Reklama

.

.

středa 5. července 2017

Barbarossa 2.0: NATO otvírá Baltskou frontu

5.7.2017  Katehon, překlad Zvědavec
 

Nehledě na oficiální prohlášení pokračují jednotky Severoatlantické aliance systematicky v přípravě na vojenskou konfrontaci s Ruskem.

Vojenská cvičení NATO v oblasti Baltského moře se konají tak pravidelně, že jen stěží můžete pochybovat o mírovém charakteru aktivit našich „západních partnerů“. Operace „Spring Storm“ se proměnila v operaci „Summer Shield“. Sotva dospěje „Spring Storm“ ke konci, okamžitě je následována operací „Shot of the sword“, kterou nahradí „Iron Wolf“ a tak dále. Všechno jsou to názvy manévrů, které mají vyděsit nepřítele. A jen jedna země je přirozeně považována za nepřítele, země, která podle západních stratégů v minulosti i v současnosti pokrývá příliš velké území a „nespravedlivě“ vlastní největší zásoby přírodních zdrojů na světě.


Proč pobaltské státy potřebují B-52?


Největší vojenské manévry Severoatlantické aliance Saber Strike 2017 („Sabre Strike“) začaly v Lotyšsku 3. června 2017. Podle plánu velitelství NATO je jejich aktivní fáze navržena na tři týdny. Vedle ozbrojených jednotek Lotyšska, Estonska, Litvy a Polska se jich zúčastňuje vojenský personál USA, Británie, Kanady, Německa, Holandska, Belgie, Lucemburska, Itálie, Dánska, Norska, Chorvatska, Portugalska a také Finska, které není členem aliance. Kromě pozemních a námořních složek nasazuje NATO aktivně v rámci cvičení Saber Strike 2017 také letectvo, včetně strategického.

Na britské letecké základně Fairfield bylo rozmístěno šest britských strategických bombardérů B-52N a B-1V stejně jako pár neviditelných bombardérů B-2 Spirit, které jsou schopné nést jaderné zbraně. 6. června 2017 byla skupina sestávající ze strategických bombardérů B-52 a B-1 zachycena ruským stíhacím letounem Su-27 nad Baltským mořem. Tímto se naši (ruští) piloti svým způsobem také zapojili do manévrů NATO, když cvičili zachycení a doprovázení letadel pravděpodobného nepřítele. A to jaké letadlo! Tato situace se podobná jednomu případu, kdy během letecké show se jeden podplukovník ruského letectva, když spatřil těžký osmimotorový americký bombardér, k němu vrhl a nadšeně zvolal: „Ó, ó, B-52!“ V tomto okamžiku se jeden z Američanů hovořící rusky, který letoun doprovázel, podplukovníka zeptal: „To se Vám naše letadlo tak líbí?“ Vzápětí obdržel naprosto upřímnou a nečekanou odpověď: „Samozřejmě, za takové se hned dostává titul hrdiny!“

Mimochodem, podle oficiálních údajů ztratily USA ve Vietnamu minimálně 30 B-52 a místní letecká esa na sovětských letounech MiG si některé z nich zanášela do svých statistik sestřelených strojů pod původními indočínskými názvy „Li Xi Tsyn“ a „Si Ni Tsyn“.


Povolání chránit před „ruskou agresí“


Je ale načase přejít od žertů k závažným tématům. Pravidelné vojenské manévry NATO s takovými hrozivými zbraněmi poblíž západních ruských hranic mohou vážně vyvolávat obavy a nepřispívají k nastolení stabilní situace v regionu, a to nehledě na fakt, že představitelé aliance a pobaltských zemí ujišťují, že cvičení mají údajně výhradně obranný charakter. Mezitím v baltských médiích pokračuje dokonalá protiruská hysterie, která operuje s tvrzením, že naše země chystá „hybridní“, úplnou vojenskou invazi.

Média podsouváním podobných informací připravují místní lidi na případné těžkosti a mají je k tomu, aby se bránili „ruské okupaci“. Je třeba říci, že někteří místní lidé tomu skutečně věří a samozřejmě si nevšimnou, že jejich země, na jejichž vlastní nezávislost jsou tak hrdí, jsou fakticky již obsazené a že tato západní okupace je mnohem sofistikovanější a ve svých důsledcích nebezpečnější než tzv. sovětská okupace nebo „okupace“ v době Ruské říše.

Je třeba zmínit, že protiruská vojenská hysterie doprovází zejména zářijové společné rusko-běloruské cvičení „West-2017“. Toto cvičení vyvolalo pozdvižení ve Vilniusu a v Kyjevě, kde obvinili Moskvu a Minsk z přípravy na vojenskou invazi Litvy a Ukrajiny pod pláštíkem tohoto cvičení. Je jasné, že stranou nezůstává ani takzvaná běloruská opozice, která dostává od svých sponzorů štědré granty na informační kampaň v duchu, že „Putin zabírá Bělorusko“. Aktivní informační a propagandistickou kampaň, kterou v zimě zahájilo žalostné naříkání Grybauskaitėové a Porošenka a tvrdá prohlášení Stoltenberga, nyní stvrzuje výmluvná přehlídka síly.


Incident s letounem Šojgu


Ruský ministr obrany Sergej Šojgu 21. června 2017 uvedl, že cvičení NATO při hranicích Ruska ukazují na fakt, že aliance nehodlá opustit protiruský kurz, což potvrzuje i její květnový summit, kde bylo Rusko spolu s mezinárodním terorismem označeno jako jedna z hlavních hrozeb.

„Situace, která se rozvíjí na našich západních hranicích, má tendenci ke zhoršení následkem zvýšené vojenské aktivity zemí NATO ve východní Evropě. Severoatlantická aliance navyšuje svou přítomnost v pobaltských státech, zdokonaluje infrastrukturu svých přístavů, letišť a dalších vojenských zařízení. V pobaltských zemích a v Polsku je dokončeno formování čtyř praporových taktických skupin, jejichž celkový počet bude asi 5 000 vojáků se zbraněmi a vojenským vybavením,“ zdůraznil ministr obrany na setkání kolegia ministerstva obrany k bezpečnostním otázkám na západním strategickém směru v Kaliningradu.

Je třeba připomenout, že Šojgu okusil dravost a agresivitu Severoatlantické aliance den předtím, když se stíhací letoun NATO F-16 pokoušel odříznout letadlo ruského ministra obrany nad Baltským mořem během letu do Kaliningradu, ale byl odehnán doprovodným Su-27.

Ředitel Centra studia praktických problémů národní bezpečnosti Alexander Žilin řekl listu Zvezda, že se Američané chovali jako lupiči utržení ze řetězu, když ignorovali všechna mezinárodní ujednání týkající se přepravy nejvyšších státních představitelů.


Barbarossa 2.0?


V předvečer 76. výročí předchozí agrese „sjednocené Evropy“ vedené nacistickým Německem proti naší zemi uskutečnily jednotky NATO poněkud zvláštní řadu vojenských manévrů v tzv. Suwalském koridoru na území Polska a Litvy. Podle plánu cvičení měli vojáci Severoatlantické aliance zabránit tomu, aby Rusko využilo tuto strategickou lokalitu na litevském a polském území ke spojení Hrodenské oblasti v Bělorusku s Kaliningradskou oblastí Ruska. Je třeba připomenout, že Suwalský koridor je důležitý z důvodu, že v případě obsazení Ruskem by byly ohroženy síly aliance nejen v Litvě, ale také v Lotyšsku a Estonsku. Tyto manévry NATO byly nazvány „Iron Wolf 2017“ a velení aliance informovalo o jejich úspěšném završení.

Tato oblast severovýchodního Polska je mimořádně pozoruhodná z důvodu, že byla využita jako nástupiště hlavními silami německé armádní skupiny „Center“ během Operace Barbarossa před 76 lety k úderu na Baltský a Západní vojenský okruh Rudé armády. Tato operace přivedla k porážce a ztrátě pobaltských zemí a významné části Běloruska během prvních dvou týdnů války.

Je také třeba poznamenat, že v roce 2015 během podobných cvičení NATO v Litvě internetová stránka ministerstva obrany této pobaltské země uvedla, že skutečným účelem aliance je připravit se na invazi do Kaliningradské oblast. Toto prohlášení bylo následně vysvětlováno napadením hackerů, ale i ten nejvíce nepovedený vtip skrývá zrnko pravdy. Netřeba připomínat, jaká tvář se skrývá za otevřeně mírovou a obrannou rétorikou „západních partnerů“. Je zvláště vhodné si to připomenout v předvečer 22. června.


Barbarossa 2.0: NATO opens the Baltic front vyšel 23. června 2017 na katehon.com. Překlad v ceně 498 Kč Zvědavec.

32 komentářů :

 1. ...nepoučeni z dávné i nedávné historie, budovatelé velké církevní říše sejí vítr*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,kdo seje vítr,sklízí bouři!A my se v té bouři budeme zmítat první!Agresor si nedá pokoj,až nás zlikviduje všechny!

   Vymazat
  2. ..jako hromosvod svede blesky do země,
   tak pravda a svoboda stojí v dějinách neporažená.
   Ten kdo se zlikvidovat nedá, přežije*

   Vymazat
 2. S tanky a s technikou na cvičení, s foťákem ZPÁTKY na západ... A pořád dokola. Potom stačí dovézt dost "turistů" v maskáčích...

  OdpovědětVymazat
 3. Som zvedavá, koľko našich chlapcov, by išli položiť životy za vojnochtivých západných a NATO štruktúr. Naši chlapci prísahali vernosť Československu a nie barbarom zo západu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osobně doufám a přeji si, aby žádný!!!
   Ať se to komu líbí nebo ne, a ať si pisálkové a hlupáci píší, co chtějí, skutečnost je taková, že naše země prostě na Západ nepatří!!!, nikdy nepatřila a patřit ani nebude. Jsme Slovani, ležíme ve střední Evropě, tak proboha, jaký Západ?
   Jistě, státy Z. Evropy v minulosti mnohé dokázaly, mnohé světu daly, ale dnes jsou už úplně jinde a následovat je je cesta do pekel. každý musí chránit především sám sebe, Západ se buď vzpmaatuje nebo je s ním konec, ale my na tom nemusíme participovat. Měli bychom být hrdí na to, že jsme Češi, Slováci, Čechoslováci ... a nehrát si na něco, co nejsme,
   navíc - ten slavný Západ a NATO .. je tu někdo, kdo si myslí, že si nás váží, cení, mají nás rádi a chtějí nás chránit nebo nám pomáhat? Aha. ne, my jsme pro ně póvl, ubožáci z Východu, které by s chutí nechali jít do první linie. NEBRAT!!!!

   Vymazat
 4. To si Šojgu krupnul do kalhot.Oni tito papalášové jsou samej hrdina rudýho praporu a pak, když se jde na zteč,tak maji plné kalhoty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šojgu nevypadá na to, že by se rozklepal před polským sedlákem (byla to.poldká F16). Zato ten hrdina se držel v uctivé vzdálenosti, když mu Su ukázalo svůj arzenál.

   Vymazat
  2. 10:25 posral by si se predevsim ty ty jandohovado

   Vymazat
  3. 11;07 ty budeš taky pododnej hrdina.Pořiď si háčky a čárky tvoje hatmatilka není hodna 21.století. Věděl jsem,že se nějaký píčus ozve.Máš nějaký komplex?

   Vymazat
  4. 11:37
   Abys něco věděl musel bys mit mozek a ne samohonku z flašky udavače Havla ty lejnolahvárenskej mamrde!!!!

   Vymazat
  5. 10:25 a tys byl u toho, že? Primitive! To bych bez důkaazu nenapsal ani o osobním nepříteli, dokonce ani o Václavu Havlovi...

   Vymazat
  6. Bohužel, diskuze se díky jednomu blbovi (10:25) zcela zvrhla. Ě s takovým idiotem vůbec diskutujete, Vždyť už ze předchozí zkušenosti víte, že je to duševní retard.

   Vymazat
  7. Ty jsi, chlapečku, pouze tupej provokatér !

   Vymazat
 5. Ked pride ku konfliktu, aj keby som mal byt vymazany zo zivota, prajem vojnovym zlocincom a ich rodinam smrt.

  OdpovědětVymazat
 6. Je zde malá chybička, B52 má pouze USA, britské B52 neexistují

  OdpovědětVymazat
 7. Jestli do toho západní šmejdi půjdou tak to odskáčeme všichni. Je jasné že RF s Čínou neporazí.

  OdpovědětVymazat
 8. To zas hloupi cesi si u havla vycinkali situaci

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbe (11:10), zmlkni. Teď se baví dospělí.

   Vymazat
 9. NATO pod velením USA mnoho let obkličuje Rusko a nyní bohužel opravdu snad finišuje.Je i možné,že časem usoudí,že NATO na to vynaložilo již tolik peněz,že je potřeba je získat zpět.Nám to připadá zatím stále téměř neuvěřitelné,že by k napadení Ruska mohlo dojít,ale stejně tak nám kdys připadalo neuvěřitelné,že muslimové a jejich islám zvítězí v Evropě bez meče (Kadáfí EU varoval v r.2005).
  Vždy je šance tyto US jestřáby ještě zastavit.Jsou možná rozhodná slova zatím Ruských spojenců Indie a Číny a jiných,jasná a zřetelná slova zatím ještě silné katolické církve,ato z daleka nejen papeže,je možné i probuzení arcibiskupa z Canteburry a ostatních biskupů a reverendů.Tito všichni musejí vytvořit tak silný tlak na jestřáby,aby si na 3.světovou válku nedokázali ani pomyslet. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=VHnkDiGOVnI&t=5s

   Vymazat
  2. 11:18-Musím s Vámi naprosto nesouhlasit,že
   NATO přibližuje své základny k hranicím
   Rusko.Je to naopak Rusko,které tak zákeřně
   přibližuje svoje hranice k základnám NATO.
   To co vykládáte je ruská"propaganda".
   Teď vážně.Situace se vybarvila natolik,že
   je válka skutečně na spadnutí.Demokratůry
   z celé Evropy včetně ČR se hrnou do války
   a tzv.AČR je podřízena Wehrmachtu a půjde
   v první linii.Tak to zařídil komediant
   Stropnický se souhlasem Babiše samotného.
   Tak si ho Čecháci zvolte,ať se má za co
   schovávat.Restituce za 101,Babiš za něco
   jiného,než byly koblihy.ANO je totiž
   nejzákeřnější partají na politické scéně.
   Tak mu pomožte do sedla,ať se Slováci zase
   mohou roztahovat v české kotlině.Babiš
   je slovenská pomsta Čechům!
   Petr Majevský
   Vymazat
 10. Málokdo z běžných lidí si dnes uvědomuje, že se blíží válka. A mainstream má opravdu pravdu, že to bude válka s Ruskem. Samozřejmě když se objeví zprávy, že agresor je ten druhý, je potřeba takové pořady pomluvit nebo zrušit. To, že toto mainstream dělá, je 100% záruka, že válka bude!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Češi válku potřebují jako prase drbání. A válku proti Rusku za ideály NATO! Naše blbost je nebetyčná, že si Češi myslí, že tu válku vyhrajeme. A rychle do první linie mládeži. Potřebujete to jako sůl a všechno doma rozbít napadrť. Zasloužíte si to.

   Vymazat
 11. MÁTE TAM CHYBU, NECHCE SE MI VĚŘIT, ŽE SE TAKTO MŮŽE NĚKDO SPLÉCT!
  Nejedná se o balstskou frontu - ale o BALKÁNSKOU!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vždyť je to logické - NATO nás přeci chrání ne? A kde je problém? No přeci dole, vetřelci přicházejí přes Řecko a Itálii, ne? Tam nás bude přeci bude NATO chránit, tak to nepleťe!

   Vymazat
 12. 10:29
  Naprostý souhlas, jsme středoevropané, nehledě k tomu, že jsem Slovani. Každý, kdo vykřikuje, že patříme na Západ je blb, který tam nikdy nežil, nebo mu nedošlo, že pro ně jsme pořád jen a jen Slavs. A slovo Slav (Slovan), je odvozeno do slova slave (otrok). A tak to je, a na tom žádný havloidní řiťolezec nic nezmění.

  OdpovědětVymazat
 13. Všechno to konání má jediný cíl a to rapidně zredukovat počet obyvatel země. Honolulu napsal, že naše planeta má dostatek surovin ale to se mýlí nebo tím myslí pro vyvolené. Je s podivem, že co zažil v JAR nevidí, že současná situace je podobná a proč to tam tak dopadlo? Copak to nešlo zvládnout válkou? Navíc nastupuje doba robotizace a většina lidí bude nepotřebná. Budou se jen množit a spotřebovávat přírodní zdroje. Je to odporné ale je to tak. Dá se to řešit jinak ale je to boj o to kdo tady zůstane. Jde o to jak to vyřešit bez atomové války. Proto jsou tak zuřivý na Rusko.

  OdpovědětVymazat
 14. Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.

  Ernst Hemingway

  OdpovědětVymazat
 15. Škoda ,že cele Německo nebylo vyhnáno na Sibiř ! Kolik se ze desetitisíců zajatců vrátilo domů ? jen 6000 . Ať si jdou válčit pohlaváři i s rodinami . Stropnického rodina je velká,komedianska !

  OdpovědětVymazat