Reklama

neděle 16. července 2017

Díkuvzdání Donaldu Trumpovi!


Zdeněk Hrabica
16. 7. 2017
Na první pohled by se mohlo zdát, jak vřele Poláci milují USA a jak srdečně dojatí milují Donalda Trumpa. S USA Poláci bojovali bok po boku za nezávislost. Ve Spojených státech žije početná polská menšina, větší než je česká a slovenská menšina, ale v posledních letech pracuje více Poláků ve Velké Británii, Německu a ve Skandinávii. I mezi Poláky však dneska existuje diferenciace, rostou pochybnosti o tom, nakolik je dění USA – například tažení do Iráku, Libye, do Afgánistánu – vyvoláno jenom obranou demokracie, svobody člověka a ochrany lidských práv. Ale i jinými zájmy.


Jako členský stát NATO si Polsko oproti Česku uchovalo relativně velkou, téměř dvousettisícovou armádu. Kredit armády i vojáka je vyšší nežli u nás. Spolu s Tureckem sehrává polská armáda v euroatlantické alianci důležitou roli. Pravidelně jsme krmeni informacemi o tom, jakou významnou roli v důsledku historické zkušenosti sehrává Polsko v odstrašení Ruska, jak Poláci vítají otevřenou náručí „dragounské kolony“ a početná americká seskupení, která budou umístěna na polském území. Dozvídáme se, jak se v určených místech, v polských městech a vojvodstvích samotné obyvatelstvo těší na setrvání Army USA, jak poroste obchodní obrat, a možná i populační křivka.

Přijetí nového amerického prezidenta USA Donalda Trumpa ve Varšavě a jeho projev na zcela zaplněném Náměstí Varšavského povstání byl projevem zinscenovaného díkuvzdání. Toto setkání však vysoce převyšovala jenom někdejší více než milionová účast věřících při návštěvách polského papeže, Jana Pavla II. Po nich rostly v katolické zemi jeho pomníky jako houby po dešti. Po návštěvě Donalda Trumpa nebude v této zemi určitě vztyčen ani jediný pomník a nebude zavěšena ani jediná pamětní deska. Nestane se tak ani za hřejivá slova o tom, že Polsko je opravdovým středem Evropy a Poláci jsou její duší

Jaké bylo bomastické pozadí setkání občanů na varšavském náměstí s americkým prezidentem? Zcela určitě mělo svůj pevný a předem určený scénář. Každý poslanec polského sejmu mohl nabídnout padesát míst svým voličům, ovečkám k bezplatné cestě v zájezdovém autobusu do hlavního města; náklady plně do posledního zlotého nesla jeho politická partaj. Postarala se i o americké a polské vlaječky a pod jejími taktovkami na náměstí burácelo volání: Donald – Trump.

Pro hosta a pro jeho dceru to bylo nanejvýš dojemné.

Proti gustu žádný dišputát; na shromáždění, zejména před volbami, se podobné atrakce – přivážení komparsu k vybraným a určeným autoritám děje všude na světě. Nechce se mi býti v danou chvíli příliš konkrétní, ; občan si politiky i země původu sám dosadí.

To se to pak volá: Donald – Trump!

Ve skutečnosti to však příliš neznamená. Zvláště, když se ani v Polsku těchto dní všeho nedostává, hlavně svobody vůle jeho občanů. Počet Ukrajinců, kteří přišli v poslední době do země - čítá jeden milión a počet Čečenců, kteří se v zemi usadili, čítá přes devadesát tisíc. Příchodu muslimských imigrantů se Poláci brání a nejsou sami.

Ani zvláštní zpravodajové českých médií v zahraničí by informace o zákulisí posledního setkání slávy s prezidentem USA neměli nikdy zatajovat. Jinak si spotřebitelé sami pro sebe vytvářejí velmi falešný obraz o daném území a o poměrech v něm. Neboť se přičiňují o nastavování křivého zrcadla o sousedovi s nímž nás pojí tradiční a tisícileté vztahy. Proč tak dělají, odpověď nechávám na každém.

41 komentářů :

 1. U nás by rádi pokojné oddané ovčany ale to jse jim nepovede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:33 - Vašnosto, Vy jste ale chytrý! A teď, prosím, hlouběji rozviňte tu Vaší geniální myšlenku pro nás, obyčejní Křováky. Předem děkuji!

   Smazat
  2. Křovák když někdo nerozumí psanému textu to je pak těžké. Proč jsi chodíme číst na NR protože nesouhlasíme s tím co jse děje.

   Smazat
  3. To 22:29:
   Vašnosto, Vaše odpověď je geniální, víc než Kalouskova. Přečetla mi ji má souseda Maryčka Magdonová. To proto, že já neumím číst, jen psát.

   Smazat
 2. Vaešava je pro Donalda . Praha zbožnuje Hilary . Možná by mu pražáci také vlezli do řiti .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Jen Putlera už přestávaj snášet i v Moskvě - https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/popularita-ruskeho-premiera-prudce-klesa-obetuje-putin-pred/r~6943d67c240c11e7b58d0025900fea04/

   Smazat
  2. - http://www.topky.sk/gl/199478/1265182/Putin-v-tazkej-situacii--Podpora-v-Rusku-najnizsia-za-12-rokov-

   Smazat
  3. 22:45 Těmto slintům zaměstnanců Soroše nikdo nevěří.

   Smazat
  4. Kolik let má článek, na který upozorňuje anonymní 22:49? Aktuálnější průzkum by nebyl?

   Smazat
  5. 1:30 Čtyři roky zpět Ale změna je jen v počtu odpůrců - narůstaj! Jinak je to stále těch 48% podpory, ale odpůrců mezitím přibylo, hlavně pasívních (nepudou volit), kteří si uvědomují, že v Chujlostanu nekandiduje nikdo slušnej! - https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/428208-putin-podla-prieskumu-nema-u-rusov-alternativu/

   Smazat
  6. Jinak - pravda, byl tam malý výkyv! Cituju:

   V apríli 2015 bola rozhodnutá len štvrtina voličov – a 62 percent Rusov bolo odhodlaných voliť Putina.

   Efekt Krym
   „To bol účinok konsenzu po anexii Krymu, ktorý už vyprcháva,“ povedal tajomník opozičných komunistov Sergej Obuchov.

   Čili Chujlo šel ze 48%-n podpory v roce 2013 na 62% v roce 2015 jako hrdina "rozšiřitel říše" (Krym), ae jak píšou - to už vyprchává a je zas na těch 48%-tech a dál to bude jen klesat ...

   Smazat
  7. Nebavte se s tím puberťákem.Uvádí čísla z
   roku razdva,protože na nová nemá.
   petr Majevský

   Smazat
  8. Polaci opravdu nevynechaji jedinou prilezitost jak si svoji otrockou tupost uzit a nezrizene se tesi jiz na dalsi.. !!

   Smazat
 3. Zde mate neco, o cem vas media neinformuji !

  President Trump pracuje 18-20 hod. denne, stezuji si lide kolem neho a spi pouze 4 hod. denne.

  Po celou jeho pracovni dobu, jeho urednici musi byt v pohotovosti a on je vzbudi , kdykoliv je potrebuje.

  Veskery progress, ktery president definitivne ma, a vse co se deje, na cem pracuje - je TAJNY, a to kvuli svinskym mediim, ktere vse PREBARVI podle svych potreb poplatnych Globalistum a tem kteri usiluji o jednu (jejich) vladu nad svetem.

  Ted se pracuje na zplundrovanem zdravotnim systemu, ktery nefunguje a 2 milliony pracovniku nema pristup k doktorum zatim co Obamovi baravni pratele, maji vse zdarma.

  President Trump byl seslan NEBESI na zachranu Ameriky a babicky rikaji, ze je arch-andel Michael !
  (To je ten, co propychl certa.)

  My zde tech certu mame nekolik. Oni jsou ve vedeni republikanske strany (GOP) a kazdy je na vyplatni listine specialnich zajmu a tyto zajmy sabotuji presidentuv progress, ktery je sice pomalejsi, ale nezadrzitelny.

  Jsem velmi pysny na to, ze jsem ho volil a vse dobre vystihl a analyzoval a budu ho volit znovu a pordporovat vse co dela, znovu.

  Polaci ho maji radi take a Madari take. Akorat ta pomatena Merkerova ho rada nema.
  Vyprdnem se na Berlin do Berlina nejedem. Pojedeme k Madarum na gulas.
  nick honolulu - supporter of president Trump !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je na tom ale hůř ještě než Putler s Dymonem!-
   http://zpravy.idnes.cz/trump-pruzkum-nejnizsi-podpora-da2-/zahranicni.aspx?c=A170716_145804_zahranicni_ert

   Smazat
  2. Největší podporu světa má paní Merkel! Trump jí složil poklonu! -
   http://www.novarepublika.cz/2017/07/dikuvzdani-donaldu-trumpovi.html?showComment=1500238288193#c3640804505897066635

   Smazat
  3. Současně se Paříž stává klíčovým spojencem Washingtonu místo Londýna! - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2181712-britanie-byla-hlavnim-spojencem-usa-v-evrope-na-jeji-misto-nastupuje-macron

   Smazat
  4. Putleroffci tvrdí, že je to Trumpova podvratná taktika jak rozeštvat Osu Berlín-Paříž! - http://leva-net.webnode.cz/news/macron-zacina-spolupracovat-s-trumpem-merkelova-je-ztraci-jistotu/

   Ovšem jiná fakta tuto jejich konstrukci bortí! - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/443470-macron-s-merkelovou-prohlubuji-spolupraci-a-chteji-posouvat-rozvoj-eu.html

   Smazat
  5. Nejspíš to vypadá na pomalolounké, nicméně nezvratné sjednocování Západní civilizace proti Orientálcům k rozhodujícímu vítězství!

   Smazat
  6. Nemci a Francouzi, ti dohromady zvladnou hovno
   Chcipajici EU ale pri padu strhne i ceskou kolonii
   Horni Dolni

   Smazat
  7. 22:45
   hono
   lulu

   Velcí vůdcové (Hitler, Stalin) nespí - a Trumpíček si z nich bere příklad. To se tak muší, aby naňho Prozřetelnost nezanevřela...

   hale
   luja

   Smazat
  8. 23:05 takze priznavas ze zapad chysta utok na Rusko
   Horni Dolni

   Smazat
  9. 0:45 ja myslel ze jsi odlit, takze ne, takze si lhal
   No tak hykej, zavistivy lhari

   Smazat
  10. According to Gallup, Trump sits at 38% approval, 20-some points behind the historical average for first-term presidents.
   Zatím nejhorší ze všech presidentů!!!!
   Podle posledního průzkumu by Trumpa volilo jen 58% jeho původních voličů!!

   Smazat
  11. Hovňousku horedole, stále nazýváš Česko kolonii jestlipak je ti známo že SS jsou kolonii Anglie?
   Že nejsou státem, že jsou korporací vlastněnou Anglii?
   United States - US- U.S.-USA-America ( a possession of the Queen of England)

   Means: (A) a federal corporation . . . Title 28 USC Section 3002(5) Chapter 176. It is clear that the United States . . . is a corporation . . . 534 FEDERAL SUPPLEMENT 724.

   `It is well settled that "United States" et al is a corporation, originally incorporated February 21, 1871 under the name "District of Columbia," 16 Stat. 419 Chapter 62. It was reorganized June 11, 1878; a bankrupt organization per House Joint Resolution 192 on June 5, 1933, Senate Report 93-549, and Executive Orders 6072, 6102, and 6246; a de facto (define de facto) government, originally the ten square mile tract ceded by Maryland and Virginia and comprising Washington D. C., plus the possessions, territories, forts, and arsenals.
   Washington DC, City of London.

   Smazat
  12. 0:45 to patří komu? Kdo odlétá?
   Jestli myslíš mě co jsem psal před pár dny že letím na Phuket, tak já jsem příspěvky na které reaguješ, nepsal.
   A jasně jsem na ostrově Phuket v místě jménem Karon, hotel Centara. Teplota 30° teplota moře 28° teplota pivka 7° je 5:24 odpoledne a dávám si k večeři kraby a krevety v kari omáčce s rýží, k tomu Heineken pivko a zítra ráno jedu na vodopády Ton Pri a Lampii 80 km ven z ostrova. Podám ti report jak se nám dařilo.

   Smazat
 4. A nemecko se rozklada
  Bude treba podekovat smradum co do ceska zatahli havlismus a zapadni hodnoty
  Podekovat sibenicema

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:43
   Máš ještě víc podobných návrhů - magore?

   Smazat
  2. 0:46 vzdy jsi rikal ze odlitas?
   Takze jsi lhal
   Jinak ano, za vlastizradu sibenice, ty neuteces
   Zapadni hodnoto

   Smazat
 5. 0:45... Kdyby prozretelnost opravdu zanevrala , tak nam bude vladnout tvoje parta, a to by pro nas znamenalo dalsich 40 millionu mrtvych, coz by se znovu svedlo na nekoho jineho.
  A mimo to !

  Hitlera rehabilitovala tvoje parta tim, ze Trumpa nazvala Hitlerem 100 x ! Vy jste zavinili to, ze nasi mladi si pletou Hitlera s nejakym operetnim zpevakem z nejakeho mesta, ktere se jmenuje Viden.

  Co chytnete do rukou v lejno se promeni a ty vase media jsou spolek sebedestruktivnich retardu a nepratele civilizovane Evropy.

  Nazvat celou tu tvoji partu - stadem oslu by byla urazka opravdovych oslu, kteri jsou aspon uzitecni.

  Vy nepotrebujete nepritele, vy jste nepratele sami sobe.
  Amerika vas ma po krk a kazda ulice jde s Trumpem !
  A ja take ! Ja take ! Ja take !
  nick honolulu - supporter of president Trump !

  OdpovědětSmazat
 6. Po setkani s presidentem Putinem, president Trump jasne rekl, ze : "VALKA JE NEMYSLITELNA" ! To rekl ! Znicila by planetu 50 x dokola.

  V pripade konvencni valky, Cina + dalsi zeme budou na strane Ruska !

  Konvencni valka s Iranem je take nesmysl, kvuli zemepisu, ktery je daleko horsi nez zemepis Afganistanu. Ta zeme nejde dobyt bez obrovskych ztrat ! Oni maji vse pod zemi v horach.
  Takze valka nebude, krome valky s kozomrdy nekde u Budejovic, az se daji na pochod k vam.

  Samozrejme, ze se okamzite stanete Islamisty a budete si cistit zadek levou rukou a pravou budete jist, coz mnoho z vas vubec nedokaze pro mele IQ ! Jo a take pujdete na obrizku, Mochamet to tak porucil !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ksaždý rozumný člověk chápe,že válka je vůl. Jenže ty války rozpoutávají lidé, kteří jsou pitomci.Musíme doufat, že Trump a Putin nejsou magoři,jako je třeba Macron.Macron je pro Francii obrovské neštěstí a v Anglii je to podobné.

   Smazat
 7. Všiměte si, že článek je o Polácích (kteří mimochodem nemilují nikoho), ale na NR nasazený agent nás tady zásobuje články o Putinově klesající popularitě (přitom v článku se píše o Trumpovi). Neumí číst, je to vobyčejnej agent-rusofob a odklání diskusi od tématu.

  OdpovědětSmazat
 8. Polák je z jedné třetiny slovan a zbytek je chazar. Převažující povaha je jasná, jednou rukou se modlí a druhou krade. Proto jsem dávno psal, že Polsko je trojský kůň V4. Místo Polska tam měly být Srbové nebo Makedonie. Jedno je jisté, budou pracovat pro toho kdo jim slíbí víc. Proto o jejich společnost neni o co stát. Tramp Bude chválit toho kdo se podřídí jeho geniálním myšlenkám. Samozřejmě a platit a platit a platit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to snad říkali už husité, že Polák ti před nosem mává křížem a za zády si chystá meč k výpadu

   Smazat
 9. Welcome pUSsy Army!

  OdpovědětSmazat
 10. 10:19..Musime vyuzit tech hodnot, ktere jsou benefitem pro nas, pro Slovany / Evropany. Polaci jsou silne proti invazi barbaru do Evropy, ktera je v dnesnich dnech nejvetsi nebezpeci pro celou Evropu.

  Polaci jsou Katolici !
  Khazari maji zidovske nabozenstvi od roku 740 A.D.
  Polaci zachranili stredni Evropu pred Turky 1683 !
  Khazari a Turci jsou jedna rodina = stejne prarodice.

  Kdyby prevladal Khazarsky prvek v Polsku, tak by nebojovali proti Turkum. Khazari nepatri k semitske rase a nepatri k arijske rase.
  Bojovali proti Byzanci, (t.zn. proti reckym Arijcum).

  Zamezili utokum na jihovychodni Evropu Islamem a namlatili nekolikrat Arabum v sedmem stoleti ! Bojovali intenzivne proti Slovanum (Arijcum). Prohrali to v 10-tem stoleti.

  David Duke, byvaly governor of Lousiana, ktery je dr. HISTORIE o nich napsal a rekl, ze jsou nejvetsi vrazi v dejinach Evropy a dale rekl , ze zabili 40 millionu Slovanu mezi lety 1918-1938.

  V roce 960 A.D. se proti Khazarum sjednotili Vikingove , Byzance a Slovane, a to byl jejich konec.

  My Cesi / Slovane / severni vetev Arijcu, musime hlidat a studovat vsechy kmeny a narody, ktere jsou nam nebezpecne. Nesmime pripustit, aby nam vladli Germani, nebo Khazari a uz vubec ne, aby to byli nejaci Kozomrdi ze Somalska.

  V pripade, ze neuhlidame to, co nam dala nebesa (napr. nas zjev), tak budeme skaredi, jako zadek paviana.
  Nick HONOLULU - pruskumnik v dejinach a chronicky politicky nekorektni svetlonos.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:11 - Ahoj, sousede, tak jako? Jak se Ti dari? Jeste stale jsi hajzldedek a delas Trumpetovi sraci prkynko? Je to zahul, vid! Ja vim, ze jsi chudy a proto musis tvrde makat jako amicky duchodce! Tak zatim, stretneme se na krchove.
   Tvuj blizky soused

   Smazat
 11. Článek pana Hrabicy se vyznačuje tím, čím se vyznačují počiny každého lépe informovaného člověka v každé oblasti. Dálo by se říci, že kvalitní umělci - např. malíři hudebníci a nepochybně i spisovatelé - se vyznačují tím, že danou výseč reality lépe zpracovali, a já si myslím díky většímu množství zpracovaných /a hlavně kvalitněji zpracovaných informací/ než ti neuspěšní. Ti si nedali tu námahu a možná díky chybění talentu toho ani nebyli schopní aby danou výseč reality správně zpracovali. To byla krátka filosofická úvaha radoby filosofa na téma správného vidění reality, které se zakládá na správném zpracování kvalitních informací v dostatečném množství. Kdo neusiluje o kvalitní informace a jejich správné zpracování škodí sobě i bližním. To co jsem napsal neplatí jen pro umění, ale pro každou oblast života tedy samozřejmě i pro politiku. Trollové zde to jsou ti neuspěšní umělci v politice.
  A ted něco konkretního. Nemyslete si, že všichni Poláci pějí ody na Američany. Platforma Národního Polska, jehož hlasatelem je Jablonowski Aleksander - viz youtube - se o Američanech a třeba i Britech vyjadřuje dosti řekněme zdrženlivě, ne-li oporžlivě. A přitom mám ten dojem těší se velké sledovanosti - větší než Nezávislá televize nebo Svobodný vysílač u nás. Také razance projevu Jablonovského je větší. No řekněte slyšeli jste, že by u nás někdo si dovolil začít svůj projev o Emeričanech: "Američané - to jsou vzteklí psi". K dispozici tento projev Jablonovského je na youtube. Je třeba ale umět polsky, aby si ho člověk vychutnal. A chtěl bych předeslat - jedná se o projev, který je přednesen nikoliv hulvatským způsobem, jak by mohla naznačovat jeho první věta.

  OdpovědětSmazat
 12. 13:11: Vzdávám se pochopit složité myšlenkové pochody Nicka Honolulu nepřístupné slabším inteligencím, jako jsem já. Jen vzkaz: Poláci se vydali na tažení proti Turkům, protože byli oklamaní Brity a Němci. Než se dali na to tažení prodávali zvesela Turkům kvalitní šavle a jiné zboží. Toto jsem slyšel na youtube. Polsko je nešťastný národ, že věří vždy opakovaně těm, odkud příchází jejich zkáza - Nemcům, Britům Francouzům a ted Američanům. Kdyby Pilsudski svého času více se paktoval se Sověty, nebylo by možná druhé světové války a nebylo by také 6 milionů mrtvýdh Polaků, což je téměř pětina původního stavu obyvatel Polska /3 miliony mrtvých Židů - polských obyvatel a 3 miliony ostatních národností - kde rodilí Poláci byli samozřejmě většinou/. Paktovat se ale nemohli, protože Pilsudský reprezentoval zájmy polských kapitalistů a hlavně jejich lačnost po půjčkách. Zájmy každého státu a s tím související války jsou především o zdrojích, tedy o surovinách a penězích. Jinak jsem přečetl příspěvek Nicka Honolulu ještě jednou. Víte pane Honolu Vaše úvahy se línou jistým směrem - již jsem to někde jinde psal. Vy jste zastancem prosperování skvělého kapitalismu na rozdíl ode mně. Proto Vaše myšlenkové pochody se podobají nějakým spikleneckým složitým teoriím - třeba o prapůvodu všeho zla v židovské rase - jak to hlásal Adolf Hitler. Vy jste někdo kdo pro stromy nevidí les. Vaše úvahy postradají většinou jakoukoliv hloubku, vy jste jak doktor ač mající nepřeberné teoretické znalosti, postaven před nemocného není schopen stanovit ani náznakem tu správnou diagnosu. Postupně docházím bohužel k tomuto přesvědčení. Vede mně k tomu i Vaše stále hájení Trumpa. Pokud jde o moje politické přesvědčení - žel bohu je neutříděné, ale je levicové. Je pravda, že to nemůže být totalitní komunistý stát v budoucnosti, ale rozhodně to nemůže být kapitalismus - ten totiž zkrachoval. Přečtěte si nějaké levicové spisovatele. Začněte třeba od Marxe. Zajímejte se o podsatu toho co se děje. To Vám chybí. Ať zde říkají komentatoři, co chtějí, většinou s Vámi o závod diskutují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi výstižné
   S honolulem se diskutovat nedá, musíte s ním souhlasit, jinak vás zahrne svymi oduševnělymi a vysoce inteligentními sprostotami

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.