Reklama

úterý 18. července 2017

Fendrychův další kýbl špíny na Zemana, ale i jiných. Nepochybně se mu (jako vždy) ulevilo, otázka je, na jak dlouho?


Jiří Baťa
17. 7. 2017
Jakkoli se nerad vyjadřuji o lidech neslušně, v případě pana Fendrycha musím udělat jistou výjimku. Snažím se však vyhnout vulgaritám, i když mě prsty pálí neskonale. Pan Martin Fendrych, kterého čtu opravdu jen výjimečně, má neskonalý dar svými zvratky a blivanci nasrat každého, kromě svých přátel z pražské kavárny, havloidy, sluníčkáře a pravdoláskařské hnidy. Nemám nic proti kultivovanému, promyšlenému, racionálnímu, relevantnímu, ale hlavně objektivnímu a nestrannému názoru, ale to, co předvádí pan Fendrych, je něco jako politická Sodoma Gomora. O panu Fendrychovi je všeobecně známo, že nejen že nemá rád, ale přímo nenávidí prezidenta Zemana, u kterého mu snad vadí i barva jeho ponožek (trenýrky záměrně vynechávám, protože podle Fendrycha nemohou být jiné, než červené). Ale k věci.

S nesmírným afektem („afekt“ je krátkodobá, silná a prudká emoční reakce na významný podnět při sníženém sebeovládání. Je odreagováním náhle vzniklého emočního napětí a zpravidla vede k určitému jednání výrazovému, jako např. žal, radost, vztek, hnus, stud, popřípadě i jednání zkratovému, což je Fendrychův případ) dává pan Fendrych na Aktuálně.cz (ZDE) na vědomí všem naši občanům, že došlo k dalšímu, demokracii a lidským právům odporujícímu zločinu.V Číně zemřel jistý čínský vězeň svědomí, nositel Nobelovy ceny za mír, Liou Siao-po (61) a my bychom se, podle Fendrycha měli kvůli tomu asi po... Nic proti Liou Siao-po, jen konstatuji, že já (a nebudu přehánět když řeknu, že drtivá většina občanů ČR jej neznáme), já s ním nechodil do školy, ani nehrál kuličky, nikdy se s ním osobně ani jinak nesetkal, natož abych řešil lidská práva v Číně (a nepochybuji, že pan Fendrych rovněž, byť to vypadá, jakoby spolu do té školy chodili) a jakkoli mi jeho smrti může být lidsky líto, tak to je tak asi všechno.

V této souvislosti bych na adresu pana Fendrycha uvedl, že mě osobně (a stejně mnoha občanům) smrt tohoto pána přijde stejně líto, jako smrt mé stoleté matky panu Fendrychovi. Já jsem neznal a ani jsem se nezajímal o nějakého Liou Siao-pu, stejně jako on neznal a nikdy se nezajímal o mou starou matku. Tak potom nechápu, proč bych já, resp. někdo další (kromě jeho samého a okruhu lidí výše citovaných), měl nad jeho smrtí truchlit zvlášť, když všechno stihne a obstará za nás sám Fendrych.

Nicméně, Fendrych truchlení přímo vyžaduje, ne sice po nás občanech, ale po prezidentovi Zemanovi, neboť prý všichni dlouho víme, že „ je zcela pročínský, nezápadně pročínský a nějaká smrt disidenta s ním nehne“. Tak to má Fendrych naprostou pravdu a opravdu se divím, že se pozastavuje nad tím, že Zeman jako hlava státu nekondoloval. Fendrychovu kritiku „nekondolence“ hradní mluvčí vysvětlil slovy, že „Prezident republiky kondoluje hlavám státu, předseda vlády kondoluje premiérům, předseda Senátu kondoluje předsedům Senátu atp. A toto pravidlo funguje všude na světě. Žádnou nótu Číně zasílat nebudeme." Tečka! Myslím, že takové vyjádření je srozumitelné všem, tedy kromě pana Fendrycha.

Ale nejde jen o kondolenci jako takovou, panu Fendrychovi jde hlavně o to, vylít na Miloše Zemana další kýbl špíny, pomluvit jej, zostudit před občany a národem, neboť jak říká : „ ... jeho (Zemanův) postoj je konzistentní. Podobně se nikdy nesnaží podporovat ruské disidenty, když se stýká se svým "přítelem" panem Vladimirem Putinem. Zeman je prostě pročínský a proruský, stojí na opačné straně než Havel“. No a tím se dostáváme k jádru pudla, přesněji k Veškrny Havlovi, alias Veškrnovi, ke kterému říká, že „Nepochybujme, že prezident Havel by se nejen snažil Čínu přesvědčit, aby Lioua pustila na léčení, ale jistě by vdově kondoloval a zdůraznil smysl života slavného Číňana. A možná i proto Zeman nekondoluje, aby nejednal jako Havel“. S prominutím, ale toto může napsat jen hňup, jako je Fendrych. Já dodávám, že Havel by toho udělal mnohem, mnohem víc, třeba i do té Číny jel, aby toho disidenta odvezl k nám, do země demokratické, lidskoprávní, plné pravdy a lásky a možná mu i udělil Řád Venci Flašky Veškrny.

Aby toho nebylo málo, Fendrych však za stejnou nehoráznost odsoudil i premiéra ČR Sobotku a ministra zahraniční ČR Zaorálka, kteří „ v tom lítají, se Zemanem, protože dělají pročínskou politiku, Sobotka spolupodepsal i potupné prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů a není známo, že by za Lioua nějak bojoval“, konstatuje havloidní, prodisedentský lidumil pan Fendrych. Na závěr své lidskoprávní kritiky pan Fendrych srdceryvně a dojatě konstatuje, že „Drsná, Pekingem zřejmě zaviněná či urychlená smrt disidenta je pro české občany důkazem s jakým režimem si naši politici hrají, jak krutému režimu se klanějí, bijí před ním čelem o zem jako ubozí vazalové. Smrt Liou Siao-poa svlékla Zemana, Sobotku i Zaorálka, naše jako demokraty, donaha“. Není od věci zeptat se pana Fendrycha, komu pak se klaní, bije hlavou o zem a komu leze do jiným zádele on sám?

Škoda jen, že podobně úderně a se stejným zápalem také nekritizuje mj. i tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana. Nemůže. Navzdory tomu, že aktivita M.Zemana v proruských a pročínských aktivitách nesahá Recepu Tayyipu Erdoganovi ani po kotníky. Turecko je totiž členem NATO, tedy našim partnerem, angažuje se v řešení války v Sýrii, stejně jako v uprchlické krizi a přesto, že Erdogan nastoluje a upevňuje v Turecku svůj autokrativní režim, přesto, že hrubě pošlapává ideu demokracie, lidských práv a svobody slova, vězní tisíce odpůrců režimu, další statisíce vyhozených na dlažbu, panu Fendrychovi zřejmě nic neříká. Zato Zemana, Sobotku a Zaorálka vysvléká do naha jenom proto, že se neadekvátně a odmítavě (resp.nedostetčně) postavili k úmrtí nějakého čínského disidenta. Apropó, zdalipak pan Fendrych, zanícený obhájce lidských práv, nositel a obhájce Havlových světoborných myšlenek, ideí pravdy a lásky a jiných báchorek, kondoloval vdově pana Liou Siao-pu?

19 komentářů :

 1. Nevím, proč se rozčilujete. Stačí si vzpomenout, co všechno Fendrych dříve prováděl. A platí staré dobře známé "Vůl zůstane volem a kámen kamenem".

  OdpovědětSmazat
 2. Jen aby mohl kydat špínu na presidenta nechce taky vyhodit krovky?

  OdpovědětSmazat
 3. Navrhuji ocenit Liou Siao-pua Peroutkovou cenou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je všem známé,že tento syčák udělá vše hnusné aby se odvděčil svým chlebodárcům.On totiž pro prachy udělá vše hnusné.Jako většina jemu podobných individuí se na scéně objevil po majetkovém převratu 89 .Se svými kumpány dostal lukrativní koryto.Byl také hodně namočený v tzv.rumový aféře .Všechny jeho aktivity se jaksi vytratili.Doufám ,že on i jemu podobní kumpáni se dočkají za jejich PRÁCI potrestání.

   Smazat
  2. Nezapomeňte také dekorovat Peroutkovou cenou Josefa CINCIBUSE z protektorátního rádia... Jeho reportáže z příjezdu Heydricha do Prahy a reportáže z reakcí protektorátních občanů na atentát BYLY TAK EVROPSKÉ... tak nadčasové...

   Smazat
 4. Prosím,připomeňte mi Martina Fendrycha.Toto jméno mám v podvědomí,ale nedokáži si vybavit jeho činnost po tzv.revoluci.Nebo snad i před ní?Díky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a co kufry pane Fendrych?

   Smazat
  2. jj bagážista Fendrych a nebyl náměstkem min. vnitra psovoda Rumla?

   Smazat
  3. a co Fendrych na přátelství spáče I. a Saudů? To mu nepřísluší

   Smazat
  4. 7:33-rád se na ministerstvu vnitra promenádoval s pistolí v ruce.

   Smazat
 5. Fendrych je sprostý hovado...Absolutní blbeček,rudohlav...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím ho ta zhovadilost živí lépe, než živí práce zbytek národa... který si zatím nebalí kufry.

   Smazat
 6. Ano i já marně vzpomínal kdo je to Fendrych až po dlouhém hloubání jsem si vzpomněl, že takový chasník "dělal" na Ministerstvu vnitra za Rumla a hned jsem byl doma. Takže milý pane Baťo, ta osoba, ten chasník nestojí za kloudné slovo. O nulách i když štěkají sebevíce se přece nestaráme a neděláme jim reklamu.

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Bata co jste to s prominutím za blba že tehle špiňe ďélate reklamu ta zruda nestoji za povšimnutí Pepa Pošumaví

  OdpovědětSmazat
 8. Ano,přesně tak,ignorovat tyhle nenávistí nasáklá lidská HOVADA!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Fendrych je jenom obyčejný lhář z povolání.
  Ale dokáže uplést z h---a bič.Na kohokoliv,kdo
  je mu doporučen od jeho nadřízených.A dokáže lhát
  velice přesvědčivě.Pokud nepadne na někoho,kdo
  v uvedené lokalitě či věci byl zainteresován.Pan
  Fendrych při konfrontaci nemá argumenty na svojí
  obhajobu osobní či svých slov.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 10. Ano, kamkoli oko lidské pohlédne, všude samí Fendrychové. Těch je v ČR hodně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si dal vyhledat fotku Fendrycha a našlo mně to Bakalu:)

   Smazat
 11. Fendrych nebyl nikdy jiný a píše, za co se mu platí. Protože je v cizích a zejména protizemanovských službách , tak nemůžete čekat, že bude psát o Zemanovi pravdu.
  A takových parazitů žijí u nás desítky, jsou semknuti kolem pražských kulturtrégrů typu Emanuela Moravce! Samozřejmě, že tyto tzv.kulturtrégry živí oligarchové a tak také tak píší či žvaní. Prostě jsou to kolaboranti jako byli za protektorátu Böhmen und Mähren, nepochybně vzývají svastiku a Josefa Göbelse

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.