Reklama

.

.

čtvrtek 13. července 2017

Al-Hadath: USA vyvážejí na vrtulnících pohlaváry a členy DAEŠ z Rakky a Homsu


13. 7. 2017      zdroj
Ve středu řada významných arabských médií oznámila, že vrtulníky koalice USA vyvezly skupinu teroristů DAEŠ z oblasti města Suhne, na něž útočí syrská armáda.
"Místní zdroje potvrdily, že tři vrtulníky "americké koalice" evakuovaly skupinu zločineckých živlů DAEŠ v pouštní oblasti, která se nachází na východ od města Suhne na východě provincie Homs", oznámil významný irácký televizní kanál alebaatv.


"Jak bylo řečeno našimi zdroji, skupina ozbrojenců přijela civilními vozidly, před tím přinutila majitele vozu, aby je převezl ... na místo evakuace k třem vrtulníkům, z nichž jeden přistál, další 2 létaly kolem místa evakuace a poskytovaly krytí", dodal televizní kanál.

"Tři vojenské vrtulníky koalice, vedené USA, provedly další operaci ve východním Homsu, během níž vyvezli na palubě teroristy DAEŠ, oznámily místní zdroje ve středu". Sdělila to íránská státní tisková agentura Fars news s odkazem na televizní kanál Al Hadath.

"Al-Hadath ve zprávách oznámil, že skupina teroristů DAEŠ byla přepravena v dodávce z Ayyash ve východním Deir ez-Zoru do pouštní oblasti na východ od města Suhna ve východním Homsu, kde se tři vrtulníky americké koalice vznášely nad krajinou.

Zdroje Al-Hadathu sdělily, že tři vrtulníky vzlétly na sever a vstoupily do vzdušného prostoru Rakky s tím, že nejsou k dispozici žádné informace o jejich přesném místě určení.

Zdroj dále uvedl, že teroristé DAEŠ, vyvezení vrtulníky vzdušných sil USA, mohli být členy jedné ze špionážních skupin, používaných Washingtonem k realizaci jeho cílů v regionu.

Začátkem července vysoce postavený syrský politik Ammar Asad oznámil, že americká letadla přepravovala teroristy DAEŠ z provincie Rakka na neznámá místa", dodává Fars news.

Arabská média uvádějí, že skupina DAEŠ zahájila stahování svých band ze západní Rakky ve shodě s kurdskými silami, které jsou podporovány USA, zatím co vojáci syrské armády byli schopni vyhnat teroristy z jejich posledních opěrných bodů ve východní části Aleppa a vstoupit do západní části provincie Rakka, která byla pro DAEŠ hlavním městem.

Již v polovině června Ammar Asad dodal, že USA evakuovaly pohlaváry DAEŠ, kteří jsou občany západních zemí, z Rakky do jiných oblastí Sýrie.

Politik upřesnil, že USA dovolily více než 120 členům DAEŠ opustit se svými zbraněmi Rakku a vydat se ve směru Suhne, aby bylo vytvořeno napětí v oblasti Palmýry, ale ruská letadla tento oddíl zničila.

Řekl, že před několika týdny koalice USA uspořádala operace vrtulníků v Rakce a evakuovala několik pohlavárů DAEŠ na neznámá místa a dodal, že to nebyli Syřané, Iráčané nebo Číňané, byli to západní velitelé DAEŠ.

Poznamenal, že Rakka je pro USA velmi důležitá a zdůraznil, že "Kurdové a teroristé DAEŠ uzavřeli dohodu, nehledě na své ideologické rozdíly, což umožňuje vůdcům DAEŠ opustit Rakku bezpečným průchodem".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Nebude míru pod olivami, dokud USA nechcípnou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesmies tak pisat lebo ti zbombarduju dom ze pises proti demokrcii. A v spravach pustia ze si bol bojovnikom (IS) a spachal si atentat v ČR. kvoli tomu ze Putin pomaha Asadovi v Syrii. :-)

   Vymazat
  2. 23:09 - Děkuji, děkuji, ale svůj názor neměním. Nikdy jsem neobrátil kabát! A řídil jsem se slovy Mistra Jana Huse:
   Hledej pravdu, slyš pravdu,
   uč se pravdě, miluj pravdu,
   prav pravdu, drž pravdu,
   braň pravdy, až do smrti.

   Vymazat
 2. Nevím, zda by někdo, kdo má buď zájem o informace od nich a nebo zachraňuje vlastní agenty, jednal jinak a nevím, proč se tomu někdo diví. Jednal bych stejně.

  OdpovědětVymazat
 3. Samozrejme ze ich museli evakuovat ved by bola sranda keby ich tam syrska armada zajala a potom nam mozno pustili na slovensku a v cechach v spravach kto vlasne bojoval za ( umiernenu opoziciu ) ako to pomenovali Demokrati.. SYRIA BUDE SLOBODNA KONECNE! Vojna uz konci kazdym dnom.Alach Akbar

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když je tak pěkně zacvičili na Sýrijcích a Iráčanech,přeci je nenechají utratit SAA,když je budou potřebovat na dělání bordelu tady v Evropě...Snad si někdo z vás nemyslí,že sem tlačí ty statisíce těch kozomrdů v nejlepších letech,jen aby se tu poflakovali,oprskávali místní nudící se hloupé kravky a pobírali kapesné 2x vyšší,než plat kvalifikovaného dělníka...Všeználek z 23:03 bude jistě spokojen,až se s nimi začne potýkat na vlastním dvorku a jistě se nebude ničemu divit,když do toho tak vidí...

   Vymazat
 4. Mírotvůrce Trump v akci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. It’s Official: Impeachment Resolution against President Donald J. Trump. H. RES. 438
   Vypadá to že mírotvůrce zřejmě půjde od válu....
   Mr.POTATOHEAD.

   Vymazat
  2. 13:51 A bude tam válečný štváč pence nebo mccain?

   Vymazat
 5. Nadějí je Yellowstone.

  OdpovědětVymazat
 6. Stát plnej sviní a lidských zrůd.Nejodpornější stát na světě.USA v celé své nabubřelé kráse.

  OdpovědětVymazat
 7. Smekám klobouk, jak to mají vymyšlené. Arabové se vybíjejí mezi sebou, rozbíjejí si státy a všichni řvou Aláhu nabar. Vlastnit takové stádo užitečných idiotů, také bych se o ně staral:) Proč se s nimi prát, když se vymlátí sami mezi sebou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně už nemají takovou chuť válčit s nevěřícími.

   Vymazat
  2. žiaľbohu nevymlátia, lebo sa rozmnožujú oveľa rýchlejším tempom ako sa vybíjajú.
   Jedine ešte keby sa ešte viac poštvali sunniti a šííti proti sebe, aby štáty bojovali proti sebe vo vojne. Ale to sa nestane, presne ten bordel, čo tam je teraz, maximálne vyhovuje satanladským vládcom zemegule. Na ropných vrtoch sedia oni, organizovaným vývozom kobyliek držia na uzde Európu, predávajú zbrane jedným aj druhým a ako bonus zamestnávajú Rusov a nútia ich míňať financie na zbrojenie.

   Vymazat
 8. Logický tah. Každý si své "investice" chrání jak může. Budou k použití jinde. Navíc teď mají důkaz, že mohou uřezávat hlavy a provádět nejrůznější zvěrstva - a pokud se nenechají zabít či zajmout, strýček Sam se o ně postará.

  OdpovědětVymazat
 9. Mám neodbytný pocit, že tento náš svět se pod vedením Říše dobra řítí do totální řiti.

  OdpovědětVymazat
 10. USA se jen snaží zachránit ještě,co se dá.Vždyť
  není všem dnům konec a budou se ještě hodit.Na
  co,to ví jen pár osob v USA.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 11. Jde nepochybně přímo o občany USA, tedy vojenské instruktory, nebo o vlivné cizince placené z USA, či schopné vůdce nakloněné zájmům USA.

  OdpovědětVymazat