Reklama

středa 26. července 2017

Erdogan se dohodl s Ruskem na dodávkách S-400


Dáša Sažinová, Natalja Žukovská
26. 7. 2017   zdroj
Prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan oznámil podepsání smlouvy na dodávku ruských protiletadlových raketových systémů S-400. Informovala o tom Gazeta.ru. "Učinili jsme s Ruskem nezbytné kroky, je podepsáno", cituje rozhlasová stanice Govorit Moskva Erdoganova slova.


"Když to roky nemůžeme uskutečnit s USA, sami hledáme řešení. Řecko používá S-300 a USA to nevadí. Tak proč jim vadí naše spolupráce s Ruskem?", dodal.

Pentagon se na Turecko urazil za koupi ruských S-400
zdroj
Pentagon požaduje od tureckých orgánů vysvětlení kvůli nákupu ruských protiletadlových raketových systémů S-400, píše agentura RIA Novosti. Na briefingu to řekl zástupce vojenského rezortu USA Jeff Davis.

Turecko je spojenec NATO a jeden ze základních kamenů našich vztahů se všemi spojenci spočívá v tom, že bychom chtěli, aby existovala kompatibilita zbraní ... Co se týká oznámení nákupu S-400 Tureckem, tak to Turecko bude muset vysvětlit, řekl Jeff Davis.

Turecký vůdce Recep Tayyip Erdogan na to odpověděl, že nevidí žádný důvod k obavám ze strany vojenských činitelů USA. Prohlásil, že opravdu nechápe, proč tato otázka vyvolává znepokojení. Podle tureckého prezidenta musí každá země provádět opatření k zajištění své bezpečnosti. Upřesnil, že Turecko podniká kroky s tou stranou, s níž je možné tato opatření provést.

Kolikrát už jsme o tom s Amerikou mluvili, ale nic se nepodařilo, proto, ať chceme nebo ne, jsme začali budovat trh s S-400. Naše příslušné resorty jednají a tento krok bude učiněn, řekl Erdogan novinářům během tiskové konference v Ankaře.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Krista, to je ale komedie. Amíci se už klepou nedočkavostí, až ten systém důkladně otestují-zjistí slabiny (určitě se něco najde), a následně okopírují. To s Turky je jen taková komedie.
  A já se Rusákům divím, že je jim to fuk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump dnes oznamil ze rusi vsechny perverty v armade a asi to bude pokracovat i jinde .Democrati pisti jako krysy (behaji s buzeranty po pruvodech) a maji radi zensky s koulema a opacne.McCain opet vystoupil a to na podporu pervertu v armade ,mozna ze to je tim nadorem ale on je blb stejne i bez nadoru. Vypada to ze zacina byt trosku nasran na ten washingtonsky mocal hnoje . Palce nahoru Trumpe zacni kopat ta sber to potrebuje

   Smazat
  2. Brankoslav Glagól Rusové mají pro svoje potřeby určitě něco lepšího.

   Smazat
  3. Já si myslím, že Rusi to mají velmi dobře zabezpečené. Někde jsem četla ( nejsem voják, nerozumím tomu), že pokud by chtěl někdo, kdo si koupí ruské zbraně je použít proti ruským, tak se nějak vypnou, zablokují....

   Smazat
  4. O Rusech a obchodu jsem četl krásný citát od
   Karla Havlíčka Borovského: " Z jednoho Rusa
   dva Židy uděláš a ještě ti celý Rus zbyde! "
   sck

   Smazat
 2. Bylo by zajímavé,kdyby S-400 bylo namířeno proti S-400.
  Jinak ten tlak Trumpa na zvyšování vojenských rozpočtů států NATO je jen k vůli tomu,odebírat USA zbraně a zachraňovat USA rozpočet.Jak je znát z cest Trumpa,že dohodl jen prodej zbraní a to je není nic pro mír.

  OdpovědětSmazat
 3. Mně to taky nejde pod nos- na jednu stranu obchod musí být výhodný pro obě strany- na druhou stranu, přece jen je to člen NATO, a ti haraší zbraněmi Rusku pod nosem....Nevíme, jak zní dohoda ale věřme, že zejména ruská strana si byla vědoma všech rizik.Pokud i přes to smlouvu podepsali, dobrá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:45 Prodej systému protivzdušné OBRANY S-400 je jednoznačným důkazem, že RF se nechystá Turecko napadnout, že není nepřítelem. To má také velký psychologický efekt, protože to blokuje možnost strašit Turecko "agresivním" Ruskem. Samozřejmě existuje velké riziko, že se S-400 dostane do rukou USA a ti ho okopírují nebo proti němu najdou protizbraň, jako to udělali se systémem KUB, ukradeným v Egyptě. Ale to si Rusové určitě uvědomují a věřím, že to mají dobře ošetřeno.

   Smazat
 4. Pro každý prodej Ruských zbraní je elektronický systém upraven tak, že omezuje možnosti použití jinak, než byla dohoda. Turecké S-400 nikdy nebudou fungovat proti Ruským systémům. Použitelné budou jen proti USA a NATO.
  Řídící procesory jsou monolitické bloky bez možnosti okopírování. Navíc jsou samodestrukční v případě zakázané manipulace s nimi. Proto může Rusko tyto zbraně prodávat bez obav.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.