Reklama

.

.

neděle 2. července 2017

Damašek prý znovu použil chemické zbraně. Přišla okamžitá reakce z Ruska

2.7.2017  AC24 a snews.com

Velení syrské armády popřelo prohlášení bojovníků ohledně použití vládními sílami chlóru na východním předměstí Damašku.


Některé opoziční internetové zpravodajské portály předtím informovaly, že se v důsledku použití chlóru otrávilo v Ain-et-Termu 30 bojovníků. Vojáci označili tuto zprávu za falešnou a neodpovídající skutečnosti. V prohlášení velení se praví, že podobná zfalšovaná obvinění teroristů nemají nikoho udivovat, poněvadž se objevují v případech, kdy syrská armáda úspěšně útočí a teroristé mají ztráty.

Diplomatický zdroj RIA Novosti také sdělil, že důstojníci Střediska pro usmíření v Sýrii nepotvrdili použití vládními vojsky chemických zbraní. „1. července večer pracovala v čtvrti Al Kabbas hraničící s osadou Ain-et-Term skupina důstojníků Střediska pro usmíření znepřátelených stran na území Syrské Arabské republiky. Žádné „použití chemických zbraní" vládními vojáky z toho či sousedních čtvrtí nebylo zaregistrováno," řekl.

Daný zdroj sdělil předtím RIA Novosti, že teroristé chystají provokaci s použitím zbraní hromadného ničení v Deraa. Možnost inscenace chemických útoků nevyloučila rovněž mluvčí MZV RF Maria Zacharovová.

Oficiální mluvčí MZV Ruska Maria Zacharovová okomentovala zprávy, které se objevily v médiích o tom, že Damašek použil chlór.

„Jak jsme před několika dny varovali, začala informační a propagandistická kampaň o „použití Damaškem chemické zbraně". Začalo to. Takových klipů bude čím dál více a s různou kvalitou: takhle mizerné jako je tento i hollywoodské úrovně. Padělků bude mnoho, kampaň je naplánovaná obrovská," napsala Zacharovová na Facebooku a přiložila screenshot z videa, ve kterém se mluví o údajném použití chlóru na předměstí Damašku.

Řada opozičních informačních internetových portálů v sobotu oznámila, že se v důsledku použití chlóru v Ain-et-Termu otrávilo 30 radikálů. Velitelství syrské armády označilo tyto zprávy za lživé a vyrobené. Dále uvedlo, že podobná prohlášení teroristů se objeví vždy, když syrská armáda úspěšně útočí a radikálové mají velké ztráty. Informovaný diplomatický zdroj RIA Novosti oznámil, že důstojníci Centra pro usmíření v Sýrii nacházející se v sobotu ve čtvrti Al Qabas nepotvrzují použití chemické zbraně syrskou armádou.

(Facebook Zacharovové zde)

22 komentářů :

 1. Už je skutečně třeba ty americké, německé, francouzské, izraelské, saudskoarabské isiláky vygumovat, aby od nich byl konečně klid.
  A pak je nechat dělat umírněnou opozici ve vlastních zemích. To bude teprve legrace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ono se s touhle lží o chemických zbraních dalo čekat.Co jiného by asi z Usraelských tlam mohlo vypadnout?Moc mi schází zpráva z ČTK o velice úspěšném zásahu syrských letadel na tzv.poradu Izraelců a ISIS.Chcíplo přes 30 zločinců.Jen tak houšt.Amerikáni také honem vrtulniky přemístily některé vůdce řezníků ve službách CIA a Mossad.
   Čím více syrská armáda za pomoci Ruska,Iránu a sunitských vojáků z Libanonu dusí islamistické vrahy vedené režimy USA a Izraele,tím je do oblasti soutředováno americké vojsko a také vojáci NATO .Amerikánům jde o vyprovokování války s Ruskem.Proto i přes nás táhnou nyní znovu kolony vojáků režimu USA na údajné dlouhodobé cvičení.Jde jim o to být co v největším počtu kolem Ruských hranic.Že není ani sebemenší zmínka o tomto mařši amerických lumpů přes naše území.Kdo tuto svinárnu vůbec povolil?Tzv.ministr obrany se svíjí radostí v křečí při odhalování sochy velezrádce a opilce Havla v Gruzii.Co má vlastně za nápln ?Jsou to všechno gauneři.

   Vymazat
  2. Amíci hledají důvod pro útok na RF,proto vymýšlí různé chemické útoky... Bude horko,jestli to RF nezvládne diplomaticky a bude muset použít sílu...Historie se opakuje,fašisté zaútočili na Polsko také pod falešnou záminkou.Jako záložák nikdy nepozvednu ruku svou proti našim osvoboditelům od fašizmu a genocidy národa,ale uchopím zbraň proti zrádcům a okupantům... Tak to je Čechu...

   Vymazat
 2. Až budou kosovští ialamističtí nadrogovaní Albánci dělat pořádek v Německu. To budou volební preference.
  Těšte se skobčáci.

  OdpovědětVymazat
 3. Teď už bude jedno zda Damašek použije chemické zbraně.Ikdyž to bude pravda tak to paní Maria popře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, vzorový produkte inkluzivního školství. Asi si patřil k tomu výtečnému, protože ses naučil psát.

   Vymazat
  2. Idiote, americký rektonaute a anální speleologu z incestu počatý ! Máš vývod tlustého střeva do evidetně prázdné dutiny lebeční - proto sereš takové sračky ! ISIL je pouze zástupná armáda SSA a Západu. To už ví každý, kromě imbecilů a idiotů tvého kalibru.

   Vymazat
  3. Třeba mu to píše asistentka, on jenom vydává prohlášení.

   Vymazat
  4. Je zbytečné reagovat a krmit takové.......Až nadejde čas, budou měřit 3 merty. Pak bude chvíli klid.

   Vymazat
 4. Ustašovci už doma dělaji pořádek:

  Pacient v Chorvatsku kulometem zastřelil psychiatra

  https://cz.sputniknews.com/svet/201707025572234-pacient-chorvatsko-kulomet-psychiatra/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak Vám neni jasné že instrukce k těmto provokacím dal sám Trump svým prohlášením, že Syrská armáda připravuje chemický útok. Je to fašisticky zrůdné a vyšetřovat se nic nebude proto že má vždycky pravdu.

   Vymazat
 5. Dalo se to čekat.Po"úspěšném"použití sarinu
  býlími přilbami se to stane normální.
  Anonyme 21:44-Když kste tak znalý tamní situace,
  kdy Maria zapírala?Ale fakta,ne smyšlenky.Těch
  si užíváme dost od oficiálů.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/24453-seymour-hersh-o-trumpovi-u-televize-a-chemickem-masakru-v-syrii-ktery-nebyl

   Velmi poučné a pravdivé. Seymour Hersh potvrzuje jak je Trump neschopny diletant v zahraniční politice.

   Vymazat
 6. Maximálně teroristi z issis použijí chemické zbraně chráněnci usa.

  OdpovědětVymazat
 7. Možná si někdo opravdu desinfikoval bazén?

  OdpovědětVymazat
 8. Bylo by dobré,kdyby Putin Trumpovi předal jasné důkazy,kdo provedl falešný chemický útok a nejen tyto důkazy.Do schůzky na G20,asi k žádnému falešnému útoku nedojde,to by mohl Putin přímo Trumpovi nafackovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane, ono vůbec nejde o to, co Putin Trumpovi, či opačně ukáže nebo dokáže. Oba dobře vědí která bije. Tanečky ohledně použití chemických zbraní jsou určeny pro dav, hlavně ten západní bez mozku.

   Vymazat
 9. 6:16 žadny chemicky útok se nekonal, přečtěte si příspěvek pod Majevským, je to v češtině.
  Trump je neschopný buran co chce vypadat jako drsňák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin byse s tím nafoukaným peroxidem ani neměl bavit, je to pod jeho úroveň.

   Vymazat
 10. Trump je fašista a největší barbar ,k vůlí němu zhyne cely svět!

  OdpovědětVymazat