Reklama

sobota 22. července 2017

Byly podepsány dohody o zóně deeskalace "Východní Guta" v Sýrii


22. 7. 2017   zdroj
Byly podepsány dohody o postupu akcí v zóně deeskalace "Východní Guta" v Sýrii. Je to výsledek jednání v Káhiře. Účastníky dialogu byli zástupci Ministerstva obrany RF a umírněné syrské opozice za zprostředkování egyptské strany. Informoval o tom ruský rezort obrany.


Byly určeny hranice zóny deeskalace, místo rozmístění sil pro kontrolu a jejich pravomoci a také trasy pro dodávky humanitárních nákladů pro obyvatelstvo a pro volný průchod obyvatel. Jak bylo uvedeno na Ministerstvu obrany RF, první humanitární konvoj do Východní Guty a evakuace raněných jsou plánovány na nejbližší dny. Později syrská opoziční skupina Jaish al-Islam potvrdila dosažení dohody o deeskalaci ve Východní Gutě.

Připomeňme si, že dříve ministr zahraničí RF Sergej Lavrov oznámil, že zóny deeskalace vstoupí v Sýrii brzy v platnost. Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov vystoupil s prohlášením, v němž poznamenal, že v současné době jsou dohodnuty základní parametry deeskalace v jihozápadní části Sýrie.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Konečně to vypadá že tam bude mír.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:17 vy optimista,co?Je úsměvné,když dnes RF a Egypt,země jenž vetovali po použití chemických zbraní B.Asadem proti civilnímu obyvatelstvu v Ghútě v RB a umírněná opozice,jenž na začátku občanské války v r.2011 žádala v Kremlu o pomoc a nakonec byla RF označena za teroristy,uzavřela dohody za zprostředkování egyptské strany.Nejen na předměsti Ghúta můžou poděkovat dnešním "mirotvůrcům" za sedmileté utrpení jenž si jejich zásluhou užili.

   Smazat
  2. Jak se říká,co se týče Mc Caina vrací se mu všechny svinstva které řekl...Například si pamatuji jak řekl nebohému Čurkinovi že,,Rusové mohou kvůli důsledkům sankcí žrát sníh,jako u blokády Leningradu,,Čurkin mu na to velice vtipně odpověděl:,,Pane McCaine naši lidé si radši jako na sněho pochutnají na potravinách a lahůdkách domácí výroby,kterých máme dostatek...Nepřeji nikomu nic zlého ,ale u Mc Caina plati že,,na každou svini se najde řezník,,

   Smazat
 2. Již tři roky sleduji Pjakina a je neuvěřitelné jak to vše vychází.Díky pane Pjakine.Mám dotaz,kam se stratil Fulford? Poraďte.Učitelé gramatiky polibte si a internetoví trollové se podělejte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevim zdali ti odpovi
   Tady asi ne
   Svedou nemoc McCaina stvace na Putina?

   Smazat
  2. Překlady Fulforda už dlouho nejsou, asi překladatele dostali havloidi a ssáský řiťolezci. Ale slováci ještě "žijů" http://www.auria.sk/blog/category/fulford

   Smazat
  3. Matematiku a objektivitu probíhajících dějů nelze zfalšovat. Zločinci budou lhát až do posledního okamžiku, zločinec je nemocný a nezarputilejší z nich to nikdy nevzdají.

   Avšak oběh informací se neustále zrychluje už nic nelze utajit, protože doprovodné projevy akcí jsou naprosto čitelné. Sám Pjakin uvádí, že používá pouze otevřené zdroje a samozřejmě žije v centru dění v Ruském světě, který je terčem útoku od nepaměti a překáží zotročení lidstva jako celku a tak je v centru dění.

   Zbraní zločince je pouze lež a klam, jakmile je odhalen nezmůže nic. Nyní je potřeba, aby si všichni uvědomili, že IS byla a je placená vojensko průmyslovým komplexem USA, státní elitou USA. A havloidi a sluníčkáři a podobný kal společnosti je jimi placená verbež. Pak je ještě potřeba vědět, že státní elita USA jsou pouze užiteční idioti, jejichž jedinou výhodou je nízká morálka a proto si je GP (dříve označován jako ďábel) vybral jako sluhy. Ovšem jejich nízká morálka je také jejich slabinou, protože ďábel slouží bohu k tomu, aby z vývoje odstranil morálně upadlé. V evoluci pokračují a jsou bohem vybráni ti nejmorálnější, ostatní končí na smetišti dějin...

   Smazat
 3. Srovnávat podle IQ je slaboduché. Znám lidi s třemi tituly a jsou to nemorální lidé. Bible je v mnoha případech inspirující, jako podle skutků poznáte je. Demagog je omezenec i když má titul,zná historii a gramatiku. Měřítkem lidství je prospěšnost pro většinu. Jsem věřící ale ne podle současných církví. ČLOVĚK.

  OdpovědětSmazat
 4. Ghouta, Ghuta, Al Ghuta je oblast Damašku ( v podstatě oázy ) oddělující město od neúrodné pouště .. je to jen malý úsek země, známý např. z roku 2013 chemickým útokem "Assada", nedávno se tam vyvražďovali umírnění rebelové a podobně.

  Mapka
  https://www.google.cz/maps/place/Al+Ghouta,+Homs,+S%C3%BDrie/@34.7315763,36.6997908,15.5z/data=!4m5!3m4!1s0x15230eceec529e3d:0x80c1ee75d97a742a!8m2!3d34.7338003!4d36.7024618

  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 5. aha .. v leteckém pohledu je to obydlená oblast, ty oazy ( jak pisou na wiki ) jsou hned za

  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 6. To je dobrá zpráva, a jde to i bez ušáků.

  OdpovědětSmazat
 7. Pokud u toho nejsou ti, kteří konflikt vyvolali a jejich kompars, tak se dílo podaří...

  OdpovědětSmazat
 8. Budování EU/německé Čtvrté říše se zřejmě rozjíždí:


  Polská tv stanice TVP INFO informovala polské občany o tom, co EU, USA a NATO “upekly”.
  ……………………………………………………..
  Samozřejmě, hlásná trouba protektorátního režimu v Praze, ČT24, nám, občanům České republiky, “pozapomněla” tuto informaci přinést.

  Na setkání Visegrádské skupiny v Praze předloží Frank-Walter Steinmeier devítistránkový dokument vzniku Evropského superstátu.

  Členské státy se vzdají:

  1) vlastní armády, vlastních tajných služeb, vlastního zákonodárství, vlastního daňového systému, vlastní měny

  2) kontroly nad státní hranicí včetně systému a procedury vpouštění a relokace migrantů

  3)vytvoření společného vízového systému, společnou zahraniční politiku transformace NATO

  V preambuli textu vlády Francie a Německa oznamují:
  “Naše státy sdílejí společné předurčení a společný žebříček hodnot, které dávají předpoklad ještě hlubšímu sjednocení našeho obyvatelstva. Budeme tedy usilovat o politickou unii v Evropě a zveme další Evropany k připojení k projektu.”

  * Vznikne společná armáda „European Security Compact” na principu „ohrožení jednoho státu/ohrožení všech států“

  * Rozvědka a kontrarozvědka bude podřízena jednomu centru

  * Bude zvětšena pravomoc „Evropského veřejného žalobce“ a vznikne jednotný trestní zákon

  * Národní státy nebudou mít právo rozhodovat o migraci a nebudou mít vlastní azylovou politiku

  * Rozmístění migrantů bude povinné a bude respektovat rovnoměrné rozdělování uprchlíků a národní státy to nebudou moci odmítnout

  * Německo a Francie už ve jménu EU začaly jednat se severoafrickými zeměmi na nejvyšší úrovni o pravidlech migrace a rozšíření dialogu na toto téma

  * Bude zavedena jednotná měna euro pro všechny členské země, otázka nezní zda, ale kdy bude přijato

  * Bude zaveden jednotný daňový systém a bude odstraněna konkurence v daňovém systému mezi jednotlivými zeměmi…“

  To je tak ve zkratce všechno. Takže je to tu, vážení. Když jsem to četl, vzpomněl jsem si okamžitě na Mnichovskou dohodu 1938…

  Tohle je naše prostá likvidace a podle všeho evidentní příprava na válku. Je to otevřená realizace Nového světového řádu v Evropě /NWO/.

  Celý text s nímž Steinmeier vystoupí v Praze si můžete přečíst tady: http://www.tvp.info/25939587/ [2] (polsky)

  Nezdá se, že by šlo se o fake, nebo hoax. TVP INFO je polská veřejnoprávní televize.

  https://plus.google.com/+JiříMaxoncz/posts/htQ3kdDTxiE

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.