Reklama

čtvrtek 20. července 2017

Evropská imigrace: Převážně muslimové, převážně muži, převážně mladí

Douglas Murray
20.7.2017 CFP
 

Nebo tam měla být široká veřejná debata o tom, zda s tolika radikalizovanými muslimy žijícími již ve Francii, to byl moudrý nebo pošetilý nápad, nadále přivážet velké množství muslimů do této již vřící situace.


Burky a burkini, stejně jako šátek, jsou jen problémy proto, že milionům lidí bylo povoleno, bez řádné kontroly, proudit do Evropy po celá léta. Tento oděv je pouze nejjednodušší záležitostí, na kterou se zaměřit. Daleko horší jsou otázky imigrace a integrace. Je docela možné, že evropští politici nemohou odpovědět na tyto otázky, protože jakákoliv a všechny odpovědi by ukazovaly prstem na jejich vlastní selhání.

Evropští občané se mohou dostat do rozpaků taktikou, že se diskutuje odívání a místo toho se nehledají odpovědi na výzvu, které nyní čelíme, stejně jako odplatě politikům v předvolebních průzkumech, kteří nás k ní přivedli.

Rok 2016 byl dobrým rokem pro islámský terorismus a ještě lepším rokem pro západní politické rozptýlení. I kdy2 islámští teroristé opakovaně uspěli při provádění teroristických útoků, stejně jako chod menších útoků, politické vedení svobodného světa se i nadále pokouší odvést pozornost.

Nejvýraznějším příkladem roku byla francouzská debata v létě o tom, zda se mají nebo nemají zakázat "burkini" na plážích ve Francii. Tento spor yypukl několik dní poté, co bylo zabito dalších 86 lidí v džihádistickém teroristickém útoku - tentokrát v Nice ve Francii. Mezitím co si nebyl nikdo jistý, jak zabránit přístupu k vozidlům, nebo jak mohou mnozí francouzští muslimové chtít tento případ následovat, francouzská média a úřady se rozhodly debatovat o plážovém oblečení. Pečlivě prezentováno rozhodnutí australské muslimské ženy, která sama sebe natáčela, zatímco měla oblečené burkini na francouzské pláži zažehlo diskuzi, které se drtivě chopili politici.

Na místní a národní úrovni, rozhodnutí projednávat povolení burkin způsobilo, že všechny větší politické otázky ohledně rostoucího bezpečnostního problému v Evropě byly ignorovány. V důsledku útoku v Nice, tam měla být veřejná diskuze nad tím, co je možné udělat, aby se zajistilo, že lidé, kteří žili ve Francii po mnoho let - v některých případech celý svůj život - nebudou naočkováni nenávistí k zemi natolik, že se zmocní kamiónu a pojedou na svátek přes dav lidí. Nebo tam měla být široká veřejná debata o tom, zda s tolika radikalizovanými muslimy žijícími již ve Francii, to byl moudrý nebo pošetilý nápad, nadále přivážet velké množství muslimů do této již vřící situace.

Žádná z těchto debat samozřejmě neproběhla a nebylo přijato žádné smysluplné politické opatření. Místo toho, otázka burkin vysála všechen kyslík z debaty, takže nezbyl žádný prostor k diskuzi o vážnějším či delším časovém horizontu, než plážové oblečení.

Po celém kontinentu v roce 2016 se ukázalo, že ostatní politici si uvědomili obrovskou výhodu v rozptylování takových debat. Například v Nizozemsku v listopadu poslanci v zemi hlasovali pro zákaz nošení burky na veřejných místech. Premiér Mark Rutte to zřejmě shledal jako nesmírně pohodlnou debatu. Nejenže dočasně snížil některé tlaky, že jeho vláda pociťuje vzestup Strany svobody Geerta Wilderse až na vrchol průzkumů veřejného mínění, ale také rozptýlil pozornost z let masové imigrace a laxních integračních nároků, které byly charakteristickým znakem nizozemské zkušenosti.

Po importu statisíců lidí, na jejichž víru se nizozemské orgány neobtěžují ptát, veřejnost bude spokojena - doufala nizozemská vláda - že se zabrání několika holandským muslimským ženám nosit burku. Nizozemsko bude muset zjistit, zda implementace takového zákona funguje lépe, než v sousední Francii, kde "bílí rytíři" běžně ukazují, jak platí pokutu za pokutovanou ženu za porušení zákazu nošení burky.

Nizozemská vláda nebyla jediná, která přijala tuto cynickou strategii. Nejvíce cynické nasazení přišlo v prosinci, s oznámením ze strany německé kancléřky Angely Merkelové, že chce zakázat burky v Německu.

Stejně jako u nizozemské vlády, Merkelová jasně doufala, že by hození této lahůdky německé veřejnosti mohlo odvrátit hrozbu, že Alternativa pro Německo (AFD), mimo jiné, nyní představuje hrozbu pro její stranu v letošních volbách. Tento krok rovněž vyvolává otázku, jak hloupý je německý národ v očích Merkelové? Mohlo by se zdát, že Merkelová doufá, že díky tomuto zákazu burky německá veřejnost odpustí nebo zapomene, že je zde politická vůdkyně, která postrádá předvídavost a jednostranně rozhodla umožnit přidat extra 1-2% populace k německé za jeden rok, převážně muslimů, převážně mužů a převážně mladých.

Toto je ta kancléřka, která, i když předtím připustila, že německý multikulturní model "selhal", zavinila imigraci v nebývalé a neudržitelné úrovni. Nyní, stejně jako její protějšky na celém kontinentu, musí doufat, že se německá veřejnost zaplní tímto burka soustem a že se v důsledku toho vrátí Merkelová a její strana k moci, aby mohla opakovat některou ze svých chyb, pro které se rozhodne v nadcházejících letech.

Je samozřejmě možné, že je evropská veřejnost moudřejší než jejich vůdci a že uvidí skrze tyto cynické a rozptylující praktiky. Existují velmi dobře důvody, zakázat jakýkoliv oděv, který zakrývá obličej osoby a umožní jí putovat jako anonymní cizinec v naší společnosti. Existuji také nějaké důvody - i když méně - k zákazu nošení burkin na pláži. Jistě že vlády Francie, Nizozemska a Německa mají právo dát podnět k zahájení prosazování veškerých takových zákazů. Takové kroky však neřeší nic oproti představitelnému problému, který se zdá být daleko za hranicí této generace politiků.

Burky a burkini, stejně jako šátek, jsou jen problémy proto, že milionům lidí bylo povoleno, bez řádné kontroly, proudit do Evropy po celá léta. Tento oděv je pouze nejjednodušší záležitostí, na kterou se zaměřit. Daleko horší jsou otázky imigrace a integrace. Je docela možné, že evropští politici nemohou odpovědět na tyto otázky, protože jakákoliv a všechny odpovědi by ukazovaly prstem na jejich vlastní selhání. Nebo je možné, že neznají žádné odpovPřeklad původního textu: European Immigration: Mainly Muslim, Mainly Male, Mainly Young
Překlad: Martin Gudbier, Josef Zbořil

zdroj:https://cs.gatestoneinstitute.org/10710/evropska-imigrace-muslimove-muziědi na problémy, se kterými se kontinent potýká. Bez ohledu na to, jak to bylo, udělali by dobře, kdyby reflektovali, že se v roce 2017 evropští občané mohou dostat do rozpaků taktikou, že se diskutuje odívání a místo toho se nehledají odpovědi na výzvu, které nyní čelíme, stejně jako odplatě politikům v předvolebních průzkumech, kteří nás k ní přivedli.

- - -


Douglas Murray, britský spisovatel, komentátor a analytik veřejných věcí.


Překlad původního textu: European Immigration: Mainly Muslim, Mainly Male, Mainly Young
Překlad: Martin Gudbier, Josef Zbořil

zdroj:https://cs.gatestoneinstitute.org/10710/evropska-imigrace-muslimove-muzi

22 komentářů :

 1. To není žádná náhoda, že to jsou jenom mladí muži, muslimové - radikálové. Smyslem dovozem těchto mladých mužů je jisté že se zvedne zločinnost v těch zemích, které je přijímají. Taky v Rakousku, Německu, Švédsku prudce vzrostla kriminalita a hlavně útoky na ženy. Celé se to kamufluje tím, že se o tom nesmí mluvit a policie má zákaz o tom cokoliv sdělovat. Celkem je známá informace, že všude tam, kde v Německu byli přiděleni tito mladí Afričané, ženy večer nesmí vycházet ven. Kdokoliv by něco řekl proti těmto Afričanům v Německu hned je obviněn z rasizmu a porušování lidských práv. Všechny krádeže a fyzické násilí těchto Afričanů se zametá pod koberec a nesmí se o tom hovořit. Jediný úkol který nyní Evropská unie řeší j jak dostat tyto mladé Afričany do České republiky, aby ty problémy které mají s nimi v Německu byly i tady u nás. Že se jim to povede, je otázka jenom času, kde pod pohrůžkami a vyhrožováním do České republiky dopraví desítky tisíc těchto Afričanů a hned bude následovat kritika jak se k ním špatně chováme, jak jim nedáváme tisíce EURO měsíčně, tak jak dostávají v Německu, jak vše co u nás budou páchat, krást a znásilňovat, bude naše vina. Prostřednictvím přestěhování milionů Afričanů do Evropy bude rozvrácená Evropa, to je dnes už jisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hrdinný "Západ" volí ke korýtkům stále stejné xichty, které nezastupují zájmy těchto států a hlavně jejich občanů.Vezměte si, co si navolili, všude se roztahují sluníčkářští Socani, Zelení, Macronové, Schulzové, Van der Bellenové, Rutteové.....Ve IV.říši si po čtvrté zvolí opět frau Makrellen.Německý lid ji miluje.Celý pes je zakopaný v tom, že na tzv. "Západě" nepoznali komunismus a stále žijí převážně v blahobytu a luxusu.To u nás je situace zcela jiná a odráží ekonomické možnosti státu a obyvatel.Pokud EU bude nadále proti malým a chudším státům vládnout z pozice síly, tak ty Ćernochy budeme mít se zpožděním taky!Oni až přijdou na to, že tady se za těch 2000 éček, co mají všichni dostat, bez rozdílu státu, budou mít líp než třeba ve Francii a v Německu-IV.říši, tak přijdou po desetitisících a nikdo neřekne ani popel.Je jasné, že český občan vnímá tuto realitu velmi citlivě, obzvláště, že na středověkou kulturu, plnou násilí, nejsme nastaveni, abychom ji strávili a nedej bože se přizpůsobili.Západ zdegeneroval a taky si ponese kruté následky!V současné době je EU zbytečná a na odpis!

   Smazat
  2. Dochází k osídlování Evropy Afričany a je iluzí si myslet, že tomu unikneme. Jedinou zábranou je námořní blokáda EU, popř.NATO u afrických břehů a vracení všech těch korábek s černošskými mladíky zpět.

   Smazat
 2. Krizový postup po teroristickém útoku:
  1) veřejně odsoudit na sociálních sítích
  2) vyslechnout jalové projevy politiků EU
  3) na chodník namalovat slzu a srdíčko
  4) nasvítit památky v barvách postiženého státu
  5) zorganizovat pochod na odpor proti terorismu
  6) útočníka označit jako psychicky nemocného, frustrovaného ...
  7) zdůraznit, že islám ani migrace nemají s útokem nic společného
  8) prohlásit, že musíme být jednotní a nevzdáme se
  9) vyčkat na další teroristický útok, pak postupovat od bodu 1

  Po každém teroristickém útoku jsme svědky výše uvedené komedie ze strany Evropských a naších politiků.

  OdpovědětSmazat
 3. Jedno je fakt, že za 800 let které jsou rómové, nebo cikání u nás, jsme se my nebyli schopni přizpůsobit cikánům. Jak se potom můžeme přizpůsobit milionům Afričanů, kteří proudí otevřenými hranicemi do Evropy. A přitom je to tak jednoduché: nepracovat, nemýt se, brát sociální dávky, neposílat děti do školy, odhazovat odpadky všude tam kde se komu zachce, křičet pořád jak jsme utlačování těmi kdo na nás dělají. Neumíme to, ale budeme se to muset naučit, jinak budeme za blbce.

  OdpovědětSmazat
 4. Cikáni a afričtí vetřelci nedělají nic jiného, než církve a "náboženské obce" dělají v Evropě milenia. Všechno evropské zlo posledních nejméně dvou tisíciletí má původ v Levantě!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Český lid "nezklame" a navolí si opěět Kobližky, Bohoušky, Modré ptáky, Sudetoněmecký Landsmančaft a uslintaného nedoučeného lesníka!Tak hurá a vítat desetitisíce inženýrů, doktorů, gynekologů a nejlepších technických odborníků z Afriky.Euroafrika first!

   Smazat
 5. Ano a teď u voleb ať jse každý občan zamyslí komu dá svůj hlas. S ano čsdd kdu top09 ods do Evropského chalífátu.

  OdpovědětSmazat
 6. Věřím, že rozumní a odpovědní voliči budou volit ve volbách tu politickou stranu nebo hnutí, která bude mít ve svém volebním programu zejména tyto volební priority a cíle:
  NE nelegální migraci!
  NE Evropské unii!
  NE NATO!
  (www.novarepublika.cz/2017/06/vznik-cinnost-cile-nase-pusobeni-v-nato.html)
  69-roční občan, volič a bezpartajný

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lid si navolí ty, kteří tady vládnou, mají pořád plné košíky pančovaného eurožrádla a o víkendech pohodu na chatičkách, tak proč volit nějakou změnu?Doufám, že se tak nestane a SPD bude ve vládě lídrem!!!

   Smazat
  2. 12.43 Katolíci i "náboženské obce" (ty zejména) mají své lidi nasazené do všech partají na volitelných místech a my pochopitelně nevíme kdo je kdo. Například při poslední volbě presidenta republiky bylo ze dvanácti kandidátů 9 až 10 Židů a 2 až 3 osvědčení sionisté. Zvítězil tehdy sionista Zeman... a jeho první cesta vedla do Izraele a do Yad Vashem... Pravda, Havlova první cesta byla do Německa políbit revanšistům a sudeŤákům (_!_)(_!_).

   Nebylo umožněno kandidovat ani multikulturalistovi Okamurovi (Koreo-japonsko-moravano-čech;-D), a už vůbec nebyl ke kandidatuře připuštěn ANI JEDEN JEDINÝ ČECH. Co kdyby si Čecha Češi vyvolili? Jak by k tomu "supermenšina" přišla, že? To by byla gójská nehorázná drzost!

   A podobné to jistě je ve volitelných stranách... Nejenom v ČR samozřejmě.

   Smazat
 7. Také nejde o imigranty, ale kolonisty. Evropané gtaké nebudou jejich hostoteli, ale sluhy a posléze dožijí v rezervacích ala Indiáni. Někteří to považují za ůrozumné řešení populační politiky Evropy. Nedivme se! Většina Evropanů má raději psy než děti a tak se Brusel snaží potlačovat porodnost v Evropě seč má sil! Eukomisaři tvrdí, že budou mít pod vládou muslimů větší platy! A přece o koryta jde především!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Host je osoba, kterou k sobě domů POZVU a je jím do té doby, než jeho návštěvu ukončím.

   Vetřelec, který se ke mě vloupá, má nárok na vyvedení policií, na kriminál, nebo na olovo.

   Smazat
  2. Anonymní 20.července 13:56 má pravdu, ekonomičtí migranti se nepřišli přizpůsobovat, ale Evropu dobýt, pošlete frau Merkel a další představitele migrantského průmyslu do kosmu, oni mají ochranky, pancéřovaná auta a zabezpečené domy, jim se nic nestane a násilím migrantů budeme trpět my, obyčejní občané a spravedlnost bude kdesi v nedohlednu, protože vlády podplacené migrantským průmyslem budou migranty krýt s jejich zločiny. Mám doma starý atlas světa, leč na Blízkém východě se toho tolik zas nezměnilo a Sýrie a ostatní státy tam kolem sebe mají bohaté arabské státy, proč nejdou tam, proč lezou do Evropy ? Mají to tam, jak se říká co by kamenem dohodil.Většina migrantů je ekonomických a jak napsal politolog Robejšek , oni se integrovat nechtě a kdyby měli k tanky , letectvo a děla, tak bude při atentátech obětí mnohem víc, než když mají k dispozici jen ruční střelné zbraně, nože a auta. Také říká, že lidé si nemohou chodit do Evropy proto co nemají doma, Evropa zkolabuje ekonomicky.

   Smazat
 8. Tahle migrace bude pokračovat po další desetiletí. Islámský svět a Afrika populačně neudržitelně rostou. A vyčerpává se prostor kam má růst.
  Důvodem jejich chudoby je jejich primitivní a zaostalá kultura, kterou si ale sebou přináší.
  Nedokážeme muslimy a afričany ochránit před jimi samými. Můžeme se zachránit pouze my před jejich násilím.

  http://www.epshark.cz/clanek/95/muslimsky-svet-predstavuje-permanentni-uprchlickou-krizi

  OdpovědětSmazat
 9. Je potěšující vidět, že většina diskutujících již chápe situaci a nedojímá se nad psychickým vydíráním, typu naaranžovaného utonulého chlapečka, který stejně jako jeho bratři a strýcové, jsou sem posíláni k rozvratu našich států. Tak jako jsou rozvraceny státy, ze kterých pocházejí, tak mají být také rozvráceny státy, do kterých jsou směrováni. V mateřských zemích budou chybět pracovní síly, na obnovu a v Evropě budou zase přebývat, žít na dávkách a terorizovat okolí. A všichni se budou divit, jak to, že se zvyšuje zločinnost, když migranti za to přeci nemůžou.
  Snad už jsme překonali hrdinské období, kdy mnozí Bivojové statečně prohlašovali, jak se s těmi migranty pustí do křížku, že i zbrojní průkaz si kvůli tomu pořídí. Již by mělo zavládnout období rozumu a měli bychom požadovat bezpečnost, po našich představitelích. Vždyť to je vlastní funkce státu zajistit bezpečné životní a sociální podmínky pro své občany. Nikoliv pro každého, kdo si usmyslí, že tu bude s námi, ať se nám to líbí, nebo ne.
  Aby stát tyto své úkoly zajišťoval, je třeba mít takovou vládu, která vidí ta nebezpečí a je připravena přijmout odpovídající opatření. V této záležitosti mám důvěru pouze v SPD – Tomio Okamura.
  P.K.

  OdpovědětSmazat
 10. Oni černoušci měli v minulosti dvakrát smůlu. Nejdřív si je američtí "podnikatelé" původem z Evropy ve velkém nalovili na otrocké práce (např. rodina Kennedyů na tom byznysu nadělala jmění), po válce severu proti Jihu je vypustili zpět do přírody, bohužel americké, aniž kohokoliv zajímali. A podruhé, při zámořských objevných zájezdech si postupně Europani v Africe vykolíkovali kolonie a pak se tam staletí pakovali a domorodci při tom pomáhali, ať chtěli nebo ne. Určitě mezi těmito statečnými národy nebyly ty, co sídlí v Evropě na východ od Prahy. Tak proč bychom měli platit za smrtelné hříchy těch, kteří Afriku nelítostně po staletí plundrovali? Nenechme si nic namluvit. Sním o krásné železné oponě, s kontrolovaným vstupem pocestných. A.Š.
  P.S.: ještě je malá šance v říjnu, aby nás západní páchnoucí stoka nespláchla; poslední.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K tomu treba dodat, ze otroky do ameriky vozili vzdy POUZE ŽIDÉ, ne nejaci nahodni bili Evropane...

   My (bili evropane) jim (africanum) nic nedluzime...


   http://davidduke.com/if-the-white-race-is-to-be-condemned-in-the-liberal-press-why-are-not-the-jewish-people-condemned-the-worlds-leading-role-in-the-slave-trade-over-the-last-2000-years/

   Smazat
  2. Jak jste prisel na to, ze Kennedyove zbohatli na obchodu s otroky ?

   Nejak to nemuzu nikde najit, naopak vzhledem k tomu, ze prisli do USA dost pozde az 1849, tak to je sotva pravda...

   Ostatne ve wikipedii se pise:
   "amassed a fortune in banking and securities trading, which he further expanded by investing in other growing industries"
   https://en.wikipedia.org/wiki/Kennedy_family

   Je to dost nesmysl, aby Irsky Katolik obchodoval s otroky, kdyz to vzdy delali zidi...

   A nepochybujte, ze by Wikipedia vytahla na Kennedyho jakoukoli spinu, co by meli po ruce...

   Smazat
 11. Snad se nebude v Německu opět rozhodovat o tom, kdo bude smět žít v českých zemích ...

  OdpovědětSmazat
 12. Vite co,puste te si kabaty albul Clorado a centrifuga.Tam je vse o cesich,a ja verim ze az budem zrat hubou zem tak se nasereme a bude to litat,ale doposud "Centirifuga".Jsi cech,tak si toho vaz,a pockej na spravnej cas,on pride...Kdy?:-)to poznate vsichni,cely svet

  OdpovědětSmazat
 13. Jako vojáci se vždy rekrutují převážně muži. Mladí muži. Německo mělo v dobách nedávno minulých, dobré vztahy s muslimy. Angela myslí daleko dopředu a vidí ty armády čistých, či křížených muslimů s německým občanstvím.
  Bundeswehr dnes už není to co byl Wehrmacht. Němci pod americkým vedením zdegenerovali a aby se tentokrát už opravdu podařil ten marš nach Osten, je třeba vytvořit nového germána.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.