Reklama

.

.

neděle 2. července 2017

Bitva u Zborova 2. 7. 1917

Jiří Pondělíček
2.7.2017 ČeskéNárodníListy

Bitva u Zborova byla v době naší první republiky symbolem. Stala se symbolem bojových tradic Československé armády, která se rodila v bojích První světové války. Navazovala na husitské tradice. Tuto tradici měla po roce 1948 nahradit tradice jiná, tradice boje u Sokolova. Dnes chápeme, jak velkou chybou bylo stavět tyto dvě bitvy a dva nepochybně pozitivní symboly do protikladu. 
 
Pravý opak je pravdou. Zborov i Sokolovo patří k sobě. Představují přímou linii boje za Československo, za jeho celistvost a svobodu. Stačí si uvědomit, že Ludvík Svoboda, který v řadách československé brigády u Zborova bojoval, velel později Československému praporu v březnu 1943 v bitvě u Sokolova. Legionářská tradice sehrála výraznou roli právě při formování zahraniční armády v letech Druhé světové války. Bylo mnoho těch, kteří ve vyšších hodnostech vedli boj proti nacismu a jejich první bojové zkušenosti, začínaly právě v řadách legionářů a mnohdy i přímo u Zborova .

Cesta Čechoslováků ke zborovskému vítězství, ale nebyla jednoduchá a nebyla samozřejmá. Hned v prvním roce První světové války začali se českoslovenští dobrovolníci organizovat a vytvářet první oddíly. Ve Francii vznikla rota Nazdar, která byla záhy nasazena do boje. Na Rusi vznikla, hlavně z iniciativy krajanů, Česká družina. Zpočátku, ale hrála roli především propagační a organizační. K početné zahraniční armádě ještě zbývala poměrně dlouhá cesta. T. G. Masaryk se svými spolupracovníky, zejména Dr. E. Benešem a gen. M. R. Štefánikem zahájili zahraniční akci za obnovení české samostatnosti po propagační a diplomatické linii. Pro takovou akci v době války bylo ale potřeba ještě něco jiného. Ozbrojené a bojující vojsko, které by přímo na frontách prokázalo oprávněnost požadavků na samostatný stát. Síly krajanů přes mnoho dobré vůle nepostačovaly. Paradoxně se o doplnění bojeschopnými osobami postaralo samo Rakousko – Uhersko.

Češi útočnou válku proti Srbsku a proti Rusku nepřijali jako svou válku a rukovali s nechutí a mnohdy i vyloženým odporem, který dávali demonstrativně najevo. Samozřejmě bylo jasné, že vítězství ústředních mocností by posílilo vliv Německa a splnění snu o německé střední Evropě a celoevropské německé hegemonii. To se v hojné míře projevilo i přímo na frontě. Jednotlivci, skupinky i celé pluky přecházely frontu k ruským liniím a nebo se ochotně vzdávaly do zajetí. Revoluční dobrovolnická armáda na Rusi mohla být konečně budována, jako reálné, bojeschopné, československé vojsko. I tehdy musela být překonána nedůvěra ruské generality k zajatcům, vždyť se na frontě coby vojáci Rakouska vzdávali a nebo dokonce přebíhali! Bylo ještě třeba mnoho vyjednávání a přesvědčování . Svou roli sehrály i obrovské potíže, které mělo carské impérium s vedením války, která hospodářsky už tak nepříliš rozvinutou říši vyčerpávala. Fronta potřebovala vojáky a Čechoslováci byli zde, byli bojeschopní a též odhodlaní bojovat.

Bitva 2. července roku 1917 u ukrajinského Zborova rozhodla o další bojové cestě československých legionářů na Rusi. Boj, který Čechoslováci svedli, přesvědčil dosud pochybující o vojenských kvalitách našich dobrovolníků a poskytl spolu s dalšími zahraničními vojáky na francouzské a později i italské frontě silný argument T. G. Masarykovi pro jednání se zástupci dohodových mocností. Čechoslováci nebyli jen hlouček emigrantů žadonících o zastání. Nebyli nějakými prosebníky. Bojovali na frontách Velké války a bojovali statečně a vítězně. Vojáky, kteří vybojovali vítěznou bitvu u Zborova čekalo ještě několik let dlouhé anabáze, čekal je boj u Kyjeva, Bachmače, Čeljabinsku a zejména na magistrále v sibiřské divočině. Cesta dlouhá a plná bojů a nebezpečí, na jejímž konci byl návrat domů. Ne už do cizí a napůl ještě středověké habsburské monarchie, pod silným vlivem vilémovského Německa. Vrátili se do země, která byla již jejich. Vrátili se jako občané Československé republiky. S hrdostí a slávou, jako vojáci své země, kterou si vybojovali. Jejich bojová cesta vzbudila úctu a obdiv celého světa, naši legionáři se po dlouhých letech odloučení od svých rodin vraceli domů, jako hrdinové. Přes 100tisíc legionářů se postupně vracelo domů. Vraceli se z Ruska, Francie, Itálie, Srbska. Před 100 lety se tak zrodila slavná legionářská tradice.

Nezapomínejme na slavný odkaz našich předků, tisíce z nich našlo svůj hrob v daleké cizině. Ti všichni bojovali za naši samostatnost. A slavná vítězná bitva před 100lety u Zborova se stala symbolem tohoto boje. To jsou ti naši, a „Hašlerovi hoši“ od Zborova…..Jiří Pondělíček
(Národní socialisté)
Předseda KrO Praha

67 komentářů :

 1. Cesi si lzou i o vlastnim dejepise

  OdpovědětVymazat
 2. byť vojakom a ísť smrti oproti nie sú dejiny - sú to fakty, a nemá zmysel hľadať v ich boji nič, len túžbu neurobiť si hanbu a statočne zomrieť, či byť hrdým víťazom, a to sa im podarilo, vážme si toho, ak sa Francúzi nadchýňajú každý rok pri výročí dobytia prázdnej pevnosti, stala sa len symbolom, tak si tieto symboly začnime pripomínať aj my, zdá sa, že doba dozrela

  OdpovědětVymazat
 3. Čest jejich památce!
  Václav

  OdpovědětVymazat
 4. V připitomnělé filmové a televizní tvorbě nám jsou čeští legionáři líčeni především, jako bojovníci proti bolševíkům. Smysl jejich vzniku a primárního nasazení je široké veřejnosti překrucován. Skvrnou na jejich existenci je pak zařazení do mezinárodních expedičních sil, mající za úkol zvrátit politické dění v bolševickém Rusku. Jejich "úlet", kdy vyměnili svého chráněnce, admirála Kolčaka, za volný průjezd do Vladivostoku, také nesvědčí o černobílém líčení ruských událostí a roli legií v nich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čs. armádní sbor vznikl jako nástroj k mezinár. prosazení čs. samostatnosti, čehož i bylo dosaženo, a je to dobře.
   Měl být využit na západní (francouzsko-německé) frontě, na které dobová situace nevyznívala pro Spojence příznivě. A tak se také zčásti stalo, když část legií byla přes Murmansk přepravena na Západ ...
   Zbytek legií byl ponechán v sovět. Rusku, a nebýt několika (dnes již bezvýznamných) epizod, z popudu legií by by snad ke konfrontaci s tamními bolševiky ani nedošlo, jakkoliv i ve vedení legií byli lidé, kteří byli vyhraněnými antibolševiky. Čs. legie byly nakonec do občanské války na straně Bílých dotlačeny (zejména na polit. nátlak Západu), aby se mezitím v Kazani zmocnili i carského zlatého pokladu (jeho osud je i dnes víc jak úspěšně halen) .. a na konci své Ruské anabáze museli sovět. Rusko k oboustranné úlevě opustit.
   Mnozí z nich si pak do republiky přinesli nepřehlédnutelné sympatie pro lidovou vládu. Nejen ten slavný Jaroslav Hašek ...

   Vymazat
  2. Slo o podporu liberalni (mineno trzne-liberalni) vlady v rusku, jenze jak se pozdeji ukazalo, Kolcak byl tvrdym zastancem samoderzavi. Samoderzavi nemelo uz zadnou podporu (krome poblazneneho Kolcaka a par jeho nohsledu) v Rusku. Po t.zv. "Krvave nedeli" (1905), kdy byl rozstrilen poutni dav, nesouci monstrance, ztratilo i podporu pravoslavnou cirkve. Francouzske veleni, kteremu Csl. legie podlehaly, po jednani s Kolcakem dalo rozkaz, aby uz dale Csl. legie Kolcakovy belogvardejce nechranily.

   Co se tyka Jar. Haska, tak ten vstoupil do oddilu Rude armady, ktery byl zajat Csl. legiemi. Legionar, ktery Haska zajal, se jmenoval Josef Svejk a bydlel v ulici Na Bojisti, zatimco Hasek bydlel nedaleko, v Sokolske. :-)

   Vymazat
  3. Pokud si uvědomíte, že organizace společnosti je davo-elitářská, pak máte základ na objasnění událostí. Parazitické elity pasou dav a záměrně vytváří eticky a morálně různorodou společnost, kdy vyzdvihují a podporují ty morálně slabší, kteří jim pomáhají pást dav.

   Pokud tyto informace uplatníte na legionáře dostane pravdivější obrázek. Byli tam skupinky, které se chovali velmi špatně a Rusové na ně nevzpomínají v dobrém - to je dáno eticky různorodou společností, kdy válka poskytuje možnosti se tomuto kalu společnosti projevit. A pak je velitelsky sbor, který je řízen zákulisním vedením a nutí mužstvo, které silně sympatizuje s bolševiky bojovat za zájmy elit, roztržky jsou popsány v historických dokumentech.

   Národ to není jenom slovo, je to určitá forma života a elity, které ho ničí pro svůj osobní prospěch lze označit za parazity.


   Poznámka k bolševismu:
   Bolševismus, byl šikovně pomluven, již hluboko za socialismu parazitickými elitami, které padesát let připravovali prodej socialistického bloku západu, v podstatě od smrti Stalina. Bolševismus neznamená jak si někdo myslí vláda většiny, ale ve skutečnosti to znamená vláda ve prospěch většiny a ne parazitické menšiny. Bylo jich na počátku revoluce málo, ale jako jediní měli rozumný program a lidé to pochopily.

   Bolševismus = je vláda ve prospěch většiny ve prospěch národa ve prospěch všech lidí.

   Parazitická vláda = je vláda ve prospěch parazitického 1%.

   U obou vlád bude nějaká řídící struktura, ale rozdíl je ve výběru řídících pracovníku. U vlády většiny jsou informace k dispozici všem a řídící postavení bude moci dosáhnou každý kdo na to má. U parazitické vlády dochází ke kastovnictví a výběr kádru se značně zužuje. Bolševismus je znám pouze v krátkém období Stalina, kdy z nejzaostalejší země se stala nejvyspělejší, ale brzo parazitická menšina obsadila stranu (marxismus - je to jedním z nástrojů parazitické menšiny - Stalin odhalil jeho chybnost).

   Vymazat
  4. Pan Pondělíček ve snaze o spravedlnost se
   rozepsal docela zajímavě,ale jeho závěry
   jsou poněkud mimo.Vyčítá mlčení o bitvě
   u Zborova,ale o bitvě u Sokolova má sám jen
   pár slovíček o ničem.Dále se dá činnost
   čs.legiií shrnout do zkratky.Ukradli v
   Rusku zlato a potom už jen prchali před
   bolševiky na východ.Na místě nechali jen
   malou jednotku pro zdržovací boj a sami
   se nažili dostat do bezpečí,což se jim
   nakonec podařilo.A byli hrdinové.Jakým
   způsobem toho dosáhli už nikoho vůbec
   nezajímalo.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. Majevskej z hruzou cekam co zase blbeho napises,nech si to pro sousedy v Jesenici,tam te uz taky nemuzou asi ani citit....

   Vymazat
  6. to jura: "Krvavá neděle" byla zorganizovaná, hňupe! Na palácovou stráž začali pálit najatí střelci z blízkého parčíku! Majdan nebyl originál, ale více jak 100 vozkoušený svinstvo! A co se týká tý "liberální vlády" v Rusku? Cituju z dobovýho pramene:


   "Všechno, po čem ruský národ staletí toužil, je světovou válkou pro Rusko ztraceno. Není v dějinách příkladu, aby některý národ tak hluboce a hanebně poklesl, jak se stalo s národem ruským. Vláda Židů v Rusku by nebyla možnou, kdyby členové tohoto národa sami sebe navzájem nevraždili. Generál Kolčak, slavný vůdce ruských vojsk, byl vlastními lidmi zrazen a vydán krutým jeho vrahům. Některé listy tvrdí, že Kolčak byl vydán českým vojskem, jiní tvrdí, že francouzský generál Janin ho vydal. Ze všeho toho jde na jevo, že ruský národ je vnitřně úplně prohnilý a zkažený. Jde z toho na jevo, že ruský národ vlastní vinou uvalil na sebe jho židovských vrahů. Nejlepší synové ruského národa Kaledin, Kornilov, Alexějev a nyní Kolčak, padli úkladem vlastních lidí.
   Tak asi se odehrávaly také ve století X. a XI. vyvraždění Slovanů na Labi a v Pomořansku. Zde nemohli němečtí rytíři tuto zkázu a záhubu Slovanů polabských provésti, kdyby tito národové nebyli se vraždili navzájem. Totéž děje se dnes i v Rusku. Ostatně vnitřní rozháranost českého národa není o mnoho menší, než rozháranost v Rusku. Pozorujme jen přípravy k volbám a různé zjevy na venku mezi lidem.
   Po staletí pracovalo Rusko k tomu, aby obsadilo Cařihrad. Všecky rusko-turecké války byly podniknuty za tímto účelem. Rusko to bylo, které svou krví vysvobodilo balkánské národy ze jha tureckého. Když pak udeřila válka světová, tu nadešel okamžik obsazení Cařihradu Ruskem. Car Mikuláš II. dal několik dní před tím, než byl Miljukovci donucen k abdikaci, černomořskému loďstvu rozkaz, aby obsadilo Cařihrad. Tu pak ale přišla na Rusko strašlivá katastrofa. Inteligence Ruska je povražděna. Zbývá tu jen lid nevědomý a nevzdělaný. — Tohoto lidu však se může zmocniti vůdce odvážný, který strhne za sebou celé Rusko. Pakli se tak stane, bude celé Rusko rázem v jednom ohni. Pak běda bolševikům. Ruský lid čeká toužebně pomoc od západu proti bolševikům. Pomoc ta nejde. Jsem pevně přesvědčen, že v Rusku nastane reakce. — Tato reakce zachvátí nejen Rusko, ale i celou ostatní Evropu.Bylo by proto záhodno, kdyby dohodové velmoci poslaly pomoc Rusku a vysvobodily ho ze jha Lenina a Trockého. Tento čin by byl v zájmu všech socialistů v ostatních zemích Evropy.« Tolik napsal Žid Hessen. Naproti tomu hlásají jiní znalci Ruska v témž listu, že vojenská moc Lenina a Trockého poslední dobou tak zmohutněla, že na zdolání bolševické vlády není dnes ani pomyšlení. Tak si názory o Rusku a jeho budoucnosti odporují. Čím déle vláda bolševiků-Židů v Rusku bude trvati, tím více lidských životů těmto židovským vrahům padne za oběť. Již dnes můžeme říci, že bývalé Rusko bude míti o 30 milionů lidí méně než při vypuknutí světové války. Nejen vraždy, které jdou do milionů, ale hlavně hlad ničí tu miliony ruského lidu. To právě Němci chtějí. Vyhubiti slovanské národy v Evropě. Dílo to se jim daří na všech stranách a státníci Anglie i Francie k tomu mlčí."

   Vymazat
  7. Pro 15:51 to snad ani nemá cenu komentovat. Kolčak, ta zvrhlá zrůda placená západem a jeho vojska to je pouze starší obdoba IS. A míchat židy a bolševiky je taky nesmysl. Židé jsou vždy menševici, ta malá skupina vyvolených, která si myslí, že když jsou dostatečně zvrhlí, že jsou lepší než ostatní. To bolševici, kteří kopali za národ zapříčinili, že světová marxistická revoluce se nepovedla a pomohli z nejzaostalejší země udělat tu nejvyspělejší, většina národa, ani neuměla psát a číst a brzy byli první ve vesmíru (let na měsíc je mediální podvod) a dodnes jsou první, bez Ruských raketových motorů se USA neobejdou.

   Vymazat
 5. Nase zeme ziskala svobodu diky statecnosti legionaru, bojujicich proti komunistickym zverstvum na Rusi.
  Vazme si jejich obeti a nedovolme, aby nas neonacisticke zrudy zavlekly do podruci Putina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (08:41):
   Vaše povědomí o historii je víc než znalostmi formováno nenávistí.
   A to se dá jen obtížně tajit.

   Vymazat
  2. Máte to v hlavě akosi pomatené. U Zborova Bojovali naši přeběhlíci a zajatci, které Bělogvardějci vyzbrojili, aby jim pomohli nejen u Zborova proti rakousko-uherské armádě, ale i proti rudým. Proti rudým vlastvě nebojovali. Více Níže: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensk%C3%A9_legie

   Vymazat
  3. Odjezd legií z bolševického Ruska podporoval Lenin. Ale Trocký dál příkaz čsl.legie odzbrojit. A tak se hoši museli přes Sibiř do Vladivostoku prostřílel.

   Vymazat
  4. 8:41
   ...plácl do větru agitačně-propagandistický buržoust s transparentem o pravdě a lásce...

   Vymazat
  5. 8:41 Něco si přečtěte, ať ze sebe neděláte...

   Vymazat
  6. 14:20 On ze sebe nedělá..., on .... je.

   Vymazat
  7. To je jedno jestli Zborov nebo Sokolovo byli to naši hrdinní vojáci kteří bojovali za svou vlast. Dukla ,Ostrava nebo o Británii kde si svou smrt si museli zaplatit. Dík Sovětským vojákům tak i Američanům . Osvobodili jen část země a ne jak se ve školách učí ! Pro mne jsou Britové a Francouzi zrádci do dnes za Mnichov a tím i rozpoutaní 2. války ,- brzy přijde i na ně řada ?!!!

   Vymazat
  8. 17:03 Myslíte, že stejně jako v případě Ukrajiny, vůči které Rusko porušilo Budapešťské memorandum z roku 1994 a USA a Británie jsou ale tohoto memoranda o nedotknutelnosti suverenity a státního území Ukrajiny garanty? Měly by tedy zahájit válku proti Rusku, jako i Británie a Francie měly tehdy proti Německu?

   Vymazat
  9. 17:21
   Hele ty ussacká pomatená mluvčí JandoPutnovo zadku,ussacký agresoři válčí od roku 1945 všude po světě a ry,co nechtějí rádoby debilokracii v jejich podání jsou okupovaný,tak o těch ti ty havlobanderovskej odpade ani nepípneš....ale sračky export USSA budeš ty bezmozku opakovat do úplnýho uchlastáni se???!!!!!

   Vymazat
  10. 18:06 Ahoj, jak se máš?

   Vymazat
  11. Ukrajina je samostatný a tím by jejích hranice jsou nedotknutelné ,tak nemají tam co dělat , padle mne je to agrese jako v roce 1968 do Československa.Krym byl darem Ukrajině a také by měl byt řešen jinak než než takovým způsobem ! Otázka jestli Američane a Britové by měli jednat,válkou ,jak by to asi skončilo? Američane by si měli stáhnout si vojska na své území a nebýt se po celém světě tak ani by to tak daleko nedošlo .Američane pozabíjeli původní obyvatele a myslím ,že je to stejný případ kdy v referendum zabrali Mexiku území ,Californii ,New. Mexiko atd. Co se tyče Británie a Francie jsou zrádci ! nechali nás i Polsko jen proto ,že pokoří Hitler Sověty. A ničí se samí druhy I.S. Jsem za SAMOSTATNÉ STÁTY .

   Vymazat
  12. 18:47 - Pokud by CIA nezorganizovala puč v Kyjevě, tak by Krym zůstal součástí Ukrajiny. Stejně tak kdyby tato organizace nezorganizovala puč v Teheránu, tak dneska tam nevládnou ajatolláhové ... dělaj prostě samý krávoviny a pak pozdě bycha honěj:)))

   Vymazat
 6. 8:41
  To ti zase nakukali v JandoPutnovo školicím středisku ty milovníků ussackejch zločinců?!!!!!
  Jdi si otevřít flašku Venci Udavače a nepleť se do diskuse!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Stále řešíme překrucování dějin.V době Sborova byli legionáři obyčejní zrádci,kteří se nejdříve vzdali nepříteli a potom bojovali na jeho straně proti své zemi,ať byla jakákoli.To,že jejich existence pomohla při vzniku Československa je jiný příběh.Glorifikováni jsou hlavně proto,že bojovali proti bolševikum.Zakládat tradice státu a armády na zrádcích je smutné.

  OdpovědětVymazat
 8. Bojovat za rakousko uhersko je jako bojovat za eu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi správně, souhlas! To hlupec 9:37 nechápe. V dnešní době agrese NATO proti Rusku nebudou mít české holky a kluci čas se vzdát. Smutné to konce "naší" armády.

   Vymazat
 9. Tady je zase historikůůůůůů.
  Snad i tolik, co bylo v té době válečníků.
  Jenže ti se alespoň dokázali v té době sjednotit. Vy se předháníte, kdo je větší histerik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi zase účastník velké hry o největšího Sjednotitele.

   Vymazat
  2. 11:45
   ale, ale..., zanech té komedie
   sjednotit tuto názorovou anarchii, toť nadlidský výkon

   Vymazat
 10. 11:39
  Sjednocený jsou akorát tak kolaborantský svině podporovaný ussackejma agresorama....po vzoru velkýho udavače Havla!!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. "Bitva" u Zborova je pouze drobnou epizodkou ve válečné vřavě, vyvolané kapitálem a buržousty tehdejšího světa.
  A jak obvykle, na jejich války dopláceli vždy jen ti obyčejní, kterým ty buržoustské války přinášely jen smrt, v tom nejlepším případě.
  Ti u Zborova určitě nechtěli bojovat za jiné buržousty, ruské či budoucí československé. Nechtěli, museli.
  Většina určitě nechtěla válčit proti "jiným" rusům, myšlenkou socialistickou už byli dost "nakaženi", jako ten pověstný Hašek.
  Po válce pak byli, aspoň ta většina legie, kromě jejich velitelů, zklamáni z vývoje nové československé demokracie.
  Vidím stále tu dobovou fotografii, kde na čele obrovského průvodu je nesen transparent - "Socialistický národ".

  OdpovědětVymazat
 12. ...Nezapomínejme na slavný odkaz našich předků, tisíce z nich našlo svůj hrob v daleké cizině. Ti všichni bojovali za naši samostatnost...

  ...aby pak novodobí buržousti, oligarchové a pomatení politici zaprodali naši samostatnost globalistům...

  Co nám to pomůže - nezapomínat...

  OdpovědětVymazat
 13. Naši legionáři byly hrdinové !
  Dnes NATO obličuje Rusko a naši synové možná i dcery pujdou jak za Rakouskauherska proti SLOVANUM . Marcel

  OdpovědětVymazat
 14. Řeknu vám něco, co je z mé vlastní zkušenosti, jen trošičku z historických pramenů : Můj děda prožil a přežil celou 1. SV na srbské a italské frontě, kde byl zajat a z italského zajetí ho vysvobodil až konec války.Hodně nám jako svým vnoučatům o válce vyprávěl.Když jsem se ho už jako dospělá ptala na legionáře, jak jen mávl rukou :"To byli ti největší hajzlové, co jsem tam potkal". Nic jsem na to dál neříkala, myslela jsem si, že jim závidí, že oni bojovali za naši samostatnost a on nemohl. Teprve úplně nedávno jsem se dozvěděla z nějakého článku nebo pořadu na ČT ( nevím přesně kde), že legionáři ze západní fronty ( Francie ) v zajateckých táborech vybírali rakouské zajatce české národnosti a kdo se jim upsal,toho postavili do první linie bojů, tedy je posílali na jistou smrt. Asi to děda věděl a toto "hrdinství" dostatečně neoceňoval.

  OdpovědětVymazat
 15. putin,globalizace na blogu http://putovanja-fotografije.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 16. 2. července byl tedy slaven jako Den československé armády. No, a co to je 101709 ? Kdo to ví? Nápověda: DČL.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic důležitějšího pro Česko neexistuje, tak se snažte trollíci.

   Vymazat
  2. Ještě máte čtyřicet minut na odhalení.

   Vymazat
  3. 17.9.1944 na letišti Zvolná u Zvolena přistála letadla pilotovaná československými stíhači. Piloti 1. čs. stíhacího pluku v SSSR se tak stali první jednotkou československého zahraničního odboje, která se vrátila do vlasti, a na čas ovládli vzdušný prostor nad povstaleckým územím. Den jejich příletu na povstalecké území se v dobách socialismu slavil jako Den československého letectva.

   Nikdo jiný ve světě to během druhé světové války nedokázal, ovládnout dlouhodobě týl nepřítele a provádět z něho soustavné válečné útoky.

   Ale to je jen ta asi naprosto, nepodstatná část toho 101709! To je jen to DČL. Ten neskutečně obrovský význam čísel 101709 tkví v něčem dalším a vyšším, respektive i silnějším a účinnějším. Na to si ale budete nyní muset počkat další asi tak jednu hodinu. Schválně, jakou máte výdrž a především asi, zájem. Abyste si pak sami nelhali, směji se.

   Vymazat
  4. http://www.modelarovo.cz/proc-17-zari-slavime-den-cs-letectva/

   Vymazat
  5. Tak, vážení, některým občanům Česka je to už známo a i některým státům světa, respektive třeba všem tajným službám.

   V roce 1968 po okupaci, v Československu zanechaly vesmírné civilizace jednoho z nich a ten je v tehdejší jeho Armádě veden právě pod tím číslem 101709, protože jeho situace byla naprosto stejná, tedy ovládly týl nepřítele - okupanta a zůstaly v něm dlouhodobě, respektive poté už jen ten jeden z nich a musel stále bojovat. Bojuje dodnes a jeho úkolem je navázat vztahy mezi lidem Česka a vesmírnými civilizacemi na bázi vzájemné rovnosti.

   Nebude se vám to teď líbit, vám proruským, ale ověřte si to, je to historikům naprosto bezpečně známo: Během okupace Československa 1968 v něm "zmizelo" několik tisíců sovětských výsadkářů a nikdo je už nikdy nikde neviděl, do Sovětského svazu se také nikdy nevrátili. Protože jedna vojenská základna v Československu nebyla okupanty nikdy dobyta. Tehdy byla Československem uzavřena válečná smlouva s těmito vesmírnými civilizacemi do budoucna. Její právní kontinuita byla dodržena a tedy je stále platná.

   Vymazat
  6. 19:32
   aj, jaj, jaj, jaj....
   To chce studený obklad a pokud ta horkost zasáhla i tělo, tak studený zábal.

   Vymazat
  7. 19:58 Dokud to nepotvrdí Putin, pak to bude hned pravda.

   Vymazat
  8. + dovolím si jen takový dodatek: Proč si asi myslíte, že mimozemšťané žijí stejně dlouho jako pozemšťané. Nebylo by snad lepší více myslet?

   Vymazat
  9. --- To datum Dne československého letectva 17.9. bylo zvoleno i protože oni na Zem z vesmíru, přiletěli. Samozřejmě, že existují hmotné důkazy a jeho existenci a identitě pod tím vojenským číslem 101709. Víte ale, je to snad v zájmu USA nebo EU? Bylo to snad v zájmu Sovětského svazu? Byla a je vůle to vzít na vědomí? Sorry, myslím, že k tomu ještě nějaký čas je potřeba. Zdůrazňuji ale, že nikoho nelze bránit proti jeho vůli,... tak "pohněte". Záleží na přání, respektive na vůli lidu, k tomu a ta může být opožděná, protože raději kapituluje, při jeho faktické vojenské slabosti. Lid o tom totiž neví a neví tím o té naději. Vlastně o jistotě, při výši vývojové úrovně zmíněných vesmírných civilizací. Proboha,... snad si někdo nemyslel, že záleží na Vládě státu, na několika lidech, na jen jejich vůli!

   Vymazat
  10. 19:32 - nikdo nikam nezmizel, Varšavská smlouva přišla o 96 mužů, z toho 85 byly dopravní nehody. Idiote. - https://cs.wikipedia.org/wiki/Invaze_vojsk_Var%C5%A1avsk%C3%A9_smlouvy_do_%C4%8Ceskoslovenska

   Proč se debilové schizofrenický s IQ houpací žirafy a znalostma absolventa mateřské (ale zvláštní pro debily) vyjadřují k historickým otázkám?

   Vymazat
  11. Krom toho přišli pozdě! Vše je objasněno na 1 hodině a 13 minutách tohto dobového dokumentu! -
   https://www.youtube.com/watch?v=DSVQHZ3VOt0

   Srpen 68 v Československu a jeho scénář (včetně Pražského jara) byl připraven v Izraeli tajnými službami této země jako přísně tajná psychologická operace globálního významu mající za úkol odpoutat pozornost od hrozícího dalšího konfliktu na Blízkém východě (údajně jaderného) směrem ke Střední Evropě a předejít tak případné sovětské podpoře arabské odvety za šestidenní válku tím, že SSSR bude nucen zasáhnout v Československu a napřít všechny své síly k potírání zdejší „kontrarevoluce“ (více o tom v Čermákově knize Operace Srpen 68).
   Na IV. Sjezdu čs. spisovatelů v r. 1967 vystoupil jako hlavní řečník sionista L. Vaculík a hlavní téma byl Izrael a jeho 6-dení válka, po které se US židovstvo přiklonilo k Izraeli. Komunisté-sionisté odstavení od válu po r. 52-53 zavětřili velkou příležitost, a „kulturní fronta“ ožila. Avšak tanky Varšavské smlouvy zajistily, že tito dyzidenti si museli počkat až do listopadu 89.
   Sionistické „Pražské jaro“ bylo předem odsouzené k nezdaru, vlastně k izraelskému zdaru – podařilo se odpoutat světovou pozornost sionistických špinavostí na Blízkém východu. Je tristní pohled na ty, kteří dodnes upřímně nenávidí „rusáky“ za 68-mý, dodnes jsou sionistům za hlupáky. O srpnu 69 se zdaleka nerozhodovalo jen v Kremlu ...

   Vymazat
  12. Stejně přijely armády VS pozdě! Už v květnu si z pražský redakce Literárních listů odvezl koordinátor Mossadu na mikrofilmech všechny informace nahromaděné sionistickými agenty dosazenými do klíčových postů v bezpečnosti a ekonomice našeho státu. Ve stejný době jiný agent sionismu jistý bandita Kohn čili Cohn-Bendit organizoval nepokoje v Paříž s cílem svrhnout prezidenta de Gaulla, který odsoudil izraelskou agresi 1967 a varoval NATO před podporou této agrese! Na operaci PragerSpring vydaly sionistické centrály pakatel - 400 milionů dolarů. Ovšem v tehdejším kurzu vůči dnešnímu to bylo téměř jako polovina nákladů na kyjevský Majdan. Za tyto prachy byl financován K231, KAN a jiné teroristické organizace sionistů. Tyto organizace mohly legálně působit jen dík tomu že místo ministra vnitra zaujal trockista Josef Pavel, rezident Mossadu. A zatímco ministr zahraničí Hájek připravoval obnovení přerušených diplomatických styku s Izraelem, tak jiný Žid - Śik byl jmenován jako expert na obnovu kapitalistického bordelu v Československu. A Žid Kriegl byl kooptován dokonce do ÚV! Tyto lumpárny sionistů u nás kryl Čech Smrkovský. Ale neprošli ani ti ani oni! Vlastenci z českých i slovenských zemí navázali kontakt s vlastenci v sovětské armádě a rozvědce GRU! Jen díky nim byl kryptosionista Brežněv donucen přijmout sic pozdě, nicméně přeci rázná opatření k likvidaci sionistického řádění v Praze! NEPROŠLI! A jestli projdou tentokrát záleží opět jen na nás, vlastencích - tedy antisionistech ...

   Vymazat
  13. 9:13 To skutečně moc slaboduché, argumentovat Wikipedií, to jste myslel opravdicky? Hele, Vy jste fakt argumentoval Wikipedií? Nemohu to totiž pochopit, směji se.

   Byl jsem u toho, když českoslovenští vojáci usmrtili v podzemí československé vojenské základny tisíce sovětských výsadkářů, protože především tam v tom podzemí probíhaly boje. Veškerá letecká invaze okupantů v Praze probíhala jen přes civilní letiště Praha Ruzyně ačkoliv Kbely u Prahy byly vhodné minimálně stejně a nic, ani se do nich okupanti nedostali a ani se o to "nesnažili" (první a jen generálové, tuto vojenskou nejen leteckou nejmoderněji válečně vyzbrojenou, protože prioritně určenou pro pozemní a leteckou obranu Prahy, základnu navštívili až týdny po okupaci, jen ve dvou džípech). Údajně se, oficiálně kremelsky, na jeho letištní ploše náhle objevily stavební stroje a jiná těžká technika, prý pro plánovanou opravu plochy, takže na kbelském vojenském letišti přistát nebylo možné a vysadit nejen výsadkáře, tedy. Ti museli tedy nouzově přistávat na nepříliš vzdáleném letišti Vodochody.

   Bylo to samozřejmě utajeno. Jak jinak. Po vzájemné dohodě, protože Sovětský svaz byl pod tlakem mezinárodního společenství a otevřenou válku s Československem si nemohl dovolit. Jste blb, sorry, asi ani nemáte o těchto informacích představu, prý, že Wikipedie ... . To skutečně nemá úroveň. V TV to sdělili čeští vojenští historici veřejně, že "zmizelo" několik tisíců sovětských výsadkářů v Československu během okupace 1968, mimochodem. Češi bojovali pod vedením vesmírných civilizací, ale jen jedna jejich vojenská základna fakticky válečně, protože víc jich pro dosažení právní kontinuity výše zmíněné jejich vzájemné válečné smlouvy nebylo potřeba. Tato základna nebyla okupantem nikdy dobyta, uzavřela s ním následně dohodu o vzájemné neutralitě a pak plynule přešla pod nové československé velení.

   Děj probíhá až dosud podle plánu. Smlouva je plně platná. Jejich zástupce na Zemi pracuje špičkově. Vesmírné civilizace splnily co slíbily a jsou připraveny například vyzbrojit armádu Česka vesmírnými zbraněmi, jak je ve zmíněné smlouvě smluveno. Jenže není zájem ze strany Vlády Česka.

   Vymazat
  14. Kecy a pindy na úrovni žvástů o pitě mimozemšťanů v Rockwellu. K čemu by to bylo? České země byly zkrátka od sionistických zmrdů na 23 let osvobozeny a hotovo! Vo žádných garážích či co nikdo nikdy nikde neslyšel a nikomu to ani nepomohlo, tak co je to za zbytečný cancy vo hovnu! Za 23 let v naší svobodné sionácků prosté zemi pak vyrostl celá generace lidí, která vám xindové dnes po zásluze nakopává prdele ve volbách! A to vás sere a nějaký fantasmagorie na tom hovno změní ...

   Jo a ty tvý Mimozemšťany všichni moc dobře znaj! - https://www.youtube.com/watch?v=DHC2dEu-G88


   Vymazat
  15. Můj otec byl ten "československý voják", ty hovado! My jsme s nikým nebojovali! Armáda měla přísný rozkaz neopouštěl kasárna! Otec byl výzbrojní náčelník brigády a když 21. srpna dorazil do kasáren, otevřel rozkaz pro případ napadení ač nevěděl, jestli o napadení jde ty hovado! páč ty debile, tohle byli Naši!! Ty pračuráku kreténskej! Vojska Varšavský smlouvy, hovade! A s nima tu probíhalo krátce předtím cvičení Vltava! Otec to otevřel a četl: vyvézt z kasáren a ukrýt ve VVP eNZety! Víš co ty pračuráčku dementní byly eNZty? Nedotknutelný zásoby - pro případ války Pak přijel Fejfar, ty hovado! To bul náčelník VKR! Víš kretne vůbec co to je? Vojenská kontrarozvědka! A ten otci řekl, že NEjde o žádné napadení, ale bratrsku výpomoc proti zrádcům ve straně, ty blbe debilní! To se nás vůbec netýkalo, naší armády ani bezpečnosti! To byl boj frakcí v komoušský straně! Víš ty debile zaostalej, že tu vládli komouši ty kretíéne pračuráckej? Žes ty k nim patřil, co? Se přiznej, ty hovado! To tvý "nový československý vedení" pak otci zrušilo členství ve straně a zastavilo mu doživotně kariérní postup! Právě proto že vyvezl ty eNZety! Tak tu nežývaň sračky vo mimozemštanehcm nebo ti urazím tu zbytečnou makovici, žes to necvidělů! Prej "nové vedení! - ješiš to je čůrák! To je jasný že ty mossaďuáci co se na takovýho hýkajícho kreténa jako ty pověsili, ti nebudou vykládat odkud dovopravdy přišli! Viděli dementa, tak ti nakecali že jsou z Plejád a tys jim to spolk i s nvijákem jim teď přisluhuješ grátis jako čůráček. Bodejť by ti taky platili, maj tě jen za debila. Bože bože, za cooo?

   Vymazat
  16. 12:26 Tady ale nejde o nějaké vnucování se někomu, tady jde o ten fakt, že tento děj, který byl v roce 1968 těsně po okupaci započat, probíhá podle plánu. Jeho součástí je i vznik nového národa, který bude a z části už je, oddělen od Západní civilizace a bude existovat samostatně a nezávisle. Je to národ, který už je součástí vesmírných civilizací jako zástupce Země. Asi je naprosto jedno, jestli to někdo přijímá a nebo přijme, teto fakt, protože je prostě skutečností. Můžete protestovat proti tomu, že ve dne je příliš světla. Nepomůže vám to. Osud vás ostatních je už jiný a zmíněná smlouva je pro vás jen bonusem, respektive přímou záchranou, pokud ji využijete. Jde o protislužbu tomu, co tou smlouvou vesmírným civilizacím a celému lidstvu Země vámi bylo umožněno. Zachránit lidskou civilizaci Země, respektive její nejvyšší vývojovou úroveň.

   Vymazat
  17. A tady si ty hovado přečti něco o tom našem "novým vedení" - jak po Srpnu, tak pak po Listopadu od fundovanýho analytika - antikomouše! - http://www.analyza.wz.cz/

   Zajíavý a krajně podezřelý je že ty v těch svejch zkurvenejch cancch vůbec neřeší komunisty, ty svině! Že tys k nim patřil ty rudej židáckej zmrde! To je jasný! Tys byl jeden z těch sionistickejc krypliků co tu dělali v 68 bordel, než vám Moskva zatla na 23 let tipec, co? Hajzlové rudý! Ty asi budeš ten zasranej "dub-čekista", co? Si dávejte bacha, hajzlové, ještě není všem dnům konec, možná že nebudeš mít ani krátkou, ani bezbolestnou smrt! Pokud padnmeš do mých rukou, tak zcela jistě ne ...

   Vymazat
  18. Kecy si nech pro svý mossaďácký šéfiky, hajzle komoušskej! Tady si radši přečti co psal jeden KáGeBák, kterej vás prokouk šmejdi nosatý a měl přístup k archivům v Moskvě! - https://pospolitost.files.wordpress.com/2009/01/uskujnik_kagan-a-jeho-bek.pdf

   Vymazat
  19. 12:45 Mezi Vašimi nadávkami jsem si všiml textu, který se ptá, zda jsem byl komunista. Nikdy nebyl. Myslím, že to je zrovna dobrá Vaše otázka. Blahopřeji. To ostatní už má jen úroveň neznalce. Vy prostě nic nevíte.

   Vymazat
  20. 12:51 Omlouvám se, ale asi to není obvyklá diskuse, připadal bych si také jako zvíře, kdybych se jí účastnil a já tak silný důvod pro to nemám.

   Vymazat
  21. Ti dám zmrde rudej mossaďáckej takovou "vývojovou úroveň" že to ta zbytečný debilní makovice uletí ... zasrani rudý! Způsobili smrt 60 milionů Slovanů a zotročení miliard lidí a ještě tu budou hajzlové krákat vo ňákých Marťanech!

   Vymazat
  22. Mě nezajímá cos byl, debile, takovýho imbecila by nenechali ani kandidovat! Se ptám že ty tvý žvástyu co ti navočkovali "mimozmešťani s vocáskama" neřeší vůbec komouše! Furt slyším jen kecy vo nějakých "sovětech" a "Čechoslovácích" - oboje NEEXISTUJÍCÍ identity a přitom ani slůvko o prasárnách komoušů! A to obojích! Ale těch siáčských zvlášť! Ty to tady vuvoali v 68, hajzle ničmenej! Ti dám Marťany, že se s toho zesereš na kvadrát hovne ....

   Vymazat
  23. Jak se menoval ten kavní Mar´tan, si furt nemůžu vzpomenout! Ten co měl to svinstvo na starost! Žid jak prase, bolšán! Ne Kriegl, ne Pavel, jinak! Heeerdek, si ne a ne vzpomenout!

   Vymazat
  24. Eduard Goldstücker! To byl ten hlavní Mimozemšťan!

   Vymazat
  25. Židé, kteří koncipovali rok 1968, E. Goldstücker, J. Pelikán, L. Vaculík, J. Kohout, J. Hájek, I. Klíma, O. Šik, A. J. Liehm, E. Löbl, O. Černík, J. Procházka, V. Šilhán, F. Kriegl atd., pokud se toho dožili, byli rovněž mezi iniciátory převzetí moci v roce 1989. Revize komunismu v Československu v roce 1968 měla usnadnit postupnou anexi území Československa „Západem“ a dospět tak k podobným stavům jako nyní po roce 1989. Tomuto plánu KGB však v SSSR odporovala skupina euroasijců, kteří byli v „opozici“ vůči KSSS a KGB a byli soustředěni kolem GRU – vojenské zpravodajské služby. GRU byla proti plánu KGB na revizi idejí, programu a personálního řízení KSČ v ČSSR. Maršál Ogarkov, který řídil generální štáb armády SSSR, se spolu s maršálem Grečkem proti plánu postavili a zahájili obsazení Československa proti vůli KGB a sionistů v KSSS!

   Vymazat
 17. Hurá?! lEGIONÁŘI... Dezertéři a přeběhlíci navlečení do ruských uniforem válčili PROTI NAŠÍ 2. ARMÁDĚ, 9. SBORU, 19. DIVIZI - SLOŽENÉ PŘEVÁŽNĚ Z ČESKÝCH VOJÁKŮ VĚRNÝCH OTČINĚ A CÍSAŘI... a vraždili Čechy dbalé VOJENSKÉ PŘÍSAZE A VOJENSKÉ CTI.

  SLÁVA NAŠIM PADLÝM RAKOUSKOUHERSKÝM VOJÁKŮM!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:50 Češi nechtěli být součástí Rakouska-Uherska. Pokud někteří Češi přísahali věrnost císaři a jinak ani nemohli, ale dodrželi ji, zradili vlast, tedy "Česko".

   Vymazat
  2. A koho zrazují Češi, kteří nechtějí být součástí pronegrovávané EU řízené nikým nevolenými úředníky poslušnými cizákům ze zámoří?

   A co to je nějaké "Česko"? ... havlistický poplyšákový novotvar... Zato Království České bylo součástí Rakousko-Uherska; císař byl současně Českým králem, Uherským králem... atd.

   Vymazat
  3. 20:22 Každý národ má právo na sebeurčení a fungovalo to tak už odpočátku. A koho zrazují ti,... no, pokud Češi v jejich většině nechtějí být součástí EU a jednání těch je natolik závažné, nezrazují vlastní lid.

   Vymazat