakým lze donutit vedení ČT ke změně přístupu je omezit jejich příjmy. Jiný reálný způsob docílení změny jejich povýšeneckého a arogantního chování nevidím.

P.S.: Pro posouzení a vytvoření vlastního úsudku lze Stoneho dokument „Svět podle Putina“ (s českými titulky) shlédnout zde:

http://www.mojevideo.sk/video/2a9d7/svet_podle_putina_cz_1_4.html
http://www.mojevideo.sk/video/2aa04/svet_podle_putina_cz_2_4.html
http://www.mojevideo.sk/video/2aa32/svet_podle_putina_cz_3_4.html
http://www.mojevideo.sk/video/2aa54/svet_podle_putina_cz_4_4.html

P.P.S.: Pokud by se náhodou chtěl ke mě někdo další připojit a přestat spolufinancovat tendenční tvorbu ČT a neplatit koncesionářské poplatky tak, aby je po něm následně ještě i s pokutou 10 tis. Kč nemohla ČT vymáhat, je nutné zaslat čestné prohlášení o tom, že nejste držiteli televizního příjmače na adresu sídla ČT. Návod, jak postupovat, najdete zde či zde.
 
- - -

24 komentářů :

 1. Dali tam Kill Bill, protože je tu Turmanová, i když je možné, že to prostě jenom využili, ale i tak, tentokrát mají výmluvu.

  OdpovědětVymazat
 2. Kill Bill, bože tak strašná blbost a ještě k tomu už milionkrát odvysílaná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechny televize jsou plné stupidních stále se opakujících amerických filmů a seriálů. Už to trvá minimálně 25 let. Tak alespoň víte kam jdou peníze které každý měsíc platíte.

   Vymazat
 3. Demokracie platí, pokud neohrožuje mocné tohoto světa. Cz z

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá ČT,právě jste se znovu obnažila,jako prostitutka z Perlovky... Kdo Vám,hloupí redaktůrci,kdo Vám ty Vaše lži asi věří... Jen ten zadavatel řízených zpráv možná asi... Ale on ví,že je to lež,takže co děláte? Pácháte vlastizradu...

   Vymazat
 4. Co bychom od demokratůr chtěli, když si v Německu zavádí nám dobře známou autocenzuru.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2017/07/03/orwellovstina-na-kterou-se-nezmohl-ani-orwell/

  OdpovědětVymazat
 5. ČT kdyby nemněla předlistopadové pořady z archivu, už by nemněla ani diváky.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 6. Je škoda, že autor jakoby přijal za své nemožný překlad názvu. S citem pro angličtinu a češtinu by byl nejvhodnější název "Hovory s Putinem". Že by to někomu připomínalo Čapka? A proč ne, není to snad autorsky chráněný název. Dokonce ani slovo interview není odpovídající, byly to opravdu hovory dvou lidí, kteří si chtějí povídat a dokonce z toho mají určitě sami pro sebe dobré pocity. Stone říká slovy i řečí těla "... tohle mě zajímá ... co vy na to?" Jsou to hovory dvou lidí, kteří se uznávají, mají k sobě úctu a respekt. To z našich redaktorů, které jsem vídal v TV (ještě když jsem měl sílu a nervy na ni koukat) asi nikdy nezažil. Ti se neptali, že je něco zajímá, tj. že je ten druhý a jeho názory zajímají. Zajímalo je jen, jak dalece s nimi ten druhý souhlasí.

  OdpovědětVymazat
 7. Nad českou televizí jsem zlomil hůl v roce 1989 a autor má pravdu v tom, ať si česká televize vydělává tak jako všichni ostatní, jaképak státní dotace a peníze poplatníků aniž mají možnost říci nechceme.

  OdpovědětVymazat
 8. Na ČT2 by vůbec takový brak jako je "Kill Bill" neměl být vysílán. To je tak dobré pro Novu.

  OdpovědětVymazat
 9. Odpovědi
  1. Kill Bill je neskutečně slabomyslná sračka emerického typu pro morony.

   Vymazat
  2. Pravda, není to jen tak ledajakje brak, to je tzv. krvák! Klasickej "emerickej krvák" ...

   Vymazat
  3. A ty, Glagóle, rozhodně nejsí moudrý ani soudný člověk !

   Vymazat
 10. Žádná cenzura není,to je výmysl našich nepřátel.
  Je však třeba chránit lidí před imperialistickým
  Ruskem,které potají stále přibližuje svoje hranice
  k základnám NATO.To se musí řádně vysvětlit,aby
  naši občané viděli všechny souvislosti ve správném
  světle a ze správného úhlu.To přece není cenzura,
  ale ochrana občanů!K tomu jim dopomáhej Bůh!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petře, já bych to jen doplnil" Rusko potají stále AGRESIVNĚ přibližuje svoje hranice
   k základnám NATO."

   Vymazat
 11. Již mne docela štve to vnucování přiblblého nevýznamného filmového festivalu. Promenádují se tam blbky s výstřihy se svými "partnery" a dávají přihlouplé rozhovory. Úplně mne dostal dekolt herečky Čvančarové, které konkurovala kravským vemenům, ale musel se udělat opravdu Top rozhovor. Pak nějaké divy v průhledných róbách, Bartoška s cigárem v ruce a úplně se divím tomu Ebenovi, i když prachy jsou prachy. No fakt přehlídka lidské malosti a do toho ta Billka Trumenová. A nakonec se dozvíme, že ji musí dát namísto Stoneova válečného filmu, protože je to persona non grata za to, že mluvil s Putinem a pil s ním kafe. Takže již mám pocit, že právě předčili normalizaci ze sedmdesátých let.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sims Také okamžitě přepínám jak jsou tam ty komedianti.

   Vymazat
 12. Ten nevýznamný festival je věcí pořadatelů a vůbec mě nezajímá. Co mě zajímá, že za naše peníze zvou a hostí "celebrity" aniž by ony musely vydat jedinou korunu. Prý mají hrazeno vše od letenek, ubytování, žrádla až po kapesné.

  OdpovědětVymazat
 13. A PRIMA ZOOM má u veřejnoprávní, TV,placené sice z našich peněz,ale vysílající pro naše elity,velký vrub.Prima vysílala Kanadský dokument Dva na cestě Rusko-soudruzi na cestě.Fakt v tom Rusku nelezou po stromech a očividně kanadští protagonisté jsou zaskočeni přátelstvím,pohostinností,volností a upřímností lidí.Lidmi různých náboženství žijících vedle sebe.Už se těším na další dokument.A ten film,prokádrovaný od soudruhů z ČT,nakonec může odvysílat PRIMA nebo BARRANDOV.

  OdpovědětVymazat
 14. "ČESKÁ TELEVIZE". NE, JEDY NEUŽÍVÁM !!!

  OdpovědětVymazat
 15. Představme si, že v prodejně potravin by po nás chtěli, abychom si při každém nákupu povinně koupili i tři kila brambor, bez ohledu na to, jestli je chceme nebo ne. Je to absurdní a nepřijatelné, že? A jak je tedy možné, že jestliže stejně nepřijatelnou absurditu zavedli zákonodárci, když nám stanovili povinnost při vlastnictví televizního přijímače platit poplatek jednomu z mnoha televizních provozovatelů, necháme si to líbit? Obzvlášť dnes, kdy je technicky naprosto jednoduché jakýkoli kanál zakódovat a poskytovat jej pouze zájemcům o něj za úplatu?

  Dle mého názoru, jestliže je možnost příjmu VŠECH OSTATNÍCH TELEVIZÍ vázána na povinnou platbu jedné z nich, i když její vysílání divák nepřijímá, takovéto počínání státu nese znaky trestného činu útisku a bylo by na místě iniciovat stížnost k ústavnímu soudu. Efektivnější mi ale přijde konečně přestat volit politiky, kteří nejrůznějším skrytým způsobem plní zájmy globalistů a lid je jim ukradený. Tím se najednou vyřeší mnoho dalších podobných problémů.

  Funkční linky na Stoneovy rozhovory s Putinem:

  https://rutube.ru/video/2be05bf681bb530cf70fd4408bbed23f/?pl_id=1182021&pl_type=user

  https://rutube.ru/video/fcbbecd59fc2ea22a2aa35cb3fde2b53/?pl_id=1182021&pl_type=user

  https://rutube.ru/video/25a4e307365bec3f4db484988246bdcb/?pl_id=1182021&pl_type=user

  https://rutube.ru/video/a5df864a0f00a0513af1449c840988c9/?pl_id=1182021&pl_type=user

  P.S.: Sledujte či stahujte neprodleně - podle mých zkušeností všechny pokusy zprostředkovat rozhovory ostatním na webu byly zablokovány do tří dnů!

  Jaromír Habr

  OdpovědětVymazat
 16. Největší humus je, že ČT odvysílala Hříšné lid, na které navázala Panoptikem, na které plynně navázala znovu Hříšnými lidmi. To se na veřejnoprávní TV ještě nestalo! Vše v hlavním vysílacím čase.

  OdpovědětVymazat